Документ № 7/72-6 від 27.05.2020 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

01.06.2020


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

27.05.2020 м. Дружківка №7/72-6
 
Про хід виконання заходів з реалізації в м. Дружківка Стратегії державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року

Заслухавши інформацію начальника управління соціального захисту населення Дружківської міської ради Небогатікової Г.Г. про хід виконання   заходів з   реалізації    в   м. Дружківка  Стратегії    державної політики з питань   здорового та  активного довголіття     населення   на   період до 2022 року (далі - Стратегія), затвердженої рішенням Дружківської міської ради  від 30.01.2019 № 7/54-5, міська рада відмічає, що на обліку в управлінні соціального захисту населення Дружківської міської ради (далі - управління) у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, станом на 01.05.2020 рік  перебуває 8250 осіб.

Відповідно до чинного законодавства управлінням забезпечується надання субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги особам похилого віку. Зазначені особи забезпечуються   технічними засобами реабілітації, протезно-ортопедичними виробами, санаторно-курортним лікуванням. Ветеранам війни  щорічно призначається та виплачується разова грошова допомога до 5 травня. Крім того призначається та виплачується щорічна допомога особам, яким виповнилось 100 та більше років за рахунок коштів місцевого бюджету.

З метою підвищення рівня доступності надання соціальних послуг громадянам похилого віку в управлінні працює «Мобільний офіс». У 2019 році здійснено  89 виїздів.

Управління співпрацює з Дружківською міською організацією ветеранів України (далі - міська організація ветеранів). Проводяться зустрічі з колективами міської організації ветеранів, з членами Ради ветеранів Дружківського машинобудівного заводу. Міська організація ветеранів  об'єднує 41 первинну організацію, з них 20 за місцем роботи і 18 за місцем проживання, усього ветеранська організація об'єднує 10410 осіб. Щорічно проводиться робота до підготовки та святкування річниці Дня Перемоги: організовуються зустрічі учнів шкіл міста із ветеранами.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)    м. Дружківка на виконання заходів Стратегії організовує для громадян похилого віку короткострокові курси комп’ютерної грамотності, навчання з використання сучасних електронних платіжних систем, програм дистанційного спілкування з використанням Інтернету, курси іноземної мови, зокрема на базі закладів освіти, установ соціального обслуговування, молодіжних центрів. Протягом звітного періоду організовані та працюють короткострокові комп’ютерні курси,  курси іноземної мови та  курси з використання новітніх технологій, мобільного зв’язку.

 Для громадян похилого віку проведено 57 благодійних культурних програм (вечори, тематичні зустрічі).  Проведено в установах соціального обслуговування 4 лекції та 15 бесід з питання запобігання нещасним випадкам серед громадян похилого віку.

З метою вивчення потреб громадян похилого віку у соціальних послугах, проведено 1198 опитувань громадян зазначеної категорії, аналіз їх звернень, визначено результати оцінки їх потреб.

Забезпечується охоплення соціальними послугами громадян похилого віку за місцем їх проживання. У 2019 році охоплено додатково 276 осіб. Проводяться бесіди-дискусії, книжкові виставки,  а також навчання з освоєння комп’ютера та Інтернета в рамках надання соціальної послуги «Університет третього віку», який відвідують 184  особи.

Закладами охорони здоров’я міста проводяться санітарно-просвітницькі роботи (бесіди, лекції, санбюлетені та інше) з питання здорового способу життя осіб усіх вікових груп, як умови здорового старіння та активного довголіття. Триває забезпечення інтегрованого та безперервного підходу до надання різних видів геріатричної допомоги та запобігання нещасним випадкам, зокрема падінням, що трапляються з громадянами похилого віку, шляхом підвищення рівня поінформованості населення щодо факторів нещасних випадків та ефективних профілактичних заходів. Здійснюється проведення обов'язкових та  профілактичних медичних оглядів громадян похилого віку на первинному рівні надання медичної допомоги. Так, у 2019 році проведено 782 медичних огляди.

В жовтні 2019 року відбувся міський святковий захід до Міжнародного дня людей похилого віку за участю керівництва міста, членів ветеранських організацій та творчих колективів. В святковому заході прийняло участь понад 350 осіб.

Відділом містобудування та архітектури виконавчого комітету Дружківської міської ради проводиться обстеження установ та закладів системи соціального захисту населення міста, житлових приміщень отримувачів послуг, на предмет створення умов для безперешкодного доступу та зручності пересування осіб з порушеннями опорно-рухового апарату та зору. У разі необхідності здійснюється  монтаж спеціального устаткування - «тривожної кнопки» екстреного зв’язку з відповідальним працівником соціальної служби, підйомників, поручнів, інших пристосувань, що забезпечують людині можливість бути незалежною. Протягом 2019 року обстежено 136 об’єктів.

Реалізація заходів Стратегії  державної політики з питань   здорового та  активного довголіття     населення      на     період  до 2022 року триває.

На підставі вищезазначеного та керуючись ст.26 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про  місцеве  самоврядування в Україні», міська рада

 

ВИРІШИЛА :

 

  1. Інформацію начальника управління соціального захисту населення Дружківської міської ради Небогатікової Г.Г. про хід виконання заходів з   реалізації    в м. Дружківка     Стратегії     державної політики з питань   здорового та  активного довголіття     населення      на     період до 2022 року прийняти до відома.
  2. Відповідальним виконавцям  Плану заходів з реалізації в м. Дружківка  Стратегії державної політики з питань   здорового та  активного довголіття     населення  на  період до 2022 року посилити  роботу в частині виконання  цих заходів.
  3. Координацію роботи щодо виконання цього рішення покласти на секретаря Дружківської міської ради Григоренка В.Б.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та екології  (Какуша).

 

Секретар міської ради                                                                                 В.Б. ГРИГОРЕНКО

 

Інформаційна довідка

про хід виконання рішення міської ради

від 30.01.2019 № 7/54-5 “Стратегії   державної політики з питань   здорового та  активного довголіття    

населення      на     період  до 2022 року»

 

На обліку в управлінні соціального захисту населення Дружківської міської ради (далі - управління) у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, станом на 01.05.2020 року, у відповідності до Закону України від 16.12.1993 № 3721-XII  «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»  перебуває 8316 осіб.

         Основними пріоритетними напрямками поліпшення умов для самореалізації та участі громадян похилого віку  в процесах розвитку суспільства є:

  • сприяння збереженню здоров’я осіб похилого віку та забезпечення благополуччя;
  • соціальний захист населення в частині надання підтримки індивідуальної життєздатності та незалежності громадян похилого віку, профілактики захворювань, надання послуг з їх раннього виявлення та запобігання передчасній смертності;
  • створення середовища, сприятливого для активного життя;
  • формування політики навчання протягом життя з метою залучення громадян похилого віку до участі в освітніх процесах, розширення можливостей оволодіння новими професійними та загальноосвітніми навичками, зокрема у сферах сучасних комунікацій, комп’ютерної та інформаційної грамотності.

           Відповідно до чинного законодавства управлінням забезпечується надання субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги особам похилого віку. У 2020 році 8092 осіб отримали субсидію на оплату житлово-комунальних послуг на суму 103946,5 тис.грн. та 900 осіб скористались пільгою на оплату житлово-комунальних послуг на суму понад             2310,50 тис.грн.

Зазначені особи забезпечуються  технічними засобами реабілітації, протезно-ортопедичними виробами, санаторно-курортним лікуванням.  Ветеранам війни  щорічно призначається та виплачується разова грошова допомога до 5 травня. Станом на 01.05.2020 1214 осіб отримали грошову допомогу на суму 1654,49 тис.грн.

Крім того призначається та виплачується щорічна допомога особам, яким виповнилось 100 та більше років за рахунок коштів місцевого бюджету. У поточному році 1 особа отримала зазначену виплату на суму                   5,00 тис.грн.за рахунок коштів міського бюджету.  

З метою підвищення рівня доступності надання соціальних послуг громадянам похилого віку в управлінні працює «Мобільний офіс». У 2019 році здійснено  90 виїздів, у 2020 році - 15.

Управління співпрацює з Дружківською міською організацією ветеранів України (далі - міська організація ветеранів). Проводяться зустрічі з колективами міської організації ветеранів, з членами Ради ветеранів Дружківського машинобудівного заводу. Міська організація ветеранів  об'єднує 41 первинну організацію, з них 20 за місцем роботи і 18 за місцем проживання, усього ветеранська організація об'єднує 10410 осіб. Щорічно проводиться робота до підготовки та святкування річниці Дня Перемоги: організовуються зустрічі учнів шкіл міста із ветеранами. Для вирішення соціальних проблем ветеранів, відповідно до колективних договорів, підприємства на рахунок ветеранських організацій відраховують 0,5% заробітної плати працюючих.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Дружківка на виконання заходів Стратегії організовує для громадян похилого віку короткострокові курси комп’ютерної грамотності, навчання з використання сучасних електронних платіжних систем, програм дистанційного спілкування з використанням Інтернету, курси іноземної мови, зокрема на базі закладів освіти, установ соціального обслуговування, молодіжних центрів. Протягом звітного періоду організовані та працюють короткострокові комп’ютерні курси,  курси іноземної мови та  курси з використання новітніх технологій, мобільного зв’язку. Також, працює мультидисциплінарна  команда, яка надає допомогу в косметичному ремонті житла.

 Для громадян похилого віку станом на 01.05.2020 проведено 57 благодійних культурних програм (вечори, тематичні зустрічі), в установах соціального обслуговування 4 лекції та 15 бесід з питання запобігання нещасним випадкам серед громадян похилого віку.

З метою вивчення потреб громадян похилого віку у соціальних послугах, проведено 1198 опитувань громадян зазначеної категорії, аналіз їх звернень, визначено результати оцінки їх потреб.

У місті надаються таки соціальні послуги:

- догляд вдома,  соціальна адаптація,  соціально-економічні консультування, представництво інтересів (отримують ці послуги громадяни похилого віку, особи з інвалідністю та внутрішньо переміщені особи);

- соціальна інтеграція та реінтеграція, кризове та екстрене втручання, консультування, соціальний супровід/патронаж, представництво інтересів, соціальна профілактика (отримують бездомні особи);

- надання притулку (отримують бездомні особи та внутрішньо переміщені особи);

- влаштування до сімейних форм виховання, соціальна інтеграція та реінтеграція, соціальна реабілітація, надання притулку, соціальний супровід, соціальна профілактика (отримують особи, діти та сім'ї які перебувають у складних життєвих обставинах; діти з інвалідністю; діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; особи, які постраждали від насильницьких та протиправних дій);

- догляд (отримують особи похилого віку, особи з інвалідністю, особи з психічними захворюваннями).

Забезпечується охоплення соціальними послугами громадян похилого віку за місцем проживання. У 2019 році охоплено додатково 276 осіб похилого віку. У 2020 році 63 особи.

Щомісячно проводяться семінари, тренінги заняття «Школа соціального робітника».

Всі заклади, установи та організації міста  забезпечують надання соціальних послуг у місті відповідно до чинного законодавства.

Проводяться бесіди-дискусії, книжкові виставки,  а також навчання з освоєння комп’ютера та Інтернета в рамках надання соціальної послуги «Університет третього віку», який відвідують 184  особи.

Закладами охорони здоров’я міста проводяться санітарно-просвітницькі роботи (бесіди, лекції, санбюлетені та інше) з питання здорового способу життя осіб усіх вікових груп, як умови здорового старіння та активного довголіття. Триває забезпечення інтегрованого та безперервного підходу до надання різних видів геріатричної допомоги та запобігання нещасним випадкам, зокрема падінням, що трапляються з громадянами похилого віку, шляхом підвищення рівня поінформованості населення щодо факторів нещасних випадків та ефективних профілактичних заходів. Здійснюється проведення обов'язкових та  профілактичних медичних оглядів громадян похилого віку на первинному рівні надання медичної допомоги.

В жовтні 2019 року відбувся міський святковий захід до Міжнародного дня людей похилого віку за участю керівництва міста, членів ветеранських організацій та творчих колективів. В святковому заході прийняло участь понад 350 осіб.

Відділом містобудування та архітектури виконавчого комітету Дружківської міської ради проводиться обстеження установ та закладів системи соціального захисту населення міста, житлових приміщень отримувачів послуг, на предмет створення умов для безперешкодного доступу та зручності пересування осіб з порушеннями опорно-рухового апарату та зору. У разі необхідності здійснюється  монтаж спеціального устаткування - «тривожної кнопки» екстреного зв’язку з відповідальним працівником соціальної служби, підйомників, поручнів, інших пристосувань, що забезпечують людині можливість бути незалежною. Протягом 2019 року обстежено 136 об’єктів.

Виконання заходів Стратегії  державної політики з питань   здорового та  активного довголіття     населення      на     період  до 2022 року триває.

 

 

 

Начальник управління                                               Г.Г. НЕБОГАТІКОВА