Документ № 373 від 07.04.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

09.04.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

07.04.2021 м. Дружківка №373
 
Про організацію роботи щодо соціальної захищеності різних груп населення Дружківської міської територіальної громади від безробіття

Заслухавши інформацію директора Дружківського міського центру зайнятості Кравченко Л.В про організацію роботи щодо соціальної захищеності різних груп населення Дружківської міської територіальної громади від безробіття, виконавчий комітет міської ради відмічає, що протягом 2020 року Дружківським міським центром зайнятості були проведені активні заходи сприяння зайнятості соціально незахищених груп населення. Згідно законодавства про зайнятість безробітні особи мають право безкоштовно  отримувати наступні соціальні послуги:

  • Пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.
  • Професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях.
  • Інформаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням.
  • Профорієнтаційні послуги.

Протягом 2020 року послуги міського центру зайнятості отримали 3232 безробітних громадянина, в тому числі 431 особа, що має додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

За допомогою центру зайнятості на вільні робочі місця було працевлаштовано               1479 осіб, з них 89 осіб, що потребують соціального захисту.

На професійне навчання направлені 419 безробітних громадян, в тому числі                        43 особи, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Працевлаштовано після проходження профнавчання  381 особу.

У роботах тимчасового характеру прийняли участь 2023 безробітних громадян, в тому числі 313 осіб, які потребують соціального захисту.

Чисельність працівників, за яких роботодавцю надавалася компенсація фактичних витрат по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, складає 28 осіб, в тому числі  4 особи, що потребують соціального захисту.

Профорієнтаційні послуги надані 5667 зайнятим і незайнятим особам, з них                          403 – особи, що мають соціальні гарантії.

Для користувачів соціальних мереж різних груп населення на сайті Донецького обласного центру зайнятості доступні безкоштовні електронні сервіси:

-     Чат-бот у Telegram,

-     Інтерактивна мапа вакансій,

-     Центр професійної орієнтації,

-     Центр розвитку підприємництва,

-     Довідник послуг та пільг учасника АТО,

-     Донецький центр професійно-технічної освіти служби зайнятості України,

-     Паспорти підприємств, установ та організацій Донеччини.

Завдяки  цим сервісам кожний шукач роботи може дізнатися про вакансії та можливості для навчання, дані підприємств та установ, умови фінансової підтримки майбутніх роботодавців тощо.

Для покращення комунікацій з шукачами роботи відділом рекрутингу Дружківського міського центру зайнятості створена група у Фейсбуці «Вакансії Дружківка, Краматорськ». Пошукач роботи, який обрав підходящу вакансію, може залишити інформацію про себе безпосередньо на сторінці під вакансією, може скористатись Messenger каналом, де проходить  особисте листування з учасниками групи. Група працює з моменту створення відділу рекрутингу та налічує майже 3000 учасників.

Станом на 01.01.2021 року статус безробітного мали 738 осіб, в тому числі 96 осіб, що потребують соціального захисту.

Враховуючи вищезазначене, відповідно до статті 22 Закону України від 05.07.2012       № 5067-VІ «Про зайнятість населення», керуючись статтею 34 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет міської ради

 

 

ВИРІШИВ:

 

  1. Інформацію директора Дружківського міського центру зайнятості Кравченко Л.В. про про організацію роботи щодо соціальної захищеності різних груп населення Дружківської міської територіальної громади від безробіття прийняти до відома.
  2. Рекомендувати Дружківському міському центру зайнятості (Кравченко) забезпечити виконання заходів з питань підвищення рівня зайнятості населення Дружківської міської територіальної громади, зниження безробіття, сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту, а саме:

2.1 проводити моніторинг потреби роботодавців в кадрах, сприяти зменшенню структурного дисбалансу попиту та пропозиції робочої сили на ринку праці за рахунок професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації;

2.2. сприяти працевлаштуванню незайнятого населення, особливу увагу приділяти соціально незахищеним особам;

2.3. проводити підбір працівників на замовлення роботодавців для участі у роботах тимчасового характеру серед безробітних громадян, які перебувають на обліку в Дружківському міському центрі зайнятості;

2.4 стимулювати розвиток підприємницької ініціативи клієнтів служби зайнятості з метою започаткування власного бізнесу шляхом виплати одноразової виплати допомоги по безробіттю;

2.5 надавати соціальні послуги соціально незахищеним особам, забезпечивши індивідуальний підхід, орієнтований на клієнта.

  1. Координаційне забезпечення щодо виконання даного рішення покласти на директора Дружківського міського центру зайнятості Кравченко Л.В.
  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Полякова О.О.

 

 

 

 

Міський голова                                                                               В.Б.ГРИГОРЕНКО