Документ № 227 від 17.06.2020 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

22.06.2020


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

17.06.2020 м. Дружківка №227
 
Про стан надходження акцизного податку до бюджету міста за січень-травень 2020 року

Заслухавши інформацію начальника міського фінансового управління Дружківської міської ради Трушиної І.В. про стан надходження акцизного податку до бюджету міста за січень-травень 2020 року виконавчий комітет відмічає, що одним із бюджетоутворюючих джерел доходів загального фонду місцевого бюджету є акцизний податок, частка якого в загальній сумі надходжень становить  2,4 % та дорівнює 5,7 млн.грн. планових призначень на рік. Платниками цього податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам  пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби. На території
м. Дружківка  функціонує 111 об’єктів торгівлі підакцизними товарами.  

Питання щодо збільшення надходжень акцизного податку до міського бюджету знаходиться на постійному контролі  Дружківської міської ради, її виконавчого комітету, міського фінансового управління Дружківської міської ради та Костянтинівсько – Дружківського управління Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області (далі - ГУ ДПС).

Міським фінансовим управлінням постійно проводиться  аналіз надходжень та виконання планових призначень акцизного податку. Міським фінансовим управлінням за обміном інформацією з Костянтинівсько – Дружківським управлінням ГУ ДПС у Донецькій області  продовжується проведення щомісячного аналізу надходження та стану заборгованості з акцизного податку від роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

За підсумками  січня – травня   2020  року  в  доход  загального  фонду  місцевого бюджету м. Дружківка  надійшло 3,1 млн.грн. акцизного податку, що склало 129,6% від плану на відповідний період та більше на 35,7%  або на  0,8 млн.грн. аналогічного періоду минулого року, у тому числі:

- з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів надійшло 2,3 млн.грн., що склало 128,7% від плану надходжень;

- з виробленого в Україні пального надійшло 0,2 млн. грн., що склало  177,9 % від плану надходження;

- з ввезеного на митну територію України пального надійшло 0,6 млн. грн., що склало  122,4% від плану надходження.

Порядок зарахування частини акцизного податку  у розмірі 13,44% з виробленого в Україні  та ввезеного на митну територію України пального визначений та затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2020 року № 73. У 2020 році обсяг      відрахування з Державного бюджету акцизного податку з ввезеного та виробленого в Україні палива, згідно норм Бюджетного кодексу України,  залежить від обсягів роздрібного продажу пального суб’єктами господарювання на території міста та прогнозується на рівні 1,6 млн.грн.   

На теперішній час у Костянтинівсько – Дружківському управлінні ГУ ДПС у Донецькій області  зареєстровано 80 платників акцизного податку, що здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами у м.Дружківка. Значну питому вагу 84,7% або 1,9 млн.грн. в обсязі надходжень акцизного податку від роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами займають 5  найбільших суб’єктів господарювання: ТОВ «АТБ-маркет» - 0,6 млн.грн., ТОВ «Сільпо-фуд» - 0,4 млн.грн., ТОВ «УДК»- 0,7 млн.грн., ДП «Рітейл центр» - 0,1 млн.грн., ТОВ «Санрім» - 0,1 млн.грн.

Середньомісячні надходження акцизного податку від роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами у 2020 році зросли та становлять 450,9 тис.грн. проти 348,2 тис.грн. у  2019 році, прогноз надходження за 2020 рік станом на 01.06.2020 року складає 5,2 млн.грн. Разом прогноз надходження акцизного податку від роздрібної торгівлі підакцизними товарами та палива становить 6,8 млн.грн., що більше надходжень 2019 року на 0,8  млн.грн.,  або на  13,3%.              

Міським фінансовим управлінням Дружківської міської ради було направлено запит до Головного управління ДПС у Донецькій області щодо проведених перевірок суб’єктів господарювання з питання обігу підакцизних товарів. До місцевого бюджету за січень – травень поточного року надійшло штрафних санкцій за  порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів – 58,0 тис.грн., що становить 232 % плану на відповідний період.

Міським фінансовим управлінням було запропоновано Костянтинівсько – Дружківському управлінню ГУ ДПС у Донецькій, в цілях більш ефективного наповнення місцевого бюджету акцизним податком, запрошення платників, які декларують незначні суми акцизного податку або мають заборгованість, для заслуховування  на нарадах з питань погашення заборгованості. За даними декларування суб’єктів господарювання щомісячно  проводиться аналіз задекларованих сум платників на 1 об’єкт торгівлі до попереднього місяця. По платникам з незначними сумами акцизного податку та декількома торговими об’єктами направляються пропозиції до Головного управління ДПС у Донецькій області щодо проведення перевірок таких суб’єктів господарювання.

На   підставі викладеного, керуючись   ст.  28    Закону   України  від   21.05.1997
№280-97/ВР  «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

 

         ВИРІШИВ:

 

  1. Інформацію начальника міського фінансового управління Дружківської міської ради Трушиної І.В. про стан надходження акцизного податку до бюджету міста за січень - травень 2020 року прийняти до відома.
  2. Міському фінансовому управлінню Дружківської міської ради (Трушина):

2.1. Здійснювати контроль за виконанням плану надходжень зі сплати акцизного податку в межах наданих повноважень.

2.2. Запрошувати сумісно з Костянтинівсько – Дружківським управлінням ГУ ДПС у Донецькій області (Гринцов) боржників та суб’єктів господарювання, які декларують незначні суми акцизного податку та мають податковий борг по акцизному податку та штрафним санкціям, на наради щодо заборгованості.

Термін: згідно графіку  проведення нарад.

  1. Міській робочій групі з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення (Поляков) у разі встановлення факту безліцензійної торгівлі підакцизними товарами, направляти інформацію до Головного управління Державної податкової служби України у Донецькій області.
  2. Рекомендувати начальнику Костянтинівсько-Дружківського управління ГУ ДПС у Донецькій області (Гринцов):

4.1. Забезпечити максимальний контроль за надходженням акцизного податку, відпрацювання наявних резервів та виконання планових бюджетних призначень, затверджених міською  радою на поточний рік.                                                                                                                                                                                                                                     

4.2. Посилити роботу з ліквідації заборгованості по штрафним санкціям, застосованим до суб’єктів господарювання за порушення норм чинного законодавства при реалізації підакцизних товарів. Інформувати міського голову про проведену роботу з питань стягнення заборгованості.

Термін: до 01.09.2020

4.3. Здійснювати контроль за своєчасністю та повнотою реєстрації суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів та  надавати міському голові інформацію щодо задекларованих обсягів акцизного податку у розрізі  суб’єктів господарювання, видів підакцизних товарів, податкового боргу.

Термін: щомісячно до 6 числа

  1. Рекомендувати Дружківському міському відділу Державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) (Хащенкова) посилити роботу щодо примусового виконання рішень суду про стягнення штрафних санкцій, застосованих за порушення норм чинного законодавства при реалізації підакцизних товарів. Інформувати міського голову про проведену роботу.

Термін: до 01.09.2020

  1. Координаційне забезпечення щодо виконання цього рішення покласти на міське фінансове управління Дружківської міської ради (Трушина).
  2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Полякова О.О.

 

 

Секретар міської ради                                                                                                                Б.В. ГРИГОРЕНКО