Документ № 1134 від 15.09.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

20.09.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

15.09.2021 м. Дружківка №1134
 
Про організацію роботи, спрямованої на усунення негативних проявів у молодіжному середовищі

Заслухавши інформацію  начальника відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради Пивовар Ю.А. про  організацію роботи, спрямованої  на усунення негативних проявів  у молодіжному середовищі, виконавчий комітет відмічає наступне.

         Попередження небезпечного, шкідливого впливу на молоду особистість є однією з умов її повноцінної інтеграції у суспільство, соціальної адаптації та самореалізації. На сьогодні в Україні розроблено і втілюється у життя багато методик профілактичної роботи з молоддю. Здебільшого вони орієнтовані на попередження окремої проблеми або на профілактичну роботу серед окремих груп  дітей та молоді.

         У наш час до негативних явищ у молодіжному та дитячому середовищи, як правило, відносять наркотизм (немедичне вживання наркотиків), правопорушення і злочинність, молодіжне безробіття, поширення тютюнопаління, зловживання алкогольними напоями, дитяча бездоглядність та безпритульність, звернення молодих людей до деструктивних религійних течій, організацій антисоціальної спрямованості  тощо.

        Саме напрямки роботи працівників закладів культури, які розташовані на території Дружківської міської територіальної громади та підпорядковані відділу з питань  культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради, спрямовані на профілактику та протидію негативним проявам у дитячому та молодіжному середовищі.

         В бібліотеках міста розроблено цикл заходів даного напрямку роботи. В першому півріччі 2021 року на юнацькому абонементі Центральної міської бібліотеки  імені Лесі Українки відбулася година спілкування «В капкані білої смерті».  Захід був підготовлений до Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотичними засобами і їх незаконним розповсюдженням. Учасників вразили відверті кадри відеороликів: «Наркоманія – страшна хвороба», «Наркоманія в Україні» та фотоматеріали, що демонстрували наслідки вживання наркотичних препаратів. Захід супроводжувала виставка  «Наркоманія – пастка для юні».

            У першому півріччі поточного року для дітей та молоді було проведено актуальний діалог «Молодь на ринку праці», де обговорювали всі нюанси щодо легального працевлаштування неповнолітніх, законодавчі та нормативні вимоги з охорони праці осіб до вісімнадцяти років, якими законами регулюється охорона праці та як законно та безпечно працевлаштуватися.                

         Причина поширеності негативних явищ – несформованість у молодих людей цінності власного здоров’я, орієнтація  на задоволення інших портеб за рахунок фізичного та психічного здоров’я. Серед заходів, які сприяють формуванню свідомого та відповідального ставлення до власного здоров’я, попередження соціально небезпечних захворювань та різних форм залежності, на базі молодіжного центру «LesyaHUB» проведена спортивно-розважальна програма «Міцне здоров’я».

          Серед основних форм організації профілактичної діяльності в закладах культури – проведення профілактичних заходів. В рамках роботи зі сприяння  зміцненню  соціальної згуртованості молоді (мобільність молоді) проводяться навчання працівників бібліотечної системи, які в подальшому проводять профілактичні заходи. З метою підвищення своєї профорієнтаційної придатності  працівникі молодіжного центру «LesyaHUB» пройшли онлайн навчання: курс із волонтерського менеджменту «Як зловити вололонтера на смартфон?», брали участь у відео-презентації громадського обговорення програми «Молодь України», онлайн-зустрічі «Молодіжні центри в умовах децентралізації», онлайн-інтерв’ю «Що значить «бути послом або посолкою європейської молоді» в Україні?», онлайновому марафоні  «Цифрова грамотність людей та спільнот».

          Серед функціонуючих у громаді молодіжних центрів -  «ART-HUB» Калейдоскоп», який розташовано у приміщенні палацу культури «Етюд». Згрунтована команда молодих людей, які є ініціаторами заходів з профілактики негативних явищ, організувала  для юнацтва покази соціальних відеороліків «Протидія наркоманії».

          На базі новоствореного комунального закладу «Базовий поліфункціональний культурний центр Дружківської міської ради» (далі - КЗ «БПКЦ»), до складу якого увійшли заклади культури селищ, що приєдналися до Дружківської міської територіальної громади,  працює 3 молодіжних центри: «Greenwich» (смт.Олексієво- Дружківка), молодіжний центр «Галактика» - «Торський центр розвитку молодіжних платформ» та молодіжний центр «Спалах» - «Софіївський Центр інформаційно-культурних послуг». Діяльність центрів направлена на самореалізацію та естетичне виховання молоді, популяризацію здорового способу життя, екологічне виховання, організаційну діяльність та реалізацію творчого потенціалу, інтелектуальний розвиток, працевлаштування та зайнятість у вільний час. 

            Профілактика усунення негативних проявів є складовою частиною будь - якої діяльності. Особливо профілактика є актуальною щодо соціальних проблем дитини, запобігти яким часто простіше, чим подолати у подальшому їх негативні наслідки. У рамках комплексної соціальної профілактики негативних явищ у дитячому середовищі, де в тандемі виступають батьки та педагоги, у комунальному  закладі  «Дружківська школа мистецтв» викладачами проведено цикл класних годин для батьків та дітей, серед яких: «Формування самовираження особистості як психологічна основа адаптації у соціумі», а в рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» - класна година «Скажи: «Ні» булінгу». Отже, профілактика будь - якої соціальної проблеми чи негативного явища повинна бути спрямована як  на дитину, так і на соціальне середовище, в якому дитина виховується, її родину.

          З початком літніх канікул науковими співробітниками комунального закладу культури «Дружківський історико- художній музей»  для студентської та учнівської молоді поновлено  цикл сучасних тематичних лекцій, які направлені на пропаганду здорового способу життя. Одна з лекцій - «Феномен коноплі». В лекціях окреслюється проблеми збереження здоров’я молодих людей.

           Отже, соціальна профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі має бути спрямована на створення можливостей  для своєчасного вирішення молодими людьми своїх  проблем та розвиток їх здатності знаходити нешкідливі шляхи задоволення їх потреб.           Завдання спеціалістів, які працюють у сфері культури нашої громади – допомагати підліткам долати дані проблеми.

          На підставі вище викладеного, з метою запобігання злочинності та негативним проявам у молодіжному середовищі, керуючись  ст.34 Закону України  від 21.05.1997     №280/97-ВР  «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

  1. Інформацію начальника відділу з питань  культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської  міської ради  Пивовар Ю.А.  про організацію роботи, спрямованої  на усунення негативних проявів  у молодіжному середовищі,  прийняти до відома.
  2. Відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради  (Пивовар):

    2.1. продовжити здійснення  заходів з організації роботи,  спрямованої  на усунення негативних проявів  у молодіжному середовищі,  протягом 2021 року;

    2.2. вживати вичерпних заходів щодо максимального охоплення даними напрямками роботи дітей та молоді,  які перебувають у складних життєвих обставинах;

    2.3.  здійснювати заходи з підвищення рівня психологічної культури батьків шляхом проведення просвітницької та профілактичної роботи в закладах культури Дружківської міської територіальної громади;

    2.4. широко використовувати для профілактичної роботи засоби масової інформації, зовнішню рекламу та соціальну мережу   Інтернет.

  1. Координацію роботи щодо  виконання  даного  рішення  покласти  на начальника відділу з  питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму  Дружківської міської ради Юлію Півовар.
  2. Контроль щодо виконання  даного рішення  покласти на заступника міського  голови з питань  діяльності виконавчих органів ради  Наталю Слесаренко.

 

 

 

Міський голова                                                                             Володимир ГРИГОРЕНКО