Документ № 1500 від 08.12.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

09.12.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

08.12.2021 м. Дружківка №1500
 
Про практичне застосування автоматизованої системи містобудівного кадастру на території Дружківської міської територіальної громади

Заслухавши інформацію начальника відділу містобудування та архітектури  виконавчого комітету Дружківської міської ради Ірини Сівоплясової про практичне застосування автоматизованої системи містобудівного кадастру на території Дружківської міської територіальної громади, виконавчий комітет Дружківської міської ради відмічає наступне.

Автоматизована система ведення містобудівного кадастру - це система для ведення містобудівного кадастру на регіональному (обласному, районному) та місцевому рівнях. Система призначена для внесення, обробки, зберігання, захисту та оприлюднення геопросторових даних топографічної основи, даних містобудівної документації та інших даних.

З метою реалізації інвестиційного проекту регіонального розвитку «Створення містобудівного кадастру в Донецькій області», фінансування якого здійснювалось за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, Управлінням містобудування та архітектури Донецької обласної державної адміністрації було передано виконавчому комітету Дружківської міської ради у липні 2018 року індивідуально визначене майно державної власності для ведення містобудівного кадастру по м. Дружківка з встановленим програмним забезпеченням для здійснення внесення та обробки інформації.

Практичне застосування автоматизованої системи містобудівного кадастру на території Дружківської міської територіальної громади здійснюється за наступними напрямками:

1) Реєстрація та внесення даних топографо-геодезичних матеріалів:

- топографічної основи територій населених пунктів, територіальної громади;

- результати інженерно-геодезичних виконавчих знімань завершеного будівництвом об'єктів інфраструктури.

2)  Реєстрація та внесення даних містобудівної документації:

- комплексного плану;

- генерального плану населеного пункту;

- детального плану території.

3) Ведення чергового плану:

- ведення адресного плану, підтримка актуальності назв та нумерації об’єктів нерухомості;

- обробка наявної інформації, формування тематичних матеріалів, карт (при необхідності), підготовка дозвільних документів засобами автоматизованої системи, а саме будівельних паспортів забудови земельної ділянки, підготовка містобудівних умов та обмежень, дозволів на розміщення рекламоносіїв, дозволів на розміщення тимчасових споруд;

- внесення інформації щодо доступності об’єктів для маломобільних груп населення, ведення моніторингу інклюзивності.

 Протягом 2017-2019 років проводилась робота по збору та обробки інформації для подальшого впровадження до баз даних Автоматизованої системи містобудівного кадастру Донецької області (далі - АС МБК ДО). За результатами роботи здійснено:

- оброблення інформації по 298 багатоповерховим житловим будинкам (3041 квартири площею більше 60 кв.м) та 655 об’єктам нежитлової нерухомості, які підлягають оподаткуванню;

- опрацювання та переведення з паперових носіїв до електронного вигляду у форматі xls 431 реєстраційного матеріалу за 2011-2018 роки по будівельним паспортам, дозволам на розміщення рекламоносіїв, містобудівних умов та обмежень для проектування об’єктів будівництва;

- створення реєстру ведення містобудівних умов та обмежень для проектування об’єктів будівництва;

- наповнення шаблонів реєстру вулиць для автоматизованого наповнення інформаційних баз адресного реєстру АС МБК ДО даними про назви, типи та скановані копії документів, які стосуються вуличних мереж населених пунктів м. Дружківка, смт. Олексієво – Дружківка,  смт. Райське, смт. Новомиколаївка, смт. Новогригорівка, с. Старорайське, с. Красний Кут.

Протягом 2019-2020 років відділом містобудування та архітектури виконавчого комітету Дружківської міської ради (далі – відділ) сумісно з Управлінням містобудування та архітектури Донецької обласної державної адміністрації внесено до геопорталу містобудівного кадастру Донецької області матеріали картографічної основи масштабу 1:2000 на територію м. Дружківка Донецької області та наявну містобудівну документацію «Генеральний план з планом зонування території м. Дружківка».

На веб-ресурсі «Відкрите просторове планування» відділом опубліковано відомості про містобудівну документацію населених пунктів м. Дружківка, смт. Олексієво-Дружківка, смт. Райське, с. Старорайське, с. Новогригорівка, с. Красний кут для швидкого пошуку будь-якою фізичною особою діючої містобудівної документації.

На виконання Розпорядження голови обласної державної адміністрації керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 09.08.2021 №792/5-21 відділом сумісно з Управлінням містобудування та архітектури Донецької обласної державної адміністрації ведуться роботи по створенню первинного наповнення баз даних  АС МБК ДО по Дружківській міській територіальній громаді шляхом внесення відомостей до тимчасової бази даних.

На теперішній час відділом під супроводом Управління містобудування та архітектури Донецької обласної державної адміністрації для завантаження до баз даних АС МБК ДО здійснюються заходи з налаштування модуля адресного реєстру та  збору даних для подальшого внесення до баз даних АС МБК ДО. Так, завантажено 47 електронних копій документів до файлового сховища АС МБК ДО та проведена робота по підготовці геопросторових даних топографічної основи Дружківської міської територіальної громади                М 1:2000 та топографічної основи Дружківської міської територіальної громади М 1:10 000.

За програмою ООН із відновлення та розбудови миру в Україні створюється прозорий офіс просторового планування, який має на меті забезпечити прозорий та ефективний доступ громадськості до всієї існуючої містобудівної документації Дружківської міської територіальної громади. Робота в даному напрямку триває.

На підставі вищезазначеного, керуючись ст.40 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

  1. Інформацію начальника відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Дружківської міської ради Ірини Сівоплясової про практичне застосування автоматизованої системи містобудівного кадастру на території Дружківської міської територіальної громади прийняти до відома.
  2. Відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Дружківської міської ради (Сівоплясова) продовжити роботу з первинного наповнення баз даних геоінформаційної системи Автоматизованої системи містобудівного кадастру Донецької області.
  3. Координаційне забезпечення щодо виконання цього рішення покласти на начальника відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Дружківської міської ради Ірину Сівоплясову.
  4. Контроль щодо виконання цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ганну Бузову.

Міський голова                                                                                                                        Володимир  ГРИГОРЕНКО