Документ № 1435 від 17.11.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

22.11.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

17.11.2021 м. Дружківка №1435
 
Про організацію роботи щодо роздільного збору, сортування сміття та благоустрою майданчиків для сміттєвих контейнерів

Заслухавши інформацію директора Дружківського комунального автотранспортного підприємства 052805 Дружківської міської ради (далі – ДКАТП 052805) Сергія Руденка про організацію роботи щодо роздільного збору, сортування сміття та благоустрою майданчиків для сміттєвих контейнерів, виконавчий комітет відмічає, що ДКАТП 052805 з 2018 року розпочато роботу з впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів з використанням технологічної схеми з встановленням контейнерів для змішаних відходів та  контейнерів для полімерів та скла.

З метою визначення обсягів робіт із санітарного очищення, систем і методів збирання та видалення відходів, у 2021 році приватним підприємством «Фірма Інженер» була розроблена та затверджена рішенням виконавчого комітету Дружківської міської ради                                           від 17.02.2021 № 173 Схема санітарного очищення м. Дружківка Донецької області (далі – Схема).

Впровадження роздільного збирання сміття на території Дружківської міської територіальної громади розпочато зі встановлення контейнерів для вторинної сировини. Зокрема, переобладнано 23 контейнери під роздільне збирання сміття та взято в оренду 10 контейнерів для збору скла. Такі контейнери встановлені на територіях мікрорайонів багатоповерхової забудови. Також контейнерами для роздільного збирання відходів забезпечені загальноосвітні навчальні заклади освіти на території Дружківської міської територіальної громади. З метою формування у дітей навичок роздільного збирання відходів на територіях загальноосвітніх навчальних закладів освіти встановлені  контейнери для збору паперу, полімерів та  відпрацьованих батарейок у загальній кількості 50 одиниць.

В 2021 році встановлено контейнер для збору вторинних ресурсів на території комунального    некомерційного   підприємства «Центр    первинної медико-санітарної допомоги» Дружківської міської ради. До кінця року заплановано  встановлення контейнеру для    збору   пластику на вул. Соборній;    контейнеру для збору скла    на площі                   Молодіжній.

Збір вторинної сировини зі встановлених на території Дружківської міської територіальної громади контейнерів для роздільного збирання твердих побутових відходів (далі - ТПВ) здійснюється на території ДКАТП 52805. Обсяги зібраної вторинної сировини складають: скло - 3,0 т, пластик - 0,3 т. На даний час вивчаються комерційні пропозиції і вирішується питання щодо укладання договорів на утилізацію або вторинну переробку відсортованих відходів.

З метою забезпечення повного збирання, перевезення відходів, успішного впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів на території Дружківської міської територіальної громади, продовжується виконання заходів, які передбачені Програмою поводження з відходами на території Дружківської міської ради на 2019-2022 роки, затвердженою рішенням Дружківської міської ради від 04.10.2019 № 7/56-14 (далі –Програма), а саме:

 • оновлення парку сміттєвозних машин (3 одиниці з боковим завантаженням);
 • оновлення контейнерного господарства (контейнери об’ємом 1,1 м3, 0,75 м3);
 • облаштування контейнерних майданчиків у місті;
 • ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ;
 • інформаційний супровід щодо поводження з відходами.

В рамках виконання Програми у 2021 році придбано  новий сміттєвоз АТ-2042 з боковим завантаженням на базі автомобіля МАЗ за рахунок коштів міського бюджету на                                    суму 2296,8 тис. грн.

В рамках виконання Програми у 2021 році придбано 66 одиниць нових контейнерів об’ємом 0,75 м куб. на загальну суму 377,9 тис. грн. за рахунок коштів міського бюджету  та коштів місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища.

У 2021 році ДКАТП 052805 за рахунок коштів міського бюджету виконані роботи з поточного ремонту 15-ти   контейнерних майданчиків для збору твердих побутових відходів в місті Дружківка на суму 11,7 тис. грн за наступними адресами: вул. Машинобудівників, 58; вул. Соборна, 11, 13;  вул. Паризької Комуни, 54, 56; вул. Космонавтів, 1, 11, 25, 42, 54;                      вул. Козацька, 60; вул. Гаврилівська, 2; вул. Енгельса Ф 108; вул. Новосибірська, 2. Для здійснення ремонту бетонних конструкцій контейнерних майданчиків закуплено 277 плит огороджень на суму 41,6 тис. грн. за рахунок коштів міського бюджету. На даний час виконання робіт триває.

Протягом 2021 року здійснюються заходи щодо ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ на території Дружківської міської територіальної громади. З початку року ліквідовано на території м. Дружківка 115 одиниць несанкціонованих звалищ                                              в обсязі 0,6 тис.м куб. на суму 199,0 тис.грн. за рахунок коштів місцевого бюджету. Також   виконані роботи з вивезення сміття з несанкціонованих звалищ на територіях                                         смт. Олексієво-Дружківка (вивезено 113 м куб.), с. Торське (вивезено 96 м куб.),                                       с. Кіндратівка (вивезено 79,0 м куб.), с. Миколайпілля (вивезено 74,0 м куб.), смт. Райське (вивезено 112,5 м куб). Сума виділених коштів  із місцевого бюджету склала 219,5 тис. грн.

На підставі вищезазначеного, керуючись ст. 33 Закону України                                                        від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

 1. Інформацію директора Дружківського комунального автотранспортного підприємства 052805 Дружківської міської ради Сергія Руденка про організацію роботи щодо роздільного збору, сортування сміття та благоустрою майданчиків для сміттєвих контейнерів прийняти до відома.
 2. Управлінню житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Ковальов) забезпечити:

2.1. Виконання заходів «Придбання контейнерів для збору твердих побутових відходів», «Ліквідація стихійних звалищ», «Поточний ремонт контейнерних майданчиків», передбачених Програмою економічного і соціального розвитку Дружківської міської територіальної громади на 2021 рік, затвердженою рішенням Дружківської міської ради від 02.03.2021 № 8/6-1 в термін до 31.12.2021.

2.2. Організацію та контроль за виконанням заходів щодо поводження з побутовими відходами, організацію роздільного збирання відходів, які передбачені Схемою санітарного очищення м. Дружківка Донецької області;

2.3. Організацію заходів щодо своєчасного виявлення місць несанкціонованих сміттєзвалищ на території Дружківської міської територіальної громади та вживання заходів щодо їх ліквідації.

 1. Директору Дружківського комунального автотранспортного підприємства 052805 Дружківської міської ради Сергію Руденку здійснити заходи щодо:

3.1. Встановлення контейнерів для збору пластику на контейнерних майданчиках                   м. Дружківка по вул. Соборна, 24 та на площі Молодіжній в термін до 31.12.2021.   

         3.2. Поточного ремонту контейнерних майданчиків для збору твердих побутових відходів на території м. Дружківка за адресами: вул. Енгельса Ф., 10, 85, 112; вул. Космонавтів, 8, 10, 24; вул. Чернігівська, 2; вул. Дружби, 89; вул. Козацька, 92, 98 в термін до 31.12.2021;

3.3. Укладання договорів на утилізацію або вторинну переробку  відсортованих відходів з суб’єктами господарювання, які надають такі послуги у термін до 31.12.2021;

3.4. Розповсюдження інформаційних листівок серед населення Дружківської міської територіальної громади щодо впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів у термін до 31.12.2021.

3.5. Продовження роботи з мешканцями Дружківської міської територіальної громади  підприємствами, організаціями по укладенню договорів на послуги з поводження з побутовими відходами протягом року.

3.6. Передачі на подальшу утилізацію зібраних у 2021 році вторинних відходів суб’єкту господарювання, який має відповідну ліцензію на утилізацію окремих видів відходів як вторинної сировини.

3.7. Розрахунку витрат для закупівлі та розміщення на території Дружківської міської територіальної громади контейнерів для роздільного збору твердих побутових відходів у термін до 15.12.2021.

3.8. Надати пропозиції та розрахунок витрат на встановлення урн для роздільного збору твердих побутових відходів в громадських місцях у термін до 15.12.2021.

 1. Старостам старостинських округів Дружківської міської територіальної громади спільно з Дружківським комунальним автотранспортним підприємством 052805 Дружківської міської ради (Руденко) провести інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо необхідності укладання договорів на послуги з поводження з твердими побутовими відходами.
 2. Начальнику комунального підприємства «Муніципальна варта» Дружківської міської ради Валерію Єфремову забезпечити здійснення заходів щодо контролю за додержанням суб’єктами господарювання, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами вимог законодавства у сфері поводження з побутовими та виробничими відходами.
 3. Доручити відділу освіти Дружківської міської ради (Лазебник) проводити зі школярами в загальноосвітніх навчальних закладах освіти тематичні інформаційні заходи зметою формування навиків роздільного збирання  побутових відходів протягом року.
 4. Рекомендувати керівникам установ, організацій, підприємств всіх форм власності, які є власниками джерел утворення побутових відходів, забезпечити їх роздільне збирання.
 5. Суб’єктам господарювання утримувати в належному стані об’єкти благоустрою, що перебувають у їх власності або користуванні, а також прилеглу до цих об’єктів територію, відповідно до вимог Правил благоустрою території м. Дружківка, затверджених рішенням Дружківської міської ради від 26.06.2019 №7/59-3.
 6. Координаційне забезпечення щодо виконання цього рішення покласти на управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Ковальов).
 7. 10. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ганну Бузову.

 

 

 

 

Міський голова                                                                                   Володимир ГРИГОРЕНКО