Документ № 7/72-4 від 27.05.2020 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

01.06.2020


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

27.05.2020 м. Дружківка №7/72-4
 
Про хід виконання комплексної програми «Ветеран» на період 2018 – 2022 роки

Заслухавши інформацію начальника управління соціального захисту населення Дружківської міської ради Небогатікової Г.Г. про хід виконання комплексної програми «Ветеран» на період 2018-2022 роки, затвердженої рішенням Дружківської міської ради від 22.12.2017 № 7/37-6 «Про затвердження комплексної Програми «Ветеран» на період 2018-2022 роки» міська рада відмічає, що протягом 2019 року та І кварталу 2020 року (далі - звітний період) відділами, управліннями міської ради, організаціями та підприємствами міста проводиться відповідна робота щодо соціального захисту ветеранів війни.

Станом на 01.05.2020 на обліку у програмному комплексі «Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» в управлінні соціального захисту населення Дружківської міської ради (далі – управління) знаходяться та отримують пільги, відповідно до чинного законодавства, 1198 ветерана війни, з яких: осіб з інвалідністю внаслідок війни – 142, учасників війни – 276,  учасників бойових                дій – 553, членів сімей померлих ветеранів війни – 227. 

Відповідно до чинного законодавства управління забезпечує технічними засобами реабілітації та протезно-ортопедичними виробами ветеранів війни.

За рахунок субвенцій з обласного бюджету 13 ветеранам війни надана пільга на безоплатне поховання на суму 26,26  тис. грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 № 112 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» проведена робота по виплаті одноразової грошової допомоги ветеранам війни до 5 травня.

У поточному році вищевказану виплату отримали 1200 осіб пільгової категорії на суму 1629,10 тис. грн.

Значна увага приділяється оздоровленню ветеранів війни. Протягом звітного періоду 1 ветеран війни отримав путівку до санаторію “Батьківщина” м. Трускавець. 

Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради співпрацює з міської радою ветеранів. Проводяться зустрічі з колективами Ради ветеранів міста,         з членами Ради ветеранів Дружківського машинобудівного заводу.

Також варто відмітити роботу, що проводиться з новою категорією ветеранів війни – учасниками бойових дій з числа учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил (далі - АТО/ООС). З метою забезпечення їх прав та гарантій всіма установами та закладами міста проводиться плідна робота в цьому напрямку згідно чинного законодавства та приділяється значна увага цій категорії пільговиків.

Так в місті постійно проводиться робота щодо інформування та забезпечення учасників АТО/ООС пільгами та компенсаціями відповідно до чинного законодавства.  У міських засобах інформації, на офіційному web-порталі, на світлодіодному екрані та на сайті управління  регулярно висвітлюється інформація щодо медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації. 

Станом на 01.05.2020 року на обліку  в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, що мають право на пільги в управлінні перебувають та користуються пільгами 387 учасників бойових дій з числа АТО/ООС, з них 45 - внутрішньо переміщені особи.

На обслуговуванні у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Дружківка (далі – територіальний центр) станом на 01.05.2020 перебуває 309 ветеранів, з яких: особи з інвалідністю внаслідок війни – 1 особа; учасники війни – 45 осіб, учасники бойових дій - 1  особа,  жертви нацистських переслідувань – 1 особа та ветерани праці – 260 осіб.

Протягом  звітного періоду проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 62 ветеранів.      

Громадянам, які знаходяться на обслуговуванні територіального центру у  відділенні соціальної допомоги вдома, надаються соціально-побутові послуги: придбання та доставка продуктів, приготування їжі, виклик лікаря, надання допомоги в проведенні періодичних медичних оглядів, доставка медикаментів, оформлення документів на отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, оплата комунальних платежів, прибирання житла, прання білизни, миття вікон, допомога в обробці присадибних ділянок, вирішення за дорученням громадян питань у державних органах, на підприємствах, в установах і організаціях та інші соціальні послуги.

В  закладах охорони здоров’я міста на 01.01.2020 року на обліку знаходилося  1015 ветеранів  війни  та  осіб,  прирівняних  до  них  по  пільгам, з них: осіб з інвалідністю внаслідок війни – 97 осіб, учасників бойових дій -  284 особи, учасників війни – 476 осіб, прирівняних  по  пільгам – 158 осіб. Із загального числа ветеранів воїнів  Афганців  –  137 осіб, учасників АТО/ООС  – 116 осіб.

Міська організація ветеранів  об'єднує 41 первинну організацію, з них 21 за місцем роботи і 17 за місцем проживання, усього ветеранська організація об'єднує 10288 осіб.

            Ветеранські організації міста приймають активну участь у заходах, присвячених Дню Соборності України, Дню вивода військ з Афганістану, Дню народження Тараса Шевченка, Дню Перемоги, Дню пам’яті та скорботи, Дню Державного Прапора України, Дню Незалежності України, Дню Захисника України та інші.

            За 2019 рік 7 ветеранських організацій надали матеріальну допомогу                 3000 ветеранам на суму 799,63 тис. грн. та 9 ветеранських організацій виділили кошти на привітання до свят 810 ветеранам на суму 346,02 тис. грн. Також, надано допомогу на ритуальні послуги на суму 107,32 тис. грн. та допомогу на ліки 314 ветеранам на суму 70,75 тис. грн.

            З урахуванням того, що ветерани війни, праці та особи похилого віку потребують постійного соціального захисту,  керуючись ст. 26 Закону України від  21.05.1997            № 280/97-ВР  „Про місцеве самоврядування в Україні”,  міська рада

 

В И Р І Ш И Л А :

 

 1. Взяти до відома інформацію начальника управління соціального захисту населення Дружківської міської ради Небогатікової Г.Г. про хід виконання комплексної програми «Ветеран» на період 2018 – 2022 роки.
 2. Рекомендувати керівникам підприємств, організацій та установ міста, міській раді ветеранів (Захватов):

2.1. продовжити роботу щодо покращення стану соціального захисту ветеранів війни, праці та осіб похилого віку в місті для надання їм практичної та матеріальної допомоги;

2.2. активізувати роботу з ветеранськими та громадськими організаціями з надання допомоги щодо покращення стану матеріально-побутових умов життя, соціального захисту ветеранів війни, праці та осіб похилого віку.

                                                                         Термін: протягом 2020 року

 

 1. Управлінню соціального захисту населення Дружківської міської ради (Небогатікова), територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Дружківки (Ченцова), міському відділу охорони здоров’я Дружківської міської ради (Деснова) продовжити роботу щодо покращення соціального захисту та оздоровлення ветеранів війни, праці та осіб похилого віку.

                                                                         Термін: протягом 2020 року

 

 1. Відділу освіти Дружківської міської ради (Лазебник), Дружківському професійному ліцею (Пометун), Дружківському житлово-комунальному коледжу (Гололобов), Дружківському технікуму Донбаської державної машинобудівної академії (Баштовий), міській раді ветеранів (Захватов), продовжити роботу з ушанування ветеранів Великої Вітчизняної війни.

        Термін: протягом 2020 року

 

 1. Відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради (Пивовар) та міській раді ветеранів (Захватов), продовжити роботу з організації та проведення відзначення пам’ятних та історичних дат.

                                                                          Термін: протягом 2020 року

 

 1. Координацію роботи щодо виконання рішення покласти на секретаря Дружківської міської ради Григоренка В.Б.
 2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та екології                                                                                                                 (Какуша).

 

 

 

Секретар міської ради                                                                     В.Б. ГРИГОРЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформаційна довідка

про хід виконання комплексної програми «Ветеран»  на період 2018-2022 роки, затвердженої рішенням Дружківської міської ради

від 10.04.2019 № 7/56-4 «Про затвердження комплексної Програми «Ветеран» на період 2018-2022 роки» за 2019 рік та І квартал 2020 року

 

З метою належного вшанування подвигу ветеранів війни над нацизмом у Другій світовій війні, вшанування подвигу звитяжців старшого покоління, увічнення пам’яті жертв війни та з нагоди відзначення в Україні  Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги управлінням соціального захисту населення Дружківської міської ради підготовлено рішення Дружківської міської ради про хід виконання рішення міської ради від 10.04.2019 №7/56-4 «Про затвердження комплексної Програми «Ветеран» на період 2018-2022 роки» за 2019 рік та               І квартал 2020 року.

На обліку у програмному комплексі «Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги», станом на 01.05.2020 року, знаходяться та отримують пільги, відповідно до чинного законодавства, 1243 ветерана війни, з них: осіб з інвалідністю внаслідок війни – 141, учасників війни – 281,  учасників бойових дій – 555, членів сімей померлих ветеранів війни — 266. 

Відповідно до чинного законодавства управління забезпечує технічними засобами реабілітації та протезно-ортопедичними виробами ветеранів війни.

За рахунок субвенцій з обласного бюджету 13 ветеранам війни надана пільга на безоплатне поховання на суму 26,26  тис.грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 № 112 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» проведена робота по виплаті одноразової грошової допомоги ветеранам війни до 5 Травня.

Отже, згідно з прийнятим Урядом рішенням виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 Травня у 2020 році передбачено у таких розмірах:

 • особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи - 4120 гривень;

II групи - 3640 гривень;

III групи - 3160 гривень;

 • учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1390 гривень;
 • особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - 4120 гривень;
 • членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 900 гривень;
 • учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога - 570 гривень.

У поточному році отримають вищевказану виплату 1200 осіб пільгової категорії на суму 1629,10 тис.грн. Станом на 15.04.2020, відповідно до фінансування, зазначену допомогу перераховано на поштові відділення та банківські установи у сумі 1460,93 тис.грн. для 1097 осіб.

Значна увага приділяється оздоровленню ветеранів війни. Протягом звітного періоду отримав путівку до санаторію “Батьківщина” м.Трускавець 1 ветеран війни.

Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради співпрацює з міської радою ветеранів. Проводяться зустрічі з колективами Ради ветеранів міста, з членами Ради ветеранів Дружківського машинобудівного заводу.

Також варто відмітити роботу, що проводиться з новою категорією ветеранів війни – учасниками бойових дій з числа АТО/ООС. З метою забезпечення їх прав та гарантій згідно чинного законодавства всіма установами та закладами міста проводиться плідна робота в цьому напрямку та приділяється значна увага цій категорії пільговиків.

В місті постійно проводиться робота щодо інформування та забезпечення учасників АТО/ООС пільгами та компенсаціями відповідно до чинного законодавства.  У міських засобах інформації, на офіційному web-порталі, на LED-екрані та на сайті управління  регулярно висвітлюється інформація щодо медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації. 

З цією метою забезпечено створення  на офіційному сайті Дружківської міської ради окремого розділу «Учасникам АТО/ООС», в якому розміщена інформація, що стосується прав цієї категорії громадян. Також для швидкого доступу  до цього розділу на головній сторонці web-сайту розміщено банер.

Станом на 01.04.2020 року на обліку  в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, що мають право на пільги в управлінні перебувають та користуються пільгами 385 учасників бойових дій з числа АТО/ООС, з них 45 - внутрішньо переміщені особи.

У 2019 році 14 учасників АТО/ООС отримали одноразову матеріальну допомогу на суму 18,00 тис.грн. за рахунок коштів місцевого бюджету.

На виконання вимог чинного законодавства учасники АТО/ООС отримують послуги  з професійної адаптації  та психологічної реабілітації за рахунок коштів державного бюджету. Так, у 2019 році, 14 учасників АТО/ООС отримали послуги з професійної адаптації на суму 83,10 тис.грн.

Також,  відповідно до кошторису, 5 учасників бойових дій отримали послуги з психологічної реабілітації у 2019 році за рахунок коштів державного бюджету на суму 55,07 тис.грн.

За рахунок коштів міського бюджету виготовлена та встановлена пам’ятна стела загиблому учаснику АТО/ООС на суму 15,0 тис.грн.

До міської комісії  з розгляду заяв щодо виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб та деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також для деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав та членів їх сімей із заявами про надання компенсації звернулась 21 особа. Комісією розглянуті всі звернення, надано заявку на отримання коштів на суму 18 845,98 тис.грн.

Станом на звітну дату на обліку в управлінні перебуває 3 члена сімей загиблих учасників АТО/ООС та 3 особи з інвалідністю внаслідок війни.

В 2019 році 3 особи отримали матеріальну допомогу за рахунок коштів обласного бюджету в сумі 15,00 тис.грн. Окрім того, 1 особа з інвалідністю внаслідок війни з числа АТО/ООС отримала у 2019 році матеріальну допомогу в сумі 8,00 тис.грн. за рахунок коштів обласного бюджету.

В закладах охорони здоров’я міста забезпечується безоплатна кваліфікована стаціонарна медична допомога учасникам АТО/ООС та членам сімей загиблих.  Відповідно до чинного законодавства учасники АТО/ООС забезпечуються пільговими медикаментами для амбулаторного лікування, зубним протезуванням за рахунок коштів місцевого бюджету. В 2019 році 18 учасників АТО/ООС проліковано в обласному госпіталі ветеранів війни м. Святогірськ, 1 в республіканському госпіталі (м.Циблі). При наявності медичних показань забезпечено позачергове санаторно-курортне лікування дітей з інвалідністю та дітей із сімей учасників АТО/ООС, протягом 2019 року  проліковано 6 дітей: 4 – в санаторії Міністерства Охорони Здоров’я України, 2 – в санаторії обласного значення.

Відповідно до чинного законодавства учасники АТО/ООС забезпечуються пільговими медикаментами для амбулаторного лікування, зубним протезуванням.

Протягом 2019 року пільговим  зубним протезуванням за рахунок місцевого бюджету забезпечено 7 учасників АТО/ООС, використано 14,91 тис.грн.

Протягом 2019 року пільговими медикаментами забезпечено 16 учасників АТО/ООС на суму  6,32 тис.грн.

В закладах освіти міста навчаються та харчуються за рахунок коштів місцевого бюджету 216 дітей учасників АТО/ООС, вартість пільгового харчування в день становить 13 грн.

3 метою підвищення конкурентоспроможності учасників АТО/ООС на ринку праці та надання їм психологічної підтримки фахівцями Дружківського міського центру зайнятості протягом звітного періоду надавались різноманітні послуги, в тому числі отримання статусу безробітного та матеріальної допомоги на випадок безробіття, сприяння постійній та тимчасовій зайнятості, індивідуальних профорієнтаційних послуг, в тому числі із застосуванням психодіагностичного тестування.

Протягом звітного періоду працевлаштовано на постійну роботу                     2 пільговика, 2 особи пройшли навчання шляхом стажування на робочому місці.

З метою забезпечення ефективного працевлаштування учасників АТО/ООС, успішної їх адаптації та закріплення на новому робочому місці, фахівцями центру зайнятості  було охоплено індивідуальним супроводом 3 особи цієї категорії.

В рамках Програми триває удосконалення практики індивідуальної роботи з кожною особою з числа учасників АТО/ООС, що звернулась до служби зайнятості, з метою збільшення обсягів їх охоплення активними заходами сприяння зайнятості.            За звітний період фахівцями центру зайнятості проводились                 семінари з техніки пошуку роботи, в тому числі для учасників АТО/ООС. Безробітні та зайняте населення з числа учасників АТО/ООС запрошувалися до участі у групових та масових профорієнтаційних заходах: ярмарках професій, вакансій, презентаціях професій, презентаціях роботодавців, днях відкритих дверей, тематичних семінарів, залучення учасників АТО/ООС до участі у групових та масових профорієнтаційних заходах: ярмарках професій, вакансій, презентаціях професій, презентаціях роботодавців, днях відкритих дверей, тематичних семінарів.

Для відкриття власної справи 1 безробітний з числа учасників АТО/ООС отримав одноразову виплату допомоги по безробіттю.

Станом на 01.05.2020 на обліку в Дружківському міському центрі зайнятості перебуває 1 особа - учасник АТО/ООС, з якою проводиться активна робота з питання працевлаштування.

З метою покращення стану соціального захисту ветеранів війни, праці та людей похилого віку в місті проводиться постійна робота по обстеженню стану матеріально-побутових умов для надання їм практичної та матеріальної допомоги. 

На обслуговуванні у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) станом на 01.04.2020 перебуває 312 ветеранів, з яких: особи з інвалідністю внаслідок війни – 2 особи; учасники війни – 45 осіб, учасники бойових дій - 1  особа,  жертви нацистських переслідувань – 1 особа та ветерани праці – 263 особи.

Протягом  звітного періоду проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 62 ветеранів.          

Громадянам, які знаходяться на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома, надаються соціально-побутові послуг: придбання та доставка продуктів, приготування їжі, виклик лікаря, надання допомоги в проведенні періодичних медичних оглядів, доставка медикаментів, оформлення документів на отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, оплата комунальних платежів, прибирання житла, прання білизни, миття вікон, допомога в обробці присадибних ділянок, вирішення за дорученням громадян питань у державних органах, на підприємствах, в установах і організаціях та інші соціальні послуги. Мультидисциплінарною командою надана допомога в косметичному ремонті житла 7 особам.

В  закладах охорони здоров’я міста на початок 2020 року на обліку знаходилося 1015 ветеранів  війни  та  осіб,  прирівняних  до  них  по  пільгам, з них:

            -    осіб з інвалідністю внаслідок війни – 97 осіб;

-    учасників бойових дій -  284 особи;        

-    учасників війни – 476 осіб;

-    прирівняних  по  пільгам – 158 осіб.

З загального числа ветеранів воїнів Афганців  -  137 осіб, учасників АТО/ООС  – 116 осіб.

У всіх закладах охорони здоров’я міста організовані виїзні бригади для проведення медичних оглядів нетранспортабельних ветеранів на дому.

Виїзними лікарськими бригадами на дому оглянуто 23 ветерана, з них осіб з інвалідністю внаслідок війни – 11 осіб, учасників бойових дій - 6 осіб, учасників війни -  6 осіб.

За 1 квартал 2020 року отримали лікування:

- стаціонарне                                - 29 ветеранів;

- санаторно-курортне                   - 2  ветерана;

- в стаціонарах на дому               - 28 ветеранів;

- в денних стаціонарах                - 10  ветеранів;

- в шпиталях ветеранів війни     - 13 ветеранів.

Зубному протезуванню у 1 кварталі 2020 року підлягало 39 ветеранів. На протезування з міського бюджету використано  7,92 тис. грн., в середньому на одну особу – 2,64 тис. грн. 

Важливим питанням в роботі з даною категорією є лікарське забезпечення. За звітний період на пільгове лікування витрачено 292,045 тис.грн., в т.ч. на ветеранів війни 20,497 тис. грн., на 1 ветерана, що отримували пільгові медикаменти, в середньому використано 499,93 грн., на 1 ветерана в місяць складає 8,14 грн. 

Всі заклади охорони здоров’я міста мають палати для лікування осіб з інвалідністю внаслідок війни (6 палат на 14 ліжок).

Всього на лікування ветеранів в стаціонарних відділеннях міста за 1 квартал      2020 року витрачено 19,12 тис. грн., з них бюджетних коштів 18,24 тис. грн., позабюджетних коштів 0,88 тис. грн., на харчування – 14,07 тис.  грн.

Протягом 1 кварталу 2020 року в закладах охорони здоров’я міста проліковано 29  ветеранів  війни (291 л/день), всі ветерани лікувались в палатах для ветеранів. Міський відділ охорони здоров’я, головні лікарі закладів охорони здоров’я міста беруть участь в ветеранських зустрічах, здійснюють допомогу з вирішення питань щодо медичного обслуговування ветеранів, розглядають звернення і запити.

Організація безкоштовної медичної допомоги, медикаментозного забезпечення ветеранів війни знаходиться під особистим контролем міського відділу охорони здоров'я та головних лікарів закладів охорони здоров'я міста.

            Протягом звітного періоду в закладах освіти міста продовжено роботу щодо соціального захисту ветеранів війни і праці, збереження і поліпшення їх стану здоров'я, надання різних видів соціальних послуг, виховання шанобливого ставлення молоді до ветеранів. В закладах функціонують штаби «Вахта пам’яті». Учнями постійно поновлюються інформація про ветеранів, про історію визволення рідного міста, області та країни від німецько-фашистських загарбників. У бібліотеках закладів діє постійна виставка літератури, присвячена визволенню міста, області та країни від німецько-фашистських загарбників. Привітання воїнів афганців з Днем виводу радянських військ з республіки Афганістан. Покладання квітів до пам’ятника загиблих воїнів афганців та до братської могили. Здійснюється догляд за пам’ятником загиблих воїнів війни селища Гірник, проведені наступні заходи: виховні години «Олексієво-Дружківка в роки війни», збір матеріалу «Війна в історії моєї родини», екскурсії до шкільного музею бойової слави.

            Міська організація ветеранів  об'єднує 41 первинну організацію, з них 21 за місцем роботи і 17 за місцем проживання, усього ветеранська організація об'єднує 10288 осіб.

            Ветеранські організації міста приймають активну участь у заходах, присвячених Дню Соборності України, Дню вивода військ з Афганістану, Дню народження Тараса Шевченка, Дню Перемоги, Дню пам’яті та скорботи, Дню Державного Прапора України, Дню Незалежності України, Дню Захисника України та інші.

            Триває робота первинних ветеранських організацій з виявлення самотніх, малозабезпечених ветеранів, які потребують соціальної допомоги та підтримки, було проведено обстеження житлово-побутових умов осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників бойових дій, за результатами чого складено акти, в яких відображено перелік необхідних робіт.

            Щорічно проводиться робота до підготовки та святкування річниці Дня Перемоги: організовуються зустрічі учнів шкіл міста із ветеранами, закріпляються особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники бойових дій за підприємцями міста, залучаються до цієї роботи керівники комерційних структур міста, проводяться урочисті зібрання до свята.

            Для вирішення соціальних проблем ветеранів, відповідно до колдоговорів, підприємства на рахунок ветеранських організацій відраховують 0,5% заробітної плати працюючих, ветеранські організації надають матеріальну допомогу ветеранам, вітають зі святами, також надають допомогу  на ліки та операції.

            За 2019 рік 7 ветеранських організацій надали матеріальну допомогу 3000 ветеранам на суму 799,63 тис.грн. та 9 ветеранських організацій виділили кошти на привітання до свят 810 ветеранам на суму 346,02 тис.грн. Також, надано допомогу на ритуальні послуги на суму 107,32 тис.грн. та допомогу на ліки 314 ветеранам на суму 70,75 тис.грн.

            Виконання заходів комплексної програми «Ветеран» триває.

 

 

Начальник управління                                                                 Г.Г. НЕБОГАТІКОВА