Документ № 318 від 02.09.2020 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

08.09.2020


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

02.09.2020 м. Дружківка №318
 
Про організацію роботи щодо роздільного збору, сортування сміття та благоустрою майданчиків для сміттєвих контейнерів на території міста

Заслухавши інформацію директора Дружківського комунального автотранспортного підприємства 052805 Дружківської міської ради (далі – ДКАТП 052805)  Руденка С.М. про організацію роботи щодо роздільного збору, сортування сміття та благоустрою майданчиків для сміттєвих контейнерів  на території міста, виконавчий комітет відмічає, що ДКАТП 052805 з 2018 року у м. Дружківка розпочата робота з роздільного збирання твердих побутових відходів з використанням технологічної схеми з встановленням контейнерів для змішаних відходів та контейнерів для полімерів та скла.

Роздільне збирання окремих видів (складових) твердих побутових відходів (далі –ТПВ) забезпечує отримання відносно чистих вторинних ресурсів від населення і зменшення кількості відходів, які вивозяться на захоронення.

З метою реалізації державної політики у сфері поводження з відходами рішенням Дружківської міської ради від 04.10.2019 № 7/56-14 затверджена Програма поводження з відходами на території Дружківської міської ради на 2019-2022 роки (далі – Програма). Заходами Програми для успішного впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів на території міста на період до 2022 року передбачено:

 • оновлення парку сміттєвозних машин (3 одиниці з боковим завантаженням);
 • оновлення контейнерного господарства (контейнери об’ємом 1,1 м3, 0,75 м3);
 • облаштування контейнерних майданчиків у місті;
 • ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ;
 • інформаційний супровід щодо поводження з відходами.

Відповідно до Програми на 2020 рік заплановано придбання 67 контейнерів об’ємом 0,75 м3 за рахунок коштів місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища на суму 58,0 тис. грн. та на суму 212 тис. грн. за рахунок коштів місцевого бюджету. Також на 2020 рік заплановано облаштування 25 контейнерних майданчиків на загальну суму 50 тис. грн.   

В рамках реалізації Програми ДКАТП 052805 власними силами переобладнано контейнери кришками та запірною арматурою під систему роздільного збирання відходів. На контейнерах розміщені наклейки з відповідними написами (пластик, скло).

Зокрема, переобладнано 23 контейнери під роздільне збирання та взято в оренду 10 контейнерів для збору скла. Такі контейнери встановлені на територіях учбових закладів, лікарень та  на мікрорайонах багатоповерхової забудови. Силами підприємства виконуються роботи з поточного ремонту контейнерних майданчиків в місті Дружківка. Згідно укладеного договору з Управлінням житлового та комунального господарства Дружківської міської ради ремонту підлягає 33 контейнерних майданчики. Роботи розпочаті у липні 2020 року та будуть  завершені наприкінці вересня місяця. Задля виконання ремонтних робіт підприємством закуплені стовпчики, панелі огородження та допоміжні матеріали.

Станом на сьогоднішній день роздільним збиранням твердих побутових відходів охоплено 7% населення міста. Однак переважна більшість населення з цієї невеликої кількості в повній мірі не сортує побутові відходи. Відповідно до Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів забезпечують їх роздільне збирання. Безвідповідальність та відсутність свідомого ставлення населення міста під час видалення відходів ускладнює в повній мірі реалізацію впровадження роздільного збирання відходів.

Для удосконалення системи поводження з відходами ДКАТП 052805 проводиться інформаційно – роз'яснювальна робота з населенням, на сайті підприємства розміщена інформація  щодо необхідності сортування сміття побутових відходів та пізнавальні відео-ролики. Заходи з інформування населення будуть продовжуватися і надалі. Також на даний час  закуповуються матеріали для переобладнання контейнерів під роздільне збирання.

У поточному році ускладненням проведення інформаційно-просвітницької роботи зі школярами в навчальних закладах міста щодо переваг роздільного збирання відходів стало запровадження карантину для усіх типів закладів освіти, спрямованого на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби. Після зняття карантинних обмежень та відновлення освітнього процесу в закладах освіти зі школярами будуть проведені тематичні інформаційні заходи з метою формування навиків роздільного збирання твердих побутових відходів.  

На підприємстві триває робота зі збору вторинної сировини зі встановлених в місті контейнерів для роздільного збирання твердих побутових відходів. Зібрані вторинні відходи передаються фізичній особі підприємцю Лещинському Я.О. (код ЄДРПОУ 3499203311) місто Краматорськ, з яким укладено договір на приймання вторинної сировини.     

На підставі вищезазначеного, керуючись ст. 33 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

 

            ВИРІШИВ:

 

 1. Інформацію директора Дружківського комунального автотранспортного підприємства 052805 Дружківської міської ради Руденка С.М. про організацію роботи щодо роздільного збору, сортування сміття та благоустрою майданчиків для сміттєвих контейнерів  на території міста прийняти до відома.             
 2. Управлінню житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Гейченко) забезпечити здійснення заходів щодо:

            2.1 Вирішення питання коригування та затвердження схеми санітарного очищення міста відповідно до ДБН Б.2.2-6 2013 «Склад та зміст схеми санітарного очищення населеного пункту» в термін до 30.12.2020 року;

            2.2. Виконання розділу «Охорона навколишнього природного середовища» програми соціального і економічного розвитку міста Дружківка, а саме виконання заходу «Придбання контейнерів для збору твердих побутових відходів» в термін до 01.11.2020 р.

            2.3.  Надання відділу освіти Дружківської міської ради (Лазебник) інформаційних матеріалів для проведення тематичних заходів виховного характеру в закладах освіти щодо необхідності сортування твердих побутових відходів в термін до 01.10.2020 року.

 1.    Директору Дружківського комунального автотранспортного підприємства 052805 Дружківської міської ради Руденку С.М. забезпечити здійснення заходів щодо:

            3.1. Переобладнання 15 контейнерів  для роздільного збирання твердих побутових відходів в термін до 01.11.2020 року.

            3.2. Встановлення контейнерів для збору пластику на контейнерних майданчиках за наступними адресами: вул. Соборна, 30, вул. Козацька, 48,44,95,88,                               вул. Космонавтів, 28,33,36,71, вул. Енгельса, 108, вул. Машинобудівників, 5,                    вул. Кошового О., 37, вул. Солідарності, 57,53 та контейнеру для збору скла на площі Молодіжній  протягом року.   

            3.3  Встановлення контейнерного майданчику для збору твердих побутових відходів за адресою вул. Індустріальна 5 в термін до 01.11.2020 року;

            3.4. Розповсюдження інформаційних листівок серед населення міста щодо впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів в термін до 01.10.2020 року.

            3.5. Посилення роботи з мешканцями, підприємствами, організаціями по укладенню 100% договорів на послуги з поводження з побутовими відходами протягом року.

            3.6. Передачі на подальшу утилізацію зібраних у 2020 році вторинних відходів суб’єкту господарювання, який має відповідну ліцензію на утилізацію окремих видів відходів як вторинної сировини.

 1. Начальнику комунального підприємства «Муніципальна варта» Дружківської міської ради Єфремову С.М. забезпечити здійснення заходів щодо:

           4.1 Контролю, фіксації та притягненню до адміністративної відповідальності фізичних осіб та представників суб’єктів хазяйнування, які здійснюють несанкціоновані звалища побутових, промислових та будівельних відходів на території міста.

           4.2 Своєчасно інформувати керівників профільних підприємств за фактами встановлення місць несанкціонованих сміттєзвалищ та їх своєчасної локалізації та ліквідації.

 1. Доручити відділу освіти Дружківської міської ради (Лазебник) проводити зі школярами в закладах освіти тематичні інформаційні заходи зметою формування навиків роздільного збирання твердих побутових відходів протягом року.
 2. Рекомендувати керівникам установ, організацій, підприємств всіх форм власності, які є власниками джерел утворення побутових відходів, забезпечити їх роздільне збирання.
 3. Рекомендувати балансоутримувачам парків, скверів, зон відпочинку передбачити розміщення урн для роздільного збору відходів.
 4. Координацію робіт щодо виконання даного рішення покласти на управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Гейченко).
 5. 9. Контроль за виконанням данного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бузову Г.О.

 

 

Секретар міської ради                                                                                                                   В.Б.ГРИГОРЕНКО