Документ № 925 від 04.08.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

10.08.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

04.08.2021 м. Дружківка №925
 
Про стан транспортного обслуговування, безпеку дорожнього руху та удосконалення мережі міських пасажирських маршрутів

Заслухавши інформацію начальника управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради Гейченка В.О. про стан транспортного обслуговування, безпеку дорожнього руху та удосконалення мережі міських пасажирських маршрутів, виконавчий комітет міської ради відмічає наступне.

На сьогоднішній день транспортний комплекс Дружківської міської територіальної громади представлений як міським електричним, приватним автомобільним транспортом, так і приміським приватним автомобільним транспортом. Пасажирські перевезення здійснюються на 10 міських та 6 приміських автобусних маршрутах.

Для здійснення пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах на договірних засадах залучено 7 перевізників, з них: 4 приватних підприємців, і 3 товариства з обмеженою відповідальністю. Перевізники обслуговують 25 графіків руху автобусів на 10 міських автобусних маршрутах. У транспортному процесі задіяно 35 одиниць транспортних засобів (основних - 25 та 10 – резервних), строк експлуатації яких складає: від 3 до 5 років -   10 %, від 5 до 7 років – 14 %, від 7 до 10 років – 53 %, більше 10 років – 23 %. Відмічається значний зріст кількості транспортних засобів, призначених для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями. Як приклад, у 2020 році на міських автобусних маршрутах було задіяно 8 таких транспортних засобів, станом на сьогодні - 10, що складає      29 % від загальної кількості основних транспортних засобів.

За звітний період конкурсним комітетом з визначення автомобільних перевізників на автобусних маршрутах, що проходять у межах території Дружківської міської територіальної громади (далі - конкурсний комітет) було проведено конкурс з визначення автомобільних перевізників по трьом міським автобусним маршрутам (№ 5-А «Мікрорайон Південний – Центральна лікарня», № 8 «Мікрорайон Південний – Будинок Інтернат» та № 12 «М-н Південний –Профілакторій – вул. Попова», результатом яких є три укладених договори на здійснення пасажирських перевезень на автобусних маршрутах м. Дружківка (далі – Договір) з перевізниками – переможцями конкурсу та забезпечення пасажирськими перевезеннями жителів мікрорайону Нижня Гаврилівка, у зв’язку зі змінами внесеними до графіку руху автобусного маршруту № 5-А «Мікрорайон Південний – Центральна лікарня». Не вирішеним залишається питання забезпечення транспортним обслуговуванням жителів мікрорайону Сурово, так як жоден із перевізників не виявляє бажання працювати за даним маршрутом. Зважаючи на важливість вирішення даного питання, прийняти участь у конкурсі на визначення автомобільних перевізників активно запрошувалися перевізники не лише нашого міста але і таких сусідніх міст як Костянтинівка, Краматорськ, Мирноград та Покровськ, але ніхто із перевізників - претендентів так і не зареєструвався на участь у конкурсі.

За звітний період конкурсним комітетом було проведено 11 засідань конкурсного комітету, розглядались всі питання, що пов’язані із налагодженням якісної роботи пасажирського транспорту. По розглянутих питаннях винесені обґрунтовані рішення, у трудових колективах перевізників проведено роз'яснювальну роботу щодо недопущення порушень правил перевезення пасажирів. Періодично з усіма перевізниками проводиться робота щодо профілактики недопущення порушення правил перевезення пасажирів та надання послуг пасажирського автомобільного транспорту на міських автобусних маршрутах. Також постійно проводиться робота з моніторингу та контролю виконанням умов договорів перевізниками, що здійснюють пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах.

Комунальне підприємство «Дружківка Автоелектротранс» Дружківської міської ради здійснює перевезення пасажирів міським електротранспортом. На балансі підприємства перебувають 14 одиниць електротранспорту (трамваї), з яких 13 вагонів пасажирського призначення, 1 спеціального призначення (снігоочисник). Щоденно 6 вагонів здійснюють перевезення пасажирів на 3 міських маршрутах електротранспорту. Крім цього підприємство надає послуги диспетчеризації, передрейсового та післярейсового технічного огляду транспортних засобів, а також медичного огляду водіїв, на підставі договорів, укладених з приватними перевізниками.

Для спостереження за рухом міського громадського транспорту в режимі онлайн у місті було запроваджено систему EasyWay. 35 GPS-трекерів було встановлено на міський електро – та автомобільний транспорт перевізників, відтак інформація оновлюється онлайн для кожного автобуса, а для громадян міста тепер доступні такі функції, як пошук транспорту за наявними, зокрема найближчими зупинками, збереження відвідуваних зупинок, відображення номерів маршрутів, які проходять на обраній пасажиром зупинці, відображення транспорту певного маршруту на мапі наживо та ін.

Для поліпшення умов дорожнього руху та транспортного обслуговування населення, за рахунок міського бюджету на території міста, в кінці 2020 року, було встановлено 6 нових зупиночних павільйонів. До кінця поточного року планується придбати та встановити ще 2 зупиночних павільйони на загальну суму 150 тис. грн.

З метою підвищення рівня безпеки дорожнього руху в місті постійно, в цілодобовому режимі, працюють три світлофорних об’єкта на перетинах вулиць О. Тихого – Коростянової Лілі, О. Тихого – Інтернаціональна, Соборна - Машинобудівників. На всіх світлофорних об’єктах виконані роботи по перепрограмуванню контролерів управління для переводу роботи світлофорів на цілодобовий режим. Регулярно проводиться перевірка зовнішнього стану, циклу роботи світлофора на відповідність заданим параметрам.

Для забезпечення безпеки руху на дорогах у м. Дружківка встановлено три SMART пішохідні переходи по вул. Соборна, Космонавтів, О. Тихого. Відтак, світлодіодні проектори та стрічки здійснюють підсвічування дорожніх знаків, що забезпечує увагу водіїв у темний час доби та допомагає вчасно визначати пішохідний перехід.

Важливим фактором у забезпеченні безпеки дорожнього руху є ремонт доріг, нанесення дорожньої осьової розмітки та пішохідних переходів, установка та ремонт дорожніх знаків, освітлення вулиць і доріг у вечірній час. Так, з початку року по вулицям        О. Тихого, Хмельницького Б., Соборна, Енгельса, Космонавтів вже нанесено 2500 кв. м дорожньої осьової розмітки та пішохідних переходів з розміткою світлофорних об'єктів, проведено заміну 125 дорожніх знаків. Поточним ремонтом дорожнього покриття охоплено всі центральні вулиці міста з інтенсивним рухом транспорту, проводиться капітальний ремонт дорожнього покриття трамвайного переїзду по вул. Машинобудівників. На сьогоднішній день обсяг виконаного ремонту дорожнього покриття складає 3,5 тис. кв. м.

Треба відзначити стан автодоріг загального користування місцевого значення, які з’єднують населені пункти, що підпорядковані Дружківській міській територіальній громаді та належать до державного управління, а саме: Дружківка – Костянтинівка та Дружківка – Софіївка. На теперішній час триває капітальний ремонт автодороги Дружківка – Костянтинівка на ділянці від с. Кіндратівка до м. Костянтинівка. Частково виконано капітальний ремонт автодороги Дружківка – Софіївка, а саме ділянки, яка проходять від населеного пункту Софіївка до с.Павлівка.

З метою недопущення зростання рівня дорожньо – транспортного травматизму, підприємством електричних мереж зовнішнього освітлювання «Міськсвітло» Дружківської міської ради значними темпами проводиться робота із забезпечення нормативного рівня освітленості автодоріг і вулиць міста, площ та місць масового відпочинку громадян. На сьогоднішній день на території Дружківської міської територіальної громади налічується 4107 світлоточок, з них встановлено на території міста – 3606, у сільських, селищних населених пунктах Дружківської міської територіальної громади – 501.

На підставі вищевикладеного, з метою підвищення  якості транспортного обслуговування населення міста, захисту життя та здоров’я громадян, створення безпечних і комфортних умов для учасників дорожнього руху здійснення сталих і безпечних пасажирських перевезень, керуючись ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

  1. Інформацію начальника управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради Гейченка В.О. про стан транспортного обслуговування, безпеку дорожнього руху та удосконалення мережі міських пасажирських маршрутів прийняти до відома.
  2. Управлінню житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Гейченко) продовжити роботи щодо:

2.1. ремонту та встановлення нових дорожніх знаків;

    Термін: 31.12.2021

2.2. забезпечення переоснащення вулично - дорожньої мережі міста сучасними засобами регулювання дорожнього руху, модернізація світлофорних об’єктів;

                                                                                                                               Термін: 31.12.2021

2.3. обладнання зупинок міського транспорту павільйонами очікування;

                                                                                                                                Термін: 01.11.2021

2.4. утримання технічних засобів регулювання дорожнього руху, у тому числі: світлофорних об’єктів, пішохідних огороджень, дорожніх знаків, нанесення дорожньої розмітки, тощо.

                              Термін: 31.12.2021

  1. Конкурсному комітету з визначення автомобільних перевізників на автобусних маршрутах, що проходять у межах території Дружківської міської територіальної громади (Бузова) продовжити роботу щодо залучення перевізників для роботи на всіх автобусних маршрутах.
  2. Рекомендувати автомобільним перевізникам на міських автобусних маршрутах міста Дружківка:

4.1. систематично проводити інструктажі водіїв з питань безпеки руху та особливостей перевезень;

4.2. здійснювати заходи щодо забезпечення роботи на автобусних маршрутах транспортних засобів з меншим строком експлуатації та збільшення транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;

  1. Підприємству електричних мереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» (Горбаньова) здійснити заходи щодо приведення рівня освітлення вулиць і доріг міста до нормативних вимог з метою недопущення зростання рівня дорожньо-транспортного травматизму, особливо в нічний час доби.
  2. Координаційне забезпечення щодо виконання даного рішення покласти на управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Гейченко).
  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бузову Г.О.

 

 

 

 

 Міський голова                                                                                            В.Б.ГРИГОРЕНКО