Документ № 248 від 03.03.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

05.03.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

03.03.2021 м. Дружківка №248
 
Про стан пам’яток культурної спадщини м. Дружківка, їх охорону, збереження та використання

          Заслухавши інформацію  начальника відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради Пивовар Ю.А. про  стан пам’яток культурної спадщини м. Дружківка, їх охорону, збереження  та використання  виконавчий комітет відмічає наступне.

Станом на 01.02.2021 у м. Дружківка  на державному обліку перебувають   25 пам’яток, з них:  20 пам’яток  історії,  3 пам’ятки   археології  та 2 пам’ятки архітектури, одна з яких  є пам’яткою архітектури національного значення – Свято-Миколаївський храм Горлівської єпархії Української Православної Церкви. Процедура передання-прийняття об’єктів культурної спадщини, розташованих на теріторіях селищних та сільських рад, які увійшли до складу Дружківської міської територіальної громади, триває.

На виконання  «Міської програми основних напрямків  розвитку культури м. Дружківка на 2017-2021 роки»,  в якій одним з пріоритетних напрямків є охорона культурної спадщини, своєчасно  та регулярно здійснюються заходи з реставрації пам’яток та благоустрою прилеглих територій.  Хід виконання  Програми контролюється відділом з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради, іншими структурними підрозділами. Відділом здійснюється моніторинг об’єктів культурної спадщини.              

На  реалізацію заходів з охорони культурної спадщини  у 2020 році з місцевого бюджету було виділено та фактично освоєно 41,7 тис. грн., на 2021 рік заплановано 65,0 тис. грн. Також витрачено 60,6 тис. грн  коштів підприємств, які згідно рішення міської ради  від 26.02.2014 № 642-10  «Про затвердження  переліку балансоутримувачів пам’яток історії та культури та пам’ятних знаків   м. Дружківка» є балансоутримувачами пам’яток.

Триває робота з  укладання охоронних договорів (зобов’язань) на об’єкти  культурної спадщини. Станом на 01.02.2020 укладено 15 охоронних договорів на історичні пам’ятки та   2 пам’ятки архітектури.  Частково проведено інвентаризацію об’єктів  культурної спадщини. Здійснено незалежну оцінку  вартості 10 пам’яток  історії.

На виконання регіонального плану  заходів  з увічнення  пам’яті Захисників України на період до 2020 року  у Донецькій області особлива увага приділялась патронату 7 місць поховань (могил) захисників України в роки  Другої світової війни. Контроль над упорядженням та утриманням в належному стані зазначених пам’яток покладено на відділ з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради.

         З метою запобігання руйнації пам’яток історії підприємствами-балансоутримувачами пам’яток у 2020 році здійснено  наступні заходи.

          Комунальним підприємством «Спектр» Дружківської міської ради навесні 2020 року проведено косметичний  ремонт 6 пам’ятників історії на суму 41,7 тис. грн. з коштів місцевого бюджету.

Відділом освіти Дружківської міської ради здійснено ряд заходів зі збереження пам’яток історії, розташованих на території освітніх закладів міста. Триває постійний догляд за Алеєю Пам’яті та стелою Олексі Тихому, погруддям М.Носулі, пам’ятником О.Г. Зубарєву, Герою Радянського Союзу.

Приватним акціонерним товариством  «Дружківський завод металевих виробів», на балансі якого перебувають Пам’ятний знак на честь воїнів-робітників Дружківського заводу металевих виробів та Пам’ятник жертвам фашизму, здійснюється належний догляд  та своєчасний косметичний ремонт. У звітній період проведено ремонтні роботи на суму                      15,1 тис. грн..

         Товариством з обмеженою відповідальністю «Корум Дружківський машинобудівний завод» проведено роботи  з ремонту та благоустрою Пам’ятника воїнам-заводчанам, загиблим в роки Великої Вітчизняної війни та Громадянської війни, Пам’ятного знаку на честь Дружківського машинобудівного заводу. Загальні витрати склали 12,5 тис. грн..

          Приватне акціонерне підприємство «Грета» утримує на балансі та здійснює своєчасний догляд за пам’ятним знаком «Плита»: фарбування  постаменту, заміна ламп освітлення.

Комунальним підприємством «Дружківський міський парк культури та відпочинку»  Дружківської міської ради  здійснено косметичний ремонт, прибирання сміття, покіс трави, вирубування порослі біля Пам’ятника  на честь підпільної організації «Ленінська іскра». Своєчасним є догляд за Пам’ятним знаком  «На знак вшанування пам’яті  мешканців  м. Дружківка, безвинно розстріляних під час Великої Вітчизняної війни, жертв Голодоморів та політичних репресій». На зазначені заходи з благоустрою підприємством витрачено власні кошти - 0,3 тис. грн.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Дружківський вогнетривкий завод» здійснює патронат над Пам’ятником  воїнам-землякам, робітникам заводу «Червона Зірка» та Братської могили Радянських воїнів Південно-Західного фронту.  На ремонтні роботи  та благоустрій території підприємством витрачено 1,7 тис. грн..

Райська селищна рада  разом з Приватним акціонерним товариством  «Веско» здійснює догляд за двома пам’ятками історії: Братською могилою воїнів і пам’ятником односельцям та Братською могилою Радянських воїнів у смт. Новогригорівка. На косметичний ремонт та благоустрій підприємством витрачено 32,7 тис. грн..

      Олексієво-Дружківська селищна рада здійснює заходи зі збереження Братської могили Радянських воїнів Південно-Західного фронту. У весняно-літній період силами підприємства були проведені роботи з часткового відновлення  пам’ятних знаків.

      Актів вандалізму та руйнювання пам’ятників у 2020 році зафіксовано не було. Профілактикою вандалізму є  проведення біля  пам’ятних місць  міських тематичних заходів за участю  школярів, студентів  та інших членів дружківської громади та належне патрулювання правоохоронних органів.

          Залишається не вирішеним питання  повної інвентаризації  пам’яток, на контролі  у відділі  з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради з  укладання охоронних договорів (зобов’язань) на об’єкти  культурної спадщини.

        Враховуючи вищезазначене, з метою створення належних умов для збереження та охорони культурної спадщини, виконання встановленого  порядку охорони, використання, обліку і реставрації пам'яток, а також інших правил, передбачених законодавством України у сфері культурної спадщини, керуючись п.п.7 п.«а» ст.32 Закону України  від 21.05.1997     №280/97-ВР  «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

  1. Інформацію начальника відділу з питань  культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської  міської ради  Пивовар Ю.А. про стан пам’яток  культурної  спадщини м. Дружківка, їх охорону, збереження  та використання прийняти до відома.
  2. Відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради  (Пивовар):

  2.1. продовжити здійснення  заходів з проведення інвентаризації  пам’яток та   укладання охоронних договорів (зобов’язань) на об’єкти  культурної спадщини протягом 2021 року;

  2.2. звіт про проведену  роботу надати на розгляд виконавчого комітету Дружківської міської ради у  1 кварталі 2022 року.

  1. Балансоутримувачам пам’яток культурної спадщини продовжити роботи з реставрації та благоустрою прилеглих до них територій у разі потреби.
  2. Комунальному підприємству «Спектр» Дружківської міської ради (Шехов) продовжити здійснення належного догляду за пам’ятками історії та культури, проводячи додаткові заходи напередодні державних свят та подій, пов’язаних з історією населених пунктів Дружківської міської територіальної громади.

5.Міському фінансовому управлінню Дружківської міської ради (Трушина)  здійснювати  фінансування ремонтно-реставраційних робіт та інвентаризацію пам’яток культурної спадщини у межах коштористних призначень.

  1. Відділу освіти Дружківської міської ради (Лазебник) продовжити роботи з виконання охоронних заходів на пам’ятках історії, розташованих у спорудах загальноосвітніх закладів Дружківської міської територіальної громади.
  2. Рекомендувати Краматорському районному управлінню поліції відділу поліції № 1 ГУНП в Донецькій області (Чинчевич) забезпечити здійснення заходів з запобігання вандалізму та руйнування пам’яток.
  3. Координацію роботи щодо  виконання  даного  рішення  покласти  на начальника відділу з  питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму  Дружківської міської ради Пивовар Ю.А.
  4. Контроль щодо виконання  даного рішення  покласти на заступників міського  голови з питань  діяльності виконавчих органів ради Слесаренко Н.Є. та Бузову Г.О. згідно із розподілом обов’язків.

 

 

 

Міський голова                                                                             В.Б. ГРИГОРЕНКО