Документ № 487 від 21.04.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

26.04.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

21.04.2021 м. Дружківка №487
 
Про організацію роботи щодо об’єктів виносної торгівлі, ліквідації стихійної торгівлі та торгівлі з рук у невстановлених місцях в Дружківській міській територіальній громаді

З метою ліквідації осередків несанкціонованої (стихійної) торгівлі на території Дружківської міської територіальної громади, якісного покращення благоустрою, недопущення інфекційних захворювань і продовольчої небезпеки споживчого ринку, а також з метою підтримки суб’єктів господарювання, які працюють відповідно до чинного законодавства України, сплачуючи податки та збори до бюджетів, у т.ч. до міського бюджету,   працівниками комунального підприємства  «Муніципальна варта» Дружківської міської ради та працівниками відділу поліції №1 Краматорського районного управління поліції  в Донецькій області постійно ведеться робота щодо ліквідації стихійної (несанкціонованої) торгівлі.  Працівниками комунального підприємства «Муніципальна варта» Дружківської міської ради проводились щоденні рейди до місць стихійної торгівлі, в ході яких  протягом 2020 року було складено 30 адміністративних протоколів за статтею 160 КУпАП та 1 протокол у поточному році. За результатами розгляду протоколів на 4 осіб накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на загальну суму  1037,0 грн., інших правопорушників судом звільнено від адміністративної відповідальності на підставі                ст. 22 КУпАП та оголошено усні зауваження.

Працівниками відділу поліції №1 Краматорського районного управління поліції  в Донецькій області  протягом 2020 року  було складено 46 адміністративний протокол за              ст. 160 КУпАП, у поточному році було складено 12 адміністративних протоколів. Накладена сума штрафів в 2020 році склала 3914 грн., протягом поточного року – 102 грн.

Працівниками Дружківського управління головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області  в межах своїх повноважень проведено 26 рейдів до місць стихійної торгівлі в районі ринку «Гаврилівський», в ході яких велась роз’яснювальна робота з громадянами, які реалізують та купують продукцію.

На офіційному веб-сайті Дружківської міської ради розміщувалась нформація щодо небезпеки, яку тягне за собою придбання продукції на стихійних ринках.

            У 2020 році введення карантину Постановами Кабінета міністрів України від 11.03.2020  № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та  від 20.05.2020 р. № 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів"  внесло свої корективи в діяльність робочої групи з обстеження об’єктів виносної торгівлі продовольчими товарами. У зв’язку з чим робота з перевірки стану діяльності об’єктів виносної торгівлі продовольчими товарами була розпочата у липні 2020 року.

Робочою групою з обстеження об’ єктів виносної торгівлі продовольчими товарами ведеться робота з перевірки стану діяльності об’єктів виносної торгівлі продовольчими товарами. За попередній рік обстежено 14 торгівельних об’єктів юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. За результатами обстеження виявлено, що деякими суб’єктами господарювання, а саме: ФОП Зубкова І.Є. та Новіков С.В.  порушуються санітарні норми та правила торгівлі, не виконуються вимоги Закону України «Про охорону праці». А також виявлені працівники без трудових відносин у  встановленому чинним законодавством України порядку. При повторному огляді зазначених торгівельних об’єктів дані порушення були усунуті.

           У 2021 році роботу з перевірки стану діяльності об’єктів виносної торгівлі продовольчими товарами в Дружківській міській територіальній громаді планується проводити протягом червня – серпня.

           На підставі вищевикладеного, керуючись статтею 30 Закону України від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

ВИРІШИВ:

 1. Інформацію начальника відділу економічного розвитку виконавчого комітету Дружківської міської ради Коротун М.С. про організацію роботи щодо об’єктів виносної торгівлі, ліквідації стихійної торгівлі та торгівлі з рук у невстановлених місцях в Дружківській міській територіальній громаді прийняти до відома.
 2. Комунальному підприємству «Муніципальна варта» Дружківської міської ради (Єфремов) щомісячно розробляти та погоджувати з заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Поляковим О.О. графік регулярних рейдів з ліквідації несанкціонованої (стихійної) торгівлі.
 3. Рекомендувати відділу поліції №1 Краматорського районного управління поліції ГУ національної поліції в Донецькій області (Чинчевич) посилити роботу щодо притягнення до відповідальності порушників, які здійснюють торгівлю у невстановлених місцях.
 4. Рекомендувати Дружківському управлінню головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області (Беспалий) продовжити проведення серед населення міста роз’яснювальної роботи з питань небезпеки вживання продуктів, які реалізуються на стихійних ринках.
 5. Відділу економічного розвитку виконавчого комітету Дружківської міської ради (Коротун) у літній період проводити інформування громадян через офіційний веб-сайт Дружківської міської ради щодо недопущення порушень чинного законодавства у сфері торгівлі, міри відповідальності за даного роду правопорушення та потенційної небезпеки від придбання продуктів харчування у невстановлених місцях на території громади не рідше одного разу на місяць.
 6. Відділу економічного розвитку виконавчого комітету Дружківської міської ради (Коротун), Управлінню житлового та комунального господарства (Гейченко), керівникам комунальних підприємств, старостам, головам квартальних комітетів надавати оперативну інформацію КП «Муніципальна варта» Дружківської міської ради та відділу поліції №1 Краматорського районного управління поліції в Донецькій області щодо виявлених місць здійснення несанкціонованої (стихійної) торгівлі на територіях  приватного сектору.
 7. Робочій групі з обстеження об’єктів виносної торгівлі продовольчими товарами (Поляков) протягом червня-серпня 2021 року проводити  перевірки  виносних торгівельних об’єктів. Про результати перевірок щомісячно до 15 числа місяця наступного за звітним  доповідати міському голові.
 8. Старостам повідомляти робочу групу з обстеження об’єктів виносної торгівлі продовольчими товарами про наявність на території села/селища об’єктів виносної торгівлі.
 9. Рішення виконкому міської ради від 03.06.2020 № 208 «Про організацію роботи щодо об’єктів виносної торгівлі, ліквідації стихійної торгівлі та торгівлі з рук у невстановлених місцях у м. Дружківка» визнати таким що втратило чинність.
 10. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на відділ економічного розвитку виконавчого комітету Дружківської міської ради (Коротун) та комунальне підприємство «Муніципальна варта» Дружківської міської ради (Єфремов) згідно з розподілом обов’язків.
 11. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Полякова О.О.

Міський голова                                                                          В.Б.ГРИГОРЕНКО