Документ № 114 від 16.02.2022 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

21.02.2022


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

16.02.2022 м. Дружківка №114
 
Про роботу спостережної комісії при виконавчому комітеті Дружківської міської ради у 2021 році

Заслухавши інформацію  голови спостережної комісії Ганни Бузової про  роботу спостережної комісії при виконавчому  комітеті  Дружківської міської ради у 2021 році (далі-Комісія)  виконавчий комітет Дружківської міської ради відмічає наступне.

 Комісія була створена та функціонує  на виконання  постанови Кабінету Міністрів України від 1.04.2004 № 429 (зі змінами) «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах». Рішенням виконавчого комітету Дружківської міської ради від 17.06.2020  № 238 «Про затвердження складу спостережної комісії при виконавчому комітеті Дружківської міської ради» затверджено новий склад комісії, у кількості 11 осіб, а саме: представників управління соціального захисту населення Дружківської міської ради, управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради, Дружківського міського центру зайнятості, відділу освіти Дружківської міської ради, міського відділу охорони здоров’я Дружківської міської ради, громадських організацій тощо.

 Діяльність Комісії координується спостережною комісією при Донецькій обласній державній адміністрації. Контроль за діяльністю Комісії здійснює департамент з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької обласної державної адміністрації. Комісія надає звіти про свою діяльність до Донецької обласної державної адміністрації два рази на рік.

Пріоритетними напрямками  діяльності Комісії  є проведення соціальної роботи та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних  свобод і законних інтересів  засуджених осіб  та осіб, звільнених від відбування покарання, їх соціальна адаптація.

Діяльність Комісії за звітний період проводилася відповідно до плану роботи. Загалом у 2021 році Комісія здійснювала свою діяльність в умовах карантинних обмежень, засідання Комісії проводились в міру потреби (проведено 6 засідань). На засіданнях обговорювались результати роботи з особами звільненими або умовно – достроково звільненими від відбування покарання. 

Згідно з Законом України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання  у  виді  обмеження  волі  або  позбавлення  волі  на  певний  строк» від 17.03.2011 №3160-VI соціальний патронаж здійснюється стосовно звільнених осіб, які звернулися до суб'єктів соціального патронажу протягом шести місяців після звільнення з установ виконання покарань.

Для забезпечення соціальної роботи та соціального контролю за поведінкою  відповідної категорії громадян протягом 2021 року організована і проводилась спільна робота Комісії з органами місцевого самоврядування, Краматорським районним відділом №3 філії державної установи «Центр пробації» в Донецькій області, відділом поліції № 1 Краматорського районного управління поліції головного управління Національної поліції в Донецькій області, Дружківським міським центром зайнятості, міським відділом охорони здоров’я Дружківської міської ради, управлінням соціального захисту населення Дружківської міської ради, службою у справах дітей Дружківської міської ради, територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дружківської міської ради, Дружківським міським центром соціальних служб, центром обліку бездомних громадян та будинком нічного перебування м.Дружківки,  підприємствами, установами, організаціями, які знаходяться на території Дружківської  міської  територіальної громади.

Станом на 31.12.2021 року на обліку Комісії перебувало 15 осіб, умовно-достроково звільнених у 2021 році. Журнал обліку заповнюється на підставі інформації органів і установ виконання покарань.

З громадянами, які звільнились з місць позбавлення волі та звільненими від відбування покарання з випробуванням,  та поставленні на облік, відділом поліції №1 Краматорського Краматорського районного управління поліції головного управління Національної поліції в Донецькій області проводяться профілактичні бесіди щодо недопущення скоєння адміністративних правопорушень та повторного скоєння злочинів.

За інформацією Краматорського районного відділу №3 філії Державної установи «Центр пробації» в Донецькій області (далі - Центр Пробації) на кінець звітного періоду перебуває на обліку всього 146 осіб, з яких:

- 117 осіб, які засуджені без відбування покарання;

- 10 осіб, які засуджені до покарання  у виді штрафу;

- 19 осіб, які засуджені до покарання у виді громадських робіт.

Зустрічі членів Комісії та представників Центру Пробації з відповідною категорією осіб з метою обговорення та вирішення їхніх соціальних проблем не планувались у зв’язку запобіганням поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

До управління соціального захисту населення Дружківської міської ради (далі-управління) з Департаменту соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації та Центру Пробації надійшло 8 повідомлень про звільнення осіб. Проте, до управління звернулось лише 2 особи, яким надано консультації щодо соціальної адаптації. Крім того, особи, звільнені умовно - достроково, додатково отримують інформацію про Комісію та форми встановлення громадського контролю протягом невідбутої частини покарання.

Протягом 2021 року до  комунальної установи «Центр обліку бездомних осіб та будинок нічного перебування м. Дружківки»  за допомогою звернулось 4 особи, звільнені з місць позбавлення волі, яким було надано соціальні  послуги  надання притулку (3 особи) та реєстрації місця проживання (1 особа).               

До Дружківського міського центру зайнятості  (далі – центр зайнятості) звернулись 4 особи, звільнені з місць позбавлення волі, які потребували працевлаштування, 2 з цих осіб було працевлаштовано, 1 особі припинена реєстрація за відмову від другої пропозиції підходящої роботи, 1 особа перебуває на обліку у центрі зайнятості. З метою соціалізації та повернення до продуктивної зайнятості осіб, які скоїли злочин, у 2021 році оновлений Меморандум про співпрацю Дружківського міського центру зайнятості з Центром Пробації, метою якого є консолідація зусиль щодо створення умов і можливостей професійної реалізації осіб, засуджених до покарань без позбавлення волі.

У звітному періоді до Дружківського міського центру соціальних служб  звернулось 2 особи, які звільнились з місць позбавлення волі. За результатами оцінки потреб, останнім була надана соціальна послуга інформування. З кожною особою проведено індивідуальну роботу, а саме: надані консультації різного характеру та проблематики, проінформовано про вакансії, наявні у  з центрі зайнятості. На обліку перебувала 41 засуджена особа, звільнена від відбування покарання з випробуванням. Із зазначеними особами проведені різні види консультувань: роз’яснювальні аспекти подальшого життя без злочинів, профілактика повторних злочинів  та правопорушень.

До міського відділу охорони здоров’я Дружківської міської ради протягом 2021 року  повідомлень від адміністрацій установ  виконання покарань щодо осіб, які звільняються та хворі на туберкульоз, не надходило, та такі особи до протитуберкульозного кабінету не звертались.    

На території Дружківської міської територіальної громади установи виконання покарань відсутні.

Повідомлень про недотримання прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання до Комісії не надходило. 

Інформація про діяльність Комісії у 2021 році розміщена в рубриці «Об’яви»  на офіційному сайті Дружківської міської ради.          

Враховуючи вищевикладене, відповідно п.п.5 п.19 Положення про спостережні комісії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1.04.2004  №429 (зі змінами) «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах»  та керуючись п.1 ч. 2 ст. 38 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” від 21.05.1997 № 280/97-ВР, виконавчий комітет Дружківської міської ради 

ВИРІШИВ:

1.Інформацію голови Комісії Ганни Бузової про роботу спостережної комісії при виконавчому  комітеті  Дружківської міської ради у 2021 році прийняти до відома.

2.Спостережній комісії при виконавчому комітеті  Дружківської міської ради (Бузова):

2.1.Продовжити роботу щодо організації виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, забезпечення громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання. 
                                                                                                    Термін: протягом 2022 року

2.2. Вжити додаткові заходи щодо посилення результативності роботи з профілактики скоєння звільненими особами повторних злочинів.

                                                                                                     Термін: протягом 2022 року

2.3.  Підвищити рівень інформування населення  про  результати  роботи Комісії через  засоби масової інформації.

                                                                                                     Термін: 1 раз на квартал

2.4.  Впровадити заходи щодо підвищення ефективності роботи з працевлаштування осіб, які умовно – достроково звільнені від відбування покарання.

                                                                                                     Термін: протягом 2022 року

  1. Міському відділу охорони здоров’я Дружківської міської ради (Деснова), управлінню соціального захисту населення Дружківської міської ради (Небогатікова), службі у справах дітей Дружківської міської ради (Штагер), територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дружківської міської ради (Ченцова), Дружківському міському центру соціальних служб (Лоцман), центру обліку бездомних громадян та будинку нічного перебування м.Дружківки (Страшненко) продовжити роботу щодо своєчасного здійснення заходів, зокрема надання послуг спрямованих на соціальну адаптацію осіб, які відбули покарання, а також звільнених від подальшого відбування покарання на підставах , передбачених законом.

4.Координаційне забезпечення щодо виконання даного рішення покласти на управління соціального захисту населення Дружківської міської ради (Небогатікова).

5.Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ганну Бузову.

Міський голова                                                                               Володимир  ГРИГОРЕНКО