101

 

Служба порятунку інформує

Фахівці Служби порятунку вважають: «Попереджений – значить озброєний». Саме тому рятувальники здійснюють цілий комплекс заходів, спрямованих на недопущення виникнення пожеж у побуті. Щодня серед населення проводяться профілактичні бесіди та інструктажі, під  час яких громадянам нагадуються основні правила пожежної безпеки. Однак, на превеликий жаль, інколи люди нехтують порадами рятувальників. Таке безвідповідальне ставлення до власної безпеки має катастрофічні наслідки – лише за минулу добу в області на пожежах загинули  5  осіб, а з початку року – 11! Одним із найбільш дієвих способів вплинути на свідомість громадян вважається проведення бесід та наведення статистичних даних.

Люди починають замислюватися над проблемою, лише коли на конкретних прикладах  бачать трагічні наслідки нехтування правилами безпеки. Саме тому щодня представники ДСНС відвідують помешкання громадян, приділяючи максимум уваги соціально незахищеним верствам населення. Окрім порад, рятувальники допомагають і практично. За згодою власників   вони обстежують печі на твердому паливі, електроприлади, системи опалення, та вказують на існуючи недоліки. З початку року рятувальники Донеччини провели вже понад півсотні рейдів серед населення та охопили близько тисячі людей. Для того, щоб громадяни якнайкраще запам’ятали отриману інформацію, фахівці Служби порятунку розповсюджують тематичні пам’ятки та листівки. Однак рятувальникам не завжди вдається особисто поспілкуватися з громадянами. Задля того, щоб кожному нагадати правила пожежної безпеки, фахівці Служби порятунку активно співпрацюють із засобами масової інформації.  Нерідко до проведення профілактичних рейдів залучаються і знімальні групи місцевих телеканалів. Адже чим більше людей вдасться попередити, тим менше імовірність виникнення займань через недбалість. Осінньо-зимовий період – особливо гаряча пора для вогнеборців. У покинутих будівлях, підвальних та горищних приміщеннях, недобудовах часто шукають притулку ті, у кого не має даху над головою. На жаль, їхні спроби зігрітися часто закінчуються пожежами. Щоб мінімізувати подібні випадки, рятувальники ретельно обстежують подібні місця та проводять профілактичні бесіди. Незважаючи на клопітку та масштабну просвітницьку роботу, яку не шкодуючи сил та засобів щодня проводять рятувальники Донеччини, без відповідального ставлення до пожежної безпеки кожної людини важко повністю запобігти пожежам. Зупинити зростання кількості жертв вогняної стихії можливо лише  спільними зусиллями та неухильним дотримання правил безпеки!!!

 

 

{mp4}1001{/mp4} {mp4}10012{/mp4}

 45 государственная пожарно-спасательная часть и исполнительный комитет Дружковского городского совета напоминает:

 14В зоне проведения АТО нередки случаи выявления гражданами подозрительных предметов, которые могут оказаться взрывными устройствами. Подобные предметы обнаруживают в транспорте, у дверей домов, магазинов, в учреждениях и местах скопления людей. Преступления, совершаемые с применением взрывных устройств, несут в себе значительную общественную опасность. К сожалению, очень многие граждане поверхностно воспринимают проблему личной безопасности, вспоминая о ней лишь в случаях совершения преступлений в отношении них, их родственников или знакомых. Большинство случаев трагедий можно было предупредить при условии соблюдения гражданами в повседневной жизни простых правил предосторожности. Для того, чтобы выделить взрывные устройства среди всех, стоит запомнить их характерные признаки:

- предметы являются незнакомыми или необычными для этой обстановки или территории;

- наличие звуков, которые звучат от предмета (тиканье часов, сигналы через определенный промежуток времени), мигание индикаторной лампочки;

- наличие источников питания на механизме или рядом с ним (батарейки, аккумуляторы и т.п.);

- наличие растяжки проводов или проводов, тянущихся от механизма на большое расстояние;

- предмет может быть подвешен на дереве или оставленный на скамейке.

Категорически запрещается:

- касаться предмета и передвигать его;

-пользоваться средствами радиосвязи, мобильных телефонов (они могут спровоцировать взрыв);

- заливать его жидкостями, засыпать грунтом или чем-то его накрывать;

- касаться подозрительного устройства и осуществлять на него звуковой, световой, тепловой или механическое воздействие, ведь практически все взрывчатые вещества ядовитые и чувствительны к механическим, звуковых воздействий и нагревания.

При обнаружении взрывных устройств звоните 101 или 102.

Головний спеціаліст з питань цивільного захисту населення виконкому Дружківської міської ради

 

Виконавчий комітет Дружківської міської ради та 45 державна пожежно-рятувальна частина Головного управління ДСНС України у Донецькій області нагадує:

Основними причинами загибелі людей на воді є грубе порушення правил безпечної поведінки на воді, купання в невстановлених місцях, а також купання в нетверезому стані. Ніколи не купайтеся наодинці!

ПАМ'ЯТАЙТЕ:

- Купатися можна тільки в дозволених місцях і в присутності дорослих;

- Не можна пірнати в незнайомих місцях - на дні можуть виявитися колоди, камені, корчі, металеві прути і т.д.

- Не слід купатися в заболочених місцях;

- Не можна запливати далеко від берега, не розрахувавши свої сили, небезпечно навіть для людей, які вміють добре плавати;

- Якщо ти опинився у воді на сильній течії, не намагайся плисти проти течії. ПОТРІБНО Плисти за течією, але так, щоб поступово наближатися до берега;

- Якщо у тебе зсудомило м'язи, лягай на спину і пливи до берега, при цьому необхідно намагатися розтерти зведені м'язи.

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

Уміння добре плавати - одна з найважливіших гарантій безпечного відпочинку на воді, але пам'ятайте, що навіть хороший плавець повинен дотримуватися постійної обережності, дисципліни і правил поведінки на воді. У походах місце для купання потрібно вибирати там, де чиста вода, рівне піщане або гравійне дно, невелика глибина (до 2м), немає сильної течії (до 0,5 м / с). Починати купатися рекомендується в сонячну безвітряну погоду при температурі води 17-19 С, Повітря 20-25 С. У воді слід перебувати 10-15 хвилин, перед запливом необхідно попередньо обтерти тіло водою.

Обов'язкове дотримання всіх правил поведінки на воді-запорука збереження здоров'я і життя багатьох людей!

ТАКОЖ ІНФОРМУЄМО, ЩО НА ВОДНИХ ОБ’ЄКТАХ МІСТА МІСЦЯ ДЛЯ КУПАННЯ, ЯКІ Б ВІДПОВІДАЛИ ДІЮЧИМ ВИМОГАМ ВІДСУТНІ.

 

Пам’ятка

про заходи пожежної безпеки в багатоквартиних житлових будинках

Шановні мешканці приватних жилових будинків та квартир! Із загальної кількості пожеж, які виникають в Донецькій області щороку, більше 80 % трапляються в житлових будинках та квартирах, в більшості випадків з вини людей, які в них мешкають. Нерідко жертвами вогню є самі винуватці пожеж, їх сусіди, діти. Основними причинами виникнення пожеж є: непогашені недопалки, покладені мимо попільниці, або ті, що випали з рук людини, що перебувала в нетверезому стані або недопалки, недбало кинуті з балкону, свічки, включені електричні обігрівачі, електроплити залишені без нагляду, несправна електропроводка, яка просто не витримала навантаження електроприладів, пустощі дітей з вогнем, залишених без догляду, порушення правил при експлуатації пічного опалення, влаштуванні та експлуатації побутових газових приладів та газових балонів на скрапленому газі.

З метою попередження пожежі в ваших будинках та кватирах пропонується виконати наступні основні вимоги правил пожежної безпеки:

1. Для захисту електромережі від коротких замкнень та перевантажень встановіть захисний пристрій з нормованою межею напруги, автоматичні запобіжники або запобіжники з каліброваними плавкими вставками заводського виготовлення. Не допускайте застосування некаліброваних плавких вставок в запобіжниках електричного струму(«жучків»).

2. Замініть електропроводку з пошкодженою ізоляцією або таку, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості.

3. Не залишайте без нагляду, у разі виходу із приміщення, увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо. Уходячи з дому, вимкніть їх.

4. Не допускайте перевантаження електричної мережі, не вмикайте одночасно багато побутових електроприладів великої потужності.

5. Не застосовуйте саморобні та несправні подовжувачі.

6. Забороняється зберігати в квартирах житлових будинків балони із скрапленим газом, особливо це небезпечно при заносі балонів з низької температурі в теплі приміщення, що може призвезти до їх розгермитизації та вибуху.

7. Не залишайте малолітніх дітей без догляду дрослих, зберігайте запальнички та сірники поза полем зору дітей та у недоступних для них місцях.

8. Не допускається захаращувати балкони та лоджії макулатурою, старими меблями, зберігати на них легкозаймисті та горючі рідини, балони з горючим газом тощо.

11. Не паліть у ліжку!!! Паління у ліжку – одна з головних причин смертельних випадків при пожежах в оселях.

 

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

І Н Ф О Р М  У Є,    П О П Е Р Е Д Ж У Є

УВАГА!!!

У зв'язку з проведенням Антитерористичної Операції звертаємо вашу увагу на суворе дотримання протипожежної безпеки та недопущення загоряння сухої трави, стерні, лісосмуг, очерету і будь-яких інших ділянок, вкритих природної чи штучно насадженої рослинністю. Будь-яке необережне поводження з вогнем, а тим більше навмисний підпал сухостою, може сприяти диверсій, призвести до дезорієнтації, помилкової тривоги або введення в оману спеціальних служб, послужити димовими завісами для ворожих ДРГ, детонації боєприпасів, а також сигнальних мін. Всі зазначені вище наслідки можуть розглядатися як умисні диверсії і тягти за собою не тільки адміністративну, але й кримінальну відповідальність в реаліях цього суворого часу. Закликаємо вас проявляти пильність і не допускати палів, задимлення та інших негативних наслідків, викликаних вогнем.

Пам'ятайте про сувору відповідальність за навмисні підпали !!!

11122022.jpg