Документ № 892 від 22.07.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

26.07.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

22.07.2021 м. Дружківка №892
 
Про організацію роботи щодо пожежної безпеки та технічний стан протипожежного водопостачання Дружківської міської територіальної громади

Заслухавши інформацію заступника  міського  голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бузової Г.О. про організацію роботи щодо пожежної безпеки та технічний стан протипожежного водопостачання Дружківської міської територіальної громади, виконавчий комітет міської ради відмічає, що стан пожежного водопостачання є незадовільним та потребує проведення робіт з обладнання місць забору води та відновлення мереж зовнішнього водопостачання.

Одним із пріоритетних напрямків забезпечення пожежної безпеки на території Дружківської міської територіальної громади є підтримування експлуатаційної придатності джерел протипожежного водопостачання - пожежних гідрантів. На балансі Дружківського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» (далі - Дружківське ВУВКГ КП «Компанія «Вода Донбасу») знаходиться 302 пожежні гідранти, розташовані на території міста. На теперішній час у справному стані знаходиться 142 пожежні гідранти, демонтовано – 56 пожежних гідрантів. У несправному стані знаходяться 104 пожежні гідранти, зокрема, відновлення 52% від несправних пожежних гідрантів не потребує великих матеріальних затрат на приведення їх в працездатний стан.

Для оперативного реагування та  мінімізації шкоди від пожеж необхідно провести відновлення системи протипожежного водопостачання та  роботи по очищенню зливних каналів та колодязів від сміття, заміні штоків гідрантів, зміщенню перекриття.

Пожежні гідранти у справному стані наявні на території селища міського типу Олексієво-Дружківка та села Торське. На території селищ міського типу Новогригорівка, Новомиколаївка, Райське, сіл Дружківське, Кіндратівка, Красний Кут, Куртівка, Миколайпілля, Новопавлівка, Осикове, Павлівка, Петрівка, Райське, Софіївка, Торецьке та селищ Приют, Старорайське система зовнішнього пожежного водопостачання взагалі відсутня.

Для своєчасного і оперативного реагування на загрозу пожежної небезпеки необхідно розглянути можливість облаштування місць для забору води з водойм, розташованих на території зазначених населених пунктів, провести розрахунок необхідних матеріальних і фінансових затрат та винести питання щодо виділення коштів на розгляд міської ради.

З метою реалізації державної політики стосовно охорони життя та здоров’я людей, національного багатства і навколишнього природного середовища, що потребує посилення протипожежного захисту об’єктів та населених пунктів Дружківської міської територіальної громади, організації гасіння пожеж та зменшення їх негативних наслідків, враховуючи наказ Міністерства внутрішніх справ України від 15.06.2015 року №696 «Про затвердження Інструкції про порядок утримання, обліку та перевірки технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання», відповідно до вимог пункту 81 частини 2 статті 19 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 року № 5403-VІ (зі змінами), керуючись статтею 40 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» (зі змінами), виконавчий комітет міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

  1. Інформацію заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бузової Г.О. про організацію роботи щодо пожежної безпеки та технічний стан протипожежного водопостачання Дружківської міської територіальної громади прийняти до відома.
  2. Затвердити план заходів щодо поліпшення технічного стану протипожежного водопостачання Дружківської міської територіальної громади (далі – заходи) (додаток).
  3. Управлінню житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (далі – УЖКГ) (Гейченко), міському фінансовому управлінню Дружківської міської ради (Трушина), рекомендувати Дружківському ВУВКГ КП «Компанія «Вода Донбасу» (Долбещенков), 45-й Державній пожежно-рятувальній частині Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області (Самсоненко) забезпечити виконання плану заходів щодо поліпшення технічного стану протипожежного водопостачання Дружківської міської територіальної громади.

                                                                    Термін: до 31.08.2021

  1. Рекомендувати 45-й Державній пожежно-рятувальній частині Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області (Самсоненко) спільно з Дружківським ВУВКГ КП «Компанія «Вода Донбасу» (Долбещенков) проводити перевірки стану джерел протипожежного водопостачання (пожежні гідранти, пожежні водоймища, градирні, пожежні пірси та інші місця, що можуть бути використані для цілей пожежогасіння) Дружківської міської територіальної громади та інвентаризацію протипожежного водопостачання із залученням фахівців УЖКГ (Гейченко) і старост. Інформацію за результатами перевірок надавати міському голові.

                                                                     Термін: два рази на рік (у період квітень – травень

                                                                      та вересень – жовтень)

  1. Головному спеціалісту з питань цивільного захисту населення виконавчого комітету Дружківської міської ради Горбатову О.В. узагальнювати інформацію за результатами перевірки джерел протипожежного водопостачання та готувати матеріали для розгляду на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій згідно з Планом роботи зазначеної комісії.

                                                                     Термін: щороку до 10 червня та 10 листопада

  1. 6. УЖКГ (Гейченко) звітувати про виконання заходів на засіданні виконавчого комітету у жовтні 2021 року.
  2. Зняти з контролю рішення виконавчого комітету Дружківської міської ради від 21.09.2016 №409 «Про організацію роботи щодо покращення протипожежного захисту міста» та рішення виконавчого комітету Дружківської міської ради від 04.09.2019 №416 «Про організацію роботи щодо пожежної безпеки та технічний стан протипожежного водопостачання міста».
  3. Координацію робіт щодо виконання цього рішення покласти на головного спеціаліста з питань цивільного захисту населення виконавчого комітету Дружківської міської ради Горбатова О.В.
  4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бузову Г.О.

 

 

Міський голова                                                                                              В.Б.ГРИГОРЕНКО

 

 

Додаток

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням виконавчого комітету

від 22.07.2021 № 892

 

 

 

ПЛАН ЗАХОДІВ

щодо поліпшення технічного стану протипожежного водопостачання

Дружківської міської територіальної громади

 

№ з.п.

Найменування заходів

Виконавець

Термін

виконання

1

Скласти (відкоригувати) графік ремонту несправних (пошкоджених, знятих, засипаних, заасфальтованих) пожежних гідрантів та інших джерел зовнішнього протипожежного водопостачання та надати графік до 45 -ї Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області (далі - 45 ДПРЧ)

Дружківське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» (далі - Дружківське ВУВКГ КП «Компанія «Вода Донбасу»)        (за згодою)

Липень

2021 року

2

Здійснити розрахунок необхідних видатків для ремонту всіх несправних джерел зовнішнього протипожежного водопостачання та відновлення демонтованих.

Дружківське ВУВКГ

КП «Компанія

«Вода Донбасу» (за згодою)

Липень - серпень

2021 року

3

Встановити (відновити) покажчики джерел зовнішнього протипожежного водопостачання відповідно до встановлених норм.

Дружківське ВУВКГ

КП «Компанія

«Вода Донбасу» (за згодою), управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (далі – УЖКГ)

Липень - серпень

2021 року

 

Продовження додатку

4

Розглянути можливість облаштування місць для забору води на природних водоймах пожежно-рятувальною технікою та під’їзди до них.

.

 

УЖКГ, 45 ДПРЧ (за згодою)

Липень - серпень

2021 року

5

Провести розрахунок матеріальних і фінансових затрат на облаштування місць для забору води з водойм та винести на розгляд міської ради питання виділення коштів на організацію зазначених робіт.

УЖКГ

Липень - серпень

2021 року

6

Включити до проєкту Програми економічного і соціального розвитку Дружківської міської територіальної громади на 2022 рік та передбачати під час формування місцевого бюджету видатки для встановлення нових джерел протипожежного водопостачання, у тому числі на «безводних» ділянках, ремонту несправних гідрантів, їх утримання, влаштування штучних водойм, створення умов для забору води пожежно-рятувальною технікою з існуючих природних та штучних водоймищ, забезпечення їх пірсами, під’їздами тощо.

Міське фінансове управління Дружківської міської ради,

УЖКГ

Липень - серпень

2021 року

7

Результати проведення технічної перевірки стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання (два рази на рік) розглядати на засіданні місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, за участю селищних голів та балансоутримувачів.

Міська комісія з питань  техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Щороку

(червень, листопад)

 

 

Керуючий справами виконавчого комітету                                                                                                              І.В. КУРИЛО

 

План заходів щодо поліпшення технічного стану протипожежного водопостачання Дружківської міської територіальної громади розроблено головним спеціалістом з питань цивільного захисту населення виконавчого комітету Дружківської міської ради

 

Головний спеціаліст з питань цивільного

захисту населення                                                                                                                                                      О.В. ГОРБАТОВ