Документ № 7/74-2 від 24.06.2020 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

01.07.2020


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

24.06.2020 м. Дружківка №7/74-2
 
Про хід виконання міської комплексної програми “Оздоровлення та відпочинок дітей м. Дружківка на 2019-2022 роки”

Заслухавши інформацію начальника управління соціального захисту населення Дружківської міської ради Небогатікової Г.Г. про хід виконання міської комплексної програми “Оздоровлення та відпочинок дітей м. Дружківка на 2019-2022 роки”, затвердженої рішенням Дружківської міської ради від 10.04.2019 № 7/56-5 Дружківська міська рада відмічає наступне.

Одним з найважливіших завдань у сфері соціального захисту дітей є реалізація їх права на оздоровлення та відпочинок, максимальне охоплення організованими формами оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Питання оздоровлення та відпочинку дітей, формування здорового способу життя, збереження і поліпшення стану здоров'я підростаючого покоління залишається одним із пріоритетних напрямків державної політики.

З метою створення організаційних, фінансових та інформаційних умов підвищення якості послуг з оздоровлення та відпочинку дітей м. Дружківки, міською радою прийнята міська комплексна програма “Оздоровлення та відпочинок дітей м. Дружківка на 2019-2022 роки” (далі - Програма).

Для належної організації відпочинку дітей та молоді у м. Дружківка щорічно виконавчим комітетом Дружківської міської ради затверджуються Заходи щодо організації та проведення оздоровлення дітей та молоді влітку.

Відповідно до розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника обласної військово – цивільної адміністрації від 08.05.2019 № 485/5-19 «Про затвердження Порядку організації у 2019 році оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, та дітей, які виховуються в сім’ях з дітьми, відшкодування вартості якого здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету», направлено на оздоровлення до дитячих таборів: Приватна установа "Позаміський заклад оздоровлення та відпочинку “Брусіно”, КП "Обласний дитячо-молодіжний санаторно-оздоровчий комплекс “Перлина Донеччини”, “Позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку” “Яструбок”, Спортивно-оздоровчий комплекс  “Шахтар” - 299 дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки та до таборів “Позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку” “Яструбок” та Спортивно-оздоровчий комплекс  “Шахтар” - 6 дітей, які виховуються в сім’ях з дітьми. З обласного бюджету у 2019 році на оздоровлення та відпочинок дітей виділено грошових коштів на загальну суму - 2734,80 тис.грн. Фактично перераховано оздоровчим закладам - 2 677,03 тис.грн.

Також у КП "Обласний дитячо-молодіжний санаторно-оздоровчий комплекс “Перлина Донеччини” оздоровилась 31дитина- вихованці Дружківського дитячого будинку- інтернату.

З метою соціальної підтримки дітей - сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування рішенням Дружківської міської ради від 26.06.2019 № 7/59-4 “Про внесення змін до рішення Дружківської міської ради від 10.04.2019 № 7/56-5 “Про затвердження міської комплексної програми “Оздоровлення та відпочинок дітей м. Дружківка на 2019 - 2022 роки”  встановлено позачергове відшкодування вартості путівки до дитячих закладів оздоровлення за рахунок коштів міського бюджету.

Таким чином, управлінням соціального захисту населення Дружківської міської ради (далі - управління) за рахунок коштів міського бюджету у 2019 році направлено 8 дітей, позбавлених батьківського піклування та 1 дитину-сироту до Дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "Супутник" на оздоровчу зміну (21 день) на загальну суму 76,40 тис.грн.

Також, направлено 6 дітей, які виховуються в сім’ях з дітьми  до дитячих закладів оздоровлення “Позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку” “Яструбок” та Спортивно-оздоровчий комплекс  “Шахтар”  на загальну суму 12,16 тис. грн.

За рахунок коштів державного бюджету на оздоровлення до Українського дитячого Центру «Молода гвардія» м. Одеса у 2019 році направлено 17 дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки та у 2020 році - 3 дитини відповідної категорії. До Міжнародного дитячого Центру «Артек»  м. Київ у 2019 році направлено14 дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки та у 2020 році - 1 дитину відповідної категорії. На відпочинкову зміну з 14.06.2019 року до Дитячого оздоровчого табору “Лазурит Кемп” (Херсонська область) направлено 6 дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки та 2 дитини до реабілітаційного Центру для дітей “Сергіївка”.

За рахунок коштів обласного бюджету до центру соціальної реабілітації «Смарагдове місто» м. Святогірськ направлено 130 дітей.

В 2019 році на території міста були організовані 8 пришкільних таборів у яких відпочило 809 дітей, в тому числі 397 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки та 4 пришкільні майданчики з денним перебуванням дітей у яких відпочило 210 дітей, зокрема кількість дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки склала 127.

На організацію харчування дітей з міського бюджету виділено - 177,5 тис. грн., (діти пільгових категорій, такі як діти - сироти; діти, позбавлених батьківського піклування; діти з малозабезпечених сімей; діти, батьки яких брали участь в антитерористичній операції були забезпечені 100% харчуванням за рахунок місцевого бюджету, інші діти - з розрахунку 50% оплата з місцевого бюджету і 50% - батьківська плата). Фактично використано - 84,4 тис.грн.

Протягом табірної зміни робота в пришкільних таборах проводилась відповідно до напрямків виховної роботи, а саме: громадсько-патріотичного, спортивно-оздоровчого, художньо - естетичного, екологічного, трудового, тощо.

  Всього послугами оздоровлення, відпочинку та реабілітаційних центрів за період з 2019 року по ІІ квартал 2020 року  скористалося 1506 дітей з м. Дружківка.

У зв'язку з несприятливою епідеміологічною обстановкою, що склалася в країні (поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2), Кабінетом Міністрів України був запроваджений карантин, який призупинив роботу оздоровчих та відпочинкових закладів у 2020 році.

Виконання завдань щодо оздоровлення та відпочинку дітей в м. Дружківці триває.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 26 Закону України від 21.05.1997                           № 280/97-ВР  „Про місцеве самоврядування в Україні”,  міська рада

 

ВИРІШИЛА

  1. Взяти до відома інформацію начальника управління соціального захисту населення Дружківської міської ради Небогатікової Г.Г. про хід виконання міської комплексної програми “Оздоровлення та відпочинок дітей м. Дружківка на 2019-2022 роки”.
  2. Рекомендувати Управлінню соціального захисту населення Дружківської міської ради (Небогатікова), міському відділу охорони здоров’я Дружківської міської ради (Деснова), відділу освіти Дружківської міської ради (Лазебник) продовжити роботу з організації оздоровлення та відпочинку дітей.
  3. Координацію роботи щодо виконання цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Слесаренко Н.Є. та секретаря міської ради Григоренка В.Б.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії міської ради з питань освіти, культури, спорту та  молоді (Кулик) та з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та екології (Какуша).

 

 

 

Секретар міської ради                                     В.Б. ГРИГОРЕНКО