Документ № 1 від 13.01.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

20.01.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

13.01.2021 м. Дружківка №1
 
Про стан зовнішньої реклами

Заслухавши інформацію начальника управління житлового та комунального господарства  Дружківської міської ради Гейченка В.О. про стан зовнішньої реклами, виконавчий комітет Дружківської міської ради відмічає наступне. Відносини, які виникають у зв’язку з розміщенням зовнішньої реклами та порядок надання дозволів на розміщення такої реклами регулюються рішенням Дружківської міської ради від 27.12.2006 № 5/8-2 «Про зовнішню рекламу у місті Дружківка» (зі змінами).

            Станом на 01.12.2020 рік на території Дружківської міської ради діють 60 дозволів на розміщення зовнішньої реклами.

            Протягом 2020 року до відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Дружківської міської ради стосовно розміщення зовнішньої реклами надійшло 35 заяв щодо надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами. За результатами розгляду  надано                          10 дозволів на розміщення  зовнішньої реклами, 5 заяв залишено без розгляду, по 3 заявам  продовжено строк пріоритету на розміщення зовнішньої реклами, 17 заяв знаходяться на доопрацюванні у зв’язку з невідповідністю поданих документів  вимогам встановленим                       п. 22 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 № 2067 (зі змінами та доповненнями).

            На підставі дозволів, наданих рішеннями виконавчого комітету Дружківської міської ради  управлінням житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (далі – Управління) укладено 18 договорів про надання в тимчасове використання місць, які перебувають у комунальній власності, для розташування 50 рекламних засобів.

            Протягом поточного року до місцевого бюджету за розміщення зовнішньої реклами надійшло 330,8 тис. грн., при запланованих показниках на 2020 рік 340,0 тис. грн..

Заборгованість по платі за тимчасове використання місць для розміщення об’єктів зовнішньої реклами становить 201,5 тис. грн., яка утворилася по наступним суб’єктам господарювання:

 • ФОП Бондар А.О. – 41,7 тис. грн
 • ФОП Маркелова О.М. - 137,4 тис. грн.,
 • ТОВ «Скіф» - 17,6 тис. грн.,
 • ФОП Плахова Н.В. - 4,8 тис. грн.

            Управлінням спільно з Краматорською місцевою прокуратурою  постійно проводиться претензійно-позовна робота щодо стягнення заборгованості за розташування рекламних засобів. В цьому  році було подано позов до Господарського суду Донецької області, щодо стягнення заборгованості з фізичної особи – підприємця Бондаря А.О. на суму 9,1 тис. грн. Накази щодо примусового стягнення заборгованості з товариства з обмеженою відповідальністю «СКІФ» на суму 17,6 тис. грн. та фізичної особи – підприємця Маркелової О.М. на суму 97,9 тис. грн знаходяться на примусовому виконанні у Державних відділах виконавчої служби за містом реєстрації суб’єктів господарювання.

Існують й інші способи поширення зовнішньої реклами. З порушенням розміщуються  рекламні листівки на електричних опорах, зупинках громадського транспорту, житлових будинках. Такий вид реклами веде до забруднення міста та порушення правил благоустрою. Балансоутримувачами об’єктів постійно проводиться робота щодо недопущення розклеювання листівок та очищення від них об’єктів благоустрою.   

Так, працівниками підприємства електричних мереж зовнішнього освітлювання «Міськсвітло» Дружківської міської ради ведеться робота по очищенню опор від реклами та оголошень, в основному реклама розміщується в центрі міста, біля зупиночних павільйонів, на площах, алеях. Комунальне підприємство «Дружківка автоелектротранс» Дружківської міської ради кожного щотижня проводиться огляд зупиночних павільйонів та опор контактної мережі на предмет наявності оголошень. Комунальним підприємством «Комсервіс» Дружківської міської ради ведеться робота в багатоквартирному житловому секторі з виявлення несанкціонованої реклами та її видалення.

Для впорядкування розміщення рекламних оголошень на під’їздах житлових будинків між комунальним підприємством «Комсервіс» Дружківської міської ради та фізичною особою підприємством Дубовим А.В. укладений договір, яким передбачено розміщення інформаційних дошок на житлових будинках. Відповідно до умов договору власник дошок проводить роботу з очищення зовнішнього периметру житлових будинків, на яких встановлені інформаційні дошки, від листівок та інших рекламних та агітаційних матеріалів.

Офіційним місцем безкоштовного розміщення приватних оголошень в місті  є дошки оголошень:

 • вул. Соборна (район ДК «Етюд»);
 • вул. Залізнична (район трамвайного кільця);
 • вул. Соборна (район житлового будинку № 15);
 • вул. Космонавтів (на перехресті з вул. Енгельса Ф.);
 • вул. Машинобудівників (на перехресті з вул. Космонавтів).

Щороку при підготовці міста до весняно -  літнього періоду комунальними підприємствами Дружківської міської ради проводяться роботи  з  відновлення  дошок -  видалення старих оголошень та  їх фарбування.

З метою посилення контролю щодо використання місць, які перебувають у комунальній власності та надання їх розповсюджувачам зовнішньої реклами для розташування рекламних засобів та оптимізації розміщення зовнішньої реклами, відповідно до Закону України  від 03.07.1996 № 270/96 ВР «Про рекламу», постанови Кабінету Міністрів України від  29.12.2003  № 2067  «Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами», рішення Дружківської міської ради від 27.12.2006 № 5/8-2 «Про зовнішню рекламу у місті Дружківка», ст. 30 Закону України від 21.05.1997 № 280-97/ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

 1. Інформацію начальника управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради Гейченка В.О. про стан зовнішньої реклами прийняти до відома.
 2. Управлінню житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Гейченко), відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Дружківської міської ради (Сівоплясова) відповідно до розподілу обов’язків:

2.1. Проводити контроль за зовнішнім станом рекламних засобів та прилеглої території, вимагати усунення недоліків у разі їх наявності у  власників рекламних засобів. 

2.2 Щоквартально проводити обстеження щодо виявлення самовільно розміщених рекламних засобів, та вживати відповідні заходи у порядку, передбаченому чинним законодавством України.

 1. Комунальному підприємству «Муніципальна варта» Дружківської міської ради (Єфремов) вжити заходи реагування, передбачені чинним законодавством відносно осіб, які вчиняють дії, що негативно впливають на архітектурний облік фасадів будівель і споруд, у тому числі які розклеюють афіші, інформативно – агітаційна плакати, рекламу, листівки, оголошення, тощо.

 

 

 1. Керівникам комунальних підприємств Дружківської територіальної громади забезпечити очищення всіх об’єктів, які знаходяться на балансі,  від рекламних засобів, розміщених без відповідних дозволів.
 2. Відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Дружківської міської ради (Сівоплясова) та управлінню житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Гейченко) надати пропозицію міському голові щодо уніфікації зовнішньої реклами на території Дружківської територіальної громади до 01.03.2021.
 3. Координацію роботи щодо виконання цього рішення покласти на начальника управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради Гейченка В.О., начальника відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Дружківської міської ради Сівоплясову І.В. відповідно до розподілу обов’язків.
 4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бузову Г.О.

 

 

 

Міський голова                                                                                          В.Б.ГРИГОРЕНКО