Скористайтесь послугою – автоматичне призначення пенсій

У червні 2020  розпочато  впровадження нової системи «Автоматичне призначення пенсії», тобто подати документи для призначення пенсії можно через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Особливостю новації є те, що пенсію буде призначення без особистого звернення до територіального органу Пенсійного фонду на підставі поданих у звернення документів.

В особистому кабінеті застрахованої особи на порталі оновлено блок Комунікації з ПФУ та додано можливість подання «Анкети-заяви на автоматичне призначення пенсії».

 По-перше, для ознайомлення надається повідомлення про запровадження нової сервісної послуги та кроки, які необхідно виконати перед формуванням анкети-заяви на автопризначення пенсії.

Для подання анкети необхідно виконати такі кроки:

– заповнити атрибути анкети (загальні дані; дані документу, що посвідчує особу; адреси проживання та реєстрації; дані щодо виплати пенсії та отримання пенсійного посвідчення);

– додати скан-копії документів, які є обов’язковими для подання анкети-заяви та які користувач вважає необхідним надати до Фонду для підтвердження його права на автоматичне призначення пенсії, та для визначення в автоматизованому режимі найбільш вигідного варіанту для призначення пенсії. Файли документів необхідно підкріпити у відповідному розділі, кожний розділ містить перелік необхідних документів;

– підписати анкету-заяву КЕП та надіслати її до органу ПФУ, натиснувши кнопку «Відправити до ПФУ».

Система передбачає зворотній зв’язок за результатами опрацювання звернення. Так, у вкладці «Мої повідомлення» буде надходити інформація щодо опрацювання звернення спеціалістами Фонду.

Документи, які надаються для призначення пенсії при опрацюванні звернення «Автопризначення пенсії» буде оцифровано та атрибутовано спеціалістами Фонду. На їх підставі буде сформовано електронну пенсійну справу, складові якої, стануть доступні для перегляду у відповідному розділі на вебпорталі «Моя пенсія» особам, які набули статусу пенсіонерів.

Процес оцифрування та атрибутування документів, таких як трудова книжка чи інших документів про стаж, можна спростити, якщо подати їх заздалегідь, а саме надіславши для опрацювання скановані копії документів за допомогою сервісу «Надання скан-копії трудової книжки». Зробити це можна незалежно від часу виходу на пенсію, послуга доступна для всіх користувачів, які авторизувалися із кваліфікованим електронним підписом.

 

Шановні мешканці! Скориставшись цим сервісом, отримаєте можливість без додаткових звернень та особистого відвідування органів Пенсійного фонду по досягненню пенсійного віку реалізувати своє право на пенсійне забезпечення. Пенсія Вам буде призначена автоматично з урахуванням всіх наявних в Пенсійному фонді даних. Сервіс надає можливість надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію завчасно, без будь-яких часових обмежень.