Добровільне об’єднання територіальних громад

Закон України "Про добровільне об’єднання територіальних громад"


Рішення Дружківської міської ради від 08.08.2018 №7/46/7 "Про надання згоди на добровільне приєднання Райської селищної територіальної громади Донецької області до Дружківської міської територіальної громади


 Рішення Дружківської міської ради від 08.08.2018 №7/46-8 "Про розгляд клопотання Софіївської сільської ради"


 Розпорядження міського голови від 11.09.2018 №193 "Про створення робочої групи з підготовки проекту рішення щодо добровільного приєднання Райської селищної територіальної громади до територіальної громади міста Дружківка"


 Проект рішення Дружківської міської ради "Про добровільне приєднання територіальних громад селищ міського типу Райське, Новогригорівка, Новомиколаївка, селища Старорайське, села Красний Кут Райської селищної ради Донецької області до територіальної громади міста Дружківка Донецької області"


 Рішення Дружківської міської ради від 08.08.2018 №7/46-7 "Про надання згоди на добровільне приєднання Райської селищної територіальної громади Донецької області до Дружківської міської територіальної громади"


Рішення Дружківської міської ради від 26.09.2018  № 7/48-39 "Про схвалення проекту рішення міської ради про добровільне приєднання територіальної громади Райської селищної ради Донецької області до територіальної громади міста Дружківка Донецької області"


Досвід розвинутих країн демонструє, що основною передумовою успішного розвитку громад є об’єднання територій та ресурсів. Така громада відповідає новим вимогам, одержує значно більші ресурси та повноваження. 8 серпня, під час чергової сесії міської ради, депутати схвалили рішення на шляху до розширення меж міської громади та надали згоду надобровільне приєднання селища РайськедоДружківськоїгромади. За ухвалення рішення проголосували 29 народних обранців.

Міський голова Валерій Гнатенко наголосив, що селище Райське – перша громада, яка зробила крок для об’єднання.«Ми протягнемо дружню руку кожній сільській чи селищній громаді, яка виявить бажання до нас приєднатися», - коментує міський голова.

Цього ж дня був підписаний Меморандум про взаємодію та співробітництво між Дружківською міською та Софіївською сільською радами. У межах підписаного документа передбачається об’єднання зусиль влади міста Дружківки та села Софіївки для забезпечення стабільного соціально-економічного та культурного розвитку територіальних громад, а також реалізації спільних проектів.Враховуючи взаємну зацікавленість у подальшому поглибленні й розширенні економічного, соціального та культурного співробітництва, намагаючись розвинути й зміцнити співробітництво на основі доброї волі, рівноправності та взаємної вигоди, прагнучи налагодження та розвитку ефективного співробітництва, керуючись принципом взаємності, поважаючи та враховуючи спільні інтереси, сторони домовилися щодо налагодження співпраці та взаємодії у таких напрямках: економічне співробітництво, місцеве самоврядування, освіта, охорона здоров’я, соціальна сфера, культура, спорт, фізичне виховання, комунальне господарство, збереження інфраструктури села Софіївка, а саме: школи, клубу та амбулаторії та зміцнення соціальних, демографічних, етнічних зв’язків між громадами.

«Наразі був підписаний Меморандум про співпрацю, в якому враховані всі найважливіші потреби мешканців Софіївки. Відповідна робота ведеться із головами інших сільських та селищних рад. Сподіваємося, що найближчим часом такі меморандуми вдасться укласти й з іншими територіальними громадами», -підсумував Валерій Гнатенко.

Дивитися  відео