Друкувати


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

23.12.2020 м. Дружківка №8/2-1
 
Про хід виконання міської комплексної програми «Молодь. Сім’я. 2018-2023 роки»

Заслухавши  інформацію начальника відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму  Дружківської  міської  ради  Пивовар Ю.А. про хід виконання  міської  комплексної  програми  «Молодь. Сім’я. 2018-2023  роки» (далі - Програма) у 2020 році, міська рада відмічає, що протягом звітного періоду здійснювались заходи, направлені на виконання відповідної  Програми основними учасниками - відповідальними виконавцями зазначеної Програми.

          Серед пріоритетів національної молодіжної політики – підтримка молодих сімей, створення сприятливих умов для розвитку і самореалізації молоді, формування її громадянської позиції та національно-патріотичної свідомості.

           Станом на 01.11.2020 на обліку у відділі з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму перебуває 445 сімей, де виховується 1502 дитини. Відділом проводиться оформлення документів, які дають право на отримання соціальних та комунальних пільг. За звітний період 31-ій родині встановлено статус багатодітної сім’ї, видано відповідне посвідчення батьків багатодітної родини,  в складі яких 122 дитини віком старше 6 років отримали посвідчення дітей з багатодітної родини.

         Серед відповідальних вихованців Програми - відділ освіти Дружківської міської ради. Протягом звітного періоду педагогічні колективи працювали згідно з Концепцією та методичними рекомендаціями щодо національно – патріотичного виховання дітей. В школах проводяться тематичні заходи, присвячені героїчним подвигам українських воїнів, боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України.

          Для задоволення потреб у творчій самореалізації та втілення проєктів, різноманітних ініціатив учнівської молоді щороку проводиться міська конференція активістів краєзнавчого руху «Донбас – мій рідний край», експедиції «Моя Батьківщина - Україна». На проведення Гри «Джура» з міського бюджету було виділено  114 тис грн. З метою організації змістовного дозвілля дітей та молоді в позаурочний час відкрито гуртки в усіх  віддалених школах міста та філіях. На базі  Станції юних техніків  функціонують гуртки науково-технічного напряму «Робототехніка» та «Юний винахідник», які впроваджують інноваційну дослідницько-експериментальну діяльність у сфері IT- технологій.

         Враховуючи виклики сьогодення, бібліотеки міста використовують у своїй діяльності сучасні й різноманітні форми роботи, які, завдяки актуальному змісту, творчому підходу та нетрадиційним формам здатні привертати до себе увагу молодих користувачів бібліотек.

         У місті функціонують три молодіжних центри, які відкрито на базі закладів культури: «ART HUB – Калейдоскоп», «Леся Хаб», «Greenwich» та надсучасний мультимедійний центр для молодих людей з інвалідністю «Modern media».

        Серед приоритетів  молодіжної політики - популяризація здорового способу життя.         В закладах охорони здоров’я міста під наглядом лікарів перебувають близько 13 тис. осіб віком від 18 до 35 років. Фахівцями закладів охорони здоров’я міста проводяться  інформаційно-просвітницькі заходи з питань здорового способу життя, збереження репродуктивного та статевого здоров’я, профілактики ВІЛ- інфекції/СНІДу, інфекцій, які передаються статевим шляхом для дітей та молоді. При жіночій консультації створено освітній простір «Академія здоров’я», на базі якого проводився Всесвітній тиждень грудного вигодовування для молодих матусь  та інші заходи.

         У місті забезпечується  реалізація програм молодіжної зайнятості та проводиться  моніторинг їх ефективності та впливу.  Шукачі роботи беруть участь в семінарах з техніки пошуку роботи, презентації послуг з професійного навчання, презентації навчальних закладів служби зайнятості, презентаціях роботодавця, ярмарках вакансій. Питання здорового способу життя, профілактики захворюванням ВІЧ/СНІД, туберкульоз, протидії шкідливим звичкам  підіймаються фахівцями Дружківського міського центру зайнятості під час проведення інформаційних семінарів з загальних питань зайнятості.

         З метою здійснення комплексних профілактичних заходів, спрямованих на покращення роботи щодо соціально-правового захисту дітей, попередження негативних явищ в дитячому середовищі Службою у справах дітей Дружківської міської ради (далі – Служба) проведено 19 профілактичних рейдів, відвідано за місцем проживання 154 родини. Спеціалістами Служби розроблено та розповсюджено через навчальні заклади міста, міський центр зайнятості буклети на теми: «Наркоманія – проблема сучасного суспільства», «Створення патронатних сімей» «Права дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів», «Прийміть дитину у патронатну родину». Протягом звітного періоду проведено 20 засідань комісії з питань захисту прав дитини, розглянуто 387 питання щодо соціально-правового захисту дітей.

         Серед відповідальних виконавців Програми - Дружківський міський відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Донецькій області, який є уповноваженим органом з питань пробації, органом виконання покарань, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. У звітному періоді продовжив роботу дистанційний пункт доступу до безоплатної вторинної правової допомоги на запити суб`єктів пробації, які перебувають на обліку у Дружківському міському відділі.

         Постійно здійснюється робота щодо запобігання правопорушень серед молоді. Протягом звітного періоду на обліку у Дружківському Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  перебуває 20 умовно засуджених молодих людей, з кожним  клієнтом спеціалісти Центру проводять бесіди, обговорюють проблеми, здійснюється емоційна підтримка, проводяться тестування, анкетування.

          На підставі вищезазначеного, керуючись  ст. 26 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада 

ВИРІШИЛА:          

1.Інформацію начальника відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту  та туризму Дружківської міської ради Пивовар Ю.А. про хід  виконання міської  комплексної  програми  «Молодь. Сім’я. 2018-2023  роки»  у 2020 році  прийняти до відома.   

2.Відповідальним виконавцям міської  комплексної  програми  «Молодь. Сім’я. 2018-2023  роки» подовжити виконання заходів Програми.

3.Відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради (Пивовар) у листопаді  2021 року надати на  розгляд міської ради підсумкову  узагальнену інформацію  про  хід виконання  міської  комплексної  програми  «Молодь. Сім’я. 2018-2023  роки» за 2021 рік.

4.Координаційне забезпечення щодо виконання даного  рішення  покласти на заступника міського   голови з питань діяльності виконавчих  органів ради  Слєсаренко  Н.Є.

5.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії  міської ради з питань планування бюджету та фінансів (Підопригора) та з питань освіти, культури, спорту та молоді (Кулик).

Секретар міської ради                                                               В.Б.ГРИГОРЕНКО


Пояснювальна записка до проєкту рішення міської ради

«Про хід виконання  міської  комплексної програми  «Молодь. Сім’я. 2018 -2023  роки» (далі - Програма)

          Метою зазначеної Програми є створення сприятливих умов для розвитку і самореалізації молоді, формування її громадянської позиції та національно-патріотичної свідомості; підвищення соціального захисту сімей, які опинились у складних життєвих обставинах; запобігання торгівлі людьми, підвищення ефективності виявлення осіб, які вчиняють такі злочини або сприяють їх вчиненню, а також захист прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, особливо дітей, та надання їм допомоги; впровадження гендерних підходів в усі сфери життєдіяльності суспільства; розв’язання конфліктів з урахуванням гендерного аспекту; сприяння активізації участі жінок у миротворчих процесах; запобігання та протидія ґендерно-зумовленого насильства; допомога та реабілітація постраждалих від конфлікту, у тому числі внутрішньо переміщених осіб.

            На підставі  отриманих даних  від відповідальних виконавців здійснено  аналіз  ефективності  виконання даної  Програми. Відділ з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської пропонує  розглянути хід виконання  Програми у 2020 році структурними підрозділами міської ради, які  співпрацюють у даному напрямку з установами, організаціями, громадськими об’єднаннями, підприємствами міста.

Начальник відділу з питань культури,

сім’ї, молоді, спорту та туризму                                                     Ю.А.ПИВОВАР