Документ № 8/9-1 від 31.03.2021 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

06.04.2021


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

31.03.2021 м. Дружківка №8/9-1
 
Про хід виконання Програми поводження з відходами на території Дружківської міської ради на 2019-2022 роки

Заслухавши  інформацію заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бузової Г.О. про хід виконання Програми поводження з відходами на території Дружківської міської ради на 2019-2022 роки (далі - Програма), Дружківська міська рада відмічає, що протягом 2019-2020 років  (далі - звітний період) в рамках реалізації Програми здійснювались заходи, направлені  на створення умов для забезпечення повного збирання, перевезення відходів, обмеження їх шкідливого впливу на навколишнє природне середовище, впровадження їх роздільного збирання.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету в межах бюджетних призначень, передбачених на відповідні роки, коштів  місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища, інших джерел не заборонених законодавством України.

Для виконання завдання Програми щодо визначення обсягів робіт із санітарного очищення, систем і методів збирання, видалення, утилізації, необхідної кількості машин, механізмів, інвентарю,  затверджена рішенням виконавчого комітету від 17.02.2021 №173 «Схема санітарного очищення м. Дружківка Донецької області».

За період виконання заходів Програми дещо поліпшилась матеріально-технічна база із санітарної очистки м. Дружківка. За звітний період управлінням житлового та комунального господарства Дружківської міської ради придбано 72 контейнера для збору твердих побутових відходів об’ємом 0,75 м. куб. за рахунок коштів місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища на суму 126,4 тис. грн. 

У 2020 році комунальним автотранспортним підприємством 052805 Дружківської міської ради (далі – ДКАТП 052805) за рахунок коштів міського бюджету виконані роботи з поточного ремонту 32 контейнерних майданчиків в місті Дружківка на                                 суму 49,0 тис. грн. за наступними адресами: вул. Енгельса Ф, 88,85,84,82; вул. Космонавтів, 10,54,60,42,36;  вул. Козацька, 76;  вул. Новосибірська;   вул. Маркса К., 5; вул. Соборна, 11, 19, 33, 22, 15; вул. Кошового О., 19; вул.  Паризької Комуни, 77;     вул. Індустріальна, 5, 24;  вул. Матросова О.; вул. Машинобудівників, 34,36,52;    вул. Новгородська; вул. Чайковського, 10;  вул. Косарєва, 6; вул. Чернігівська, 2;  вул. Космонавтів, 51;  вул. Мудрого Я.;  вул. Петліна, 7.

З метою приведення до належного санітарного стану території м. Дружківка протягом звітного періоду за рахунок коштів міського бюджету здійснювалися заходи щодо ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ. За звітний період ліквідовано 272 стихійні сміттєзвалища загальним об’ємом 1,83  тис. м. куб.   Сума витрат на ліквідацію склала 444,7 тис. грн. Найбільша кількість звалищ була ліквідована по вулицях  Машинобудівників,  Кошевого О., Космонавтів, Козацькій, Паризької Комуни, Соборній, Енгельса Ф., Маркса К. Також ліквідоване звалище в районі ставка по вул. Амурська.

На підставі укладеного договору між відділом освіти Дружківської міської ради та міським комунальним підприємством «Комунтранс» м. Костянтинівка  у 2020 році з території навчальних закладів м. Дружківка на утилізацію вивезені відпрацьовані автомобільні шини. 

Важливим питанням у сфері поводження з твердими побутовими відходами є впровадження їх роздільного збирання.  Починаючи з 2018 року та протягом дії Програми на території міста Дружківка проводиться робота з впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів з використанням технологічної схеми з встановленням контейнерів для змішаних відходів та контейнерів для полімерів та скла. 

ДКАТП 052805 власними силами переобладнано 23 контейнери під систему роздільного збирання відходів, вони оснащені кришками та запірною арматурою. На контейнерах розміщені наклейки з відповідними написами (пластик, скло). Також 10 контейнерів для роздільного збору відходів взято в аренду. Такі контейнери встановлені на територіях учбових закладів, лікарень та  мікрорайонах міста багатоповерхової забудови. Роздільно зібрані відходи вторинної сировини передаються згідно укладеного договору фізичній особі підприємцю Лещинському Я.О. до міста Краматорськ.

В навчальних закладах міста постійно проводиться інформаційно-просвітницька робота зі школярами щодо переваг роздільного збирання відходів. З метою формування у дітей навичок роздільного збирання відходів та формування відношення до відходів, як до вторинної сировини, в загальноосвітніх навчальних закладах міста Дружківка у 2020 році встановлені 50 контейнерів для роздільного збирання відходів, які придбані та передані департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Станом на сьогоднішній день роздільним збиранням твердих побутових відходів охоплено 7% населення міста. Однак переважна більшість населення з цієї невеликої кількості в повній мірі не сортує побутові відходи. Безвідповідальність та відсутність свідомого ставлення населення міста під час видалення відходів ускладнює в повній мірі реалізацію впровадження роздільного збирання відходів.

Протягом дії Програми в рамках реалізації заходу «Інформаційне впровадження щодо поводження з відходами», з метою підвищення екологічної свідомості громадян стосовно поводження з твердими побутовими відходами відповідальними виконавцями Програми проводилась відповідна роз’яснювальна робота. Друкувалися інформаційні матеріали у газеті «Дружковский рабочий»,  розміщувалися роз’яснення з даного питання та питань стану благоустрою у місті на офіційному веб-сайті Дружківської міської ради, на сторінці соціальної мережі Фейсбук. У 2019 році автотранспортним комунальним підприємством 052805 Дружківської міської ради були надруковані інформаційні листівки стосовно роздільного сортування відходів на суму 2,1 тис. грн. за рахунок коштів підприємства, дані листівки розповсюджувались на протязі 2019-2020 років з метою привернення уваги мешканців міста до активної участі в сортуванні.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 26 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР “Про місцеве самоврядування в Україні ”, міська рада

        

        ВИРІШИЛА:

 

  1. Інформацію заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бузової Г.О. про хід виконання Програми поводження з відходами на території Дружківської міської ради на 2019-2022 роки у 2020 році прийняти до відома.
  2. Відповідальним виконавцям Програми поводження з відходами на території Дружківської міської ради на 2019-2022 роки продовжити виконання заходів Програми.
  3. Координаційне забезпечення щодо виконання даного  рішення  покласти на заступника міського   голови з питань діяльності виконавчих  органів ради Бузову Г.О.
  4. Контроль за виконання даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань земельних відносин, житлово-комунального господарства та будівництва (Мелікбегян) та на постійну комісію міської ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та екології (Бандура).

  

Міський голова                                                                                                                              В.Б.ГРИГОРЕНКО