Символіка

ГЕРБ

герб3.png                                             3_copy.png

                                      ПОВНИЙ ГЕРБ                                                                                       МАЛИЙ ГЕРБ

ОПИС ГЕРБА

   У золотому полі перекинутий вузький вилоподібний хрест блакитного кольору з накладеним поверх нього овальним центральним щитком червоного кольору, обтяженим двома срібними, стоячими протилежно один одному, лелеками в позі любовної гри. За щитком покладені навхрест дві козацькі піки чорного кольору зі звисаючими у наконечника червоними флюгерами.

ЗОВНІШНІ ПРИКРАСИ

   Щит увінчаний срібною міською короною з трьома зубцями, з боків обрамлений двома зеленими гілками шипшини з квітками і плодами натурального кольору. Гілки шипшини обвиті блакитною стрічкою з написом в її нижній частині золотими літерами: "ДРУЖКІВКА ".

СИМВОЛІКА ГЕРБА

    Золоте поле щита означає багатство посівних полів,що оточують місто, а також силу, вірність і сталість у досягненні поставлених цілей мешканцями міста. Вилоподібна фігура блакитного хреста вказує на злиття двох річок в околицях міста. 

   Гілки шипшини, що прикрашають герб, показують, що в місті та його околицях росте у великій кількості ця рослина, даруючи людям свою красу і корисність. Згідно з правилами геральдики срібна тризубчата корона вінчає герб міста обласного підпорядкування, яким і є місто Дружківка.

ІСТОРІЧНА ДОВІДКА

   Герб Дружківки затверджений рішенням Дружківської міської ради №XXII/23-2 від  26 березня 1998 року.

   Автори герба: Фатов Сергій Іванович (м.Дружківка), Савел'єв Олександр Олександрович (м.Дружківка), Банніков Віктор Володимирович (м.Дружківка). Науковий консультант - Стародубцев Микола Микитович (м.Донецьк). Паспорт герба виготовлен СП-фірмою "Интерхоббиэкспо" за участю геральдмейстера-вардейна М.М. Стародубцева.


ПРАПОР

flag

ОПИС ПРАПОРА

   Прапор міста Дружківка є символом, який відображає історію та традиції міста.

   Прапор міста являє собою прямокутне полотнище (співвідношення ширини до довжини 1:1,5) малинового кольору на тлі якого перекинений вліво вузький вилоподібний хрест лазурового кольору. Хрест із зовнішнього боку обрамлений межуванням  білого кольору. Прапор міста двобічний.

СИМВОЛІКА ПРАПОРА

  Вилоподібна фігура лазурового хреста вказує на злиття двох річок на околиці міста і що саме в цьому місці колись виникло поселення, яке виросло в сучасне місто з розвинутою промисловістю. 

ІСТОРІЧНА ДОВІДКА

   Прапор Дружківки затверджений рішенням Дружківської міської ради №XXII/23-2 від  26 березня 1998 року.

   Автори прапора: Фатова Сергій Іванович (м.Дружківка), Савел'єв Олександр Олександрович (м.Дружківка), Банніков Віктор Володимирович (м.Дружківка).


ЛОГОТИП
12345678.jpgОПИС ЛОГОТИПА

    Логотип міста Дружківка  спрямований на формування позитивного іміджу міста в Україні та за кордоном, промоцію культурного, економічного, наукового та соціального потенціалу міста та використовується  в рекламних, промоційних та інших заходах.  Зображення логотипу міста у вигляді дерева (стовбур дерева- річки, крона - зелені парки. Використання зеленої палітри та кольорів блакитного і малінового  (кольори прапора Дружківки).

ІСТОРІЧНА ДОВІДКА

   Логотип міста Дружківка затверджений рішеням Дружківської міської ради №7/36-3 від 07.12.2017.

   Автор логотипа: Ганна Бондаренко.