Друкувати


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

17.11.2021 м. Дружківка №1436
 
Про стан надання соціальної підтримки та допомоги багатодітним сім’ям в Дружківській міській територіальній громаді

          Заслухавши  інформацію начальника відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму  Дружківської  міської  ради  Юлії Пивовар про стан надання соціальної підтримки та допомоги багатодітним сім’ям в Дружківській міській територіальній громаді,  виконавчий комітет відмічає наступне.

           Станом на 01 листопада 2021року у відділі з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради зареєстровано  416  багатодітних родин,  в яких виховується 1423 дитина віком від 0 до 18 років. Сімей, в яких виховується троє дітей – 315, четверо – 63, п’ятеро – 23, шестеро – 6, семеро – 4, восьмеро – 1, дев’ятеро – 1, десять і більше-1. За складом з них 256 – повних сімей, 6 – де діти виховуються батьком, 128 – молодих сімей, 18 сімей, де батьки з функціональними обмеженнями.  69 багатодітних родин потребують поліпшення житлових умов. Усі вони знаходяться на обліку управління житлово-комунального господарства.

           В закладах загальної середньої освіти здобувають освіту 1462 дитини з багатодітних родин  (492  сім'ї). З  напрямку роботи щодо надання підтримки цим родинам за період січень - жовтень 2021 року  проводилася наступна робота: своєчасне виявлення сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах сімей, де батьки позбавлені батьківських прав, ухиляються від виконання батьківських обов'язків; постановка на облік, заведення  особових справ, складання соціальних паспортів, індивідуальних планів соціального захисту учнів , соціально-психологічний супровід дітей з багатодітних сімей; забезпечення  підручниками в повному обсязі ( 100%); організація безкоштовного харчування в шкільній їдальні закладу ( звільнено від оплати за харчування 253 дитини); проведення благодійних акцій,  операцій з метою надання матеріальної допомоги дітям та їх сім'ям. («Протягни руку допомоги»,  «Подарунок другові», « Створи добро», « Доброта врятує світ», « Допоможемо дітям разом», «Підтримуємо своє здоров'я шляхом дотримування чистоти»  та ін.). В рамках цих акцій  надано одяг, взуття, канцелярське приладдя, іграшки, книжки, продуктові набори, сертифікати на придбання товарів у мережі « Сільпо», набори миючих засобів, рюкзаки з наповненням від ХК « Донбас» 43 дітям з багатодітних сімей на загальну суму 7022 грн.

          Також постійно проводиться залучення дітей  та їх батьків до  участі в діяльності  позашкільних закладів з метою створення умов до  самореалізації, розвитку творчих здібностей, зняття емоційної напруженості (324 дитини відвідують гуртки та спортивні секції).

          На обліку в Дружківському  міському центрі  соціальних служб перебуває 42 багатодітні родини, в яких виховується 154 дитини.  Під соціальним супроводом перебуває 8 багатодітних  сімей (31 дитина),  які опинились у складних життєвих обставинах. У процесі здійснення соціального супроводу проводились інформаційно-просвітницькі, навчальні заходи, які передбачали попередження та профілактику складних життєвих обставин, здійснювалась соціальна робота, спрямована на усунення причин, які заважають членам родини самостійно подолати складну життєву ситуацію, попередження вилучення дітей з родини, створення сприятливих умов для подальшого самостійного розв’язання проблем, що виникають у розвитку й вихованні дітей.   За направленням центру одну багатодітну родину було влаштовано до КУ «Донецький обласний центр матері та дитини».  Для вирішення питання щодо перебування дітей в інтернатних закладах здійснено 62 оцінки потреб.

           У червні  поточного року працівниками центру було організовано видачу  наборів засобів особистої гігієни від ЮНІСЕФ найуразливішим багатодітним сім’ям. Завдяки співпраці із Церквою «Дом спасіння», щомісячно надається гуманітарна допомога 11 багатодітним сім’ям у вигляді продуктових наборів. До Дня Незалежності України святкові продуктові набори отримало шість багатодітних родин. Напередодні Дня знань подарунки з канцелярським приладдям та рюкзаками  для першокласників отримало 20 дітей. Регулярно спеціалісти центру в телефонному режимі повідомляють сім’ї про можливість отримання сезонних речей для дітей.

           Станом на 01.10.2021 на обліку у службі у справах дітей Дружківської міської ради  знаходиться 38 дітей, із 19 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, з них 23 дитини виховується у 6 багатодітних сім’ях. З дітьми та батьками проводиться систематична профілактична робота.

           На території Дружківської міської територіальної громади організована робота щодо соціального захисту дітей, які мають право на отримання статусу постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. З метою доведення інформації із зазначеного питання до населення громади службою у справах дітей Дружківської міської ради підготовлені та розповсюджені інформаційні листи та буклети. В результаті станом на 01.10.2021 отримали зазначений статус 1070 дітей, з яких 183 – діти із 49 багатодітних сімей.

           З вересня 2020 року у Дружківській міській територіальній громаді запроваджено послугу патронатного виховання, створено першу патронатну сім’ю. Протягом лютого – серпня 2021 року на вихованні в сім’ї патронатного вихователя перебувало 5 дітей із багатодітної сім’ї, у який існував ризик вилучення дітей. В результаті проведеної роботи вдалося мінімізувати чинники, які спричинили складні життєві обставини, на теперішній час діти повернені на виховання біологічним батькам.

           У своїй роботі з сім’ями служба у справах дітей Дружківської міської ради співпрацює з усіма зацікавленими органами та службами,  громадським організаціями, місцевою спілкою підприємців. Вже традиційно за кошти, виділені підприємцями Дружківської міської територіальної громади, організовуються святкові заходи для дітей, сім’ям з дітьми надається допомога. Так, у поточному році 52 дитини із 13 багатодітних сімей отримали солодкі подарунки до Дня захисту дітей та напередодні навчального року, батькам видані продуктові набори.

            На обліку в управлінні соціального захисту населення Дружківської міської ради стоїть 293 сім’ї, в яких 962 дитини. Протягом 2021 року 114 сімей отримали соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям на суму 6 689 043 грн, 6 сімей – допомогу в зв’язку з вагітністю та пологами (14672, 77 грн), 80 сімей -допомогу при народженні дитини (599 420грн), 62 сім’ї – допомогу на дітей одиноким матерям (743 960грн).  Також управлінням соціального захисту населення Дружківської міської ради була проведена виплата одноразової допомоги на дітей з багатодітних малозабезпечених сімей для підготовки до навчального року 177 одержувачам (454 дитини) на суму 908 000 грн.

           На підставі викладеного, з метою посилення соціальної підтримки та захисту багатодітних сімей, створення належних матеріальних умов та  керуючись ст.32 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

 

ВИРІШИВ:  

 

1.Інформацію начальника відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту  та туризму Дружківської міської ради Юлії Пивовар про стан надання соціальної підтримки та допомоги багатодітним сім’ям в  Дружківській міській територіальній громаді прийняти до відома.

2.Визнати роботу відділів, управлінь, закладів Дружківської міської ради з виконання у 2021 році заходів щодо надання соціальної підтримки та допомоги багатодітним сім’ям в Дружківській міській територіальній громаді задовільною.

3.Відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради (Пивовар), відділу освіти Дружківської міської ради (Лазебник), Дружківському  міському центрі  соціальних служб (Лоцман), службі у справах дітей Дружківської міської ради (Штагер), управлінню житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Ковальов), управлінню соціального захисту населення Дружківської міської ради (Небогатікова) забезпечити:

3.1. Продовження виконання заходів з надання соціальної підтримки та допомоги багатодітним сім’ям в  Дружківській міській територіальній громаді.

3.2. Проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення щодо підвищення у суспільстві престижу багатодітної родини.

3.3. Проведення заходів соціальної підтримки  (тематичних семінарів, круглих столів тощо) для різних категорій сімей, зокрема для багатодітних родин.

4. Координаційне забезпечення щодо виконання даного рішення покласти на відділ з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради (Пивовар).

5. Контроль щодо виконання  даного рішення  покласти на заступників міського  голови з    питань  діяльності виконавчих органів ради Наталю Слесаренко, Наталію Винниченко,  згідно з розподілом обов’язків.

 

 

 

Міський голова                                                                                Володимир ГРИГОРЕНКО