Документ № 171 від 17.02.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

22.02.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

17.02.2021 м. Дружківка №171
 
Про організацію роботи з питань активізації інвестиційної діяльності та підготовки конкурсних пропозицій

Заслухавши інформацію начальника відділу економічного розвитку виконавчого комітету Дружківської міської ради Коротун М.С. про організацію роботи з питань активізації інвестиційної діяльності та підготовки конкурсних пропозицій, виконавчий комітет відмічає наступне.

 Комплексна інвестиційна діяльність сфокусована на підвищенні якості життя всіх мешканців громади шляхом партнерства публічного, приватного та громадського секторів.

В умовах обмеженості державного фінансування саме грантові кошти мають вирішальне значення для прискорення місцевого економічного розвитку. Важливість грантових програм обумовлена тим, що вони можуть швидко змінюватися, реагувати на виклики сьогодення, започатковувати інновації, чого не вистачає більшості державних програм.

Так, ініціативна група Дружківського комунального автотранспортного підприємства 052805 Дружківської міської ради у травні 2020 року під час спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, одержала 71 одиницю спеціалізованих вхідних дезінфікуючих килимів за результатами конкурсу міні-проєктів протидії СOVID-19 Програми розвитку ООН із відновлення та розбудови миру (далі – ПРООН). Вхідні килими розподілені між бюджетними підприємствами та організаціям міста та стали додатковим бар'єром на шляху поширення коронавірусной інфекції.

З метою оперативного інформування щодо заходів протидії коронавірусній інфекції з квітня по липень 2020 року громадською організацією (далі – ГО) «Нова Дружківка» у співпраці з Дружківською міською радою реалізовано проєкт «Кризовий медіа-центр». Даний проєкт співпраці ГО  «Нова Дружківка» та Дружківської міської ради відзначений Міністерством культури та інформаційної політики України у конкурсі «Громадянське суспільство та влада – кращі практики співпраці».

Ще одним прикладом співпраці влади та громадськості став проєкт «Здорова громада». Вартість інвестицій ПРООН, залучених ГО «Україна можливостей» на реалізацію проєкту становила 500,0 тис.грн. Співфінансування з міського бюджету - 780,0 тис.грн. Завдяки проєкту вдалось облаштувати спеціалізований кабінет лікування патологій шийки матки, палату для пологів, палату для збереження вагітності, тренінговий простір «Академія здоров’я».

В умовах оперативного реагування на ситуацію, спричинену спалахом гострої респіраторної хвороби СOVID-19, Норвезька рада у справах біженців в Україні поставила у заклади бюджетної сфери міста 62 диспенсери та 1913 літрів антисептичної рідини, медичні заклади і установи міста отримували цільову гуманітарну допомогу від бюджетоутворюючих підприємств міста, ГО, інших спонсорів у формі медичного обладнання та засобів.

Субвенцією з обласного бюджету на суму 7759,9 тис.грн. профінансовано реалізацію проєкту «Капітальний ремонт  окремих приміщень з улаштуванням  КТ та операційного блоку КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Дружківської міської ради, розташованої по вул. Короленко,12 м. Дружківка, Донецької області», який знаходиться на етапі завершення.

Українським фондом соціальних інвестицій підтримано реалізацію проєкту «Капітальний ремонт будівлі амбулаторії №7 з термомодернізацією, яка розташована за адресою: смт Райське вул. Дорошенка, 48» на суму 4 305,0 тис.грн.

Особливістю співпраці з ПРООН та залучення їх фінансування на впровадження місцевих ініціатив служать діалогові платформи робочої групи з питань громадської безпеки, протидії домашньому насильству, соціальної згуртованості та гендерної рівності м.Дружківка. Результатом проведених засідань даних робочих груп стали ряд проєктів, підтримані ПРООН до впровадження. Проєкти, що підтримуються донорами впроваджують провідні європейські цінності та демократичні підходи до місцевого врядування.

«Правосуддя, дружнє до дітей» - проєкт, реалізований ГО «Нова Дружківка», в рамках якого створено «зелену кімнату» у відділені поліції Дружківки, чим впроваджено новітній підхід до роботи з дітьми, які стикаються з порушенням закону.

Проєктом «Безпечна громада» за ініціативи ГО «Нова Дружківка» створено на базі ДПРЧ-45 у Дружківці ресурсну кімнату для навчання мешканців громади навичкам особистої безпеки. Подібний освітній простір став першим у Донецькій області. Він оснащений сучасним аудіовізуальним обладнанням, рятувальними тренажерами, настільними ігротехніками.

Ще одним проєктом синергії зусиль громадських діячів, місцевої влади та бізнесу, став проєкт «Громадська безпека у фокусі». На реалізацію проєкту проінвестовано ПРООН                      530,8 тис.грн. та підприємством ТОВ «Контакт» - 70,0 тис.грн. За результатами проєкту буде розроблено міську цільову програму «Безпечна громада», встановлено 30 камер міського цілодобового відеонагляду та створено муніципальний ситуаційний центр моніторингу громадського порядку.

За підтримки ПРООН реалізовано проєкт з екологічної безпеки у дошкільних навчальних закладах міста ГО «Твій формат» та відділом освіти Дружківської міської ради. Дана ініціатива полягала в утилізації відпрацьованих гумових шин з території благоустрою дошкільних закладів міста за кошти міського бюджету на суму 49,597 тис.грн., замість яких на кошти донора 135,5 тис.грн. придбано 15 одиниць ігрових екологічно-безпечних розвиткових панелей.

Дружківська загальноосвітня школа (далі – ЗШ) І-ІІІ ступенів №7 Дружківської міської ради облаштувала подвір’я  свого закладу за кошти ПРООН шляхом висадки дерев та кущів, Дружківська ЗШ І-ІІІ ступенів №17 Дружківської міської ради реалізувала проєкт «ARTHUB» - за підтримки Британської ради - виконали оформлення сцени, пошив костюмів та реквізиту для лялькового театру, запланували театральні вистави. Дошкільний навчальний заклад ясла-садок комбінованого типу №1 "Дюймовочка" Дружківської міської ради здобув грант від Республіки Болгарія на реалізацію інклюзивного проєкту «Наші діти». Придбано сенсорно-дидактичне обладнання для дітей з особливими освітніми потребами.

Зусиллями працівників відділу освіти та Дружківських загальноосвітніх шкіл                              І-ІІІ ступенів №7 та №12 Дружківської міської ради одержано перемогу в конкурсній урядовій програмі «Спроможна школа для кращих результатів» та облаштовано кабінети математики і англійської мови сучасним мультимедійним, комп’ютерним, демонстраційним обладнанням. Також, в цих закладах покращено матеріально-технічну базу їдалень (харчоблоків) шляхом заміни застарілого обладнання на нове, сучасне шляхом перемоги конкурсних пропозицій в іншій урядовій програмі. Загальний обсяг державного фінансування на ці заходи склав 1118,0 тис.грн., співфінансування з міського бюджету  - 475,4 тис.грн.

Завдяки ПРООН впроваджено ще один проєкт у сфері освіти, який реалізовано                                ГО «Україна можливостей» на суму 75,0 тис.грн. - створено хаб «ProАктивні» на базі навчально-виховного комплексу "ЗШ І-ІІ ступенів - дитячий садок" № 4 Дружківської міської ради: відремонтовано вчительську, яка працює як молодіжний центр, придбано оснащення та меблі для цього простору, тематичні ігри для дітей та молоді.

Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні підтримано проєкт Східного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю щодо капітального ремонту першого поверху закладу. Вартість інвестицій 3 460,9 тис.грн.

З метою впровадження концепції «Smart City» у 2020 підготовлені та реалізовані наступні інвестиційні проєкти.

В минулому році Дружківською міською радою впроваджено місцевий мобільний застосунок «Smart МІСТО», який став результатом плідної співпраці з проєктом Київський діалог та ПРООН.

ГО «Патріоти Дружківки» у співпраці з Управлянням соціального захисту населення Дружківської міської ради реалізовано проєкт, за фінансування ПРООН на суму 208,4 тис.грн.: придбано програмне забезпечення для електронного архіву та системи керування чергою, обладнання для зберігання оцифрованих документів, що покращило умови організації архівного процесу, зменшило витрати часу на обслуговування мешканців, запровадило можливість попереднього запису на прийом.

ГО «Патріоти Дружківки» реалізовано ще одну ініціативу концепції «Розумного міста» за фінансової підтримки проєкту Київський діалог на суму 40,0 тис.грн. В рамках проєкту створено перші в місті зони вільного Wi-Fi  в найвідвідуваніших громадських просторах – сквері Ювілейному та на площі Молодіжна.

Наразі міською радою впроваджується пілотний проєкт з ПРООН та Управлінням містобудування та архітектури Донецької обласної державної адміністрації з розробки комплексного плану  просторового розвитку Дружківської міської територіальної громади. Даним проєктом буде розроблено містобудівну та землевпорядну  документацію, яка є вкрай необхідною для нашої громади з огляду на новий адміністративно-територіальний устрій  громади. Також в рамках цього проєкту планується розробка стратегії Дружківської міської територіальної громади.

Тобто, запорукою успішності інвестиційних пропозицій є: врахування розуміння важливості партнерства з приватним і громадським сектором, інноваційність і креативність, комплексність проєкту та сталість результатів, чутливість до потреб громади — інклюзивність, прозорість, підзвітність, стратегічний підхід — спрямованість на вирішення питань у довгостроковій перспективі.

Успішне залучення інвестицій можливе лише за умови комунікації між місцевими органами влади, бізнесом, неурядовими організаціями та самою громадою.

Враховуючи вищезазначене, з метою ефективного залучення інвестицій в економіку громади, забезпечення відкритості та доступності інформації щодо стану розробки та реалізації інвестиційних проєктів структурними підрозділами міської ради, керуючись ст. 40 Закону України від 21.05.1997 №280/97?ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

  1. Інформацію начальника відділу економічного розвитку виконавчого комітету Дружківської міської ради Коротун М.С. про організацію роботи з питань активізації інвестиційної діяльності та підготовки конкурсних пропозицій прийняти до відома.
  2. Відділу економічного розвитку виконавчого комітету Дружківської міської ради (Коротун) забезпечити щоденний моніторинг грантових конкурсів і програм та висвітлення даної інформації в мобільному застосунку «Smart МІСТО».
  3. Заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Полякову О.О. підготувати проєкт розпорядження міського голови про створення робочої групи з питань інвестиційної діяльності Дружківської міської територіальної громади до 22.02.2021.
  4. Робочій групі з питань інвестиційної діяльності Дружківської міської територіальної громади (Полякову) надавати звіт міському голові про діяльність робочої групи щоквартально до 05 числа.
  5. Керівникам виконавчих органів Дружківської міської ради надавати інформацію відділу економічного розвитку про проведену роботу в напрямку участі у грантових конкурсах і програмах щомісячно до 01 числа.
  6. Керівникам виконавчих органів Дружківської міської ради перед подачею інвестиційних пропозицій для участі у грантових конкурсах і програмах забезпечити обов’язкове погодження аплікаційних форм з відділом економічного розвитку.
  7. Керівникам структурних підрозділів Дружківської міської ради посилити співпрацю з громадськими організаціями міста в напрямку участі у міжнародних програмах підтримки, реалізації спільних ініціатив та залучення інвестицій за напрямком діяльності.
  8. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Полякова О.О.
  9. Контроль за виконанням даного рішення покласти на міського голову Григоренка В.Б.

 

 

 

 

Міський голова                                                                                                                        В.Б. ГРИГОРЕНКО