ЗВЕРНЕННЯ ДЕПУТАТІВ

Дружківської міської ради
щодо підтримки законопроєктів № 5066 та № 5066-1

Під час пленарного засідання сесії міської ради депутатами Дружківської міської ради VIII від фракції  від «Опозиційна платформа – За життя»  скликання було прийнято рішення звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо підтримки законопроєктів № 5066 та № 5066-1.

 

Президенту України

Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

Прем’єр-міністру України

Денису ШМИГАЛЮ

 

Голові Верховної  Ради України

Дмитру РАЗУМКОВУ

 

 

            З 1 січня 2021 року бюджет Дружківської  міської територіальної громади запрацював на новій територіальній основі і 2021 рік поставив перед місцевим самоврядуванням вже нові виклики та завдання, адже реформа децентралізації суттєво змінила й видаткове навантаження на громаду.

            На сьогодні на розгляді у Комітеті Верховної Ради України з питань бюджету знаходяться розроблені Асоціацією міст України спільно з групою народних депутатів законопроєкти № 5066 та № 5066-1, які пропонують збільшення частки зарахування податку на доходи фізичних осіб до бюджетів громад з 60% до 65%.

Останніми роками спостерігається посилення видаткового навантаження на місцеве самоврядування. З кожним роком збільшується кількість напрямів, що мають бути забезпечені та профінансовані з місцевого бюджету. При цьому, скасовуються окремі джерела доходів бюджетів ОМС, скорочуються обсяги трансфертів. 

Планові надходження цього податку в бюджеті Дружківської міської територіальної громади на 2021 рік передбачені у сумі 207 млн.грн. У випадку прийняття цих законопроєктів  додаткові надходження  складуть  17,3 млн.грн. на рік.

Вважаємо, що прийняття цих законопроєктів посилить фінансову спроможність громади, зміцнить матеріально-фінансову базу місцевого самоврядування  та дозволить направити додаткові кошти бюджету на фінансування системи охорони здоров’я, соціальних послуг, інфраструктури, благоустрою тощо.

Враховуючи вищевикладене, ми, депутати Дружківської міської ради,
звертаємося з проханням сприяти розгляду і якнайшвидшому прийняттю
законопроєктів № 5066 та № 5066-1.