Документ № 7/72-7 від 27.05.2020 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

01.06.2020


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

27.05.2020 м. Дружківка №7/72-7
 
Про хід виконання Програми щодо реалізації Конвенції про права інвалідів на період до 2020 року

Заслухавши інформацію начальника управління соціального захисту населення Дружківської міської ради Небогатікової Г.Г. про хід виконання Програми щодо реалізації Конвенції про права інвалідів на період до 2020 року  міська рада відмічає, що протягом 2019 року (далі - звітний період)  проводилась відповідна робота щодо соціального захисту осіб з інвалідністю.

Управлінням соціального захисту населення Дружківської міської ради (далі – управління) ведеться персоніфікований облік  осіб з інвалідністю міста та дані про них заносяться до Централізованого банку даних інвалідів (далі - ЦБІ).  З метою наповнення ЦБІ ведеться роз’яснювальна робота серед осіб з інвалідністю щодо отримання  індивідуальної програми реабілітації (далі - ІПР).

На обліку в управлінні перебуває 3030 осіб з інвалідністю. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321  «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів» управлінням  у 2019 році у ЦБІ сформовано 1141 електронне направлення 381 особі з інвалідністю.     

Управлінням у 2019 році укладено 178 договорів на загальну суму 3 327,97 тис.грн. та забезпечено 414 осіб 932 технічними та іншими засобами реабілітації.

Санаторно-курортними  путівками протягом звітного періоду забезпечено 61 особу пільгової категорії, з них за вільним вибором санаторно-курортного закладу 36 осіб,  путівками від Міністерства соціальної політики України – 54 особи.

У поточному році 63 особи з інвалідністю було направлено для проходження навчання у професійних центрах реабілітації для осіб з інвалідністю, з них 59 осіб до Східного центру комплексної реабілітації осіб з інвалідіністю Дружківської міської ради.

З метою забезпечення виконання програми в закладах освіти запроваджено систему організаційно-методичної, консультативно-роз´яснювальної роботи серед керівних та педагогічних кадрів дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів, громадськості, батьків щодо забезпечення психолого-педагогічної та соціальної реабілітації дітей з обмеженими можливостями здоров´я. 

Проводиться сімейно — психологічна корекція, допомога у вирішенні конфліктів, навчання раціональним засобам подолання внутрішньосімейних проблем. Батьки своєчасно одержують інформацію про зміст державних освітніх програм, законодавчих документів, навчально — виховної роботи, правових документів. Вчителі мають тісний зв’язок з батьками і проводять з ними співбесіди, консультації.

Дружківський міський центр зайнятості в своїй роботі приділяє особливу увагу особам з інвалідністю, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні. З цією метою службою зайнятості постійно ведеться облік осіб з інвалідністю, які звернулися за пошуком роботи, та облік робочих місць, на які, за інформацією підприємств можуть бути працевлаштовані громадяни цієї категорії.

Особи з інвалідністю належать до уразливих груп населення, потребують соціального захисту, оскільки їм важко конкурувати на ринку праці в сучасних умовах.

Протягом звітного періоду у закладах охорони здоров’я міста проводилися семінари стосовно проведення медичних оглядів осіб з інвалідністю, забезпечення надання медичної допомоги та реабілітаційного лікування та профілактики захворювань, що призводять до інвалідності.

У закладах охорони здоров’я міста забезпечується надання доступної спеціальної медичної допомоги особам з інвалідністю, в тому числі дітям з інвалідністю. Закладами охорони здоров'я міста забезпечується проведення комплексного медичного огляду осіб з інвалідністю з проведенням необхідних обстежень відповідно до стандартів надання медичної допомоги та індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю. Особи з інвалідністю забезпечуються пільговими медикаментами на підставі постанови Кабінету Мністрів України від 17.08.1998 № 1303 в обсязі виділеного фінансування.

За 2019 рік  на пільгове лікування використано 1276,712 тис. грн. Пільгове забезпечення медикаментами отримали 828 осіб. 

Двоє дітей хворих на фенілкетонурію протягом 2019 року забезпечувались лікувальним харчуванням за рахунок місцевого бюджету, закуплено лікувальне харчування на суму 691,540 тис. грн. Проводяться профілактичні огляди, лікування,  при потребі протезування.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1301 «Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів і дітей інвалідів технічними та іншими засобами» особи з інвалідністю забезпечуються слуховими апаратами, сечоприймачами, калоприймачами, підгузками.

Протягом 2019 року забезпечено виробами медичного призначення за рахунок коштів місцевого бюджету 891 особу з інвалідністю на суму 303,84 тис. грн.

У територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Дружківка  до занять на факультетах «Університету III віку» у 2019-2020 навчальному році залучено 28 осіб з інвалідністю. Забезпечено соціальну, трудову,  соціально-побутову адаптацію осіб з інвалідністю, а також у масових заходах територіального центру.

Проведено 15 індивідуальних консультацій  щодо відновлення втрачених навичків. Надано 142 соціально-медичні послуги 59 особам з інвалідністю. Працює пункт прокату технічних  та інших засобів реабілітації, протягом звітного періоду забезпечено 17 осіб з інвалідністю  технічними та іншими засобами реабілітації. Надана допомога в оформленні субсидії на  опалювальний період 2019-2020 років 42 особам.

Соціальними працівниками надана допомога 57 особам з інвалідністю в організації закупки та доставки продуктів харчування, медикаментів за потребою, прибиранні приміщення, у дотриманні правил особистої  гігієни.

На картковому обліку в Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міста (далі - Центр) перебуває 34 особи з обмеженими фізичними можливостями, з них: 15 дітей та 19 – молодих осіб з інвалідністю віком від 18 до 35 років. Основною формою роботи з дітьми та молоддю з обмеженими фізичними можливостями є надання індивідуальних послуг. Спеціалісти Центру протягом звітного періоду надали 34 інформаційні послуги та  20 соціально-педагогічних консультацій.

Окрім цього 12 сімей в яких є діти з інвалідністю отримали гуманітарну допомогу у вигляді речей, продуктів харчування за рахунок Благодійного Фонду «Нестор» та громадської організації  « Радуга».
            На підставі вищевикладеної інформації, керуючись ст. 26 Закону України            від 21.05.1997  № 280/97-ВР  „Про місцеве самоврядування в Україні”,  міська рада

 

В И Р І Ш И Л А :

 

  1. Прийняти до відома інформацію начальника управління соціального захисту населення Дружківської міської ради Небогатікової Г.Г. про хід виконання Програми щодо реалізації Конвенції про права інвалідів на період до 2020 року.
  2. Зняти з контролю рішення Дружківської міської ради від 27.03.2013 № 6/31-5 “Про затвердження цільової програми щодо реалізації Конвенції про права інвалідів на період до 2020 року ” як виконане.

 

 

Секретар міської ради                                                                     В.Б. ГРИГОРЕНКО

 

 Інформаційна довідка

про  хід виконання Програми щодо реалізації Конвенції про права інвалідів на період до 2020 року  за 2019 рік

 

Міська цільова програма щодо реалізації Конвенції про права інвалідів  розроблена  відповідно до постанови  Кабінету  Міністрів  України  від 01.08.2012 р. № 706 „Про затвердження Державної цільової програми „Національний план дій з реалізації Конвенції  про права інвалідів ” на період до 2020 року, розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації від 24.09.2012 № 702 „Про затвердження регіональної програми з реалізації Конвенції про права інвалідів на період до 2020 року ” та з метою покращення реалізації прав і задоволення потреб осіб з інвалідністю нарівні з іншими громадянами, поліпшення умов їх життєдіяльності.

На сьогодні у місті за рахунок коштів державного та місцевого  бюджетів здійснюються заходи реалізації програми соціального захисту осіб з інвалідністю, а саме: забезпечення протезно-ортопедичними виробами та спеціальним автотранспортом, санаторно-курортне оздоровлення, виплата грошових компенсацій на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування осіб з інвалідністю, безкоштовне та пільгове встановлення особам з інвалідністю 1 та 2 групи телефонів, надання матеріальної допомоги, соціальна, трудова та професійна реабілітація осіб з інвалідністю та інші.

Управлінням соціального захисту населення Дружківської міської ради (далі – управління) ведеться персоніфікований облік  осіб з інвалідністю міста та дані про них заносяться до Централізованого банку даних інвалідів (далі - ЦБІ).  З метою наповнення ЦБІ ведеться роз’яснювальна робота серед осіб з інвалідністю щодо отримання  індивідуальної програми реабілітації (далі - ІПР).

На обліку в управлінні перебуває 3030 осіб з інвалідністю.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321  «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів» управлінням у 2019 році (далі - звітний період) у ЦБІ сформовано 1141 електронне направлення 381 особі з інвалідністю.

Управлінням проведено відповідну роботу, щодо формування черговості забезпечення осіб з інвалідністю та інших категорій громадян технічними та іншими засобами реабілітації, а також по оновленню направлень особам, які не були забезпечені зазначеними засобами. На виконання бюджетної програми КПКВК 2507030 “Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів” за напрямком “Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю”  управлінням, відповідно до кошторису, у 2019 році укладено 178 договорів на загальну суму 3327,97 тис. грн. та забезпечено 414 осіб 932 технічними та іншими засобами реабілітації.

Санаторно-курортними  путівками протягом звітного періоду забезпечено 61 особа пільгової категорії, з них за вільним вибором – 36 осіб, за путівками від Міністерства соціальної політики України – 54 особи.

На обліку для забезпечення автомобілями через органи соціального захисту населення перебуває 24 особи  з інвалідністю.

Управлінням, для підтримки осіб з інвалідністю, надаються державні виплати та  компенсації, відповідно до чинного законодавства.

У поточному році 63 особи з інвалідністю було направлено для проходження навчання у професійних центрах реабілітації для осіб з інвалідністю, з них 59 осіб до Східного центру комплексної реабілітації осіб з інвалідіністю Дружківської міської ради.

Для поліпшення забезпечення життєвого рівня осіб з інвалідністю по зору I-II груп  продовжує працювати міська програма “Програма соціального захисту осіб з інвалідністю

І – ІІ груп по зору у м. Дружківка на 2020-2021 роки та кошторисного розрахунку на відшкодування витрат щодо оплати послуг телефонного зв’язку” за послуги зв’язку у 2019 році сплачено 2,66 тис. грн., пільгу отримали 7 осіб з інвалідністю. З цією метою також, відповідно до рішення Дружківської міської ради від 19.03.2020 № 7/68-4, надається пільга особам з інвалідністю по зору І та ІІ груп та дітям з інвалідністю по зору до 18 років. Протягом звітного періоду сплачено 28,9 тис. грн.  

Відділом містобудування та архітектури виконавчого комітету Дружківської міської ради сумісно зі службами та управліннями відповідного напрямку проводиться вибірковий аудит стану об’єктів на доступність їх людей з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення, в тому числі установ та закладів системи соціального захисту населення міста. За результатами такого аудиту, у разі необхідності, власниками (балансоутримувачами) будівель установ та закладів системи соціального захисту населення міста здійснюються заходи щодо обладнання елементами доступності доступними для людей з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення відповідно до Державних будівельних норм  ДБН В.2.2-40: 2018 «Інклюзивність будівель і споруд» для забезпечення безумовного додержання законодавства щодо створення належних умов життєдіяльності людей з інвалідністю та забеспечення їх прав. Зокрема: безпроблемне пересування по прилеглій території, наявність визначених місць для паркування автомобілів інвалідів найближче до входу у будинок, входи/виходи, двері, доступний заїзд у приміщення, сходи/пандуси, відсутність порогів, широкі двері, широкі коридори, доступність до усіх поверхів у приміщенні (ліфти, ескалатори, пандуси тощо), наявність доступних і пристосованих для неповносправних санітарно-гігієнічних приміщень: туалету, душової тощо, доступні для людей у візках таксофони, банкомати. Означення місцезнаходження (піктограми).

З метою забезпечення виконання програми в закладах освіти запроваджено систему організаційно-методичної, консультативно-роз´яснювальної роботи серед керівних та педагогічних кадрів дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів, громадськості, батьків щодо забезпечення психолого-педагогічної та соціальної реабілітації дітей з обмеженими можливостями здоров´я. 

Кожен квартал родини дітей з інвалідністю, які навчаються в закладах освіти міста, відвідуються  комісією і складаються акти перевірки умов проживання учнів в родинах. Заведені картки індивідуального супроводу дітей, проведено обстеження емоційно — вольової сфери, діагностичні обстеження, вироблені рекомендації батькам з питань виховної, соціальної адаптації, позашкільної зайнятості.

Проводиться сімейно — психологічна корекція, допомога у вирішенні конфліктів, навчання раціональним засобам подолання внутрішньосімейних проблем. Батьки своєчасно одержують інформацію про зміст державних освітніх програм, законодавчих документів, навчально — виховної роботи, правових документів. Вчителі мають тісний зв’язок з батьками і проводять з ними співбесіди, консультації.

Виявляються інтереси і схильності дітей, вони залучаються до участі в гуртках. Діти з інвалідністю є учасниками шкільних та міських заходів: ярмарок, концертів,  приймають участь у міських конкурсах та фестивалях.

Дружківський міський центр зайнятості в своїй роботі приділяє особливу увагу особам з інвалідністю, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні. З цією метою службою зайнятості постійно ведеться облік осіб з інвалідністю, які звернулися за пошуком роботи, та облік робочих місць, на які, за інформацією підприємств можуть бути працевлаштовані громадяни цієї категорії. Особи з інвалідністю належать до уразливих груп населення, потребують соціального захисту, оскільки їм важко конкурувати на ринку праці в сучасних умовах. Міським центром зайнятості створено умови для отримання особами з інвалідністю послуг з працевлаштування як самостійно, так і за допомогою фахівців. Забезпечено безперешкодний доступ до джерел інформації міської служби зайнятості: споруду облаштовано пандусом, передбачено кнопку виклику працівників центру.

Протягом звітного періоду у закладах охорони здоров’я міста проводилися семінари стосовно проведення медичних оглядів осіб з інвалідністю, забезпечення надання медичної допомоги та реабілітаційного лікування та профілактики захворювань, що призводять до інвалідності.

Заклади охорони здоров’я міста працюють в тісному контакті з громадськими організаціями осіб з інвалідністю з питань життєдіяльності, проводяться сумісні заходи щодо профілактики захворювань та попередження інвалідності.

З приводу профілактики хронічних захворювань, та запобіганню розвитку хвороб, що призводять до інвалідності прочитано 16  лікарських лекцій, проведено 216  бесід середнім медичним персоналом, розповсюджено 120 пам’яток для населення.

В закладах охорони здоров'я міста забезпечені умови для безперешкодного доступу маломобільної категорії населення до медичних установ. У 2019 році влаштовано пандуси до будівлі інфекційного відділення та стаціонарного корпусу комунальної лікувально-профілактичної установи «Дружківська міська клінічна лікарня №1». При відсутності пандусу встановлені кнопки виклику для осіб з інвалідністю. Всі заклади охорони здоров'я міста забезпечені спеціальними вивісками з відповідними ознаками. Приміщення закладів оснащені тактильними табличками з інформацією, зазначеною шрифтом Брайля. Розроблений план заходів для захисту осіб з інвалідністю з ураженням органів зору, слуху, опорно-рухового апарату, розумовою відсталістю, психічними розладами при виникненні надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру. У 2019 році надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру не виникали.

У закладах охорони здоров’я міста забезпечується надання доступної спеціальної медичної допомоги особам з інвалідністю, в тому числі дітям з інвалідністю. Закладами охорони здоров'я міста забезпечується проведення комплексного медичного огляду особам з інвалідністю з проведенням необхідних обстежень відповідно до стандартів надання медичної допомоги та індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю. Особи з інвалідністю забезпечуються пільговими медикаментами на підставі постанови Кабінету Мністрів України від 17.08.1998 № 1303 в обсязі виділеного фінансування.

За 2019 рік  на пільгове лікування використано 1276,712 тис. грн. Пільгове забезпечення медикаментами отримали 828 осіб.  Двоє дітей хворих на фенілкетонурію протягом 2019 року забезпечувались лікувальним харчуванням за рахунок місцевого бюджету, закуплено лікувальне харчування на суму 691,540 тис. грн. Проводяться профілактичні огляди, лікування,  при потребі протезування.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1301 «Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів і дітей інвалідів технічними та іншими засобами» особи з інвалідністю забезпечуються слуховими апаратами, сечоприймачами, калоприймачами, підгузками. Протягом 2019 року закуплено 510 упаковок підгузок для 48 осіб з інвалідністю, 840 калоприймачів для 2 осіб з інвалідністю, 1 слуховий апарат -  використано 303,836 тис. грн. місцевого бюджету.

Всі заклади охорони здоров'я міста забезпечені нормативно-методичною базою щодо питань реабілітації осіб з інвалідністю, їх соціальної захищеності.

Медичні працівники закладів охорони здоров'я міста постійно проводять роз’яснювальну роботу з особами з інвалідністю, щодо необхідності отримання кожним індивідуальної програми реабілітації. Для осіб з інвалідністю, що мають безстрокову групу інвалідності, розроблена спрощена схема оформлення документів на МСЕК для отримання ІПР.

На кожну особу з інвалідністю заведена карта диспансеризації, в якій відображаються індивідуальні плани лікувально-профілактичних та реабілітаційних заходів, та їх виконання.

Після проведення комплексного медичного огляду відповідним лікарем проводиться оцінка стану здоров'я пацієнта з урахуванням основного та супутніх захворювань, та корегування індивідуальних лікувально-профілактичних планів.

В акушерському відділенні КНП «ЦМКЛ» забезпечено  проведення масового скринінгу новонароджених на фенілкетонурію, вроджений гіпотеріоз, муковісцидоз.

Станом на 27.12.2019 народилось 266 дітей, скринінгом охоплено 263 дитини, це 98,9%. 1 дитина переведена до відділення патології новонароджених м. Краматорськ протягом першої доби, 1 дитина померла , 1 відмова батьків.

У територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Дружківка  до занять на факультетах «Університету III віку» у 2019-2020 навчальному році залучено 28 осіб з інвалідністю. Забезпечено соціальну, трудову,  соціально-побутову адаптацію осіб з інвалідністю, а також участь у масових заходах терцентру. Проведено 15 індивідуальних консультацій  щодо відновлення втрачених навичок. Надано 142 соціально-медичні послуги 59 особам з інвалідністю. Працює пункт прокату технічних  та інших засобів реабілітації, протягом року забезпечено 17 осіб з інвалідністю  технічними та іншими засобами реабілітації. Надана допомога в оформленні субсидії на  опалювальний період 2019-2020 років 42 особам з інвалідністю. Надана допомога 57 особам з інвалідністю соціальними робітниками в організації закупки та доставки продуктів харчування, медикаментів за потребою, прибиранні приміщення, у дотриманні правил особистої  гігієни.

На базі Східного центру комплексної реабілітації  осіб з інвалідністю Дружківської міської ради функціонує реабілітаційний зал  для осіб з інвалідністю, де проводиться  фізкультурно-спортивна реабілітація. Один раз на тиждень тренується команда осіб з інвалідністю з настільного тенісу, дартсу, шашкам, шахам, нардам та бочча. Реабілітаційний зал  знаходиться на першому поверсі з доступним вхідним прорізом та санвузлом. Триває запровадження комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів на базі Всеукраїнського, міжрегіональних та міських центрів професійної реабілітації інвалідів та забезпечення підвищення рівня доступності та ефективності професійної реабілітації інвалідів. Проводиться робота з пропаганди здорового способу життя.

На картковому обліку в Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міста (далі - Центр) перебуває 34 особи з обмеженими фізичними можливостями, з них: 15 дітей та 19 – молодих осіб з інвалідністю віком від 18 до 35 років. Основною формою роботи з дітьми та молоддю з обмеженими фізичними можливостями є надання індивідуальних послуг. Спеціалісти Центру протягом звітного періоду надали 34 інформаційні послуги та  20 соціально-педагогічних консультацій.

Окрім цього 12 сімей, в яких є діти з інвалідністю, отримали гуманітарну допомогу у вигляді речей, продуктів харчування за рахунок Благодійного Фонду «Нестор» та громадської організації  « Радуга».

Діти залучаються до проведення культурологічних заходів, соціальних акцій. У роботі з цією категорією осіб виникає необхідність щодо фізичного, статевого виховання, здорового харчування, нормативно-правового захисту, прав та обов'язків батьків. Під час  соціального обслуговування посилено комплексну психолого-педагогічну допомогу і надання психологічної підтримки. До Міжнародного Дня осіб з інвалідністю  сумісно з працівниками центру дитячої та юнацької творчості проведений традиційний щорічний фестиваль творчості дітей та молоді з обмеженими    фізичними можливостями «Перша сніжинка». Усі діти, які приймалу участь у фестивалі, отримали солодкі призи (165 дітей).  Спеціалісти Центру захищають та забезпечують дотримання прав та інтересів дітей, оптимальні умови життя та розвитку з урахуванням індивідуальних потреб кожної дитини. Проводиться робота щодо виявлення різнобічних інтересів  дитини з метою залучення до гурткової роботи, культурологічних заходів.

 

 

 

 

Начальник управління                                                                    Г.Г. НЕБОГАТІКОВА