Документ № 275 від 05.08.2020 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

07.08.2020


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

05.08.2020 м. Дружківка №275
 
Про організацію харчування учнів та студентів у 2020-2021 навчальному році

Заслухавши інформацію начальника відділу освіти Лазебник С.А. про організацію харчування учнів та студентів у 2019-2020 навчальному році, виконавчий комітет відмічає, що робота проводилась на достатньому рівні. Для харчування учнів загальноосвітніх закладів міста, комунальним підприємством Дружківської міської ради «Громадське харчування» реалізовано обідньої продукції на суму 6304,6 тисяч гривень, у тому числі для харчування дітей пільгових категорій на суму 691 тисяча гривень, для харчування учнів 1-4 класів  - 1006,9 тисяч гривень. Батьківська доплата за навчальний рік склала 4606,7 тисяч гривень, у тому числі на харчування учнів 1-4 класів – 1364,9 тисяч гривень.

            В філії Дружківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №17 Дружківської міської ради - навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ст. - дитячий садок №10» на харчування дітей витрачено 205,7 тисячі гривень, в тому числі 104,4 бюджетних коштів на харчування дітей пільгових категорій.             Вартість харчування для учнів 1-4 класів на день складала 21 грн, в тому числі 6 грн за рахунок бюджетних коштів, для учнів пільгових категорій вартість складала 28 грн за рахунок бюджетних коштів, для вихованців інтернату з частковим утриманням здобувачів освіти до 35 грн на добу.            Харчування учнів загальноосвітніх шкіл та навчально-виховних комплексів здійснювалось за місцем навчання через 12 одиниць їдалень та 1 роздавальню (загалом на 1658 посадочних місць). Норматив забезпеченості посадочними місцями складає 3,4 при нормі 4,0.

            Рівень охоплення гарячим харчуванням в поточному році в загальноосвітніх закладах міста становить 87,2 %. Всього охоплено харчуванням 4430 учнів, з них 497 учнів з категорійних сімей.

            За поточний навчальний рік для харчоблоків шкільних їдалень було придбано обладнання на суму 100 тисяч гривень: плита електрична для їдальні ЗШ № 12, машини для нарізування овочів для їдалень шкіл № 6, № 7, № 8, № 12.                     Всі шкільні їдальні укомплектовані столовим посудом, столовими наборами, миючими та дезінфекуючими засобами відповідно до нормативів. У поточному році придбано миючих засобів на суму 10 тисяч гривень та дезінфікуючих засобів на суму 3,5 тисяч гривень. Для оновлення обладнання їдалень ЗШ № 7 та № 12 виділено 361 тисяча гривень з місцевого бюджету та 841 тисяча гривень з обласного бюджету.            На сьогодні потребує заміни теплове обладнання по їдальням шкіл № 1, 6, 7, 8, 12, гімназії «Інтелект», НВК № 3, 11.            З метою забезпечення максимальної пропускної здатності торгових залів, всі шкільні їдальні працюють за методом самообслуговування з попереднім накриттям столів, що дозволяє по деяким шкільним їдальням одночасно обслуговувати близько 300 осіб.            Розрахунки за харчування здійснюються за груповими абонементами, які можна придбати у розповсюджувачів, призначених наказами по закладах освіти.            Всі шкільні їдальні забезпечені кадрами відповідно до штатного розпису. Працівники мають спеціальну підготовку, досвід роботи в системі дитячого харчування від 5 до 35 років.

            У Дружківському житлово – комунальному коледжі Донбаської національної академії будівництва і архітектури укладено договір про організацію харчування студентів та співробітників на 50 осіб з ФОП Гончаровим К.В, для організації харчування на базі їдальні «Bon appetit». В договорі обумовлено графік надання послуг та порядок розрахунків.  У навчальному корпусі № 1 є приміщення на 30 осіб, в якому приймають їжу бажаючі харчуватись принесеними з собою стравами. Приміщення обладнане мікрохвильовою піччю, електрочайниками, гарячим та холодним водопостачанням тощо.

            В Державному навчальному закладі «Дружківський професійний ліцей» харчування учнів у 2019-2020 навчальному році проводилося у створеному в ліцеї буфеті-роздавальні  на 32 посадочних місця. Згідно з договором поставки гарячих обідів, який було укладено з ФОП Гончаровим К.В., вартість одного обіду складає 22 грн.. З метою здешевлення харчування приміщення з освітленням та гарячою водою надавалось підприємцю на безоплатній основі. Харчування організовувалось на  основі циклічного двотижневого меню комплексних обідів. Видача порцій здійснювалася по абонементній системі харчування на основі наданих заяв з наступним утриманням суми  за отримані обіди у буфеті-роздавальні зі стипендії. Харчуванням було охоплено понад 50 учнів.

На підставі викладеного, керуючись статтею 30 Закону України від 21.05.1997                    № 280/97-ВР “Про місцеве самоврядування в Україні” , виконком міської ради

 

ВИРІШИВ :

1. Інформацію начальника відділу освіти Дружківської міської ради Лазебник С.А. про організацію  харчування учнів  та  студентів у 2019-2020 навчальному році прийняти до відома.

  1. Відділу освіти Дружківської міської ради в 2020-2021 навчальному році (Лазебник):

2.1. Забезпечити здійснення постійного контролю та нагляду за організацією харчування у навчальних закладах.

2.2. Для здешевлення вартості харчування учнів продовжити практику надання шкільним їдальням в безкоштовне користування приміщень з освітленням, опаленням, водою, холодильним та технологічним обладнанням.

2.3. Проводити роз’яснювальну роботу з учнями та батьками щодо збільшення відсотку охоплення харчуванням дітей у школах.

2.4. Забезпечити неухильне виконання нормативно-правових документів з питань організації харчування учнів загальноосвітніх шкіл.

  1. Комунальному підприємству Дружківської міської ради “Громадське харчування” (Фурман):

3.1. Забезпечити організацію харчування учнів загальноосвітніх шкіл відповідно до нормативних вимог.

3.2. Забезпечити постачання до шкільних їдалень продуктів натурального походження з високою харчовою та біологічною цінністю.

3.3. Дотримуватися порядку організації прийому, зберігання продуктів харчування, продовольчої сировини та технологічного процесу приготування їжі у шкільних закладах.

3.4. Забезпечити неухильне виконання нормативно-правових документів з питань організації харчування учнів загальноосвітніх шкіл.

3.5. Забезпечити придбання посуду для проведення заміни того, що прийшов у непридатність для використання та не відповідає санітарним вимогам.

  1. Рекомендувати Дружківському технікуму Донбаської державної машинобудівної академії (Баштовий), Дружківському житлово-комунальному коледжу Донбаської національної академії будівництва і архітектури (Гололобов), Державному навчальному закладу «Дружківський професійний ліцей» (Пометун) продовжити роботу щодо створення умов для харчування студентів та забезпечення їх якісним харчуванням.
  2. Рекомендувати управлінню Держпродспоживслужби у м. Дружківці (Беспалов) посилити державний санітарно-епідеміологічний нагляд за організацією харчування дітей та студентів, своєчасно вживати заходи щодо попередження порушень санітарного законодавства.
  3. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на відділ освіти Дружківської міської ради (Лазебник) та відділ економіки, інвестиційно-інноваційного розвитку та енергоменеджменту виконавчого комітету Дружківської міської ради (Коротун).
  4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Слесаренко Н.Є.

 

 

 

           

Секретар міської ради                                                         В. Б. ГРИГОРЕНКО