Друкувати


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

08.12.2021 м. Дружківка №1499
 
Про організацію роботи щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища на території Дружківської міської територіальної громади

Заслухавши інформацію заступника начальника – начальника відділу комунального господарства управління житлового та комунального господарства  Олексія Ковальова про організацію роботи щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища на території Дружківської міської територіальної громади, виконавчий комітет міської ради відмічає, що на території громади здійснюються заходи, які спрямовані на обмеження негативного впливу людської діяльності на довкілля, раціональне використання, відтворення і збереження природних ресурсів, екологічної безпеки. Стан справ з даного питання наступний.

Вивіз твердих побутових відходів здійснюється Дружківським автотранспортним підприємством  052805 Дружківської міської ради (далі – ДКАТП 052805) на регіональний полігон твердих побутових відходів м. Краматорськ згідно договору № 16/20 від 30.12.2019. Рішенням виконавчого комітету Дружківської міської ради від 04.11.2015 року № 500 затверджено норми надання послуг з вивезення побутових відходів. Управлінням житлового та комунального господарства Дружківської міської ради на даний час здійснюються заходи щодо перегляду діючих норм надання послуг з вивезення побутових відходів з урахуванням територій, які увійшли до складу Дружківської міської територіальної громади.

Рішенням виконавчого комітету Дружківської міської ради від 17.02.2021 № 173 затверджено Схему санітарного очищення м. Дружківка Донецької області. У місті Дружківка збирання побутових відходів здійснюється контейнерним та безконтейнерним методами, також поступово впроваджується їх роздільне збирання. Для збирання твердих побутових відходів ДКАТП 052805 використовується 729 одиниць контейнерів об’ємом 0.75м³ та 14 одиниць сміттєзбиральної техніки. Триває робота щодо повного охоплення території населених пунктів громади послугами з поводження з побутовими відходами. На теперішній час майже 100% населення м. Дружківка охоплено послугами з поводження з побутовими відходами. З червня місяця поточного року  послуги з поводження з побутовими відходами  вже надаються на території селищ Торське,  Новогригорівка та Павлівка. Ведеться робота по укладенню договорів з населенням у с. Миколайпілля, с. Софіївка.

З метою недопущення нагромадження стихійних звалищ на території Дружківської міської територіальної громади управлінням житлового та комунального господарства Дружківської міської ради укладені договори з ДКАТП 052805 з виконання робіт з благоустрою, а саме вивіз сміття несанкціонованих звалищ. За період з початку 2021 року на території м. Дружківка ліквідовано 135 одиниць несанкціонованих звалищ обсягом 0,7 тис. м³ на суму 248,8 тис. грн. Також ліквідовано 35 одиниць несанкціонованих звалищ на території сільських та селищних населених пунктів Дружківської міської територіальної громади обсягом 0,6 тис. м³ на суму 316,8 тис. грн.

Значна увага приділяється питанню моніторингу стану атмосферного повітря. В режимі дослідної експлуатації на території міста Дружківка працюють п’ять автоматизованих постів вимірювання показників забруднення атмосферного повітря. За результатами моніторингових спостережень протягом року спостерігалось перевищення гранично допустимих концентрацій показників пилу (загального РМ 2.5 та по фракціям РМ 10.0). Переважним джерелом його утворення є автотранспорт, особливо робота підмітальної машини. Великий обсяг викидів від автотранспорту пояснюється, насамперед, значним збільшенням кількості приватного автотранспорту, використанням палива низької якості. Також можна відзначити збільшення середньодобових концентрацій показників оксиду вуглецю та діоксиду сірки протягом осінньо-зимового періоду у порівнянні з літнім періодом поточного року. Підвищення концентрацій цих речовин пов’язано зі спалюванням опалого листя і сухої трави населенням на території Дружківської міської територіальної громади.

З метою стимулювання мешканців міста Дружківка до робіт з благоустрою та оздоблення прибудинкової території виключно з екологічного матеріалу, без використання відпрацьованих автомобільних шин, відповідно до розпорядження міського голови                       від 03.09.2021 № РМГ/09/0.1/212/21 у вересні поточного року проведено огляд-конкурс «Кращий Еко-двір» багатоквартирного житлового будинку, приватного домоволодіння.

Для поліпшення умов формування та відновлення довкілля, підвищення природно-ресурсного потенціалу території громади, на замовлення управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради Приватним підприємством «Фірма «Інженер» була  розроблена Схема формування екологічної мережі Дружківської міської територіальної громади, яка на теперішній час знаходиться на погодженні в Департаменті екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації.

З метою визначення сучасного гідрологічного стану ділянки річки Казенний Торець в межах населених пунктів Дружківської міської територіальної громади протяжністю 7 км, розпорядженням голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника військово-цивільної адміністрації від 10.03.2021 року № 172/5-21 «Про затвердження Програмних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2021 рік» передбачено виконання заходу за рахунок обласного бюджету «Розробка проектно-кошторисної документації «Заходи щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану р. Казенний Торець та її приток». Замовником виконання заходу визначено комунальне підприємство «Дирекція з капітального будівництва адміністративних і житлових будівель», яким укладеного договір на розробку проектно-кошторисної документації з ТОВ «ІК» «Автомагістраль». Укладеним договором передбачені умови проектування, а саме: оцінка природних умов річки Казенний Торець та річок її басейну (рівнів води, особливості руслових процессів, процессів замулення), визначення гідрохімічного і санітарного стану поверхневих вод р. Казений Торець та річок її басейну. Термін виконання робіт становить до 01.12.2022 року.

Відповідно до розділу «Охорона навколишнього природного середовища» Програми економічного і соціального розвитку Дружківської міської територіальної громади на 2021 рік, з метою покращення екологічної ситуації, протягом року здійснювалися наступні природоохоронні заходи:

-придбання обладнання для збору твердих побутових відходів, а саме: 66 одиниць нових контейнерів об’ємом 0,75 м куб. на загальну суму 377,9 тис. грн. за рахунок коштів міського бюджету та коштів місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища;

-функціонування державної системи моніторингу навколишнього природного середовища. В рамках виконання заходу комунальним підприємством Донецької обласної ради «Центр моніторингу довкілля» проведено дослідження та спостереження атмосферного повітря  на території м. Дружківка. за рахунок коштів місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища на суму 15,0 тис. грн.

На  підставі вищезазначеного, керуючись ст. 33 Закону України  від  21.05.1997  

№280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

  1. Інформацію заступника начальника – начальника відділу комунального господарства управління житлового та комунального господарства Олексія Ковальова про організацію роботи щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища на території Дружківської міської територіальної громади прийняти до відома.
  2. Управлінню житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Ковальов) забезпечити здійснення заходів щодо:

2.1. Затвердження  схеми формування екологічної мережі Дружківської міської територіальної громади у термін до 01.02.2022.

2.2. Контролю за діяльністю суб’єктів підприємницької діяльності у сфері поводження з відходами та додержанням юридичними та фізичними особами вимог у сфері поводження з побутовими та виробничими відходами;

2.3. Підготовки та винесення на розгляд виконавчого комітету проект рішення про перегляд діючих норм надання послуг з вивезення побутових відходів до кінця року;

2.4. Активізації роз’яснювальної роботи серед населення щодо небезпеки спалювання залишків сухої рослинності для здоров’я людини та довкілля, адміністративної відповідальності за вчинення таких дій.

2.5. Налагодження роботи стаціонарного датчику спостереження за станом атмосферного повітря на території м. Дружківка за адресою вул. Мінська, буд. 12 та про результати виконаної роботи доповісти міському голові Володимиру Григоренку у термін до 31.12.2021.

  1. Директору Дружківського комунального автотранспортного підприємства 052805 Дружківської міської ради Сергію Руденку забезпечити здійснення заходів щодо:

3.1.Укладання 100% договорів з населенням Дружківської міської територіальної громади на послуги з поводження з побутовими відходами у термін до 01.07.2022.

3.2. Забезпечення виконання вимог ст. 17 Закону України від 05.03.1998 №187/98-ВР «Про відходи» в частині впровадження на території Дружківської міської територіальної громади роздільного збирання побутових відходів.

  1. Доручити комунальному підприємству «Муніципальна варта» Дружківської міської ради (Єфремов) продовжити роботу щодо контролю, фіксації та притягненню до адміністративної відповідальності фізичних осіб та представників суб’єктів господарювання, які здійснюють несанкціоновані звалища побутових, промислових та будівельних відходів на території Дружківської міської територіальної громади.
  2. Рекомендувати суб’єктам господарювання Дружківської міської територіальної громади дотримуватися вимог природоохоронного законодавства під час експлуатації автономного опалення виробничих та адміністративних приміщень, у тому числі отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
  3. Координаційне забезпечення щодо виконання цього рішення покласти на управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Ковальов).
  4. 7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ганну Бузову.

  

Міський голова                                                                                                                      Володимир ГРИГОРЕНКО