Хто і як розчищатиме дороги Дружківської громади взимку?

Що передбачають роботи з зимового утримання доріг? Розчищення та обробку протиожеледними матеріалами дорожнього покриття - скаже більшість автомобілістів, і це безумовно вірно. Але є роботи не такі масштабні та помітні, але дуже важливі для водіїв і мешканців Дружківської громади. Адже комунальники взимку забезпечують зручний та безпечний прохід пішоходів, наприклад на пішохідних доріжках.

Для цього вони розчищають їх від снігу та льоду. Розчищають зупинки громадського транспорту та вивозять з автопавільйонів сніг та кригу, прибирають сторонні предмети з проїзної частини та смуги відведення автодоріг, забезпечують видимість дорожніх знаків та ще багато іншого. Тож хто відповідатиме за зимове утримання доріг, як боротимуться зі сніговими заметами та ожеледдю в осінньо-зимовий період 2021-2022 років розбиралися 6 жовтня 2021 року під час засідання виконавчого комітету, що відбулося під керівництвом міського голови Володимира Григоренка.

Так, на сьогодні у комунальній власності Дружківської громади знаходиться 200 автодоріг протяжністю 225 км загальною площею 1300 тис. м². Тож для своєчасної боротьби з сезонними негодами, для забезпечення безперебійної роботи міського автомобільного та електротранспорту, безпеки руху пішоходів, а також належного утримання доріг та тротуарів автодороги та тротуари Дружківської громади закріплені за підприємствами, організаціями та суб’єктами підприємницької діяльності.

Під час засідання заступник начальника управління – начальник відділу комунального господарства управління житлового та комунального господарства Олексій Ковальов зазначив, що зимове утримання основних доріг та тротуарів у громаді здійснюється на платній основі. Протягом декількох останніх років центральні автодороги Дружківки розчищає та посипає спеціалізоване дорожнє підприємство «Агродорстрой - 5», з яким на сьогодні вже укладений договір на зимовий період 2021 року. Підрядну організацію, яка взимку 2022 року утримуватиме ці дороги , буде визначено за результатами проведення процедури закупівлі через систему ProZorro в межах виділеного бюджетного фінансування.

Щодо доріг та тротуарів у мікрорайонах з багатоповерховими будинками, то їх розчищатиме та посипатиме комунальне підприємство «Комсервіс». Для цього підприємством вже підготовлені трактори, обладнані лопатами та щітками для прибирання снігу. Комунальне підприємство «Спектр» слідкуватиме за належним утриманням тротуарів по вулицях Космонавтів, Машинобудівників та Соборній.

На безоплатній основі, за згодою, планується утримувати дороги всередині приватного сектору та тротуари на прилеглій до підприємств та закладів території. Але на жаль, останнім часом, зазначені роботи здебільше виконуються не якісно та несвоєчасно.  Виключення складає лише компанія «Веско», яка завжди оперативно приходить на допомогу громаді при настанні складних погодних умов. Тож альтернативою безоплатним роботам може стати залучення підрядних організацій на зимове  утримання більшості доріг та тротуарів. Вартість таких робіт протягом січня-лютого складатиме орієнтовно 5 млн. грн.