Документ № 8/5-1 від 27.01.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

28.01.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

27.01.2021 м. Дружківка №8/5-1
 
Про виконання Програми з підвищення енергоефективності та енергозбереження м. Дружківка на період 2018 – 2020 роки

Заслухавши інформацію заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Полякова О.О. про виконання Програми з підвищення енергоефективності та енергозбереження м. Дружківка на період 2018 –2020 роки, міська рада відмічає, що в місті для підвищення енергоефективності та енергозбереження з 2017 року була впроваджена та діє система енергетичного менеджменту, в якій використовується програма щоденного моніторингу паливно–енергетичних ресурсів та води «Енергобаланс». Система вже довела свою ефективність у бюджетних закладах міста та допомогла заощадити у 2017 році з червня — 2 355,155 тис. грн., у 2018 році — 6 459,672 тис. грн., у 2019 році — 4 569,375 тис. грн., а за 2020 рік — 5 511,325 тис грн.

З метою скорочення витрат паливно–енергетичних ресурсів та води, їх раціонального використання розроблена та затверджена рішенням міської ради від 22.12.2017 № 7/37–19 Програма з підвищення енергоефективності та енергозбереження       м. Дружківка на період 2018 – 2020 роки (далі Програма), до якої включено 73–и заходи на суму 337 863 тис. грн.

Так, на виконання зазначеної Програми, структурними підрозділами Дружківської міської ради, а саме у сфері освіти було виконане наступне:

 • капітальний ремонт загальноосвітньої школи I-III ступенів  № 6 Дружківської міської ради Донецької області на суму 4 959,708 тис. грн.;
 • капітальний ремонт будівлі загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 8 Дружківської міської ради Донецької області на суму 6 296,692 тис. грн.
 • капітальний ремонт будівлі Дружківської гімназії «Інтелект» Дружківської міської ради Донецької області на суму 11 328,917 тис. грн..

Заходи які знаходяться в стані реалізації:

 • встановлення металопластикових вікон у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах на суму 4 095,2 тис. грн., реалізовано на 32 %;
 • реконструкція системи теплопостачання з улаштуванням модульної твердопаливної котельні в дошкільному навчальному закладі «Берізка» на суму 1 449,312 тис. грн., реалізовано на 50 %.

У сфері охорони здоров’я:

 • заміна дерев'яних віконних та дверних блоків на металопластикові, в головному корпусі стаціонару комунального некомерційного підприємства «Дружківська міська лікарня №2» Дружківської міської ради на суму 62,4 тис. грн., реалізовано на 20 %;
 • заміна ламп розжарювання на економні лампи, в комунальному некомерційному підприємстві «Дружківська міська лікарня № 2» Дружківської міської ради на суму 25,61 тис. грн., реалізовано на 20 %;
 • утеплення будівель комунального некомерційного підприємства «Центральна міська клінічна лікарня» Дружківської міської ради на суму 103 586,749 тис. грн. На кошти виділені з міського бюджету реалізовано 5 % проєкту;
 • здійснення енергоефективних заходів для підвищення енергоефективності будівлі амбулаторії  №6 за рахунок капітального ремонт системи опалення будівлі, з заміною опалювальних приладів та утепленням горищного перекриття та заміна віконних блоків на суму 1 765,1 тис. грн. На кошти виділені з міського бюджету реалізовано 25 % проєкту.

У сфері культури, в комунальному закладі «Дружківська мистецька школа» виконано заміну 12 вікон на металопластикові на суму 75 тис. грн.

У сфері соціального захисту, в центрі обліку бездомних осіб та будинку нічного перебування м. Дружківка Донецької області виконано ремонт вхідних дверей на суму           2 тис. грн. В управлінні соціального захисту населення Дружківської міської ради виконано заміну 15 міжкімнатних дверей, 3 вікон на 2–му поверсі та 1 вікна на 1 поверсі на суму 57 тис. грн. До кінця поточного року за рахунок коштів Unicef планується заміна 6 вхідних дверей та 30 вікон на 1-му поверсі східного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю.

Виконавчим комітетом Дружківської міської ради реалізовано захід з придбання тепловізору, термометру, гігрометру, люксметру для аудиту системи енергетичного менеджменту м. Дружківка на суму 64,98 тис. грн.

Комунальними підприємствами, які підпорядковані Дружківській міській раді, було виконано наступне. Підприємством електричних мереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» реалізовано улаштування системи автономного електроосвітлення пішохідних переходів та місць зупинок транспорту  на суму 667,3 тис. грн., а це 10 % від загальної вартості проєкту.

Комунальним підприємством «Дружківка автоелектротранс» Дружківської міської ради реалізуються наступні заходи: покращення технічного стану трамваїв на суму 130 тис. грн., реалізовано на 73 % та переведення освітлення на енергозберігаючі лампи на суму 25 тис. грн., реалізовано на 93 %.

Комунальним підприємством «Комсервіс» Дружківської міської ради впроваджується встановлення пластикових вікон у будинках тимчасового проживання у кількості 30 штук, реалізація заходу складає 33 %.

Дружківським виробничим управлінням водопровідно–каналізаційного господарства комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу»» виконано наступні заходи: придбання насосного обладнання на КНС № 5 (насосний агрегат РС 80/200Д) на фактичну суму 66,2 тис. грн. Та насосного обладнання на муловій насосній станції (насосний агрегат РС 100/270) на фактичну суму 106,8 тис. грн.

Виробничою одиницею обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» «Дружківкатепломережа» впроваджуються наступні заходи: реконструкція  теплових мереж із застосуванням труб у пінополіуретановій ізоляції на суму 2 500 тис. грн., реалізовано на 17 %; заміна мережевих насосів на енергоефективні, на суму 1 600 тис. грн., реалізовано на 41 %; еколого–теплотехнічна наладка котлів в кількості 28 штук, на суму 350 тис. грн., реалізовано на 37 %.

Містоутворюючими підприємствами для успішного виконання зазначеної Програми зроблено наступне. Приватним акціонерним товариством «Дружківській завод металевих виробів» виконано заміну освітлювального обладнання підприємства на більш енергоефективне на суму 14,1 тис. грн.

Товариством з обмеженою відповідальністю «Дружківській фарфоровий завод» встановлено пристрій знімних конструкцій, що зменшило висоту опалювальних виробничих приміщень на суму 26,9 тис. грн.

Приватним акціонерним товариством «Грета»: придбано і змонтовано 3 статконденсаторні установки на компресор GA 75 ділянки штампування, ділянка полістирольної упаковки на суму 42,2 тис грн. та твердопаливний котел Cetik мод. ECO KBS 450 та виконано ремонт системи опалення енергомеханічного цеху на суму 460 тис. грн.

Товариством з обмеженою відповідальністю  «Гірничі машини – Дружківській машинобудівний завод» виконано наступні заходи: впроваджено автоматизовану систему технічного обліку електроенергії по трансформаторних підстанціях і розподільних пристроях 6, 10 кВ з можливістю передачі даних на сервер СГЕ на суму 4 000 тис. грн.; придбано і змонтовано повітряні гвинтові компресори на суму 600 тис. грн.; модернізовано систему освітлення адміністративних приміщень будівлі заводоуправління і інженерного корпусу із заміною ламп на світлодіодні на суму 250 тис. грн.; проведено реконструкцію освітлювальної мережі цехів із заміною ламп на світлодіодні на суму 2 604 тис. грн.; установлено ПХВ завіси на в'їзних воротах на суму 150 тис. грн.

Товариством з обмеженою відповідальністю  «Дружківський хліб» виконано наступні заходи: реконструйовано газову систему підприємства, оснащена сучасним високоточним обладнанням на фактичну суму 135 тис. грн. та систему опалення на суму 70 тис. грн.. Заходи які знаходяться в стані реалізації: заміна енергоємних вузлів в обладнанні підприємства на суму 250 тис. грн., реалізовано на 21 %, та освітлювального обладнання підприємства на більш енергоефективне на суму 55 тис. грн., реалізовано на 37 %.

Реалізовані заходи Програми дозволяють одержувати щорічну економію паливно–енергетичних ресурсів та води по підприємствам промисловості, комунальним підприємствам і закладам міста у наступній кількості: електроенергії — 2  376 540 кВт*год; природного газу — 335 580 м3 та теплової енергії — 6 158 Гкал. Економічний ефект від впровадження заходів за тарифами на комунальні послуги в цей момент складає 22 143 484 грн.

Враховуючи вищезазначене та керуючись ст. 26 Закону України від 21.05.1997 №280/97 ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 

           ВИРІШИЛА:

 

 1. Інформацію заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Полякова О.О. про виконання Програми з підвищення енергоефективності та енергозбереження м. Дружківка на період 2018 – 2020 роки прийняти до відома.
 2. Рекомендувати структурним підрозділам Дружківської міської ради, керівникам комунальних підприємств, установ та організацій Дружківської міської ради; рекомендувати керівникам промислових підприємств розташованих на території Дружківської територіальної громади:
  2.1посилити контроль за раціональним, ефективним та обґрунтованим використанням паливно–енергетичних ресурсів та води;
  2.2приймати участь у грантових програмах, направлених на підвищення енергоефективності та енергозбереження.
 3. Управлінню житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Гейченко) при розробці нової Програми з підвищення енергоефективності та енергозбереження Дружківської міської територіальної громади вжити заходи щодо розробки техніко–економічного обґрунтування створення комунального підприємства з виробництва пилетів. Міському фінансовому управлінню Дружківської міської ради (Трушина) передбачати кошти для проведення заходів пов’язаних з розробкою техніко–економічного обґрунтування.
 4. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на заступників міського  голови  з питань  діяльності  виконавчих   органів   ради Бузову Г.О.,               Виниченко Н.М., Полякова О.О., Слесаренко Н.Є. згідно з розподілом обов’язків.
 5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань економічного розвитку, планування бюджету та фінансів (Небогатікова).

 

 

Міський голова                                                                                               В.Б. ГРИГОРЕНКО