Документ № 890 від 22.07.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

26.07.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

22.07.2021 м. Дружківка №890
 
Про стан соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, забезпечення надання їх сім’ям, відповідно до потреб, соціальних послуг

Заслухавши інформацію начальника служби у справах дітей Дружківської міської ради Штагер І. В. про стан соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, забезпечення надання їх сім’ям, відповідно до потреб, соціальних послуг, виконавчий комітет міської ради відмічає наступне.

Станом на 01.07.2021 на обліку у службі у справах дітей Дружківської міської ради (далі – служба) знаходиться 37 дітей, із 20 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Під соціальним супроводом перебуває 18 сімей (90 %), на соціальному обслуговуванні – 2 сім’ї (10 %). З метою комплексного вирішення проблем таких сімей Дружківським міським центром соціальних служб протягом 2020 року на соціальний супровід взято 18 сімей, в яких виховується 20 дітей, у 1 півріччі 2021 року – 14, в яких виховується 29 дітей. У процесі здійснення соціального супроводу фахівцями центру проводиться робота, спрямована на усунення причин, які заважають членам родини самостійно подолати складну життєву ситуацію.

Службою у справах дітей організовуються профілактичні рейди, метою яких є покращення роботи щодо соціально-правового захисту дітей, попередження негативних явищ в дитячому середовищі, перевірка умов проживання дітей в сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах. До участі у профілактичних заходах залучаються представники сектору превентивної діяльності відділу поліції № 1 Краматорського районного управління ГУНП в Донецькій області, відділу освіти Дружківської міської ради, Дружківського міського центру соціальних служб, 45 державної пожежно-рятувальної частини  ГУ ДСНС України у Донецькій області, комунального підприємства «Муніципальна варта» Дружківської міської ради,  Дружківського міського відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Донецькій області. Впродовж 2020 року організовано та проведено 23 профілактичні рейди, в ході яких відвідано за місцем проживання 191 сім’ю. Протягом І півріччя 2021 року проведено 14 рейдів, відвідано за місцем проживання 106 сімей.

На території Дружківської міської територіальної громади організована робота щодо соціального захисту дітей, які мають право на отримання статусу постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Станом на 01.07.2021 року 930 дітей отримали зазначений статус. 

            Проведено інформаційну компанію щодо підвищення рівня обізнаності населення міста з метою пошуку кандидатів у патронатні вихователі. У вересні 2020 року у місті створена перша патронатна сім’я, до якої було влаштовано одну дитину. У лютому 2021 року  до патронатної сім’ї влаштовано ще шістьох дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. На сьогоднішній день ще одна особа виявила бажання стати патронатним вихователем, висновок про результати відбору направлений до Донецького обласного центру соціальних служб.

            В рамках реформи деінституалізації інтернатних закладів, спрямованої на зменшення кількості дітей, які виховуються в закладах інституційного догляду, їх реінтеграці в свої родини, із 128 дітей, які у 2019 – 2020 навчальному році знаходилися на цілодобовому перебуванні в інтернатних закладах області, 43 дитини у 2020 – 2021 навчальному році були охоплені навчанням за постійним місцем проживання.

            На базі Східного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дружківської міської ради відкрите відділення з реабілітації дітей-інвалідів. Фахівцями центру надається послуга психолого-педагогічної, фізкультурно-спортивної та фізичної реабілітації дітям з інвалідністю від 5 до 17 років.

            Міським відділом охорони здоров’я Дружківської міської ради та закладами охорони здоров’я забезпечено взаємодію зі службою у справах дітей Дружківської міської ради щодо своєчасного інформування про випадки недбалого ставлення батьків до здоров’я дітей, загрози їхньому життю або невиконання батьками рекомендацій лікарів. Робота медичних працівників закладів охорони здоров’я міста націлена на своєчасне виявлення дітей, які залишились без піклування батьків. Забезпечено раннє виявлення та облік сімей, які опинились у складних життєвих обставинах.

З метою забезпечення права дітей з багатодітних сімей на отримання пільг, передбачених чинним законодавством України, відділом з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради організовано роботу щодо видачі відповідних посвідчень. Протягом 2020 року видано 37 посвідчень багатодітним батькам та 142 посвідчення дітям з багатодітних родин, протягом І кварталу 2021 року посвідчення отримали 9 багатодітних батьків та 47 дітей.

Закладами освіти організована робота щодо виявлення сімей та дітей, які потребують особливої соціально-психологічної уваги, з’ясування проблематики в цих сім’ях. З цією метою на початку навчального року організовано  анкетування батьків та дітей, проведена паспортизація класів, зібрані і упорядковані списки учнів контрольних категорій. В результаті  590 сімей, в яких виховується 933 дитини охоплені соціально-психологічним патронатом.

Крайньою мірою впливу на батьків, які не піклуються про своїх дітей, є позбавлення батьківських прав. За злісне ухилення від виконання батьківських обов’язків протягом 2020 –  І кварталу 2021 років ініційовано притягнення до  адміністративної відповідальності за       ст. 184 КУ п АП 108 осіб з числа батьків,  18 осіб позбавлено батьківських прав відносно 20 дітей, 2 дітей відібрані від батьків терміном на 1 рік без позбавлення останніх батьківських прав.

На підставі викладеного, відповідно до Закону України від 26.04.2001 № 2402-ІІІ «Про охорону дитинства», Закону України від 17.01.2019 № 2671-VIII «Про соціальні послуги»,  ст. 4 Закону України від 24.01.1995 № 20/95-ВР «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини», Порядку забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі дітей, які постраждали від жорстокого поводження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України                 від 01.06.2020 № 585 «Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах», керуючись ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

 

            ВИРІШИВ:

 

  1. Інформацію начальника служби у справах дітей Дружківської міської ради Штагер І. В. про стан соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, забезпечення надання їх сім’ям, відповідно до потреб, соціальних послуг прийняти до відома.

  2. Службі у справах дітей Дружківської міської ради (Шагер), Дружківському міському центру соціальних служб (Лоцман), відділу освіти Дружківської міської ради (Лазебник), комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Дружківської міської ради (Альохіна), міському відділу охорони здоров’я Дружківської міської ради (Деснова), відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради (Пивовар), Східному центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дружківської міської ради (Бондар), та рекомендувати відділу поліції № 1 Краматорського районного управління ГУНП в Донецькій області (Чинчевич):

2.1 забезпечити раннє виявлення сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, та належний рівень взаємодії в частині вжиття невідкладних заходів щодо соціального захисту дітей зазначеної категорії;

2.2 продовжити проведення інформаційно-просвітницької роботи серед батьків щодо захисту прав та інтересів дітей.

  1. Службі у справах дітей Дружківської міської ради (Штагер), Дружківському міському центру соціальних служб (Лоцман) продовжити роботу щодо запровадження патронатної форми виховання дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та пошуку кандидатів у патронатні вихователі.

  2. Службі у справах дітей Дружківської міської ради (Штагер) ініціювати питання про позбавлення батьківських прав тільки після вжиття вичерпних заходів щодо збереження біологічної сім’ї дитини з боку усіх зацікавлених органів та служб.

  3. Дружківському міському центру соціальних служб (Лоцман) вживати вичерпних заходів щодо максимального охоплення соціальним супроводом, сімей, діти в яких перебувають на обліку у службі у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах.

  4. Відділу освіти Дружківської міської ради (Лазебник) вжити заходів щодо забезпечення освітніми послугами дітей з особливими освітніми потребами за місцем проживання з метою їх реінтеграції в свої родини.

  5. Відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради (Пивовар) своєчасно проводити оформлення документів, які дають багатодітним родинам право на отримання соціальних та комунальних пільг.

  6. Координацію робіт щодо виконання даного рішення покласти на начальника служби у справах дітей Дружківської міської ради Штагер І. В.

  7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Слесаренко Н. Є.

 

 

 

 

 

Міський голова                                                                                            В. Б. ГРИГОРЕНКО