Документ № 842 від 07.07.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

09.07.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

07.07.2021 м. Дружківка №842
 
Про роботу щодо економії енергоресурсів, впровадження енергозберігаючих технологій у житлово–комунальній та соціальній сферах міста

Заслухавши інформацію начальника управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради Гейченка В.О. про роботу щодо економії енергоресурсів, впровадження енергозберігаючих технологій у житлово–комунальній та соціальній сферах міста, виконавчий комітет відмічає, що серед найважливіших умов сталого розвитку підприємств житлово–комунального господарства і бюджетної сфери є вирішення проблем економії та раціонального використання паливно–енергетичних ресурсів та води, а також постійне впровадження сучасних енергоефективних та енергозберігаючих технологій. Стан справ щодо економії паливно–енергетичних ресурсів та води (далі – ПЕР), а також впровадження енергозберігаючих технологій на підприємствах житлово–комунальної і бюджетної сфери Дружківської міської територіальної громади наступний.

У виробничій одиниці «Дружківкатепломережа» обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» на обслуговуванні знаходиться 14 котелень та 8 центральних теплових пунктів, а також теплові мережі, загальною протяжністю 68,9 км.  У 2021 році для зниження собівартості вироблення теплової енергії та підвищення якості послуг з теплопостачання підприємством виконуються роботи з комплексної наладки котелень та теплових мереж, з чистки поверхонь нагріву, технічного обслуговування електрообладнання на котельнях, заміни існуючих мережевих насосів котелень на енергозберігаючі, реконструкції теплових мереж із застосуванням труб у пінополіуретановій ізоляції. В сукупності це дозволить заощадити ПЕР підприємству в новому опалювальному сезоні.

У поточному році Дружківським виробничим управлінням  водопровідно–каналізаційного господарства комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» (далі – Дружківський ВУВКГ) з метою економії енергоресурсів на власних станціях, станом на червень, виконано: реконструкцію із заміною обладнання на насосній станції підкачки № 6 на суму 600 тис. грн., що дозволить знизити споживання електроенергії у розмірі 75 тис. кВт на рік, реконструкцію із заміною обладнання на насосній станції підкачки № 11 на суму 700 тис. грн., що дозволить знизити споживання електроенергії у розмірі 60 тис. кВт на рік, замінено 20 ламп накалювання потужністю 100 Вт на енергозберігаючі потужністю 20 Вт на суму 1,6 тис. грн., що дозволить знизити споживання електроенергії у розмірі 12 тис. кВт на рік.

На підприємстві електричних мереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» на даний час знаходиться в експлуатації 4 107 світлоточок, з них 3 606 світлоточок у місті та 501 світлоточка в інших населених пунктах Дружківської міської територіальної громади. Наразі по місту  додатково встановлено 209 світлоточок та 8,5 км. електричних мереж під автоматизовану систему управління. Економічний ефект від впровадження енергоефективних систем дистанційного управління та заміни ламп на енергозберігаючі за 2020 рік  становить 187,2 тис. кВт. на суму 571 тис. грн.

При підготовці житлових будинків до опалювального періоду комунальне підприємство «Комсервіс» Дружківської міської ради (далі – КП «Комсервіс») особливу увагу приділяє встановленню металопластикових вікон, що в свою чергу поліпшить контроль теплового режиму та збереження тепла в приміщеннях. Підприємством встановлено освітлювальні прилади в місцях загального користування з датчиками руху у кількості 80 одиниць, що в свою чергу забезпечить приблизне заощадження 33 тис. кВт. на рік. Встановлено світлодіодні лампи у кількості 39 одиниць, що в свою чергу забезпечить приблизне заощадження 12 тис. кВт. на рік. Для ліквідації безоблікового споживання електроенергії для освітлення під’їздів вставлені 8 одиниць електролічильників, що дасть змогу заощадити близько 17 тис кВт. на рік. Виконано поточний ремонт 49 поверхових щитків та щитових в під’їздах будівель, що забезпечує уникнення втрат електроенергії через їх незадовільний стан. На даний час ведуться роботи з термосанації фасаду адміністративної будівлі КП «Комсервіс», що дасть змогу зменшити споживання теплоенергії та підвищить комфортність перебування в опалювальний період.

Комунальним автотранспортним підприємством 052805 Дружківської міської ради  проведена наступна робота: замінені освітлювальні прилади на світлодіодні, замінена система опалення в побутових приміщеннях зі встановленням радіаторів з високою тепловіддачею. Для обігріву адміністративної будівлі функціонує сучасний котел з високим коефіцієнтом корисного використання, що дозволяє заощадити близько 5 тис.  за опалювальний період. Також споживання електроенергії в порівнянні з минулими роками зменшено на 5,9 тис. кВт. на рік. Слід зазначити, що на території підприємства функціонує водозабірна свердловина, що дозволило практично повністю відмовитися від послуг Дружківського ВУВКГ з постачання води та приблизно заощаджувати до 3 тис. грн. на рік. Всі автомобілі на підприємстві з бензиновим двигуном переобладнані на використання газу метану в якості моторного палива, в результаті чого за перший квартал 2021 року економія коштів склала 155,3 тис. грн.

З метою впровадження енергозберігаючих заходів комунальним підприємством «Дружківка автоелектротранс» Дружківської міської ради було замінено лампи зовнішнього та внутрішнього освітлення приміщень, депо та господарського двору з енергозберігаючих ламп на світлодіодні, проведена заміна приборів освітлення рухомого складу на світлодіодні. Збільшено випуск рухомого складу з оптимізацією маршрутів, що  призвело до зменшення витрати електроенергії на 2% в місяць, а в холодну пору року опалення трамвайних вагонів здійснюється згідно економ режиму.

Для економії ПЕР комунальне підприємство «Спектр» Дружківської міської ради виконало ремонт покрівлі побутового приміщення підприємства та утеплення вхідних дверей, ремонт внутрішньої електричної  мережі,  встановило  нові  вхідні   теплоізоляційні  двері, здійснило ремонт системи водопостачання та водовідведення. Також розглядається питання щодо комплексної термосанації будівлі підприємства.

В закладах охорони здоров’я Дружківської міської територіальної громади для економії ПЕР здійснено: технічне обслуговування та ремонт запірної арматури системи опалення, водопостачання та водовідведення, замінено аварійні трубопроводи системи опалення, водопроводу та каналізації, здійснено технічне обслуговування розподільчих щитових пристроїв та щитів освітлення, частковий ремонт електропроводки замінено освітлення на сучасні  економічні світильники, дерев’яні вікна та вхідні двері на металопластикові з опором теплопередачі не менше нормативного. Наразі розглядається питання комплексної термосанації двох будівель: Амбулаторії №3, 4 та Амбулаторії № 7 комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико–санітарної допомоги».

Відділом освіти Дружківської міської ради на харчоблоках дошкільних навчальних закладів та в їдальнях загальноосвітніх навчальних закладів Дружківської міської територіальної громади введено контроль за часом роботи енергоємного електрообладнання та недопущення його роботи при частковому навантаженні. Ведеться подальша робота по заміні ламп розжарювання на світлодіодне освітлення в приміщеннях. Проводяться роботи з технічного обслуговування та ремонту запірної арматури системи опалення та водопостачання. В закладах освіти проведено часткову заміну дерев’яних вікон на металопластикові.

В закладах соціального захисту Дружківської міської територіальної громади з метою економії ПЕР проводиться заміна ламп розжарювання на світлодіодні лампи та світлодіодні системи освітлення, ведеться щоденний контроль за раціональним використання холодного водопостачання та електроприладів. Після закінчення опалювального сезону проводяться роботи з технічного обслуговування та ремонту запірної арматури системи опалення та водопостачання. В Східному центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дружківської міської ради при проведенні в закладі капітального ремонту передбачені заходи з підвищення енергоефективності.

Закладами культури Дружківської міської територіальної громади ведеться постійна робота з заміни ламп розжарювання на світлодіодні лампи та світлодіодні системи освітлення, дерев’яних вікон на металопластикові з опором теплопередачі не менше нормативного, а також контроль за раціональним використання холодного водопостачання та електроприладів. Після закінчення опалювального сезону проводяться  роботи з технічного обслуговування та ремонту запірної арматури системи опалення та водопостачання.

На підставі викладеного, керуючись підпунктом 1 пункту «а» статті 30 Закону України від 21.05.1997 №280/97 ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

  1. Прийняти до відома інформацію начальника управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради Гейченка В.О. про роботу щодо економії енергоресурсів, впровадження енергозберігаючих технологій у житлово–комунальній та соціальній сферах міста.
  2. Управлінню житлового та комунального господарства (Гейченко) щорічно при формуванні бюджету на наступний фінансовий рік передбачити кошти на впровадження реконструкції мереж зовнішнього освітлення населених пунктів Дружківської міської територіальної громади.

Термін виконання: постійно

  1. Керівникам комунальних підприємств житлово–комунального господарства та закладів, установ та організацій Дружківської міської ради:

    3.1 Вивчити питання можливості впровадження сучасних енергоефективних та енергозберігаючих технологій на своїх підприємствах, бюджетних закладах, установах та організаціях Дружківської міської територіальної громади.

Термін виконання: до 01.09.2021

 

          3.2 Вжити заходів щодо участі в грантових програмах з енергозбереження.

Термін виконання: до 31.12.2022

 

          3.3 Не допускати збільшення витрат паливно–енергетичних ресурсів та води без збільшення об’єму робіт або надання послуг.

Термін виконання: постійно

  1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступників міського  голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бузову Г.О., Виниченко Н.М. та Слесаренко Н.Є. згідно з розподілом обов’язків.

 

 

 

Міський голова                                                                                        В.Б.ГРИГОРЕНКО