Документ № 170 від 17.02.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

22.02.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

17.02.2021 м. Дружківка №170
 
Про роботу щодо протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів

Заслухавши інформацію начальника міського відділу охорони здоров’я Дружківської міської ради Деснової О.Л. про роботу щодо протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, виконавчий комітет відмічає наступне. Наркологічна допомога населенню міста надається у відокремленому структурному підрозділі комунального некомерційного підприємства «Медичний центр з профілактики та лікування залежності м.Краматорськ» у м.Дружківка (далі – структурний підрозділ) двома лікарями вищої категорії, укомплектованість лікарями становить  100%.

            В місті в 2020 році під диспансерним наглядом знаходилося 137 осіб з наркотичною залежністю, 75,9% з яких особи віком до 35 років, а 18,9% - жінки.

           На профілактичному обліку знаходиться 313 осіб, з них осіб віком до 35 років 193 (61,6%). В цілому з приводу вживання наркотиків спостерігається 450 осіб. Протягом               2020 року взято на облік з наркозалежністю 6 осіб, на профілактичний облік – 12 осіб. Підлітків, які вживають наркотичні речовини, на обліку не перебуває.

Розповсюдженість наркоманії у 2020 році становить 221,8 на 100 тис. населення, що на рівні 2019 року. Захворюваність на наркоманію у 2020 році становить 4,6 на                                100 тис.населення, це вище показника 2019 року на 4,5%. Обов’язкові наркологічні профілактичні огляди у 2020 році пройшли та отримали сертифікати 1990 осіб, з них 576 водіїв, для отримання дозволу на зброю 25 осіб, інші 1389 осіб.

В комунальному некомерційному підприємстві «Центральна міська клінічна лікарня» Дружківської міської ради за власним бажанням та у зв'язку із травмами протягом 2020 року, обстежено на присутність алкоголю та наркотичних засобів в біологічних середовищах 268 осіб. У 109 осіб виявлено ознаки алкогольного сп'яніння, у 10 осіб – наркотичного сп'яніння.

Для проведення обстеження на наявність наркотичних засобів використаний 81 тест «SNIPER», тести придбалися у 2019 році за кошти місцевого бюджету. За направленням сектору кримінальної поліції щодо проведення огляду на стан наркотичного сп’яніння, оглянуто - 16 осіб. Огляд здійснюється методом тестового обстеження «SNIPER» на п’ять наркотичних засобів: марихуана; метамефетамін; амфетамін; морфін; кокаїн. Із них виявлено 10 позитивних випадків (62,5%),  негативних – 6 випадків (37,5%).

В структурному підрозділі за звітний рік оглянуто на стан сп'яніння 12 осіб, ознаки наркотичного  сп'яніння  виявлено в 7 випадках, алкогольне сп'яніння виявлено в 1 випадку.

            Активна робота з питань боротьби з наркоманією проводиться і в інших організаціях та закладах міста.

            Закладами охорони здоров’я міста разом з міським відділом освіти, відділом з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму (далі – відділ культури), Дружківським центром соціальних служб (далі – ДЦСС) проводиться інформаційно-просвітницька робота з дітьми, підлітками, молоддю з використанням сучасних ефективних технологій.

            Протягом 2020 року в учбових закладах міста проведено 17 акцій соціальної профілактики, з них: 8– з профілактики наркотиків, алкоголю та паління. В акціях прийняли участь медичні працівники (лікарі-наркологи, лікарі-венерологи, спеціалісти кабінету профілактики та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД), представники громадських організацій «Обери життя» та «Перемога».

            В закладах освіти протягом року проводились профілактичні бесіди на теми: «Шкідливі звички та адміністративна відповідальність», «Як зберегти своє здоров’я», «Наркоманія – крок у безодню», «Майбутнє вільне від наркотиків», «Профілактика захворювань, які викликані психотропними речовинами», «Наркотики – зілля смерті».

            У бібліотеках міста пройшли заходи щодо запобігання шкідливим звичкам серед дітей та молоді, були оформлені виставки.

            Питання боротьби з наркоманією знаходиться на постійному контролі міського відділу охорони здоров’я та виконавчого комітету.

Враховуючи результати розгляду наданої інформації, з метою посилення роз’яснювальноїта практичної роботи серед населення міста, керуючись ст.40 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

 

В И Р І Ш И В:

 

  1. Інформацію начальника міського відділу охорони здоров’я Дружківської міської ради Деснової О.Л. про роботу щодо протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів прийняти до відома.
  2. Міському відділу охорони здоров’я Дружківської міської ради (Деснова), відділу освіти Дружківської міської ради (Лазебник), відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради (Пивовар), Дружківському центру соціальних служб (Філоненко), службі у справах дітей Дружківської міської ради (Штагер); рекомендувати: Дружківському міському центру зайнятості (Кравченко), відокремленому структурному підрозділу комунального некомерційного підприємства «Медичний центр з профілактики та лікування залежності м.Краматорськ» у м.Дружківка (Какуша):

2.1. продовжити роботу щодо виконання вимог Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними»;

2.2. продовжити роботу щодо виконання заходів з реалізації Міської програми   з профілактики правопорушень, протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у м. Дружківка на 2020 – 2021 роки, затвердженої рішенням Дружківської міської ради від 26.03.2020 №7/69-1;

2.3. забезпечити поширення серед інвалідів та молоді міста, особливо груп ризику,  пропаганди формування здорового способу життя та негативного ставлення до наркоманії, необхідності боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів;

2.4. продовжити розповсюдження соціальної реклами з пропаганди здорового способу життя, протидії поширенню наркоманії в громадських місцях, на транспорті;

2.5. проводити індивідуальні та групові інформаційно-консультативні заходи позапобіганню розповсюдження наркоманії та формуванню здорового способу життя, приділивши особливу увагу учням та молоді міста;

2.6. здійснювати заходи щодо соціальних інспектувань сімей, які перебувають у складних життєвих  обставинах;

2.7. залучати до проведення санітарно-просвітницьких заходів громадські організації міста.

  1. Рекомендувати відділу поліції №1 Краматорського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Донецькій області (Чинчевич):

3.1. продовжити роботу з виявлення осіб, особливо підлітків, які вживають та розповсюджують наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори;

3.2. забезпечити своєчасне інформування закладів освіти та відокремленого структурного підрозділу комунального некомерційного підприємства «Медичний центр з профілактики та лікування залежності м.Краматорськ» у м.Дружківка щодо випадків затримання підлітків, які зловживають наркотичними засобами, психотропними речовинами та прекурсорами.

                                                                                               Термін – протягом 2-х діб,

                                                                                               у разі виявлення

  1. Рекомендувати відокремленому структурному підрозділу комунального некомерційного підприємства «Медичний центр з профілактики та лікування залежності м.Краматорськ» у м.Дружківка (Какуша) продовжити проведення профілактичної роботи щодо боротьби зі зловживанням наркотичними засобами, психотропними речовинами та прекурсорами на підприємствах та в установах міста.
  2. Рекомендувати керівникам підприємств, установ, організацій усіх форм власності посилити взаємодію з відокремленим структурним підрозділом комунального некомерційного підприємства «Медичний центр з профілактики та лікування залежності м.Краматорськ» у м.Дружківка та своєчасно інформувати про випадки зловживання наркотичними засобами, психотропними речовинами та прекурсорами працівниками підприємств.

                                                                                               Термін – протягом 2-х діб,

                                                                                               у разі виникнення випадку

  1. Службі у справах дітей Дружківської міської ради (Штагер), відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради (Пивовар), Дружківському центру соціальних служб (Філоненко), відділу освіти Дружківської міської ради (Лазебник) забезпечити спільну роботу звідокремленим структурним підрозділом комунального некомерційного підприємства «Медичний центр з профілактики та лікування залежності м.Краматорськ» у м.Дружківка при виявленні випадків зловживання наркотичними засобами, психотропними речовинами та прекурсорами у сім’ях, з метою своєчасного взяття цих осіб на облік та попередження насильства в сім’ї.
  2. Структурним підрозділам Дружківської міської ради та всім установам, задіяним у проведенні заходів щодо протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів в м. Дружківка, надавати міському відділу охорони здоров’я Дружківської міської ради інформацію про проведену роботу у 2021 році.

                                                                                   Термін – до 15 грудня 2021 року

  1. Рішення виконавчого комітету Дружківської міської ради від 20.03.2019 №122 «Про організацію роботи щодо протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на території міста» зняти з контролю.
  2. Координацію роботи щодо виконання цього рішення покласти на міський відділ охорони здоров'я Дружківської міської ради (Деснова).
  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Слесаренко Н.Є.

 

 

 

Міський голова                                                                                           В.Б.ГРИГОРЕНКО