Документ № 7/65-6 від 19.12.2019 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

26.12.2019


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

19.12.2019 м. Дружківка №7/65-6
 
Про хід виконання міської комплексної програми «Молодь. Сім’я. 2018-2023 роки»

Заслухавши  інформацію начальника відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму  Дружківської  міської  ради  Пивовар Ю.А. про хід виконання  міської  комплексної  програми  «Молодь. Сім’я. 2018-2023  роки» (далі - Програма) у 2019 році, міська рада відмічає, що протягом звітного періоду здійснювались заходи, направлені на виконання відповідної  Програми основними учасниками - відповідальними виконавцями зазначеної Програми.

           За звітний період реалізовано ряд заходів щодо поліпшення економічного добробуту, культурно-духовного розвитку сімей та молоді, соціальної підтримки багатодітних сімей, дітей – сиріт, оздоровлення дітей та молоді, підтримки громадських організацій та інше.

      Станом на 01.11.2019 на обліку у відділі з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради (далі – відділ з питань культури) перебуває 289 сімей, в яких виховується 938 дітей. Відділом проводиться оформлення документів, які дають право на отримання соціальних та комунальних пільг. За звітний період 95 осіб отримали посвідчення батьків багатодітної родини та 279 дітей отримали посвідчення дітей з багатодітної родини. 

         У місті функціонують три молодіжних центри, які відкрито на базі закладів культури: «ART HUB – Калейдоскоп»,– «Леся Хаб»,  «Greenwich». Надсучасний мультимедійний центр для молодих людей з інвалідністю «Modern media»  відкрито при комунальному закладі «Східний центр комплексної реабілітація для осіб з інвалідністю»  Дружківської міської ради.

         Серед пріоритетних напрямків діяльності центрів -  розвиток дітей та молоді у сфері сучасних технологій, культури; розкриття особистості, пошуку себе за допомогою проведення майстер-класів, лекцій, тренінгів; вивчення народних традицій; проведення різноманітних заходів з психологічною допомогою молодим батькам, поодиноким матерям, тимчасово переміщеним особам, дітям з фізичними вадами.

      Питання здорового способу життя, профілактики захворюванням ВІЧ/СНІД, туберкульозу, протидії шкідливим звичкам  підіймаються фахівцями Дружківського міського центру зайнятості під час проведення семінарів з загальних питань зайнятості.

         793 шукача роботи  з числа молоді до 35 років отримали 4804 індивідуальних та групових профорієнтаційних послугу. Протягом звітного періоду проведено 8 семінарів на тему «Молодь на ринку праці» та 5 семінарів на тему «Особливості зайнятості молоді», в яких взяли участь близько 160 осіб. В  2019  року в Дружківському міському центрі зайнятості започаткував свою роботу клуб для шкільної та студентської молоді «Navigator». Мета клубу -  поєднання отримання профорієнтаційних знань з формуванням життєвих компетенцій, які необхідні для побудови індивідуальної стратегії професійної самореалізації. У звітному періоді проведено 4 засідання клубу, де взяли участь 103 учня. Заходи проводилися в інноваційних молодіжних центрах.

З метою популяризації та утвердження здорового способу життя та культури здоров’я  серед молоді на офіційному сайті міського відділу  охорони здоров’я Дружківської міської ради розміщена інформаційна стаття щодо актуальних питань реалізації прав людини та її обов’язків, що стосуються здоров’я. Впродовж року проводяться  інформаційно-просвітницькі кампанії до Всесвітніх та Міжнародних днів боротьби з туберкульозом, тютюнопалінням, наркоманією, СНІДом.  Закладами охорони здоров’я міста протягом року проведено 110 лекцій та 2670 бесід на теми: «Скажи «ні» пияцтву та тютюнопалінню», «Протидія наркоманії», всього охоплено 8647 осіб.

Спеціалістами служби у справах дітей Дружківської міської ради постійно проводиться робота з населенням щодо пропаганди усиновлення дітей, створення на базі своїх родин прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, патронатних сімей. У 2019 році на базі прийомної родини було створено дитячий будинок сімейного типу. Проблема сирітства – одна з найбільших в Україні в межах інституту сім’ї, саме тому усиновлення дітей є пріоритетною формою влаштування дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Станом на 01.11.2019 на місцевому обліку з усиновлення перебуває 42 дитини. Протягом 2019 року складено та відправлено до регіонального банку 11 анкет на дітей, які підлягають усиновленню. У службі у справах дітей Дружківської міської ради на обліку кандидатів в усиновлювачі перебуває 2 подружні пари.

         Закладами освіти міста активно ведеться робота щодо залучення учнівської молоді до вивчення та збереження історико-культурної спадщини українського народу; проводяться заходи, присвячені життю та творчості В’ячеслава Чорновола, Василя Стуса, Ліни Костенко та інших видатних діячів. Враховуючи основну мету Програми, педагогічні колективи закладів освіти протягом року працювали на реалізацію поставлених завдань за основними напрямками діяльності Програми: формування громадянської позиції і національно-патріотичне виховання молоді, популяризація та утвердження здорового і безпечного способу життя та культури здоров’я серед молоді, набуття молодими людьми знань, навичок та інших компетентностей поза системою освіти (розвиток неформальної освіти).

          На підставі вищезазначеного, керуючись  ст. 26 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада 

 

 

ВИРІШИЛА:          

 

1.Інформацію начальника відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту  та туризму Дружківської міської ради Пивовар Ю.А. про хід  виконання міської  комплексної  програми  «Молодь. Сім’я. 2018-2023  роки»  у 2019 році  прийняти до відома.   

2.Відповідальним виконавцям міської  комплексної  програми  «Молодь. Сім’я. 2018-2023  роки» подовжити виконання заходів Програми.

3.Відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради (Пивовар) у листопаді  2020 року надати на  розгляд міської ради підсумкову  узагальнену інформацію  про  хід виконання  міської  комплексної  програми  «Молодь. Сім’я. 2018-2023  роки» за 2020 рік.

4.Координаційне забезпечення щодо виконання даного  рішення  покласти на заступника міського   голови з питань діяльності виконавчих  органів ради  Слєсаренко  Н.Є.

5.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії  міської ради з питань планування бюджету та фінансів (Підопригора) та з питань освіти, культури, спорту та молоді (Кулик).

 

 

Секретар міської ради                                                               І.О.БУЧУК

 

 

 

 

 

Пояснювальна записка до проекту рішення міської ради

«Про хід виконання  міської  комплексної програми  «Молодь. Сім’я. 2018 -2023  роки»

(далі - Програма)

 

 

          Метою зазначеної Програми є створення сприятливих умов для розвитку і самореалізації молоді, формування її громадянської позиції та національно-патріотичної свідомості; підвищення соціального захисту сімей, які опинились у складних життєвих обставинах; запобігання торгівлі людьми, підвищення ефективності виявлення осіб, які вчиняють такі злочини або сприяють їх вчиненню, а також захист прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, особливо дітей, та надання їм допомоги; впровадження гендерних підходів в усі сфери життєдіяльності суспільства; розв’язання конфліктів з урахуванням гендерного аспекту; сприяння активізації участі жінок у миротворчих процесах; запобігання та протидія ґендерно-зумовленого насильства; допомога та реабілітація постраждалих від конфлікту, у тому числі внутрішньо переміщених осіб.

            На підставі  отриманих даних  від відповідальних виконавців здійснено  аналіз  ефективності  виконання даної  Програми. Відділ з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської пропонує  розглянути хід виконання  Програми у 2019 році структурними підрозділами міської ради, які  співпрацюють у даному напрямку з установами, організаціями, громадськими об’єднаннями, підприємствами міста.

 

 

 

 

Начальник відділу з питань культури,

сім’ї, молоді, спорту та туризму                                                     Ю.А.ПИВОВАР