Діяльність ГР

23.05.2019 члени Громадської  ради при виконкомі взяли участь у навчальній інфосесії Програми  DG-East. Workshop для представників органів місцевого самоврядування та громадських рад від USAID проект ''Демократичне врядування у Східній Україні''.

Протягом червня 2019 члени Громадської ради, громадськості та виконкому брали участь у навчальному візиті в рамках діяльності компоненту «Громадська безпека та соціальна згуртованість» ПРООН та у тренінгу Програми «Демократичне врядування у Східній Україні» м. Кремінна.

65391643_632590673921446_7422955479044718592_n (1).jpg

66150956_385143101985117_1063386236942548992_n.jpg


17.05.2019 відбулося Громадської ради при виконкомі, розглядалися поточні та проблемні питання, які хвилюють мешканців міста. На засідання з роз’ясненнями були запрошені керівники структурних підрозділів та управлінь ради, директор департаменту управління капітального будівництва облдержадміністрації, начальник  Центру обслуговування клієнтів тощо.

5df4d5s6g4a65g.JPG

df5465dafg465g4.JPG

d4f65dg45d46.JPG


15.05.2019 взяла участь у робочій  зустрічі з  представниками проекту USAID «Демократичне врядування у східній Україні», які в рамках майбутнього проекту знайомилися з роботою Громадської ради при  виконкомі. Неформально спілкуючись під час зустрічі обговорювалися питання активності та ефективності роботи громадської ради, готовність та зацікавленість її членів брати участь у можливих проектах, потреби ради, впливовість на рішення місцевої влади, налагодження взаємодії між громадськістю та органом самоврядування тощо.

reggfdg4d65g4f5g.JPG

r5eg45d454 (1).JPG


26.10.2018 відбулось засідання голів комісій Громадської ради при виконавчому комітеті Дружківської міської ради, в ході роботи визначилися з планом роботи за актуальними напрямками до кінця поточного року.

3011.JPG

3010.JPG

 


18700608 184974992027658 960677733313567135 o24-25 травня 2017  представники Громадської ради при виконавчому комітеті Дружківської міської ради взяли участь у семінарі-тренінгу «Громадські Ради: розробка та впровадження соціальних проектів що спрямовані на розвиток громадянського суспільства», який проводився у рамках Проекту ПРООН “Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громад України”. У громадськості є креативні ідеї, у керівників - відповідальність та досвід, але об’єднати свої зусилля та разом визнати проблему, визнати мету, написати спільно проект для громади та отримати фінансування, розділити відповідальність поки що складно. Спілкування, обговорення, дискусії, навчання, спільні дії – успіх до порозумінню.

 


З метою створення робочої групи для розробки статутів територіальних громад та ознайомлення із законодавством та іншими нормативно-правовими актами у сфері місцевого самоврядування, які регулюють об'єднання територіальних громад, структурою статутів, українським та європейським досвідом розробки статутів та реалізації її положень на практиці 14 квітня 2017 у приміщенні виконавчого комітету Дружківської міської ради відбувся семінар-тренінг «Громадські ради: розробка статутів територіальних громад в умовах реформування місцевого самоврядування та впровадження стандартів громадської участі».

У семінарі взяли участь члени Громадської ради  при виконавчому комітеті Дружківської міської ради, представники громадських організацій та структурних підрозділів  Дружківської міської ради.

У ході семінару присутні розглянули правила та принципи , які мають бути закріплені в статуті, щоб він був дієвим інструментом для участі громадськості в місцевому самоврядуванні, розібрали основні  форми безпосередньої участі громадян в управлінні громадою: загальні збори, місцеві ініціативи, громадські слухання, соціальні контракти тощо. 

 

 

20 грудня 2016 року відбулося засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Дружківської міської ради. На порядок денний був винесений звіт голови постійної комісії щодо здійснення контролю з питань охорони здоров'я та екології Бакуша Анатолія Володимировича щодо проведення  моніторингу роботи лікувальних закладів міста. У ході засідання  представники громадськості мали змогу поставити найболючіші питання до головних лікарів лікувальних установ та працівників відділу охорони здоров'я, які були присутні на заході.

  


5 грудня 2016 року відбулося чергове засідання голів постійних комісій  Громадської ради при виконкомі Дружківської міської ради. На порядок денний було винесено питання щодо обговорення  субпроектів,анкети яких планується подати на участь у спільному з Європейським інвестиційним банком проекті «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України». До участі були запрошені Коротун М.С.,  Сівоплясова І.В., Ковальов О.Ю., Бондар А.О., Ченцова О.О.,  Григоренко Н.В.,  Деснова О.Л., Пронь І.М., Пивовар Ю.А., Заварзина Н.В., Бандура М.Ю., Нещетний С.Ф. В ході роботи  члени Громадської ради були ознайомлені з субпроектами та погодили проекти для подальшої участі у спільному з Європейським інвестиційним банком проекті «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України».

 


З 24 по 28 жовтня 2016 року в рамках Проекту «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України», який реалізується ПРООН за підтримки Швейцарської Конфедерації та Уряду Швеції у м.Львів відбувся навчальний візит на тему: «Сталий розвиток громадянського суспільства через розбудову інституту Громадських Рад та взаємодію з органами місцевого самоврядування». До участі були запрошені представники Громадських рад та органів місцевого самоврядування 10 активних міст Донецької області: Дружківка, Краматорськ, Лиман, Слов'янськ, Покровськ, Маріуполь, Новогродівка, Бахмут, Мирноград, Вугледар. Місто Дружківку представляли Ірина Мамцева, завідувач сектора з внутрішньополітичних пттань та голова Громадської ради при виконавчому комітеті Дружківської міської ради Жанна Василенко. Під час навчального візиту учасникам туру  довелося ознайомилися з успішним досвідом роботи як представників органів влади, так і громадських організацій у сферах громадського контролю та громадських ініціатив, їх впровадження в громадах; децентралізація та створення об'єднаних територіальних громад, залучення вітчизняних та іноземних інвесторів, супроводом інвестиційних проектів. 

     У  рамках візиту дуже цікавою була зустріч з представниками громадськості одного із районів Львова - Сихів. Активні мешканці цього району створили організацію «Кращий Сихів» для того, щоб через суд не допустити побудувати на території паркової зони багатоповерхівку та закрити світло першим – третім поверхам іншим багатоповерхівкам. Забудову призупинено, але вирішення конфлікту триває. За кошти небайдужих львів'ян проведено частковий благоустрій скверу: посаджені дерева, квіти, встановлені лавки та смітники. З бюджету розвитку Львова у 2015 році реалізовано 700 тис. гривень, у 2016 році - 1,4 млн. грн. покладена тротуарна плитка за європейськими стандартами з тактильним мощенням для людей з вадами зору. Сквер Гідності став улюбленим місцем відпочинку. Роботи щодо  благоустрою тривають.

     Відвідали Кам'янка-Бузьку районну раду, дізнались як залучаються донорські кошти до реалізації енергоефективних проектів. Познайомилися з діяльністю громадської організації захисту прав та інтересів воїнів АТО та з агенцією місцевого економічного розвитку Кам'янка-Бузького району, яка впроваджує програми, проекти для підвищення якості життя людей, створює умови для їх самореалізації та розвитку бізнес – середовища. Тісно співпрацюють з компанією ДТЕК, Львівською державною адміністрацією, підприємствами, державними закладами та установами району, місцевими громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування, агенцією розвитку Розточчя (Польща), товариством «Tugel Doliny Bugu». Не менш пізнавальною була екскурсія до Інституту лідерства та управління, Львівської бізнес школи Українського католицького університету, який існує за рахунок членських та благодійних внесків, грантів донорів. Приємно вразило те, що для проживання та навчання студентів створені найкращі умови. 

     Представники центру Місцевого Економічного розвитку Рудницький С. та Брезіцький Р. розповіли про етапи підготовки якісного проекту, як інструменту залучення інвестицій у розвиток території, про створення об'єднаних територіальних громад у Львівській області, плюси та мінуси децентралізації. Багато корисної інформації отримали від Ореста Файфурки, начальника відділу громадського партнерства управління «Секретаріат Львівської міської ради», який ознайомив з громадськими ініціативами та їх впровадженням у громадах. Дізнались про співпрацю міської влади із громадськими організаціями, розробку та реалізацію спільних проектів, організацію та проведення громадських слухань, сприяння членам територіальної громади у реалізації права на безпосередню участь у місцевому самоврядуванні. 

     Представники центру Місцевого Економічного розвитку Рудницький С. та Брезіцький Р. розповіли про етапи підготовки якісного проекту, як інструменту залучення інвестицій в розвиток території, про створення об'єднаних територіальних громад у Львівській області, плюси та мінуси децентралізації. Дивним для нас виявилось те, що у Львівській області практика співпраці  Громадських рад не є загальноприйнятою, навіть  у м.Львові Громадські ради створені при управліннях міської ради. Щиро дякуємо львів'янам за гостиність та відкритість, а організаторам туру Ірині Жученко та Роману Хімці за цікавий навчальний тур!


 21.10.2016 голова громадської ради Дружківської міської ради Василенко Ж.Ю. та завідувач сектора  з внутрішньополітичних питань Мамцева І.В. взяли  участь у тренінгу «Громадські ради: статути територіальних громад в умовах реформування місцевого самоврядування та їх актуальність», який проведено у рамках програми ПРООН «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громад України».

       


 19 жовтня 2016 р. члени Громадської ради при виконавчому комітеті  Дружківської міської ради в рамках проекту ПРООН зустрілися з Дональдом Баузером , старшим радником ПРООН, Варварою Пахоненко, радником з питань раннього розвитку та Дмитром Фаером, аналітиком з питань боротьби з корупцією. Зустріч пройшла у форматі фокус-групи у кімнаті ветеранів, яку запропонувала Дружківська міська рада. Метою даною зустрічі було бажання представників ПРООН «почути» громаду з питань протидії корупції. В ході зустрічі присутні намагалися розібратися в самому понятті «корупція» і як вона може виявлятися у різних сферах. Обговорювалися самі різні напрямки: як  питання освіти, медицини, житлового та комунального господарства,  так і протидія в установах прокуратури, суду, поліції. Не обійшли увагою й проблеми розвитку малого бізнесу, і роботу у системі закупівель PROZZORO, і децентралізацію. Наприкінці зустрічі прийшли до спільного рішення, що потрібно сумісно з громадою розробити модель протидії корупції.  

     

   


Члени Громадської ради при виконавчому комітеті Дружківської міської ради зустрілися з в.о. начальника Дружківського відділення поліції з метою налагодження контактів та обумовлення шляхів подальшої сумісної співпраці.Зустріч розпочалася з розповіді ДмитраНосова про результати роботи ввіреного йому відділення поліції за час перебування в займаній посаді. Керівник довів до відома громадян штатну чисельність працівників та статистичні дані з розкриття злочинів. Окремо зупинився на питанні розшуку злочинців. Адже на сьогоднішній день, з числа 183 розшукуваних, правоохоронцями встановлено і затримано 44 особи та викрито 13 громадян,   які так чи інакше були причетні до участі у незаконних збройних формуваннях під час окупації міста. Окремо зупинився на  темі шахрайства, розповівши про найпоширеніші їх види, та звернувся до присутніх із проханням бути більш пильнішими та застерегти від цього правопорушення своїх знайомих. Не обійшли увагою й тему з відвідування дільничними інспекторами поліції помешкань громадян. «Метою цього заходу є більш тісна взаємодія із населенням. Адже потрапивши до кожної оселі, дільничний особисто знайомиться із мешканцями  території, що обслуговує,  а вони в свою чергу із правоохоронцем. Дізнаються у громадян чи не потребують вони  допомоги та виявляють сім’ї, які потребують окремої уваги чи опинились у складних життєвих обставинах». Окремі громадяни цікавилися ходом розслідування конкретних кримінальних проваджень як особистого характеру, так і загальноміського. Закінчилась зустріч спільним рішенням про необхідність проведення подібних «круглих столів» з метою  інформування громадян про ситуацію в місті. 


06.10.2016 у рамках реалізації Проекту «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України», який реалізує ПРООН в Україні за підтримки Конфедерації Швейцарії та Уряду Швеції (регіональний офіс ООН) голова Громадської ради при виконавчому комітеті Дружківської міської ради Василенко Ж.Ю. взяла участь у робочій зустрічі з донорами з Швеції та координаторами проектів врядування та відновлення миру Ілоною Постемською та Тетяною Шапковською. В ході зустрічі учасники поділилися секретами «успіху» та домовилися про подальшу плідну співпрацю. Захід відбувся у м.Краматорськ.


Cекретар Громадської ради при виконавчому комітеті взяла участь у виїзному семінарі-тренінгу для громадських рад в межах проекту "Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах". Тема семінару була цікава й одночасно важка "Громадські Ради - міський бюджет". Протягом семінару намагалися навчитися "розуміти" та "читати" бюджети територіальних громад, відпрацьовували навички з формування зрозумілих форм бюджету, вчилися знаходити "скриті" видатки і що найцікавіше - як впливати на формування бюджету на етапі його розробки.


Про нас пишуть...

                     


10.08.2016 у приміщенні виконавчого комітету Дружківської міської ради відбулося позачергове засідання Громадської ради при виконкомі Дружківської міської ради. В ході засідання на розгляд членам Громадської ради були представлені   субпроекти,анкети яких планується подати на участь у спільному з Європейським інвестиційним банком проекті «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України». Загальна кількість проектів – 12.  Презентували проекти: заступник міського голови Поляков О.О,  Коротун М.С., начальник відділу економічного аналізу, прогнозування та соціального розвитку; заступник начальника управління житловим та комунальним господарством Ковальов О.Ю., Євдокимов Ю.А., інженер КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Дружківка»;Заварзіна Н.А., заступник головного лікаря КЛЗ «ЦМЛ», Кедт О.В., головний інженер «Дружковкатепломережа», Каушан С.О., гол.інженер Торецького ПУВКХ КП «Компанія» Вода Донбаса» , Тоічкіна І.М. в.о.директора гімназії «Інтелект», Міхеєв О.С., директор ЗШ№8 та інші. У ході обговорень  та жвавих дискусій Громадською радою були погоджені всі запропоновані проекти на участь у спільному з Європейським інвестиційним банком проекті «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України». Також присутнім було запропоновано долучитися до громадських обговорень щодо встановлення пам’ятника  на площі Соборна.

      

     


Голова Громадської ради при виконавчому комітеті Дружківської міської ради Василенко Ж.Ю. та заступник  голови Мазурін В.В. 7 липня 2016 р.  взяли участь у роботі  круглого столу  щодо   обговорення планування та організація роботи Громадської Ради (оновлений состав) при Донецькій обласній державній адміністрації в рамках реалізації Проекту « Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України», який реалізується ПРООН при підтримки Швейцарської Конфедерації та Урядом Швеції» при участі Департаменту з питань внутрішньої політики Донецької обласної державної адміністрації. В ході засідання обговорювали  питання щодо  основних форм участі громадян, форм роботи, завдання Громадської Ради, Положення та розробка Регламенту роботи, пріоритетні напрямки роботи та планування, питання ефективної комунікації.

     


Голова Громадської ради при виконавчому комітеті Дружківської міської ради  Василенко Ж.Ю. взяла участь у   тренінгу на тему «Громадські Ради: впровадження «Доброго врядування» у діяльність ОМС» у рамках Проекту «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України», який реалізується ПРООН в Україні за підтримки Швейцарської Конфедерації та Уряду Швеції. У заході взяли участь співробітники сектору з внутрішньополітичних питань виконкому міської ради.

      Учасники розглянули питання щодо стандартів належного самоврядування на прикладах Польщі та Великої Британії. Також присутнім було запропоновано розглянути рівні та принципи взаємодії влади і громадськості, проведена робота за групами з обговорення багатьох тем та висловлення своєї думки.

         


Результати перевірки встановлення вентилів та кранів у підвалах житлових будинків за результатами роботи постійної комісії щодо здійснення контролю з питань земельних відносин, житлово-комунального господарства та будівництва  Громадської ради при виконкомі Дружківської міської ради

продовження..


 

Аналітична довідка 


 

Аналітична довідка за результатами перевірки роботи зі зверненнями громадян протягом 1-го кварталу 2016 року


 

Аналітична довідка за результатами перевірки роботи зі зверненнями громадян, що надійшли до виконкому Дружківської міської ради протягом 2016 року


 ЗВІТ тимчасової комісії Громадської ради при виконкомі міськради м. Дружківка з перевірки роботи установ освіти з національно-патріотичного виховання.