Документ № 255 від 15.07.2020 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

17.07.2020


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

15.07.2020 м. Дружківка №255
 
Про проведені заходи з імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на території м.Дружківка

Імунізація – найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Імунна система реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет проти інфекції, і таким чином формує захист проти хвороби.

Якщо більшість людей у соціумі, завдяки вакцинації, несприйнятливі до зараження, то хвороба не в змозі легко розповсюджуватися.

Щеплення населення Дружківки проводяться згідно з Календарем профілактичних щеплень, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров'я України від 16 вересня             2011 року № 595 (зі змінами). Він включає проведення профілактичних щеплень з метою запобігання захворювання на дифтерію, кашлюк, кір, поліомієліт, правець, туберкульоз, гепатит В, краснуху, епідемічний паротит, гемофільну інфекцію.

Охоплення щепленнями та забезпеченість вакцинами в м. Дружківка за минулий рік в цілому були значно кращими, ніж у попередні роки. Досягнуто регламентованого рівня охоплення щепленнями (50% та більше) по більшості рейтингових показників. Але за            6 місяців 2020 року показник значно нижче показників за той же період 2019 року, у зв’язку з введеним в Україні з 12 березня карантином, пов’язаним з пандемією COVID-19.

Протягом І півріччя 2020 року в місті не реєструвалися випадки правця, тифів, кору, поліомієліту, особливо небезпечних інфекцій. Спалахів інфекційних захворювань в організованих дитячих і підліткових установах не було.

Профілактичні щеплення здійснюються всім дітям та дорослим, які не мають протипоказань до їх проведення.

Вакцинація починається з отримання перших щеплень проти туберкульозу та гепатиту В новонародженою дитиною в акушерському відділенні комунального некомерційного підприємства «Центральна міська клінічна лікарня» Дружківської міської ради (далі – КНП «ЦМКЛ»). Протягом 6 місяців вакцинація БЦЖ, в акушерському відділенні зроблена 13 дітям (5 дітей народилось в 2020 році, 8 наприкінці 2019 року). У 2020 році 269 дітей до 1 року життя підлягає вакцинації БЦЖ, виконано 74 щеплення – 27,5%. Протягом            6 місяців 2020 року в місті народилось 143 дитини, з них 127 дітей 88,8% отримали вакцинацію у пологовому будинку або в амбулаторії за місцем мешкання, 16 дітей (11,2%) не вакциновано – 12 медикаментозні відводи, 4 відмови. Місто забезпечено вакциною в достатній кількості.

Проти кашлюку, дифтерії, правця та поліомієліту до 1 року життя здійснюється 3 щеплення – перше щеплення отримали 167 дітей 48,2% від плану, два щеплення отримало 148 дітей – 42,8%, закінчили повний цикл вакцинації лише 193 дитини – 50,3%. Протягом року підлягає вакцинації проти дифтерії та правця 5709 дорослих, станом на 01.07.2020 проведено 1771 щеплення – 31,0% від плану. Місто забезпечено вакциною в достатній кількості.

У 2020 році отримано 1000 доз вакцини «Пріорікс» (КПК). Щепленнями проти кору, епідпаротиту та краснухи охоплено всього 42,5% дітей до першого року життя, ревакцинацією в 6 років охоплено – 48,1% дітей, старше 7 років – 27,0%.

Повною вакцинацією проти гемофільної інфекції охоплено 38,7% дітей до першого року життя.

План туберкулінодіагностики виконано на 22,7%. На теперішній час туберкулінодіагностика продовжується, на залишку 3666 доз.

План вакцинації у м. Дружківка за 6 місяців 2020 року сумарно виконаний на 38,7% (6 місяців 2019 року – 49,0%). Причинами недостатнього виконання плану щеплень є введення з 12.03.2020 карантину в Україні, медичні протипоказання, які складають до 5% та відмови батьків від щеплень – до 2%.

Протягом 6 місяців 2020 року за рахунок держбюджету отримана вакцина на суму 271,8 тис.грн.; за рахунок місцевого бюджету закуплена вакцина на суму 160,0 тис.грн. (протиправцева сироватка, туберкулін), за кошти НСЗУ придбана вакцина на суму 8,6 тис.грн.

За 6 місяців 2020 року в ЗОЗ проведено понад 10 тис. щеплень, зареєстровано 2 поствакцинальні  реакції, що становить менше 0,1%. Згідно з критеріями частоти розвитку реакцій (0,1-1%), їх можна віднести до нечастих. Зареєстровані 2 поствакцинальні реакції, були загальними та проявлялися підвищенням температури тіла до 39 градусів і не мали подальших ускладнень.  

            В місті проводиться широка інформаційно-просвітницька робота з питань  імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб. З жінками у жіночій консультації при взятті їх на облік по вагітності та в термін 30 тижнів вагітності; з кожною породіллею в акушерському відділені проводиться роз'яснювальна робота щодо необхідності проведення щеплень новонародженому проти туберкульозу та вірусного гепатиту. Робиться відповідний запис і підпис в медичній документації.

Протягом поточного періоду 2020 року по даному питанню опубліковані 2 статті у засобах масової інформації, проведено 4 лікарські лекції, 1055 бесід, оновлено 3 санітарних бюлетені, розповсюджено 194 пам'ятки для населення. Питання моніторується щомісяця на нарадах у начальника міського відділу охорони здоров’я, головних лікарів закладів охорони здоров’я.

            Робота з імунопрофілактики та захисту населення міста Дружківка від інфекційних хвороб знаходиться під постійним контролем міського відділу охорони здоров’я Дружківської міської ради.

Враховуючи результати розгляду наданої інформації, на виконання Закону України від 19.10.2017 № 2168-VIII «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», керуючись ст.40 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні»,  виконком міської ради

 

В И Р І Ш И В:

 

  1. Інформацію начальника міського відділу охорони здоров’я Дружківської міської ради Деснової О.Л. про проведені заходи з імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на території м. Дружківка прийняти до відома.
  2. Міському  відділу охорони здоров’я Дружківської міської ради (Деснова) протягом року:

            2.1. Забезпечити подальшу роботу щодо проведення імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб  на території м. Дружківка.

 

2.2. Вживати заходи щодо збільшення відсотку щеплених осіб до 80%, згідно з планом імунізації.

2.3. Вживати заходи по зменшенню кількості відмовників від профілактичних щеплень, забезпечити комісійне спілкування з батьками, що відмовляються від проведення профілактичних щеплень своїм дітям з метою формування прихильності до імунопрофілактики.                                                                   

            2.4. Забезпечити заклади охорони здоров’я міста необхідними засобами для проведення імунопрофілактики.

            2.5. Забезпечити контроль за збереженням вакцини, дотриманням «холодового ланцюга», своєчасною заміною обладнання для зберігання та транспортування вакцини.

2.6. Посилити санітарно-освітню та роз’яснювальну роботу серед населення з питань профілактики вакцинокерованих інфекцій, в тому числі через засоби масової інформації.

  1. Координацію роботи щодо виконання рішення покласти на начальника міського відділу охорони здоров'я Дружківської міської ради Деснову О.Л.
  2. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Слесаренко Н.Є.

 

 

 

 

Секретар міської ради                                                                                В.Б.ГРИГОРЕНКО