Документ № 8/6-12 від 02.03.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

05.03.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

02.03.2021 м. Дружківка №8/6-12
 
Про внесення змін до рішення Дружківської міської ради від 27.01.2021 № 8/5-6 «Про відшкодування вартості проїзду хворим з хронічною нирковою недостатністю, що отримують програмний гемодіаліз, до міста розташування закладів, які надають послуги гемодіалізу, та у зворотному напрямку, за рахунок коштів бюджету міської територіальної громади на 2021 рік»

Розглянувши лист начальника управління соціального захисту населення Дружківської міської ради Небогатікової Г.Г. від 08.02.2021          № 0.217/131/21 щодо внесення змін до рішення Дружківської міської ради від 27.01.2021 № 8/5-6 «Про відшкодування вартості проїзду хворим з хронічною нирковою недостатністю, що отримують програмний гемодіаліз, до міста розташування закладів, які надають послуги гемодіалізу, та у зворотному напрямку, за рахунок коштів бюджету міської територіальної громади на 2021 рік»(далі - Рішення), з метою підвищення рівня соціальної захищеності та якості життя таких хворих на території Дружківської міської територіальної громади, керуючись статтею 25 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Внести зміни до Рішення, а саме:

1.1. Пункт 5 Рішення викласти у наступній редакції: «Дане рішення набуває чинності з 01.03.2021».

1.2. У додатку «Порядок відшкодування вартості проїзду хворим з хронічною нирковою недостатністю, що отримують програмний гемодіаліз, до міста розташування закладів, які надають послуги гемодіалізу, та у зворотному напрямку, за рахунок коштів бюджету міської територіальної громади на 2021 рік» абзац 1 пункту 1 доповнити наступним реченням: «Даний порядок не розповсюджується на хворих з хронічною нирковою недостатністю, транспортування яких до обласного відділення гемодіалізу комунального некомерційного підприємства «Обласне територіальне медичне об’єднання м. Краматорськ» здійснюється відповідно до розпорядження міського голови від 27.03.2020 №РМГ/03/0.2/56/20 «Про транспортування хворих на ниркову недостатність до обласного відділення гемодіалізу комунального некомерційного підприємства «Обласне територіальне медичне об’єднання м. Краматорськ» для проведення процедури гемодіалізу на час введення карантину».

  1. Контроль за виконанням даного рішення покласти: на постійну комісію міської ради з питань економічного розвитку, планування бюджету та фінансів (Небогатікова) та постійну комісію міської ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та екології (Бандура) згідно із розподілом обов’язків.

 

 

Міський голова                                                      В.Б.ГРИГОРЕНКО

 

 

 

Пояснювальна записка

до проєкту Рішення Дружківської міської ради

 

«Про внесення змін до рішення Дружківської міської ради від 27.01.2021 № 8/5-6 «Про відшкодування вартості проїзду хворим з хронічною нирковою недостатністю, що отримують програмний гемодіаліз, до міста розташування закладів, які надають послуги гемодіалізу, та у зворотному напрямку, за рахунок коштів бюджету міської територіальної громади на 2021 рік»

 

З кожним роком зростає кількість хворих з хронічною нирковою недостатністю. Поширеність цієї хвороби спостерігається переважно серед населення працездатного віку. Зберегти їх життя можливо лише шляхом застосування методів ниркової замісної терапії, яким, зокрема, є гемодіаліз.

Статтею 49 Конституції України встановлено, що кожна людина має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування.

Проте, діючим законодавством до теперішнього часу не врегульоване питання щодо здійснення транспортування хворих на процедуру гемодіалізу від місця проживання до міста розташування закладів, які надають послуги гемодіалізу та після процедури гемодіалізу у зворотному напрямку до міста проживання.

Надання цільової допомоги надасть змогу підвищити рівень та якість життя хворих та  посилити їх соціальний захист.

Дія даного Порядку поширюється на осіб, яким за медичними висновками призначено програмний гемодіаліз, місце проживання яких зареєстроване на території Дружківської територіальної громади або які фактично проживають на території Дружківської територіальної громади, за умови підписання декларації про вибір лікаря який надає первинну медичну допомогу у медичних закладах Дружківської територіальної громади.

            Відшкодування вартості проїзду хворим від  населеного пункту Дружківської міської територіальної громади до міста розташування закладів, які надають послуги гемодіалізу та у зворотному напрямку, виплачується за рахунок коштів бюджету міської територіальної громади, передбачених на 2021 рік.

Враховуючи вищезазначене, пропоную затвердити рішення «Про внесення змін до рішення Дружківської міської ради від 27.01.2021 № 8/5-6 «Про відшкодування вартості проїзду хворим з хронічною нирковою недостатністю, що отримують програмний гемодіаліз, до міста розташування закладів, які надають послуги гемодіалізу, та у зворотному напрямку, за рахунок коштів бюджету міської територіальної громади на 2021 рік».

 

 

 

Заступник  міського голови з питань

діяльності виконавчих органів ради                                                     Н.М.ВИНИЧЕНКО