Документ № 208 від 03.06.2020 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

05.06.2020


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

03.06.2020 м. Дружківка №208
 
Про організацію роботи щодо об’єктів виносної торгівлі, ліквідації стихійної торгівлі та торгівлі з рук у невстановлених місцях в м. Дружківка

З метою ліквідації осередків несанкціонованої (стихійної) торгівлі на території міста, якісного покращення благоустрою, недопущення інфекційних захворювань і продовольчої небезпеки споживчого ринку, а також з метою підтримки підприємців, які працюють відповідно до чинного законодавства України, сплачуючи податки та збори до бюджетів, у т.ч. до міського бюджету,  в  м. Дружківка працівниками комунального підприємства  «Муніципальна варта» Дружківської міської ради та працівниками Дружківського відділення поліції Краматорського відділу поліції ГУНП в Донецькій області постійно ведеться робота щодо ліквідації стихійної (несанкціонованої) торгівлі.  Протягом 2019 та з початку 2020 року, працівниками комунального підприємства «Муніципальна варта» Дружківської міської ради проведено 83 рейди до місць стихійної торгівлі. В результаті  було складено 65 адміністративних протоколів за статтею 160 частина 1 КУпАП. За результатами розгляду протоколів на 7 осіб накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 543,0 грн., інших правопорушників судом звільнено від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП та оголошено усні зауваження.

Працівниками Дружківського відділення поліції Краматорського відділу поліції ГУНП в Донецькій області протягом 2019 року  було складено 61 адміністративний протокол за ст. 160 КУпАП, у поточному році було складено 39 адміністративних протоколів. Накладена сума штрафів в 2019 році склала 1586 грн., протягом поточного року – 290 грн.

Як приклад успішної боротьби з проявами стихійної торгівлі є   подолання найбільшого осередка несанкціонованої торгівлі в районі магазину «АТБ» по вул. Космонавтів. Силами працівників КП «Муніципальна варта» шляхом щоденних ранкових рейдів до даного місця стихійної торгівлі та недопущення зайняття місця торгівлі стихійними торговцями з подальшим контролем ситуації протягом дня, що тривало декілька тижнів, місце скупчення несанкціонованої торгівлі вдалось ліквідувати. По проходженню багатьох місяців ситуація стала контрольованою. На сьогоднішній день в даному місці спостерігаються лише поодинокі випадки стихійної торгівлі. 

Робочою групою з обстеження об’ єктів виносної торгівлі продовольчими товарами ведеться робота з перевірки стану діяльності об’єктів виносної торгівлі продовольчими товарами. За попередній рік обстежено 20 торгівельних об’єктів юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. За результатами обстеження виявлено, що деякими суб’єктами господарювання, а саме: ФОП Чуприна Л.В., Єщенко А.О. та Гайдуком В.В. порушуються санітарні норми та правила торгівлі, не виконуються вимоги Закону України «Про охорону праці». А також виявлені працівники без трудових відносин у  встановленому чинним законодавством України порядку. При повторному огляді зазначених торгівельних об’єктів дані порушення були усунуті.

У 2020 році введення карантину Постановами Кабінета міністрів України від 11.03.2020  № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та  від 20.05.2020 р. № 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів"  внесло свої корективи і в діяльність робочої групи з обстеження об’єктів виносної торгівлі продовольчими товарами в місті. У зв’язку з чим робота з перевірки стану діяльності об’єктів виносної торгівлі продовольчими товарами буде розпочата по закінченню карантинних заходів та триватиме до серпня місяця включно.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтею 30 Закону України від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

ВИРІШИВ:

  1. Інформацію начальника комунального підприємства «Муніципальна варта» Дружківської міської ради Єфремова В.Б. про організацію роботи щодо виносної торгівлі, ліквідації стихійної торгівлі та торгівлі з рук у невстановлених місцях у м. Дружківка прийняти до відома.
  2. Комунальному підприємству «Муніципальна варта» Дружківської міської ради (Єфремов) щомісячно розробляти та погоджувати з заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Поляковим О.О. графік регулярних рейдів з ліквідації несанкціонованої (стихійної) торгівлі.
  3. Рекомендувати Дружківському відділенню поліції Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Донецькій області (Чинчевич) посилити роботу щодо притягнення до відповідальності порушників, які здійснюють торгівлю у невстановлених місцях.
  4. Рекомендувати Управлінню Держпродспоживслужби в м. Дружківці (Беспалий), Дружківській міській державній лікарні ветеринарної медицини (Мітасов) проводити серед населення міста роз’яснювальну роботу з питань небезпеки вживання продуктів, які реалізуються на стихійних ринках.
  5. Відділу економіки, інвестиційно-інноваційного розвитку та енергоменеджменту виконавчого комітету Дружківської міської ради (Коротун) у літній період проводити інформування громадян через офіційний веб-сайт Дружківської міської ради щодо недопущення порушень чинного законодавства у сфері торгівлі, міру відповідальності за даного роду правопорушення та потенційної небезпеки від придбання продуктів харчування у невстановлених місцях на території міста не рідше одного разу на місяць.
  6. Рекомендувати суб’єктам господарювання, що забезпечують функціонування міських ринків, торгівельних комплексів, інших об’єктів торгівлі, постійно вживати дієвих заходів щодо протидії та ліквідації несанкціонованої (стихійної) торгівлі на прилеглих територіях до ринків та об’єктів торгівлі.
  7. Відділу економіки, інвестиційно-інноваційного розвитку та енергоменеджменту (Коротун), Управлінню житлового та комунального господарства (Гейченко), керівникам комунальних підприємств, головам квартальних комітетів надавати оперативну інформацію КП «Муніципальна варта» та Національній поліції щодо виявлених місць здійснення несанкціонованої (стихійної) торгівлі на територіях приватного сектору.
  8. Рішення виконкому міської ради від 05.06.2019 № 291 «Про організацію роботи щодо виносної торгівлі, ліквідації стихійної торгівлі та торгівлі з рук у невстановлених місцях у м. Дружківка» зняти з контролю.
  9. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на відділ економіки, інвестиційно-інноваційного розвитку та енергоменеджменту  виконавчого комітету Дружківської міської ради (Коротун) та комунальне підприємство «Муніципальна варта» Дружківської міської ради (Єфремов) згідно з розподілом обов’язків.
  10. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Полякова О.О.

 

Секретар міської ради                                                                                                    В.Б.ГРИГОРЕНКО