Етапи опрацювання заяви про призначення пенсії за віком

Особа, яка досягла пенсійного віку або має право на отримання пенсійної виплати, звертається за призначенням пенсії.

Заяву на призначення пенсії та необхідні документи можна подати дистанційно в електронному вигляді через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua або особисто до будь-якого сервісного центру органів Пенсійного фонду України незалежно від місця проживання, реєстрації чи перебування.

Покрокова інструкція, як подати електронну заяву, — https://t1p.de/nhxdc.

До сервісного центру майбутній пенсіонер надає всі оригінали необхідних документів (паспорт, трудову книжку, документи про стаж тощо). Перелік основних документів — https://t1p.de/1comv.

Спеціаліст відділу обслуговування громадян сервісного центру опрацьовує заяву з паперовими документами в декілька етапів:
- проводить прийом та правову оцінку наданих документів (ідентифікацію заявника, перевірку правильності оформлення поданих документів, їх відповідності встановленим законодавством вимогам, визначення права на пенсію);
- реєструє звернення в операційній підсистемі ІКІС ПФУ «Звернення (Форма-10)»;
- формує заяву про призначення пенсії та пам’ятку, які пенсіонер засвідчує власним підписом;
- сканує подані документи та видає розписку–повідомлення, в якій, у разі необхідності, зазначено перелік документів, яких не вистачає, та термін їх подачі;
- інформує заявника про документи, які необхідно надати додатково;
- формує анкету в електронному вигляді на виготовлення пенсійного посвідчення.

Таким чином формується електронна пенсійна справа, яка в автоматичному режимі передається до підрозділу з питань призначення пенсії для подальшого опрацювання в «Централізованій системі призначення та виплати пенсій» та призначення пенсії.

Дізнатися про призначення пенсії можна онлайн — на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua .

Переглянути інформацію про пенсію може особа, яка має статус пенсіонера.

Більш детально — за посиланням https://t1p.de/nyujh

photo_2024-06-11_15-58-50.jpg

photo_2024-06-11_15-58-50 (2).jpg

photo_2024-06-11_15-58-50 (3).jpg

photo_2024-06-11_15-58-50 (4).jpg