Документ № 175 від 13.05.2020 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

15.05.2020


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

13.05.2020 м. Дружківка №175
 
Про роботу щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища на території міста

            Заслухавши інформацію начальника управління житлового та комунального господарства Гейченка В.О. про роботу щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища на території міста, виконавчий комітет міської ради відмічає, що невід’ємною умовою соціально-економічного розвитку міста є достатній рівень уваги до охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки. Стан справ з даного питання наступний.

Послуги з вивезення побутових відходів на території міста Дружківка надає Дружківське комунальне автотранспортне підприємство 052805 Дружківської міської ради. Вивіз твердих побутових відходів здійснюється на регіональний полігон твердих побутових відходів м. Краматорськ згідно договору № 16/20 від 30.12.2019 року.

            Для збирання твердих побутових відходів Дружківським комунальним автотранспортним підприємством 052805 Дружківської міської ради використовується 668 одиниць контейнерів об’ємом 0.75м³, з них, власними силами комунального підприємства, перероблено для роздільного збирання твердих побутових відходів          (далі – ТПВ) 22 одиниці та 10 одиниць контейнерів для роздільного збирання ТПВ взято в оренду у комунального підприємства «Донецький регіональний центр поводження з відходами». Система роздільного збирання окремих компонентів твердих побутових відходів на даний час поступово впроваджується в місті.

            За період з 2014 по 2017 роки на території міста облаштовано 124 контейнерних майданчики. На даний час житловий фонд міста на 100% має облаштовані контейнерні майданчики, не облаштовані контейнерними майданчиками заклади освіти.

           На територіях кожного домоволодіння, підприємства, установи, організації, зон відпочинку, біля установ культури, освіти, медицини, у місцях організації вуличної торгівлі, на зупинках громадського транспорту та в інших місцях масового перебування громадян встановлені урни для сміття. Урни очищаються від твердих побутових відходів протягом дня по мірі наповнення за рахунок підприємств, організацій і установ, власників об’єктів, на території яких вони знаходяться.

           З метою недопущення нагромадження стихійних звалищ управлінням житлового та комунального господарства Дружківської міської ради укладено договір з Дружківським комунальним автотранспортним підприємством 052805 Дружківської міської ради по виконанню робіт з благоустрою міста, а саме: вивіз сміття з несанкціонованих звалищ. За 2019 рік обсяг ліквідованих несанкціонованих звалищ склав 831,67 м³, сума витрат міського бюджету на ліквідацію склала – 197,0 тис. грн.

            Значна увага департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації приділяється питанню моніторингу стану довкілля, зокрема стану атмосферного повітря.

На території міста встановлені п’ять автоматизованих постів вимірювання показників забруднення атмосферного повітря, які розташовані на межах санітарних зон підприємств забруднювачів, а саме:

-м. Дружківка, вул.Гаврилівська, 3 (комунальне підприємство «Спектр» Дружківської міської ради);

-м. Дружківка, вул. Соборна, 6 (Дружківська міська рада);

-м. Дружківка, вул. Соборна, 16 (Палац культури «Етюд»);

-м. Дружківка, вул. Машинобудівників, 64 (Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради).

-м. Дружківка, вул. Мінська 12 (Загальноосвітня школа І-ІІ ст.-дитячий садок №10)

Управлінням житлового та комунального господарства Дружківської міської ради відстежуються показники забруднення атмосферного повітря, які оприлюднюються Департаментом екології на офіційному сайті.

Також фахівцями департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації та Краматорської лабораторією спостережень за забрудненням атмосферного повітря Донецького регіонального центру з гідрометеорології  проводились дослідження впливу діючих джерел забруднення на стан  атмосферного повітря за допомогою пересувної екологічної лабораторії 10.04.2019 та 21.08.2019 у м. Дружківка. За результатами проведення вимірів перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин не було зафіксовано. Під час спостережень вище нормативів Директиви 2008/50/ЄС фіксувалось перевищення в районі перехрестя вул. Машинобудівників – вул. Космонавтів і в районі виконавчого комітету міської ради показників пилу (загального РМ 2.5 та по фракціям РМ 10.0), переважно джерелом якого є автотранспорт, особливо робота підмітальної машини. Великий обсяг викидів від автотранспорту пояснюється, насамперед, значним збільшенням кількості приватного автотранспорту, експлуатацією технічно–застарілого автомобільного парку, використанням палива низької якості.

До розділу «Охорона навколишнього природного середовища» Програми економічного і соціального розвитку міста Дружківка на 2020 рік внесені природоохоронні заходи, виконання яких сприяє покращенню екологічної ситуації міста. На виконання заходів планується витратити 316,0 тис. грн., - у тому числі:

-придбання обладнання для збору твердих побутових відходів, а саме: контейнерів за рахунок коштів місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища на суму 70,0 тис. грн. та інших джерел на суму 200,0 тис. грн.

-функціонування державної системи моніторингу навколишнього природного середовища за рахунок коштів місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища на суму 6,0 тис. грн. та з інших джерел на суму 14,0 тис. грн.

-проведення науково-технічних конференцій і семінарів, організація виставок та інших заходів щодо пропаганди охорони навколишнього природного середовища, видання поліграфічної продукції з екологічної тематики за рахунок коштів місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища на суму 6,0 тис. грн. та за кошти місцевого бюджету у розмірі 20,0 тис. грн.

Державною екологічною інспекцією у Донецькій області проведена планова перевірка Дружківської міської ради щодо дотримання вимог законодавства охорони навколишнього природного середовища у період з 10.02.2020 по 21.02.2020. За результатами перевірки встановлено наступне:

- схема санітарного очищення міста Дружківка була розроблена у 2016 році ТОВ «НТФ «СТАНДАРТ», але на теперішній час вона потребує коригування у зв’язку зі змінами у законодавстві. Вартість виконання робіт орієнтовно становить 150,0 тис. грн. Програмою економічного та соціального розвитку м. Дружківка на 2020 рік передбачені кошти на коригування схеми санітарного очищення міста; 

- з метою  охорони та збереження зелених насаджень у здоровому і впорядкованому стані необхідно провести інвентаризацію зелених насаджень Дружківської міської ради. Вартість виконання робіт орієнтовно становить 300,0 тис. грн.

           На підставі вищезазначеного, відповідно до ст.15 Закону України від 25.06.1991 №1264-ХІІ «Про охорону навколишнього природного середовища, керуючись ст. 33 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

 

            ВИРІШИВ:

 

  1. Інформацію начальника управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради Гейченка В.О. про роботу щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища на території міста прийняти до відома.
  2. Управлінню житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Гейченко) забезпечити здійснення заходів щодо:

            2.1. Контролю за додержанням вимог природоохоронного законодавства у галузі охорони атмосферного повітря суб'єктів господарювання, які здійснюють викиди в атмосферне повітря.

            2.2. Виконання розділу «Охорона навколишнього природного середовища» програми економічного і соціального розвитку міста Дружківка протягом року;

            2.3. Вирішення питання коригування та затвердження схеми санітарного очищення міста відповідно до ДБН Б.2.2-6 :2013 «Склад та зміст схеми санітарного очищення населеного пункту» в термін до 01.06.2020 року;

            2.4. Надати пропозиції щодо джерел фінансування проведення інвентаризації зелених насаджень на території міста в термін до 01.06.2020 року.

  1. Директору Дружківського комунального автотранспортного підприємства 052805 Дружківської міської ради Руденку С.М. забезпечити виконання вимог ст. 17 Закону України від 05.03.1998 №187/98-ВР «Про відходи» в частині впровадження на території Дружківської міської ради роздільного збирання побутових відходів. Про проведену роботу доповісти на засіданні виконавчого комітетуміської ради у жовтні 2020 року.
  2.   Доручити комунальному підприємству «Муніципальна варта» Дружківської міської ради спільно з управлінням житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Гейченко) продовжити роботу з обстеження території міста на предмет виявлення та притягнення до відповідальності порушників Правил благоустрою у частині захаращення території сміттям.
  3. Доручити відділу освіти Дружківської міської ради (Лазебник) облаштувати контейнерні майданчики в закладах освіти протягом року.
  4. Координацію робіт щодо виконання даного рішення покласти на управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Гейченко).
  5. 7. Контроль за виконанням данного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бузову Г.О.

 

 

Секретар міської ради                                                                                               І.О. БУЧУК