Документ № 2 від 12.01.2022 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

14.01.2022


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

12.01.2022 м. Дружківка №2
 
Про організацію роботи з інвентаризації земель в Дружківській міській територіальній громаді

Заслухавши інформацію начальника відділу земельних ресурсів виконавчого комітету Дружківської міської ради Сергія Петрусенка про організацію роботи з інвентаризації земель в Дружківській міській територіальній громаді, виконавчий комітет відмічає наступне.

Інвентаризація земель – це комплекс робіт, які виконуються під час здійснення землеустрою, і, відповідно до Закону України «Про землеустрій» від 22.05.2003 № 858-IV, проводиться з метою:

 • • встановлення місця розташування об’єктів землеустрою, їхніх меж, розмірів, правового статусу;
 • • виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням;
 • • виявлення і консервації деградованих сільськогосподарських угідь і забруднених земель;
 • • встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення Державного земельного кадастру;
 • • виявлення та виправлення помилок у відомостях Державного земельного кадастру;
 • • здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і прийняття на їх основі відповідних рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

За результатами цих робіт передбачається складання технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель.

Порядком проведення інвентаризації земель, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 476, визначено, зокрема, що підставою для проведення інвентаризації земель є рішення органу місцевого самоврядування щодо виконання відповідних робіт та договори, укладені з розробниками технічної документації. Протягом поточного року рішення про розроблення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель Дружківською міською радою не приймались.

Однією з цілей розроблення системи Е-управління ресурсами Дружківської міської територіальної громади, яка виконується за програмою ООН із відновлення та розбудови миру в Україні є розроблення зведеного плану земельних ділянок, наданих та не наданих у власність чи користування та плану розподілу земель за категоріями, власниками, користувачами (форма власності, тип майнових прав) та землі з урахуванням існуючих обмежень (обтяжень). На теперішній час, відповідно до отриманих відомостей щодо проектних меж,  площа Дружківської територіальної громади орієнтовно складає 29589 га, у тому числі колишні: Дружківська міська рада – 3786 га, Райська селищна рада – 665 га, Олексієво-Дружківська селищна рада – 857 га, Кіндратівська сільська рада – 6301 га, Миколайпільська сільська рада – 6093 га, Софіївська сільська рада – 3968 га, Торська сільська рада – 7919 га вкраплені землі суміжних (сторонніх) територіальних громад -                  1475 га.

Згідно з Публічною кадастровою картою України до Державного земельного кадастру внесені відомості про земельні ділянки загальною площею 19097 га, з них приватної власності – 16198 га, державної власності 2070 га, комунальної - 656 га , форма власності яких не визначена – 173 га. Внесення до Державного земельного кадастру потребує орієнтовно 9017 га , тобто 32% земель.

Відповідно до вимог чинного законодавства України, всі земельні ділянки, відомості про які внесені до Державного земельного кадастру, вважаються проінвентаризованими.

У Державному земельному кадастрі відсутні відомості щодо земельних ділянок:

 • • право власності або користування якими виникло до 2004 року;
 • • сформованих земельних ділянок які були не перенесені у автоматичному режимі з Державного реєстру земель знаходяться у власності та користуванні;
 • • земельних ділянок, які містять помилки і перенесені до архівного шару.

З метою реалізації проєкту "Національна компанія з розробки системи Е- управління ресурсами Дружківської міської територіальної громади на основі сучасних цифрових технологій, проєктів з просторового планування та інтегрованого підходу до стратегічного планування розвитку громади" за програмою ООН із відновлення та розбудови миру в Україні, Компонент ІІ «Місцеве самоврядування та реформа децентралізації влади в Україні» Дружківською міською радою прийнято рішення від 30.08.2021 №8/12-19 «Про розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Дружківської міської територіальної громади Краматорського району Донецької області».

Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади – це новий вид документації, який є одночасно містобудівною документацією на місцевому рівні та документацією із землеустрою, охоплює всю територію територіальної громади. В процесі розроблення комплексного плану інвентаризуються ресурси громади, земельні, лісові, водні, надра. Таким чином, визначити земельні ділянки, які потребують першочергової інвентаризації, доцільно після затвердження вищезазначеного Комплексного плану.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

 1. Інформацію начальника відділу земельних ресурсів виконавчого комітету Дружківської міської ради Сергія Петрусенка про організацію роботи з інвентаризації земель в Дружківській міській територіальній громаді прийняти до відома.
 2.  Відділу земельних ресурсів (Петрусенко)
  1. продовжити роботу з систематизації інформації щодо земельних ресурсів Дружківської міської територіальної громади;
  2. під час виконання землевпорядної частини Комплексного плану просторового розвитку сумісно зі старостами (Загумьонний, Зуб, Левчинський, Удовиченко) визначити перелік земельних ділянок, що потребують першочергової інвентаризації;
  3. передбачати заходи з інвентаризації земель у відповідних програмах розвитку територіальної громади.
 3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олега Полякова.

 

Міський голова                                                                                                                                                                                                      Володимир ГРИГОРЕНКО