Друкувати


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

16.02.2022 м. Дружківка №112
 
Про роботу комітету по забезпеченню доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури

Заслухавши інформацію секретаря комітету по забезпеченню доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, головного спеціаліста відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Дружківської міської ради Петра Сергієвського про роботу комітету по забезпеченню доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення     (далі – МГН) до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури                   (далі – комітет по забезпеченню доступності) виконавчий комітет відмічає, що станом на    01.01.2022 року загальна чисельність осіб з інвалідністю, які знаходяться на обліку в управлінні соціального захисту населення Дружківської міської ради становить 3928 осіб       (у тому числі внутрішньо переміщених осіб – 419), з яких по загальному захворюванню – 2502 (у тому числі внутрішньо переміщених осіб – 222), осіб з інвалідністю з дитинства – 846 (у тому числі внутрішньо переміщених осіб – 135), дітей з інвалідністю до 18 років – 392      (у тому числі внутрішньо переміщених осіб – 59), осіб з інвалідністю з порушенням      опорно-рухового апарата, які пересуваються на інвалідних візках – 91 (у тому числі внутрішньо переміщених осіб – 1), осіб з порушеннями зору – 90, осіб з порушеннями     слуху – 7 (у тому числі внутрішньо переміщених осіб – 2).

 Робота комітету по  забезпеченню доступності спрямована на забезпечення та здійснення громадського контролю щодо відповідності вимогам чинних будівельних норм житла, громадських і виробничих будинків, а також інших будівель та споруд, у тому числі спортивного призначення, місць відпочинку, культурно-видовищних та інших установ і закладів, дорожньо-тротуарної мережі, транспорту, засобів зв’язку та інформації для створення безперешкодного життєвого середовища на території Дружківської міської територіальної громади.

Склад комітету по забезпеченню доступності затверджено рішенням виконавчого комітету Дружківської міської ради від 07.04.2021 №387 «Про затвердження складу комітету по забезпеченню доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури» та сформовано з числа представників місцевих органів влади та громадських організацій. Загальна чисельність членів комітету по забезпеченню доступності дорівнює 13 осіб, в тому числі 8 осіб є представниками громадських організацій, а саме: міського товариства інвалідів «Первоцвіт», громадської організації жінок, жінок-інвалідів за відродження національних українських традицій «Анастасія» та громадської організації «Нова Дружківка».

Протягом 2021 року проведено 2 засідання комітету по забезпеченню доступності, на яких розглянуто 6 питань, що стосуються поліпшення умов життєдіяльності осіб з інвалідністю, а саме:

За результатами розгляду вищезазначених питань акціонерне товариство «Українська залізниця» регіональна філія «Донецька залізниця», м. Лиман повідомило про включення заходів щодо забезпечення доступності об’єктів залізничного вокзалу станції міста Дружківка для осіб з інвалідністю та інших МГН на 2023 рік.

Виконання заходів щодо забезпечення доступності для осіб з інвалідністю та МГН дорожньо – тротуарної мережі на перехресті вулиць Енгельса Ф. та Космонавтів, внутрішньо-квартальних проїздів по вул. Космонавтів та вул. Соборна заплановано               на 2022 рік. 

На виконання розпорядження голови Донецької облдержадміністрації, керівника військово-цивільної адміністрації від 01.11.2021 № 1091/5-21 «Про затвердження на         2021-2022 роки обласного плану заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбарʹєрного простору в Україні на період до 2030 року» комітетом по забезпеченню доступності з урахуванням наданих пропозицій від установ, підприємств, організацій щодо запланованих заходів на 2022 рік, розроблено та погоджено головою комітету по забезпеченню доступності план заходів на 2022 рік щодо створення безперешкодного середовища життєдіяльності для осіб з інвалідністю та інших маломобільної групи населення на території Дружківської міської територіальної громади.

До плану заходів на 2022 рік з урахуванням пропозицій, які надійшли до комітету по забезпеченню доступності від громадських організацій увійшли заходи:

Робота комітету по забезпеченню доступності в даному напрямку триває.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 №280/97-ВР, виконавчий комітет міської ради 

ВИРІШИВ:

  1. Інформацію секретаря комітету по забезпеченню доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, головного спеціаліста відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Дружківської міської ради Петра Сергієвського про роботу комітету по забезпеченню доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури прийняти до відома.
  2. Голові комітету по забезпеченню доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Ганні Бузовій забезпечити неухильне виконання плану заходів на 2022 рік щодо створення безперешкодного середовища життєдіяльності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в місті Дружківка (додається).
  3. Комітету по забезпеченню доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури (Бузова) забезпечити:

3.1. Продовження роботи по забезпеченню доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури на території Дружківської міської територіальної громади.

3.2. Проведення інформаційної кампанії щодо інклюзивного міського середовища на території Дружківської міської територіальної громади.

3.3. Проведення аудиту доступності соціально важливих об’єктів Дружківської міської територіальної громади протягом 2022 року.

3.4. Інформувати міського голову про хід виконання плану заходів на 2022 рік щодо створення безперешкодного середовища життєдіяльності для осіб з інвалідністю та інших маломобільної групи населення на території Дружківської міської територіальної громади щоквартально протягом 2022 року.

  1. Координаційне забезпечення щодо виконанням цього рішення покласти на відділ містобудування та архітектури виконавчого комітету Дружківської міської ради (Сівоплясова).
  2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ганну Бузову.

Міський голова                                                                             Володимир ГРИГОРЕНКО

ДОДАТОК