80-та річниця Перемоги над нацизмом

Вісімдесят років тому Європа здригалася від куль і бомб, а світ ховав мільйони загиблих. Друга світова війна забрала життя від 50 до 85 мільйонів людей, зруйнувала міста, залишила після себе глибокі рани в серцях і долях.

Та зло нікуди не зникло. Воно лише змінило обличчя.

Сьогодні ми знову боремося — тепер із рашизмом, який несе ті самі руйнування, терор і смерть, що й нацизм у XX столітті. І знову саме Україна стала щитом цивілізації, що стримує окупантів.

Українці були серед тих, хто ламав хребет нацизму на фронтах Другої світової. Ми платили страшну ціну – мільйонами життів, понівеченими долями, спустошеними містами. І сьогодні ми знову на передовій – у боротьбі з новітнім злом, яке світ уже не соромиться називати рашизмом.

Росія більше не може вважатися державою-переможницею. Вона сама перетворилася на режим, що нищить міста, катує цивільних, стирає національну ідентичність українців. Маріуполь, Буча, Ізюм – як і Бахмут чи Авдіївка – це свідчення нелюдського обличчя агресора.

Кремль вкрав у світу символ перемоги й перетворив його на інструмент пропаганди, на виправдання власних злочинів. Але ми знаємо правду. А історія не пробачає брехні.

Нажаль ми знову платимо життями своїх синів і доньок заради свободи й миру – не лише для себе, а й для всієї демократичної Європи. І як тоді, у 40-х роках, на нашому боці – правда, сила духу і підтримка цивілізованого світу.

Ми пам’ятаємо кожного, хто боровся проти нацизму. Ми схиляємо голови перед загиблими. Але головне – ми боремось. Бо наша Перемога – це не минуле. Вона триває. Вона живе в кожному українському серці.

Пам’ятаємо. Перемагаємо.

З повагою,
начальник Дружківської міської військової адміністрації
Андрій Панков.