Документ № 1187 від 06.10.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

08.10.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

06.10.2021 м. Дружківка №1187
 
Про стан медичної допомоги дитячому населенню Дружківської міської територіальної громади

            Заслухавши інформацію начальника міського відділу охорони здоров’я Дружківської міської ради Олени Деснової про стан медичної допомоги дитячому населенню Дружківської міської територіальної громади, виконавчий комітет міської ради відмічає наступне.

         Медичну допомогу дітям надають лікарі загальної практики – сімейні лікарі, педіатри, дитячі стоматолог, окуліст, отоларинголог, інфекціоніст, анестезіолог, неонатологи, – це 32 лікарі, 65,1% з яких мають вищу та І категорії.

          В закладах охорони здоров’я Дружківської міської територіальної громади спостерігаються 9837 дітей, з них діти першого року життя складають 3,3% (326 дітей).

            На диспансерному обліку знаходяться 2912 дітей – 29,6% від всього дитячого населення. Кількість дітей хворих на ВІЛ – 13, хворих на туберкульоз – 2 дитини, на цукровий діабет – 18 дітей. Всі діти з даними захворюваннями забезпечуються лікуванням безкоштовно в повному обсязі. 5 дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів,  отримують безкоштовно молочні суміші, за І півріччя  2021 року використано 10,0 тис. грн.

            Під спостереженням у лікарів перебуває 43 дитини хворі на рідкісні орфанні захворювання. Це 2 дитини хворі на гіпофізарний нанізм, отримують лікування за рахунок державного бюджету; 2 дитини хворі на фенілкетонурію, забезпечуються лікувальним харчуванням за рахунок місцевого бюджету, протягом І півріччя 2021 року використано 278,9 тис. грн.; 1 дитина хвора на муковісцедоз; 2 дітей хворих на гемофілію, забезпечуються лікуванням за рахунок державного бюджету; 8 дітей хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання.

            Загальна кількість дітей з інвалідністю дорівнює 416 осіб, або 4,2% від загальної кількості, з них 149 дітей – 35,8% – це діти з інвалідністю з розладами психіки, які постійно знаходяться в будинку-інтернаті. У звітному періоді вперше визнані дітьми з інвалідністю  10 дітей (2 дитини з патологією нервової системи, 4 дитини з розладами психіки, 2 дитини з патологією ендокринної системи, 2 дитини з вадами серця).

            Згідно з планом профілактичним оглядам підлягало 9837 дітей, з них 5718 школярів. Станом на 01.07.2021 оглянуто 47,2%.

            Протягом І півріччя 2021 року в місті народилось 119 дітей, показник становить 182,3 на 100 тис. нас. (2020 рік – 215,7  на 100 тис. нас.), з них 6 дітей від жінок, тимчасово переміщених з території проведення операції об’єднаних сил (далі – ООС). З січня 2021 року в комунальному некомерційному підприємстві «Центральна міська клінічна лікарня» Дружківської міської ради було проведено реорганізацію та об’єднано два стаціонарних відділення в одне – акушерсько-гінекологічне відділення. Палата інтенсивної терапії новонароджених цього відділення оснащена необхідною апаратурою, в наявності всі медикаменти для надання невідкладної медичної допомоги роділлям, породіллям та новонародженим. В комунальному некомерційному підприємстві «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Дружківської міської ради проведено вакцинацію БЦЖ 84 дітям першого року життя, що склало 35,4%. Від вірусного гепатиту В щеплено 62 дитини, що складає 59,6% (за І півріччя 2020 року – 87%). З усіма породіллями проводяться бесіди про необхідність вакцинації, як ефективного методу профілактики інфекційних захворювань.

            За І півріччя 2021 року померло 2 дитини першого року життя, показник малюкової смертності становить 16,8 на 1 тис. народжених живими. Причини смерті 1 випадок – травма, 1 – сепсіс новонародженого. Питання малюкової смертності заслуховуються на медичних радах закладів охорони здоров'я.

            Продовжується впровадження галузевої програми «Підтримка грудного вигодовування дітей в Україні» відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я. Протягом 6 місяців 2021 року на грудному вигодовуванні у віці до 6 місяців знаходилось – 87,0% немовлят. За звітний період проведено 2 семінари, 6 лікарських лекцій, 103 бесіди з цього питання.

           Стаціонарну медичну допомогу дитяче населення Дружківської міської територіальної громади отримує в  дитячому відділенні комунального некомерційного підприємства «Дружківська міська лікарня № 2» на 40 ліжок, з яких 20 інфекційні. Протягом 6 місяців поточного року у відділенні  проліковано 337 дітей, з них – 58 дітей першого року життя, 11 – осіб з інвалідністю, 9 дітей було переведено до реанімаційних відділень міст Краматорська і Слов’янська та в інфекційне відділення м. Костянтинівка.

            Забезпечена спільна робота закладів охорони здоров’я зі службою у справах дітей, міським центром соціальних служб, кримінальною поліцією з питань виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих умовах. Протягом І півріччя 2021 року в закладах охорони здоров’я без батьківського піклування залишалися 4 дитини. 1 дитина відправлена до будинку дитини м. Краматорськ, 1 дитина повернута батькам, 1 дитина направлена до Центру соціально-психологічної реабілітації м. Лиман, 1 дитина влаштована у сім’ю бабусі. Повідомлення щодо дітей до служби у справах дітей надаються своєчасно.

            Питання профілактики дитячих захворювань та надання медичної допомоги дітям знаходяться на постійному контролі міського відділу охорони здоров’я, головних лікарів закладів охорони здоров’я та головного позаштатного міського педіатра.

На підставі вищезазначеного, керуючись ст.40 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

 

В И Р І Ш І В :

 

  1. Інформацію начальника міського відділу охорони здоров’я Дружківської міської ради Олени Деснової про стан медичної допомоги дитячому населенню Дружківської міської територіальної громади прийняти до відома.
  2. Міському відділу охорони здоров’я Дружківської міської ради (Деснова):

2.1. продовжити роботу щодо забезпечення дитячого населення Дружківської міської територіальної громади якісною медичною допомогою у закладах охорони здоров’я;

2.2. продовжити роботу щодо профілактики дитячих захворювань на території Дружківської міської територіальної громади;

2.3. забезпечити виконання плану профілактичних щеплень дитячого населення з метою профілактики захворювань на вакцинокеровані інфекції, посилити роботу з відмовниками від щеплень;

2.4. забезпечити своєчасне проведення профілактичних оглядів дитячого населення з метою ранньої діагностики захворювань;

2.5. активізувати санітарно-освітню роботу серед батьків з питань догляду за новонародженою дитиною щодо переваг грудного вигодовування та профілактики захворювань дітей першого року життя;

            2.6. забезпечити своєчасне направлення на курси підвищення кваліфікації лікарів акушер-гінекологів, неонатологів, педіатрів, сімейних лікарів для забезпечення надання більш кваліфікованої допомоги дитячому населенню;

                                                                                   Термін – згідно з річним планом

            2.7. забезпечити повноцінне спостереження за дітьми першого року життя та дітьми із сімей, які опинились у складних життєвих умовах, дітей, які народилися від жінок, що тимчасово перемістилися з території проведення ООС.

  1. Міському відділу охорони здоров’я Дружківської міської ради (Деснова), службі у справах дітей Дружківської міської ради (Штагер), Дружківському міському центру соціальних служб (Лоцман) забезпечити сумісну роботу з сім’ями, що опинилися в складних життєвих обставинах та потребують соціального супроводу, з метою профілактики дитячої та малюкової смертності.
  2. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на міський відділ охорони здоров'я Дружківської міської ради (Деснова), службу у справах дітей Дружківської міської ради (Штагер), Дружківський міський центр соціальних служб (Лоцман).
  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Наталю Слесаренко.

 

 

 

 

Міський голова                                                                                Володимир ГРИГОРЕНКО