Новини ДПІ у м. Дружківці

УВАГА! ЗМІНЕНО РЕЖИМ РОБОТИ!

Центр обслуговування платників Дружківської Державної податкової інспекції Костянтинівсько-Дружківського управління Головного управління ДПС у Донецькій області  на період карантину працює

з понеділка по п’ятницю з 10 год 00 хв до 16 год 00 хв,

обідня перерва - з 13 год 00 хв до 13 год 45 хв,

та з технічними перервами для санітарної обробки щогодини на 10-15 хвилин.


 

Настає період сплати податку на нерухоме майно

Костянтинівсько-Дружківське управління Головного управління  ДПС у Донецькій області нагадує громадянам, що згідно статті 266 Податкового кодексу, всі власники квартир загальною площею більше 60 м.кв. або будинків, площа яких перевищує 120 м.кв. повинні сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у порядку та строки встановлені Кодексом. У разі, якщо одна людина має у власності різні види об’єктів нерухомості (і будинок і квартира), то податок необхідно сплачувати, якщо сумарна площа помешкань становить більше 180 м.кв.

Податок сплачується тільки за квадратні метри перевищення ліміту. Тобто, якщо ви є власником квартири загальною площею 61,7 м. кв. то податок буде нараховано лише на 1,7 м.кв (61,7м. кв.- 60 м. кв.). Треба зауважити, що платниками виступають всі власники об’єктів нерухомості, які мають перевищення ліміту площі, не залежно від кількості зареєстрованих осіб, наявності малолітніх дітей або інвалідів у родині.

Звертаємо увагу, що власникам квартир до першого 1 липня п.р. надсилається податкове повідомлення рішення про сплату податку на нерухоме майно. З моменту отримання повідомлення у власника є 60 календарних днів для сплати податку. В управлінні наголосили, якщо власники «зайвих метрів» неотримали повідомлення, необхідно самостійно звернутися до податкового органу для проведення звірки та/або отримання повідомлення.

Фахівці управління пояснили, що при несплаті податку за нерухоме майно, накопичується податковий борг, з урахуванням штрафів та пені за несвоєчасну сплату. При наявності податкового боргу з податку за нерухоме майно у розмірі 1020 грн., податкова служба направляє позов до суду з вимогою стягнення заборгованості. Після рішення суду виконавчі органи займаються стягненням боргу, шляхом відчуження майна, яке належить боржнику. Також борг може бути вирахуваний з отримуваних доходів, тобто заробітної плати або пенсії.

Пропонуємо громадянам звернутися до Центру обслуговування платників Дружківської податкової інспекції за адресою м. Дружківка, вул. Соборна, 26, для проведення звірки в частині правомірності нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. При собі необхідно мати пакет документів, підтверджуючих право власності на нерухомість.  Графік роботи ЦОП на період карантину: пн.-чт. - з 8-00 до 17-00, пт.- з 8-00 до 15-45, перерва з 12-00 до 12-45.

 

Не зареєстрували акцизний склад - готуйтесь сплатити 1 000 000 гривень штрафу

Костянтинівсько-Дружківське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що згідно з Податковим кодексом, платники податку - розпорядники акцизних складів зобов’язані зареєструвати у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП та СЕ) усі акцизні склади, в тому числі і пересувні.

Акцизний склад - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання або реалізації пального.

Акцизним складом не вважається приміщення або територія, на яких розташовані ємкості для навантаження-розвантаження та зберігання пального незалежно від їх місткості, якщо власником або користувачем таких складів є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи. При цьому обсяг пального протягом календарного року не перевищує 10 000 кубічних метрів та пальне використовується виключно для потреб власного споживання і жодних операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам розпорядником складу не здійснюється.

Не є акцизним складом приміщення або територія, на якій розташовані ємкості для навантаження-розвантаження та зберігання пального що не перевищують 200 кубічних метрів. Власник або користувач такого приміщення (крім платника єдиного податку четвертої групи) протягом календарного року отримує пальне в обсягах, що не більше       1 000 кубічних метрів. Цільове призначення цього пального виключно для власних потреб чи промислової переробки. Жодних операцій  з реалізації та зберігання пального іншим особам власник не здійснює.

Пересувний акцизний склад – це транспортний засіб, на якому переміщується та/або зберігається пальне на митній території України, що реалізується.

Звертаємо увагу на те, що відсутність з вини платника податку реєстрації акцизних складів у системі СЕАРП та СЕ тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1000000 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2000000 гривень.

 

Дружківські податківці обговорили проблеми та шляхи їх вирішення з органами місцевого самоврядування

Завідувач Дружківського сектору по роботі з податковим боргом Костянтинівсько-Дружківського управління Головного управління ДПС у Донецькій області Віта Качанова взяла участь у розширеній нараді, яка відбулась днями в Дружківській міській раді з керівниками відділів, управлінь та служб міста.

На нараді були розглянуті питання легалізації праці та заробітної плати, підвищення заробітної плати більше мінімально встановленого законодавством рівня, виконання бюджету, декларування доходів, а також новацій в законодавстві України.

Віта Качанова звернула увагу на стан погашення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Повідомила, які заходи було застосовано для стягнення заборгованості за результатами проведеної роботи.

 

Хто з підприємців може скористатися податковою знижкою

В Костянтинівсько-Дружківському управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області роз’яснили, в якому випадку підприємець має право на отримання податкової знижки.

Згідно з Податковим Кодексом України податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.  Заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законодавством.

Порядок застосування податкової знижки передбачений ст.166 ПКУ. Підпунктом 166.4.2, п. 166.4 ст.166 ПКУ встановлено, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ.

Враховуючи вищевикладене роз’яснюємо, що фізична особа – підприємець не має право на податкову знижку щодо доходів, одержаних від підприємницької діяльності.  При цьому фізична особа-підприємець, яка одночасно отримує заробітну плату та є найманою особою, має право скористатися податковою знижкою виключно до доходів, одержаних у вигляді заробітної плати.

 В управлінні повідомили, що з початку року до податкової служби м. Дружківки звернулося 22 фізичні особи для подання декларації про майновий стан і доходи, з метою отриманням відшкодування податкової знижки за 2019 рік. Згідно поданим деклараціям, платниками задекларовано більше 67 тис. грн. відшкодування.

 

За п’ять місяців поточного року Дружківські підприємства сплатили більше 9 млн. грн.  податку на прибуток

За п’ять місяців 2020 року Дружківські платники забезпечили надходження до бюджету з податку на прибуток у сумі 9,1 млн. грн., що в порівннянні з аналогічним періодом минолого року на 203,3 тис. грн. більше. Слід зазначити, що згідно з  розподілом коштів 7,7 млн. грн. надійшло до держаного бюджету, а місцевій бюджет отримав 1,4 млн. гривень. Тільки у травні поточного року платники податку поповнили скарбницю більше ніж на 570 тис грн. повідомили в Костянтинівсько-Дружківському управлінні ГУ ДПС у Донецькій області.

Податок  на прибуток нараховується платником самостійно за ставкою 18 відс., від бази оподаткування. Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, є календарні: квартал, півріччя, три квартали та рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду.

Податківці нагадали, що річну податкову звітність з податку на прибуток надають новостворені платники, що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному році та платники, у яких річний дохід від будь-якої діяльності за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень.

Як повідомили Дружківські податківці, 251 суб’єкт господарювання надає річну звітність з податку на прибуток та 47 – звітують щокварталу.

 

Костянтинівсько-Дружківське управління ГУ ДПС у Донецькій області провело «гарячу лінію» з питань погашення боргу

На питання, що надійшли під час проведення сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідала завідувач Дружківського сектору по роботі з податковим боргом Костянтинівсько-Дружківського управління ГУ ДПС у Донецькій області Віта Качанова.  Пропонуємо вашій увазі надані відповіді.

Впродовж якого періоду платник має право погасити заборгованість після отримання вимоги?

При наявності податкового боргу з податків і зборів у розмірі 1020 грн., податкова служба формує та направляє боржнику податкову вимогу, з зазначенням суми боргу. Після  вступу в дію Закону України від 16.01.2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», боржнику надається 30 календарних днів з моменту отримання податкової вимоги для погашення боргу (раніше було 60 календарних днів). Якщо за цей період борг не буде погашено, податкова служба направляє позов до суду з вимогою стягнення боргу.

Стягнення боргу з єдинго соціального внеску змін не зазнало. Вимога формується при наявності боргу з ЄСВ більше 10 грн, а підлягає сплаті впродовж 10 календарних днів з моменту отримання вимоги.

Коли майно платника може бути звільнено від податкової застави?

Відповідно до змін внесених Законом України від 16.01.2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»,  майно платника податків звільняється з податкової застави з дня:

 1.       отримання контролюючим органом підтвердження повного погашення суми податкового боргу та/або розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань та процентів за користування розстроченням (відстроченням) в установленому законодавством порядку;
 2.      визнання податкового боргу безнадійним;
 3.      набрання законної сили відповідним рішенням суду про припинення податкової застави у межах процедур, визначених законодавством з питань банкрутства;
 4.     отримання платником податків внаслідок проведення процедури адміністративного або судового оскарження або в інших випадках, передбачених статтею 55 цього Кодексу, рішення відповідного органу про визнання протиправними та/або скасування раніше прийнятих рішень щодо нарахування суми грошового зобов’язання
 5.    внаслідок проведення процедури адміністративного або судового оскарження.
 6.    отримання платником податків згоди контролюючого органу на відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, відповідно до статті 92 цього Кодексу".

Яким чином відбувається погашення боргу, в разі відмови боржника добровільно сплатити недоїмку?

Після отримання контролюючим органом відповідного рішення суду про стягнення боргу, податкова направляє ухвалу у виконавчу службу юстиції, яка в свою чергу розпочинає процедури стягнення. У боржника, фізичної особи-підприємця, стягнення відбувається шляхом відчуження майна, яке йому належить. Якщо у фізичної особи-підприємця відсутнє майно, яке може бути відчужено, то в погашення боргу може бути використане майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.

 Стягнення боргу з юридичних осіб відбувається шляхом перерахунку грошових коштів, які надходять на рахунок підприємства. В разі нестачі цих коштів, наступним кроком погашення боргу є продаж майна юридичної особи.


Податкова запрошує власників ділянок

Костянтинівсько-Дружківське управління Головного управління у Донецькій області запрошує громадян, власників земельних ділянок до Центру обслуговування платників Дружківської податкової інспекції за адресою: м. Дружківка, вул. Соборна, 26, для проведення звірки в частині правомірності нарахування податку на землю та/або отримання податкового повідомлення-рішення щодо сум, які підлягають сплаті.

Звертаємо увагу, що інформація, стосовно зміни власника на земельну ділянку, виходу на пенсію власника або отримання статусу інвалідності, до податкової інспекції не надходить. Тому, якщо у вас відбулися зміні, які впливають на сплату податку або ви не отримали податкового повідомлення-рішення про сплату податку на землю, обов’язково необхідно звернутися до податкової для проведення звірки.

Звірка проводитися тільки особисто, за письмовою заявою до контролюючого органу, стосовно розміру площі ділянки, права на користування пільгою із сплати податку, розміру ставки та нарахованої суми. При собі треба мати всі оригінали документів на земельну ділянку для вирішення спірних питань.

Від сплати за землю звільняються такі категорії громадян: інваліди першої і другої групи, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери за віком, ветерани війни, у тому числі учасники бойових дій (АТО) згідно з рішенням Дружківської міської ради та фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільняються від оподаткуванням земельні ділянки у межах граничних норм:

 • для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;
 • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;
 • для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;
 • для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;
 • для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

 

 Податкова запрошує власників нерухомого майна для проведення звірки та отримання податкового повідомлення-рішення.

Костянтинівсько-Дружківське управління Головного управління у Донецькій області запрошує громадян, власників нерухомого майна, які мають перевищення ліміту площі житла (квартири більше 60 м.кв або будинків більше 120 м. кв., квартир і будинків більше 180 м.кв.) до Центру обслуговування платників Дружківської податкової інспекції за адресою м. Дружківка, вул. Соборна, 26, для проведення звірки в частині правомірності нарахування податку на нерухоме майно та/або отримання податкового повідомлення-рішення щодо сум, які підлягають сплаті.

Звертаємо увагу, що звірка проводиться особисто, за письмовою заявою власника.  При собі треба мати всі оригінали документів на нерухоме майно для вирішення спірних питань.

 

Вже в серпні можна буде протестувати «РРО в смартфоні».

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» від 20 вересня 2019 року №128-IX передбачено запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій. Найближчим часом завершується підготовка до запуску фіскального додатку для програмного РРО, який стане доступним для повноцінного використання для всіх бажаючих на безоплатний основі з 1 серпня 2020 року. До цього часу суб’єкти господарювання матимуть змогу впродовж місяця протестувати додаток та надати пропозиції щодо його вдосконалення.

Разом з тим,  Костянтинівсько-Дружківське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що використання програмного РРО стане обов’язковим для підприємців з 1 січня 2021 для платників єдиного податку 2-4 групи, які надають платні медичні послуги, продають ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів і каменів, займаються бізнесом щодо забезпечення стравами та напоями, продають товари і послуги через Інтернет, торгують уживаними речами в магазинах і автозапчастинами, працюють в сфері туристичних послуг.

Для інших платників єдиного податку 2-4 групи обов’язково застосовувати РРО потрібно буде з 01 квітня 2021 року.

Запуск додатку «РРО у смартфоні» повинен був розпочатись ще 19 квітня 2020 року, але у зв’язку з карантинними заходами цей термін було перенесено. Це надало змогу доопрацювати інтерфейс програмного забезпечення, зробивши його більш функціональним.  Фіскальний додаток можна буде легко встановити на будь-який смартфон, планшет чи ноутбук – зазначають розробники.

 

Погашення податкового боргу та легалізації заробітної плати не втрачають актуальності і під час карантину (фото 510.jpg).

Минулого тижня завідувач сектору по роботі з податковим боргом Костянтинівсько-Дружківського управління ГУ ДПС у Донецькій області Віта Качанова та заступник начальника Дружківського відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Костянтинівсько-Дружківського управління ГУ ДПС у Донецькій області - Юлія Семеренко взяли участь у розширеній апаратній нараді Дружківської міської ради, яка відбулася у режимі відеоконференції.

Головною темою обговорення стали наявні проблеми з погашення заборгованостей з єдиного соціального внеску. Під час засідання було розглянуто результати проведеної роботи з боржниками з ЄСВ, Пенсійним фондом, виконавчою службою та податковою. Після обговорення проблемних питань, всі члени комісії погодились про необхідність посилення заходів направлених на стягнення заборгованостей, навіть в умовах карантину.

Фахівці Костянтинівсько-Дружківського управління Головного управління ДПС у Донецькій області під час засідання зазначили, що несвоєчасна або не в повному обсязі сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування впливає не тільки на стабільне наповнення соціальних фондів необхідними коштами, а й на повноту зарахування страхового стажу. У разі, коли ЄСВ не сплачено або сплачено з порушеннями законодавства, до страхового стажу найманого працівника або фізичної особи – підприємця зараховуються періоди роботи пропорційно сплаченим внескам.

Також, під час наради підіймались актуальні питання щодо своєчасної виплати заробітної плати, легалізація праці та посилення роботи серед суб’єктів господарювання, які мають ознаки використання неоформлених трудових відносин.

 

Нововведення Електронного кабінету передбачені Законом № 466.

Костянтинівсько-Дружківське управління Головного управління ДПС у Донецькій області доводить до відома, що Законом України від 16.01.2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» передбачено ряд зміни, якими вдосконалюється функціонування Електронного кабінету.

А саме, платники податків, які подають звітність в електронній формі та/або пройшли електронну ідентифікацію онлайн в електронному кабінеті, за власним бажанням зможуть надати заяву на електронний документообіг між платником та податковою службою та зможуть отримувати документи через електронний кабінет та здійснювати листування з контролюючими органами засобами електронного зв’язку виключно в електронній формі з дотриманням вимог цифровового підпису. Передбачено, що після наданя заяви на електронний документообіг, платникові одночасно з отриманням електронних документів від контролюючого органу надходитиме на його електронну адресу (адреси) інформації про вид документа, дату та час його надіслання в електронний кабінет.

Документ, надісланий контролюючим органом в електронний кабінет, вважається врученим платнику податків, якщо він сформований з дотриманням вимог законів про електронні документи та є доступним в електронному кабінеті.

Платник податків один раз протягом року може надіслати контролюючому органу через електронний кабінет заяву про відмову отримувати документи через електронний кабінет.

У разі якщо платник податків не подав заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, листування з платником податків здійснюється шляхом надіслання почтою з дотриманням вимог відправки документів. Слід звернути увагу, що в законом  зазначено, у випадку якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв’язку з відсутністю за місцезнаходженням платника або з інших певних причин документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.

За новими нормами платниками податків будуть отримуватися копії наказів про проведення перевірок, повідомлень про проведення перевірок, актів (довідок) перевірок, відповідних запитів та інших документів, складених у зв’язку з проведенням та за результатами перевірок і звірок. Також, в електроному кабінеті стане доступним надання звернення на отримання індивідуальної податкової консультації в електронній формі. У разі необхідності платники податків можуть прикріпити до звернення копії необхідних документів.

Слід звернути увагу, що платники податків зможуть засобами електронного кабінету виправити неточну, неповну чи застарілу інформацію про себе, доступ до якої надається йому через електронний кабінет, надіславши відповідне повідомлення з документальними підтвердженнями фактів, викладених у ньому або скан-копії відповідних документів (крім відомостей, які контролюючі органи отримують з Єдиного державного реєстру).

Контролюючий орган зобов’язаний внести відповідні виправлення до інформаційних баз даних після встановлення достовірності та/або верифікації даних, протягом двох робочих днів з моменту отримання повідомлення. Контролюючий орган звільняється від такого обов’язку у випадках, якщо платником податків не було надано підтвердження фактів, викладених у повідомленні.

 

Податкові новації Закону №466-ІХ: на що треба звернути увагу.

В Костянтинівсько-Дружківському управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області звертають увагу на зміни в Податковому кодексі, які набрали чинності 23 травня 2020 року разом з Законом України від 16.01.2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві» (далі- Закон №466).

Законом №466 врегульовано терміни сплати податків. Тепер Податковий кодекс передбачає, якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Також, запроваджено єдиний звітний період для подачі звітності з податку на додану вартість, який дорівнює календарному місяцю (у тому числі для платників єдиного податку, котрі раніше звітували щокварталу). Ці зміни зумовлені спрощенням адміністрування ПДВ, а також удосконаленням використання електронних сервісів та інформаціїних систем.

Зміни торкнулися й сплати податкових зобов’язаннь, які були донараховані контролюючим органом. За новим законом  платник податків повинен протягом 10 «робочих» днів з моменту отримання податкового повідомлення-рішення сплатити зобов’язання (було – «календарних», і це викликало суперечності, оскільки строк для оскарження ППР обчислювався у робочих, а не в календарних днях).

 

Порушив закон – чекай на перевірку.

Питання виплати офіційної і прозорої заробітної плати стосується кожного, бо отримання зарплати в «конверті» не забеспечує жодних пенсійних виплат. Однак, багато громадян свідомо погоджуються на пропозицію отримувати неофіційну зарплату. Від власної байдужості й мовчазної бездіяльності кожен «трудовий нелегал» втрачає ще й трудовий стаж та право отримувати інші соціальні виплати.

В Костянтинівсько-Дружківському управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області інформують, що мешканці Донеччени можуть поскаржитися на порушеня трудового законодавства та захистити себе від нечесних роботодавців за допомогою мобільного застосунку  Legal ZrPlat, розробленого за ініціативою в.о. начальника ГУ ДПС у Донецькій області Ірини Долозіної, повідомивши про випадки не офіційного працевлаштування, нелегальної заробітної плати або інші порушення трудового законодавства.

Мобільний додаток «Legal ZrPlat» можна швидко і  безкоштовно завантажити на мобільний телефон чи планшет засобами Play Market або App Store. Повідомляємо, що фахівцями Головного управління ДПС у Донецькій області підготовлено відеосюжет «Порушив закон – чекай на перевірку» щодо використання застосунку «Legal ZrPlat», який розміщено для загального доступу на інтернет сторінці в YOUTUBE за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=HgV4erhQ3Kc.

Крім того, для більш зручного використання додатку, в ньому розміщені Кодекс законів про працю, Податковий кодекс, "податковий календар" та "податкові калькулятори", тому додаток корисний не тільки працівникам, а й роботодацям. Також у додатку представлені посилання на сайт ГУ ДПС у Донецькій області та сторінку податкової служби в соціальній мережі Fecebook.

 

Коли підлягають оподаткуванню доходи, отримані від продажу власної сільгосппродукції.

В Костянтинівсько-Дружківському управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області пояснили, що доходи від продажу власної продукції тваринництва груп 1-5, 15, 16, не оподатковуються, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (236 150 гривень в 2020 році). Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

Слід зазначити, що до продукції тваринництва груп 1-5, 15, 16 відносяться:

 • живі тварини (група 01);
 • м’ясо та їстівні субпродукти (група 02);
 • риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні (група 03);
 • молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед, інші їстівні продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені (група 04, 05);
 • жири та олії тваринного або рослинного походження, продукти їх розщеплення, готові харчові жири, воски тваринного або рослинного походження (група 15);
 • готові харчові продукти з м’яса, риби або ракоподібних, молюски та інші водяні безхребетні (група 16).

Якщо сума отриманого доходу перевищує зазначений розмір, фізична особа зобов’язана надати до податкового органу довідку  про самостійне вирощування, розведення,  відгодування, яка видається місцевою радою за місцем проживання власника продукції. Оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та та військовим збором за ставкою 1,5%.

Зветаємо увагу, що доходи фізичних осіб, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари, оподаткуванню не підлягає.

Якщо фізична особа отримує доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, сукупний розмір яких перевищую 2 гектари, такий дохід підлягає оподаткуванню на загальних підставах (податк на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.).

Якщо фізична особа, має земельні дільники понад 2 гектари, але не використовує їх самостійно, а здає в оренду чи обслуговування, отримані ним доходи, також повинні оподатковуватися згідно з податковим Кодексам України.

Нагадаємо, що термін подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби продовжено до 1 липня 2020 року.

 

Важлива інформація для платників єдиного податку.

 Костянтинівсько –Дружківське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує платників податків, які мають намір перейти на сплату єдиного податку визначеного для третьої групи у розмірі 3 відсотки з ІІІ кварталу поточного року, повинні надати до податкового органу заяву щодо переходу на спрощену систему оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, тобто до 15 червня 2020 року.

Звертаємо увагу, що згідно з Податковим кодексом ставка єдиного податку, визначена для третьої групи у розмірі 3 відсотки, може бути обрана:

 • суб'єктом господарювання, який зареєстрований платником податку на додану вартість, у разі переходу ним на спрощену систему оподаткування;
 • платником єдиного податку третьої групи, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 5 відсотків, у разі добровільної зміни ставки єдиного податку та реєстрації такого платника єдиного податку платником податку на додану вартість;
 • суб'єктом господарювання, який не зареєстрований платником податку на додану вартість, у разі його переходу на спрощену систему оподаткування або зміни групи платників єдиного податку шляхом реєстрації платником податку на додану вартість відповідно до розділу V цього Кодексу і подання заяви щодо переходу на спрощену.

Слід зазначити, що у разі анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 5 відсотків (для платників єдиного податку третьої групи) або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку чи відмови від застосування спрощеної системи оподаткування не пізніше 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено анулювання реєстрації платником податку на додану вартість.

 

Реєстрація платників податку на додану вартість тепер за новими правилами.

Законом України від 16.01.2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено ряд змін, які стосуються порядку реєстрації та перереєстрації платників ПДВ.

Костянтинівсько-Дружківске управління Головного управління ДПС у Донецькій області звертає увагу платників, що Законом №466 передбачено, що Заява про реєстрацію особи як платника податку на додану вартість має бути подана до контролюючого органу виключно засобами електронного зв'язку в електронній формі.

Новостворені суб’єкти господарювання можуть заявити про своє бажання добровільно зареєструватися як платник податку під час державної реєстрації створення юридичної особи або державної реєстрації фізичної особи - підприємця. Відповідна заява або відомості передаються до контролюючих органів у порядку, встановленому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань". Контролюючий орган в продовж трьох днів з дати її надходження до органу розглядає таку заяву. Порядок та строки розгляду є такими самими, як і для реєстраційних заяв, поданих діючими суб'єктами господарювання.

Разом з тим змін зазнали і терміни подання заяв у разі добровільної реєстрації особи, як платника ПДВ. Тепер, якщо суб’єкт господарювання має намір стати платником податку на додану вартість, він повинен надати заяву не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку податкового періоду (було не пізніше ніж за 20 календарних днів). Платники єдиного податку у разі зміни ними ставки єдиного податку з 5% на 3% надають заяву не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку календарного місяця, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку (було не пізніше ніж за 15 календарних днів).

Інформуємо, що Законом №466 встановлено, що у разі перетворення юридичної особи - платника податку або зміни даних про платника податку, які стосуються податкового номера та/або найменування (прізвища, імені та по батькові) платника податку і не пов’язані з ліквідацією або реорганізацією платника податку, а також встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстру платників податку проводиться перереєстрація платника податку. Для цього платнику необхідно впродовж 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника податку або виникли інші підстави для перереєстрації надати заяву до конролюючого органу. Якщо особа, утворена шляхом перетворення, не подала у встановлений строк заяви для перереєстрації, її реєстрація платником податку анулюється.

У випадках, коли суб’єкти підприємницької діяльності прийняли рішення про припинення, після внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру або якщо до реєстру платників єдиного податку внесено запис про застосування спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку на додану вартість, анулювання реєстрації проводиться контролюючим органом автоматично на підставі відповідних відомостей.

 

 

 

За несвоєчасну сплату податкових зобов’язань передбачена відповідальність.

В Костянтинівсько-Дружківському управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області нагадали платникам податків, про необхідність своєчаної сплати та в повному обсязі податків і зборів, у строки передбачені Податковим кодексом.

За несплату або сплату податкових зобов’язань з порушенням строків визначених ПКУ передбачена відповідальність у вигляді застосування штрафних санкцій:

 • несплата фізичною особою – платником єдиного податку 1 та 2 груп авансових внесків єдиного податку в порядку та у відповідні строки – тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків ставки єдиного податку;
 • несплата податку фізичною особою – платником єдиного податку 3 групи, тягне за собою накладання штрафу:
 • при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
 • при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Наголошуємо, що незалежно від групи єдиного податку крім штрафної санкції нараховується і сума пені за кожен день прострочення платежу.

За порушення строків сплати єдиного соціального внеску встановлено штрафну санкцію у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум та пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Звертаємо увагу на необхідність відповідального та сумлінного ставлення до сплати податків і зборів.

 

За пять місяців 2020 року до бюджету надійшло більше 102 млн. грн. єдиного соціального внеску

Про це повідомила заступник начальника Костянтинівсько-Дружківського управління - начальник Дружківського відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Головного управляння ДПС у Донецькій області Анна Гвоздик. Заступник розповіла, що завдяки продуктивній і злагодженій роботі Дружківських податківців з платниками податків надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування за п’ять місяців поточного року склали 102,7 млн. гривень, що на 20,9 млн. або на 25% вищі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Анна Гвоздик, розповіла що з 1 січня 2021 року набирають чинності норми Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо усунення дискримінації за колом платників), які передбачають, що фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування, самозайняті особи та члени фермерського господарства зможуть не сплачувати єдині соціальні внески за місяці в яких дохід не було отримано. Такі платники матимуть право самостійно визначити базу нарахування ЄСВ, але в межах мінімальної та  максимальної величини бази нарахування ЄСВ (від 1039,06 грн. до 15585,90 грн.). До 1 січня 2021 року, якщо підприємцем не отримувався дохід від впровадження діяльності, він зобов’язаний сплачувати внески.

При цьому заступник повідомила, що актуальним питанням залишається сплата заборгованості з єдиного соціального внеску. Станом на 01 червеня 2020 Дружківські ФОПи заборгували більше 6 млн гривень ЄСВ. Роботодавці, які не сплачують внески за найманих працівників, свідомо позбавляють їх страхового стажу та отримання пенсіних виплат. Сьогодні у  працівників є можливість отримати всю інформацію про нараховану заробітну плату, відрахування єдиного соціального внеску та розмір страхового стажу. Для цього необхідно зареєструватися на веб-порталі Пенсійного фонду України. Так робітники зможуть перевірити наскільки добросовісні їх роботодавці та чи сплачують вони внески. А за допомогою мобільного застосунку Legal ZrPlat (який можна безкоштовно завантажити на власний мобільний пристрій), можна повідомити про будь-які порушеня трудового законодавства – повідомила Анна Гвоздик.

Наприкінці керівник нагадала, що за порушення строків сплати податку встановлено штрафну санкцію у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум та пеня з розрахунку 0,1 % суми недоплати за кожний день прострочення платежу. А також те, що заборгованість з внеску не має строку позовної давності.

 

Як припинити підприємницьку діяльність

Днями під час інтерв’ю з головним редактором газети «Наша Дружковка» Євгенієм Фіалко, заступник начальника Дружківського відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Костянтинівсько-Дружківського управління Головного управління ДПС у Донецькій області - Юлія Семеренко, розповіла, як припинити підприємницьку діяльність.

Податківець повідомила, що для закриття ФОП, підприємцю необхідно подати заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності до держреєстратора або у паперовій формі або в електронній формі.

У паперовій формі документи подаються особисто заявником або надсилаються поштою. У разі подання документів поштою справжність підпису заявника повинна бути нотаріально посвідчена. В електронній формі  - документи подаються заявником через портал електронних сервісів без відвідування державного реєстратора, що актуально під час карантину. Для цього необхідно мати дійсний кваліфікований електронний підпис.

Державний реєстратор в продовж 24 годин, після надходження заяви, має внести відомості про припинення в Єдиний державний реєстр та направити їх до всіх контролюючих органів де платник перебуває на обліку. Датою зняття з обліку ФОП вважається день отримання даних про держреєстрацію припинення підприємницької діяльності, пояснила Юлія Семеренко.

Заступник начальника відділу звернула увагу на те, що державна реєстрація закриття підприємницької діяльності фізичної особи не припиняє його зобов’язань, що виникли під час впровадження діяльності, а також не змінює термінів та порядку виконання таких зобов’язань і застосування санкцій за їхнє невиконання. Тому такій особі необхідно забезпечити остаточні розрахунки з бюджетом і соціальними фондами з податків і зборів, які були нараховані та не сплачені за період впровадження діяльності та у визначений законодавством термін подати відповідну податкову звітність.

Також податківець наголосила, що за допомогою Електронного кабінету платники можуть переглядати всю актуальну інформацію щодо припинення діяльності та стан розрахунків з бюджетом.

 

Для переходу на загальну систему оподаткування необхідно подати заяву до 20 червня поточного року

Костянтинівсько – Дружківське управління Головного управління  ДПС у Донецькій області доводить до відома платників єдиного податку, що Податковим Кодексом України передбачена можливість самостійної відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів.

Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб'єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву. Тобто, платники податків мають не пізніше ніж 20 червня подати заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування з ІІІ кварталу 2020 року.

Звертаємо увагу, що платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, у таких випадках та в строки:

 • у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку першої і другої груп та нездійснення такими платниками переходу на застосування іншої ставки - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення;
 • у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку третьої групи - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення;
 • у разі застосування платником єдиного податку іншого способу розрахунків, ніж  в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків;
 • у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми;
 • у разі перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку (для платника єдиного податку першої групи передбачено впровадження діяльності без найманих працівників, для платника єдиного податку другої групи – до 10 осіб), - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено таке перевищення;
 • у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності;
 • у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів - в останній день другого із двох послідовних кварталів;
 • у разі здійснення платниками першої або другої групи діяльності, яка не передбачена Кодексом (платники єдиного податку першої групи можуть здійснювати виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадитиь господарську діяльність з надання побутових послуг населенню; платники другої групи - надавати послугу, у тому числі побутові, платникам єдиного податку та/або населенню, займатися виробництвом та/або продажем товарів,  провадити  діяльність у сфері ресторанного господарства), - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність.

 

Індивідуальні податкові консультації надаватимуться в електронній формі

Костянтинівсько-Дружківське управління Головного управління у Донецькій області нагадує, що Податковим Кодексом передбачено, що за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства.

Законом України від 16.01.2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» передбачено, що відтепер індивідуальні податкові консультації можуть надаватися платнику не лише в усній, паперовій, а й в електронній формі через Електронний кабінет платника податків.

Звертаємо увагу, що звернення платників податків на отримання індивідуальної податкової консультації у електронній формі повинно містити:

- найменування для юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові для фізичної особи, податкову адресу, а також номер засобу зв'язку та адресу електронної пошти, якщо такі наявні;

- код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);

- зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації (наведення фактичних обставин);

- кваліфікований електронний підпис;

- дату звернення.

Строк надання платникові податків індивідуальної податкової консультації становить 25 календарних днів, однак у разі необхідності контролюючий орган може прийняти рішення, про продовження строку розгляду звернення, про що письмово повідомляє платника податків.

Наголошуємо, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

З початку року в Дружківці 92 суб’єкти господарування зареєстрували свою діяльність

В Костянтинівсько-Дружківському управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області повідомили, що з початку року в Дружківці зареєструвалось 92 суб’єкти господаруваня, з яких 15 юридичних осіб та 77 фізичних осіб-підприємців. Слід зазначити, що майже половина підприємців розпочали свою діяльність під час карантину. Так, за період березень-травень відкрилось 6 нових підприємств, а власний бізнес започаткували 31 фізична особа.

Звертаємо увагу, що для реєстрації підприємницької діяльності фізичній особі необхідно звернутися до державного реєстратора. Після проведення реєстраційних дій до контролюючого органу надходять відомості про про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця. Взяття на облік за основним місцем обліку фізичної особи - підприємця контролюючим органом проводиться у день отримання відомостей про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця та здійснюється датою внесення даних до Реєстру самозайнятих осіб за номером, який відповідає порядковому номеру реєстрації відповідного повідомлення державного реєстратора.

З моменту взяття на облік платник податків вважається таким, що перебуває на загальній системі оподаткування, якщо ним не обрано інший спосіб оподаткування відповідно до законодавства.

 

Оформлюємо працівника на роботу правильно

Костянтинівсько-Дружківське управління Головного управління ДПС у Донецькій області доводить до відома, що згідно з чинним законодавством фізична особа – підприємець може провадити свою діяльність, як самостійно, так і наймати працівників для роботи.

 Коли підприємець наймає робітників, він зобов’язаний вести кадрову документацію. Обов’язковою умовою офіційного працевлаштування є складання  трудового договору між роботодавцем і працівником. Договір вважається укладеним після його підписання обома сторонами. Після чого роботодавець повинен видати наказ або розпорядження про прийняття працівника на роботу. До початку виконання обов’язків працівника роботодавцю треба надати до контролюючого органу повідомлення про прийняття працівника на роботу. Відповідно до ст. 24 Кодексу Законів про Працю укладання трудового договору, видання наказу та подача повідомлення про прийняття є обов’язковими умовами для офіційного працевлаштування. Працівник не може бути допущений до роботи, якщо не виконана хочаб одна з цих умов.

Звертаємо увагу, що оплачуватися праця найманого робітника повинна згідно з чинним законодавством. На сьогодні мінімальна заробітна плата складає 4723 гривні на місяць. З цієї суми роботодавець повинен щомісяця утримувати податки у розмірі 18% податку на доходи фізичних осіб (4 723 Х 18% = 850,14 грн.) та 1,5% військового збору (4 723 Х 1,5% = 70,85 грн.). А от же працівник повинен отримувати заробітну плату не меньше 3 802,01 грн. на місяц (4 723 – 850,14 – 70,85 = 3 802,01 грн.).

Разом з тим, роботодавець повинен сплачувати 22% від мінімальної заробітної плати єдиний соціальний внесок на загальнодержавне соціальне страхування (4 723 х 22% = 1039,06 грн.), що дає можливість працівнику отримувати страховий стаж, а от же в майбутнюму отримувати пенсію.

Костянтинівсько-Дружківське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що за порушення чинного трудового законодавства передбачається відповідальність у вигляді штрафу.

 

Мешканці Дружківки задекларували більше 3,5 млн. гривень доходів від продажу об’єктів рухомого майна.

В Костянтинівсько-Дружківському управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області повідомили, що з початку деклараційної кампанії 64 мешканця Дружківки задекларували минулорічні доходи, отримані від продажу або обміну рухомого майна,  загальною сумою більше 3,5 млн. грн, податкові надходження склали майже 55 тис. гривень.

Звертаємо увагу, що Законом України від 16.01.2020 року №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», починаючи з 23 травня 2020 року змінились правила оподаткування доходів від продажу рухомого майна.

За новими правилами, дохід отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року третього та наступних об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 Податкового кодексу України.

Таким чином, продаж першого легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда оподаткуванню не підлягає,  другий продаж  - оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та війскомим збором за ставкою 1,5% , а третій та  наступні - податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та війскомим збором за ставкою 1,5%.

Нагадуємо, що останній дань надання податкової декларації про майновий стан і доходи 30 червня п.р. За неподання або подання з порушення строків передбачена адміністративна відповідальність.

 

Наявність податкового боргу може залишити підприємця без житла

Про це розповіла Віта Качанова – завідувач Дружківського сектору по роботі з боргом Костянтинівсько-Дружківського управління Головного управління ДПС у Донецькій області під час інтерв’ю.

Завідувач пояснила, що при наявності податкового боргу з податків і зборів в розмірі 1020 грн.,( а з єдиного соціального внеску понад 10 гривень) податкова служба формує та направляє боржнику податкову вимогу про сплату недоїмки. Після отримання податкової вимоги, боржнику надається 30 діб для погашення боргу (раніше було 60 днів), а на погашення єдиного всеску всього 10 календарних днів. Якщо за цей період борг не буде погашено, податкова служба направляє вимогу про стягнення боргу до виконавчої служби юстиції.

 Після отримання від податкового органу вимоги про стягнення боргу виконавчою службою формується виконавче виробництво, всі дані боржника вносяться до системи та він автоматично потрапляє до Єдиного державного реєстру боржників.

Віта Качанова зазначила, що основним джерелом погашення податкової заборогованості та заборгованості з єдиного соціального внеску є особисте майно боржника. Виконавча служба встановлює, яким майном володіє боржник для його подальшої реалізації, а виручені кошти від продажу йдуть на погашення боргу. Це може бути, як нерухоме (квартири, будинки, земельні участки і т.д) так і рухоме майно (автомобілі і т.д.), а також матеріальні цінності та навідь побутова техніка. За данними виконавчої служби юстиції в минулому році з майна боржників було реалізовано 20 автомобілів і 3 квартири.

Податківець звернула увагу, що після внесення підприємця до Реєстру боржників вони не зможуть переоформити будь-які об’єкти нерухомого чи рухомого майна. Також обмежуються можливості виїзду за кордон будь-то на відпочинок чи у справах. При цьому блокуються всі рахунки боржника, у тому числі й нові, а наявна сума коштів на них відразу списується.

Фізичні особи-підприємці, незалежно від обраної системи оподаткування, мають право на отримання соціального забезпечення, у тому числі лікарняних та декретних виплат, однак при умові своєчасної та в повному обсязі сплати єдиного соціального внеску. Тож при наявності боргу з єдиного внеску підприємці позбавлюють себе соціальних гарантій, а з урахуванням останніх змін в законодавстві – ще й можливісті отримання житлових субсидій – пояснила завадувач сектору.

«Ми завжди відкриті та готові допомогти у вирішенні будь-яких питань. Намагаємось знайти індивідуальний підхід до кожної проблеми окремо. Накопичення податкового боргу та боргу з єдиного соціального внеску має дуже неприємні наслідки» - зазначила Віта Качанова.

 

Надходженя від акцизного податку - тема чергового засідання в Дружківській міській раді

На цьому тижні завідувач сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Костянтинівсько-Дружківського управління Головного управління ДПС у Донецькій області Людмила Копєйкіна взяла участь у засіданні виконкому Дружківської міської ради, на якому розглядалось питання надходження акцизного податку до бюджету міста.

Податківець повідомила, що станом на 01.06.2020 року у м. Дружківка зареєстровано 82 платника, які  мають 106 ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, 80 ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами та здійснюють діяльність на 106 об’єктах. Протягом 5 місяців поточного року платниками сплачено до місцевого бюджету майже 2,3 млн. грн. акцизного податку, що більше ніж надходження аналогічного періоду минулого року на 778,2 тис.грн. або на 152,7%.

«Костянтинівсько-Дружківським управлінням Головного управління ДПС у Донецькій області здійснюється систематичний контроль за повнотою сплати акцизного податку суб’єктами господарювання. Для упередження безліцензійної торгівлі та порушень правил торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами Головним управлінням ДПС у Донецької області проводяться фактичні перевірки суб'єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю. В свою чергу спільні заходи податківців з органими місцевої влади призводять до збільшення надходжень та ліквідації «тіньової» діяльності» - зазначила під час засідання Людмила Копейкіна.

 

 

Податкові зміни, які вступають в дію з 1 липня 2020 року

В Костянтинівсько-Дружківському управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області інформують,  що 1 липня 2020 року наберає чинності наказ Міністерства фінансів України від 26.05.2020 №241 «Про внесення Змін до додатка до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», який передбачає оновлення ознак дододів для форми №1-ДФ, а саме:

 • ознаку 106 розділено за видами доходів:
 • 106 – «Надання земельної частки (паю) в лізинг, оренду або суборенду»;
 • 195 – «Надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю в лізинг, оренду суборенду, емфітевзис»;
 • 196 – «Надання майна (крім земельної частки (паю), земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю) в лізинг, оренду або суборенду».
 • зі змісту ознаки доходу 125 видалено інформацію про внески за договорами довгострокового страхування життя
 • під ознаку доходу 128 будуть зазначатися сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги особам з інвалідністю з Фонду соціального захисту інвалідів. Під цієї ознакою також потрібно буде зазначати допомогу по вагітності та пологах.
 • ознаку 153 «Основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку» розділено на дві:
 • 153 «Сума поворотної фінансової допомоги наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому»;
 • 197 «Сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку»;

Також інформуємо, що з 1 липня за ІІ квартал 2020 року податкову декларацію збору за місця для паркування транспортних засобів подають за оновленою формою.

Оновлена форма вказаної декларації містить дві частини:

1) податкова декларація збору за місця для паркування транспортних засобів;

2) розрахунок податкових зобов’язань збору за місця для паркування транспортних засобів, в якому є нові показники:

– код та найменування податкової пільги;

– сума пільги, розрахована пропорційно до періоду користування пільгою;

– дата початку і закінчення користування пільгою;

– сума пільги, використаної за цільовим призначенням;

– площа, на яку поширено пільгу (кв.м).

 

Обовязкові реквізити чека програмного РРО

Костянтинівсько-Дружківське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує, що застосування програмних РРО передбачає створення чеку в електронній або паперовій формі.

Законом України від 19 вересня 2019 року №128  «Про внесення змін до законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено в обов’язковому порядку видачу розрахункового документу продавцем товарів/послуг особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет.

Розрахунковий документ або чек може надаватися в електронному вигляді QR-кодом, шляхом його відтворення на дисплеї реєстратора розрахункових операцій або на дисплеї гаджету, на який скачано та встановлено програмний РРО або шляхом надсилання розрахункового документу на наданий покупцем абонентський номер або адресу електронної пошти. Шляхом розшифрування QR-коду можна переглянути всі данні про здійснений продаж або отриману послугу.

Обов’язкові реквізити касового чека визначені Положенням про форму та зміст розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13. Для касового чеку, який створюється програмним РРО, обов’язковими є реквізити:

 • назва товару (послуги);
 • кількість, вартість придбаного товару (отриманої послуги);
 • вартість одиниці виміру товару (послуги);
 • для суб’єктів господарювання, що зареєстровані як платники ПДВ, - окремим рядком літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкуються великі літери «ПДВ»;
 • позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, у кредит, тощо) та суму коштів за цією формою оплати.
 • відмітка про рижим роботи (онлайн/оффлайн)
 • контрольне число сформоване в режимі оффлайн
 • заводский номер РРО
 • фискальний номер програмного РРО.

Зауважимо, що впровадження застосування програмних РРО перенесено з 19 квітня 2020 року на 1 серпня 2020 року.

 

Надходження до місцевого бюджету Дружківки від туристичного збору за п’ять місяців поточного року

Костянтинівсько-Дружківське управління Головного управління у Донецькій області нагадує,  що ставки туристичного збору встановлюється за рішенням міської ради у відсотках від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення. В Дружківці ставки туристичного збору складають 0,5% або 23,62 грн. для резидентів, які приїзджають до міста, та 5% або 236,15 грн. – для нерезидентів.

Платниками збору є особи, які прибувають на територію адміністративної одиниці де встановлено збір, та розміщуються в місцях проживання або ночівлі.

Відповідно до законодавства платниками не можуть бути пільгові групи населення: інваліди та діти-інваліди, ветерани війни, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, діти віком до 18 років. А також особи, які прибули за путівками на лікування або оздоровлення чи реабілітацію до лікувально-профілактичних закладів теж не є платникам збору. Слід зазначити, що резиденти, які прибули до міста у відрядження та розміщуються в приватних домах або квартирах, які належать фізичний особі виключно на правах власності, туристичний збір не сплачують. Особи, нерезиденти, які прибули до міста до родичів першого та/або другого ступеня споріднення, та розташовуються у їх приватному житлі, платниками збору не виступають.

Згідно Податкового кодексу та відповідно до рішення міської ради справляння збору здійснюється з тимчасового розміщення у таких місцях проживання або ночівлі, як готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади, а також житлові будинки, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання  або ночівлі.

В Костянтинівсько – Дружківському управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомили, що з початку року туристи, які відвідали Дружківку сплатили 11,4 тис. грн. туристичного збору.

 

 

Сектор забезпечення роботи

Костянтинівсько - Дружківського управління  ГУ ДПС у Донецькій області