Пам’ятайте, що пом’якшення карантину не означає його повне скасування!

Емідемія COVID-19 досі шириться Україною, МОЗ України робить усі необхідні кроки та постійно працює над вдосконаленням та оновленням пакету рекомендацій для стримання поширення COVID-19. Проте встановлений карантин без його виконання не матиме необхідного ефекту. Люди повинні відповідально ставитися до свого здоров’я, дотримуватися соціальної дистанції та правил особистої гігієни.

В Україні з 11 травня проходить поетапне пом’якшення карантину. На всіх етапах карантинних заходів залишаються обов’язковими: регулярна дезінфекція, захисні маски, дотримання соціальної дистанції, наявність документів, що посвідчують особу. Адже пом’якшення карантину не означає повного його скасування.

Протягом останніх двох тижнів у країні фіксується стрімкий ріст захворюваності на коронавірусну інфекцію. Майже кожного дня країна встановлює антирекорди. Таке різке збільшення хворих відбувається через те, що багато українців не дотримуються соціальної дистанції та не використовують засобів індивідуального захисту. У країні діє режим адаптивного карантину до 31 липня. Він передбачає, що пом’якшення обмежувальних заходів через короновірус можливе лише в регіоні, який відповідає встановленим урядом критеріям. Рішення про посилення карантину в тому чи іншому регіоні приймається обласними комісіями ТЕБ та НС, якщо протягом трьох днів епідеміологічна ситуація в області не відповідає визначеним урядом критеріям.

Міністерство охорони здоров’я наголошує на необхідності посилення контролю за дотриманням карантину та притягнення його порушників до відповідальності. До цього мають залучатися сили Національної поліції та Держпродспоживслужби, які перевіряють роботу закладів і поведінку людей у громадських місцях. За перебування у громадському місці без захисної маски – штраф 17 тисяч гривень. Якщо правила карантину порушує власник закладу, йому загрожує штраф від 170 до 340 тисяч грн.

За поданням головного державного санітарного лікаря Донецької області від 30 червня 2020 року рекомендовано залишити на території Донецької області дію адаптивного карантину без додаткових змін та забезпечення контролю за його дотриманням.

Як показують цифри, вірус не відступає. Нові антирекорди за кількістю хворих на COVID-19 – це не просто цифри, це життя українців, які опинилися під загрозою.
Пам’ятайте, що пом’якшення карантину не означає його повне скасування. Носіть маски, тримайте дистанцію і мийте руки – ці нескладні дії допоможуть вберегти ваше здоров’я і життя ваших близьких!