Документ № 1132 від 15.09.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

20.09.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

15.09.2021 м. Дружківка №1132
 
Про організацію роботи щодо повноти та своєчасності надходжень плати за землю до місцевого бюджету за січень-серпень 2021 року

         Заслухавши інформацію начальника міського фінансового управління Дружківської міської ради Ірини Трушиної про організацію роботи щодо повноти та своєчасності  надходжень плати за землю до місцевого бюджету за січень-серпень 2021 року виконавчий комітет відмічає, що одним із бюджетоутворюючих джерел доходів загального фонду зведеного бюджету міста є плата за землю, частка якої в загальній сумі надходжень  становить  11,7% та дорівнює 29,5 млн. грн. планових призначень на рік.

План із надходжень  по платі за землю  до місцевого бюджету на січень – серпень 2021 року затверджений у розмірі 20,3 млн. грн., фактичне виконання  становить   –
20,4 млн.  грн., план виконаний  на 100,7%.

Плата за землю складається з земельного податку  та орендної плати за землю юридичних та фізичних осіб, надходження від яких у розрізі становлять:

- із земельного податку  від юридичних осіб – 4,6 млн.грн., що становить 103,3% виконання  плану на звітний період;

- із земельного податку  від фізичних осіб – 0,9 млн.грн., що становить 62,8% виконання  плану на звітний період, що пов’язано з можливістю сплати податку фізичними особами до законодавчо встановленого кінцевого терміну сплати;

- з орендної плати  за земельні ділянки від юридичних осіб – 12,3 млн.грн., що становить 100,7% виконання плану на звітний період.

- з орендної плати за земельні ділянки від фізичних осіб – 2,5 млн.грн., що становить 122,2% виконання  плану на звітний період.

Станом на 01.09.2021 року Дружківською міською радою передано в оренду 483 земельні ділянки загальною площею 418,39 га. Протягом січня – серпня поточного року було укладено 27 нових договорів оренди землі, що забезпечить надходження до бюджету громади у сумі 0,2 млн. грн. на рік.

Одним із напрямків роботи з наповнення місцевого бюджету є робота комісії міської ради з добору земельних ділянок, які виставляються для продажу на аукціоні або права на які виставляються для такого продажу. У 2021 році проведено один аукціон, продано право оренди на земельну ділянку площею 0,0390 га з річною сумою орендної плати 18,1 тис.грн. (розмір річної орендної плати збільшився з 4% до 5% нормативної грошової оцінки земельної ділянки).

За оперативними даними головного управління  Державної податкової служби  України у Донецькій області (далі – регіональне управління ДПС) загальна сума заборгованості зі сплати за землю до бюджету громади  станом на 01.08.2021 року складає 7,5 млн. грн., з них 4,6 млн.грн. по суб’єктам господарювання, відносно яких порушені справи про банкрутство.

Заборгованість із земельного податку  станом на 01.08.2021 року складає – 1,1 млн. грн. (фізичні особи – 0,9 млн. грн.; юридичні особи – 0,2 млн.грн., у тому числі: Державне підприємство «Донецька залізниця» – 0,14 млн.грн.).

По орендній платі за землю заборгованість складає – 6,4 млн.грн. (фізичні особи –
1,0 млн.грн.; юридичні особи – 5,4 млн.грн., у тому числі: суб’єкти господарювання, відносно яких порушені справи про банкрутство - 4,6 млн.грн. (ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» - 4,4 млн. грн., ПАТ «Трест «Донбасшляхбуд» - 0,1 млн.грн., інші – 0,1 млн.грн.); ВТКП «Металіст» - 0,2 млн.грн., ТОВ «Усмішка» - 0,2 млн.грн.,
ТОВ «Метрика» - 0,1 млн.грн., ТОВ «Донбас-авто» - 0,2 млн.грн.).

Регіональним управлінням ДПС станом на 01.08.2021 року передано на виконання до Дружківського міського відділу Державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) матеріали по 7-ох боржниках на загальну суму 1,0 млн. грн. Готуються матеріали на стягнення у судовому порядку по 4-х суб’єктах господарювання на загальну суму 0,3 млн.грн. Всього, у поточному році в рахунок погашення заборгованості по платі за землю надійшло 0,13 млн.грн.

З метою недопущення втрат надходжень плати за землю  відділом земельних ресурсів виконавчого комітету Дружківської міської ради здійснюється обмін інформацією з регіональним управлінням ДПС щодо укладення, поновлення договорів оренди землі, внесення до них змін та доповнень або  про їх розірвання та вилучення земельних ділянок. Крім того, відділом проводиться моніторинг публічної кадастрової карти України щодо виявлення нових сформованих земельних ділянок та спонукання землекористувачів до оформлення правовстановлюючих документів. Також, міською радою до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області систематично надається інформація про виявлені факти порушення земельного законодавства для вжиття передбачених законодавством заходів щодо притягнення до відповідальності винних осіб. У поточному році було повідомлено щодо 12-ти фактів порушення земельного законодавства на території громади. Робота у цьому напрямку триває.

На підставі викладеного, керуючись ст. 28 Закону України від 21.05.1997
№280-97/ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

 

 ВИРІШИВ:

 

 1. Інформацію начальника міського фінансового управління Дружківської міської ради Ірини Трушиної про організацію роботи щодо повноти та своєчасності надходжень плати за землю до місцевого бюджету за січень-серпень 2021 року прийняти до відома.
 2. Відділу земельних ресурсів виконавчого комітету Дружківської міської ради (Петрусенко):

2.1. Здійснювати заходи щодо своєчасного поновлення або переукладання  договорів оренди земельних ділянок, внесення до них змін або доповнень, їх розірвання та вилучення земельних ділянок.

2.2. Здійснювати заходи щодо зобов’язання власників об’єктів нерухомого майна, які користуються земельними ділянками без відповідного оформлення прав на ці земельні ділянки, оформлювати право користування земельними ділянками у встановленому законодавством порядку.

2.3. Здійснювати обмін інформацією з регіональним управлінням ДПС щодо укладення, поновлення договорів оренди землі, внесення до них змін та доповнень або  про їх розірвання та вилучення земельних ділянок, проводити звірки щодо діючих договорів оренди.

 1. Управлінню житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Гейченко) надавати інформацію відділу земельних ресурсів виконавчого комітету Дружківської міської ради щодо відчужених та переданих в оренду об’єктів нерухомого майна комунальної власності для оформлення права користування земельними ділянками у встановленому законодавством порядку.
 2. Рекомендувати головному управлінню державної податкової служби у Донецькій області (Долгальов):

4.1. Активізувати роботу щодо стягнення заборгованості з плати за землю у судовому порядку.

4.2. Посилити роботу щодо формування повної бази платників земельного податку та орендної плати за земельні ділянки по Дружківській міській територіальній громаді.

4.3. Інформувати міське фінансове управління Дружківської міської ради про проведену роботу з питання стягнення заборгованості по платі за землю у розрізі платників.

                                                                                                Термін: щоквартально до   15 числа,

                                                                                                 наступного за  звітним періодом

 1. Старостам Дружківської міської територіальної громади (Воробйов М.,
  Гончаров Ю., Загумьонний М., Зуб О., Левчинський В., Удовиченко Т.) співпрацювати з регіональним управлінням ДПС, відділом земельних ресурсів виконавчого комітету Дружківської міської ради з питання погашення заборгованості по платі за землю.
 2. Юридичному відділу виконавчого комітету Дружківської міської ради (Троценко) за наявності правових підстав здійснювати заходи щодо стягнення у судовому порядку збитків, спричинених Дружківській міській раді, у розмірі орендної плати після надходження відповідних матеріалів з відділу земельних ресурсів виконавчого комітету Дружківської міської ради (Петрусенко).
 3. Рекомендувати Дружківському міському відділу Державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) (Хащенкова):

7.1. Посилити роботу щодо примусового виконання рішень суду про стягнення заборгованості з земельного податку та орендної плати за землю.

7.2. Інформувати міське фінансове управління Дружківської міської ради про проведену роботу з питань стягнення заборгованості з плати за землю у розрізі боржників.

Термін: щоквартально до   15 числа,

 наступного за  звітним періодом

 1. Міському фінансовому управлінню Дружківської міської ради (Трушина):

8.1. Здійснювати аналіз виконання плану надходжень з плати за землю, співпрацювати в межах наданих повноважень з регіональним управлінням ДПС, Дружківським міським відділом Державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, відділом земельних ресурсів виконавчого комітету Дружківської міської ради з питання надходження  та погашення заборгованості з плати за землю.

8.2. Надавати міському голові інформацію, щодо стану  надходження та погашення заборгованості до місцевого бюджету з плати за землю.

                                                                                                             Термін: щомісячно до 15 числа

 1. Рішення виконавчого комітету Дружківської міської ради  від 16.09.2020 № 405 «Про організацію роботи щодо повноти та своєчасності  надходжень плати за землю до місцевого бюджету за січень-серпень 2020 року» зняти з контролю. 
 2. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на начальника міського фінансового управління Дружківської міської ради Ірину Трушину, начальника управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради Віктора Гейченко, начальника відділу земельних ресурсів виконавчого комітету Дружківської міської ради Сергія Петрусенка згідно з розподілом обов’язків.
 3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олега Полякова.

 

 

Міський голова                                                                     Володимир ГРИГОРЕНКО