Друкувати


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

01.04.2020 м. Дружківка №141
 
Про соціальний захист учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та внутрішньо переміщених осіб в м.Дружківка

Заслухавши інформацію начальника управління соціального захисту населення Дружківської міської ради Небогатікової Г.Г. про  соціальний захист учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та внутрішньо переміщених осіб в м.Дружківка, виконавчий комітет відмічає, що cтаном на 01.01.2020 року на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, що мають право на пільги в управлінні соціального захисту населення Дружківської міської ради (далі - управління) перебувають та користуються пільгами 381 учасник бойових дій з числа учасників  антитерористичної операції  та операції Об’єднаних сил (далі- АТО/ООС).

Рішенням Дружківської міської ради від 25.04.2018 № 7/43-10 затверджено міську  комплексну програму підтримки учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також членів їхніх сімей на 2018-2019 роки (далі - Програма).

Програмою передбачено надання одноразової грошової допомоги учасникам  АТО/ООС  та сім’ям, у яких один із членів сім’ї  виконує обов’язки в зоні АТО/ООС; надання учасникам АТО/ООС та членам їх сімей комплексних медичних, психологічних та соціальних послуг; забезпечення потреб у медичному обслуговуванні та підтримання рівня здоров’я учасників АТО/ООС, у тому числі шляхом розміщення в міських лікувальних закладах, денних стаціонарів.

На ці заходи Програмою було передбачено виділення коштів з місцевого бюджету та коштів інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством  на 2018-2019 роки в сумі 1389,00 тис.грн.

 У 2019 році отримали санаторно-курортне лікування 6 учасників бойових дій з числа АТО/ООС  за вільним вибором на суму 52,6 тис.грн.

Програмою також передбачено надання одноразової матеріальної допомоги учасникам та сім’ям  учасників АТО/ООС за рахунок коштів місцевого бюджету.  У 2019 році 14 учасників АТО/ООС отримали одноразову матеріальну допомогу на суму                      18,00 тис.грн.

До міської комісії  з розгляду заяв щодо виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб та деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також для деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав та членів їх сімей із заявами про надання компенсації звернулась 21 особа. Комісією розглянуті всі звернення, надано заявку на отримання коштів на загальну суму 18 845,98 тис.грн.

Станом на звітну дату на обліку в управлінні перебуває 3 члена сімей загиблих учасників АТО/ООС, у 2019 році 3 особи отримали  допомогу у сумі 15,00 тис.грн. Окрім того, 1 особа з інвалідністю внаслідок війни з числа АТО/ООС отримала у 2019 році матеріальну допомогу в сумі 8,00 тис.грн. за рахунок коштів обласного бюджету.

В закладах охорони здоров’я міста забезпечується безоплатна кваліфікована стаціонарна медична допомога учасникам АТО/ООС та членам сімей загиблих учасників АТО/ООС. Протягом 2019 року проліковано – 12 учасників АТО/ООС, проведено 160 ліжко/день, з місцевого бюджету використано 19,78 тис.грн.

Протягом  2019 року  16 учасників АТО/ООС забезпечено пільговими медикаментами на суму – 6,32 тис. грн.

Відділом освіти Дружківської міської ради на виконання Програми - діти, у яких батьки брали участь в АТО/ООС, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях в 2019 році забезпечувались пільговим харчуванням на суму 13 грн. на день. На 01.01.2020 в закладах освіти таку пільгу мали 216 дітей.

            Одним з напрямків діяльності Дружківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі - ЦСССМ) є надання підтримки сім’ям та самим учасникам бойових дій. Працівниками ЦСССМ ведеться робота спрямована на визначення потреб учасників бойових дій, їх сімей. При зверненні родини відповідної категорії складається акт оцінки потреб.

Протягом звітного періоду з метою поліпшення житлових умов учасникам АТО/ООС надано 8 житлових приміщень та 1 кімнату у гуртожитку.

  Питання внутрішньо переміщених осіб залишається однією з найгостріших на сьогоднішній день. Значна кількість українців була змушена покинути власні домівки та переміститись на територію, яка підконтрольна українській владі. Місто Дружківка знаходиться неподалік від зони проведення операції Об’єднаних сил, тому значна кількість мирного населення перемістилась до нього.

 Станом на 01.01.2020 в управлінні обліковується 10066 внутрішньо переміщених осіб. В місті пенсійні виплати внутрішньо переміщеним особам  виплачуються відповідно до чинного законодавства своєчасно і в повному обсязі.

Значна увага приділяється задоволенню соціальних потреб внутрішньо переміщених осіб з обмеженими можливостями. Управлінням забезпечена робота мобільного соціального офісу з виїздом на місце проживання внутрішньо переміщеної особи для прийому документів, заяв на поновлення всіх видів державної соціальної допомоги та роз'яснення норм чинного законодавства.

За рахунок коштів місцевого бюджету в 2018 році 7 внутрішньо переміщених осіб, які потрапили в складні життєві обставини, отримали допомогу в сумі 4,0 тис.грн., у 2019 році – 16 внутрішньо переміщених осіб отримали допомогу в сумі 16,5 тис.грн.

До Східного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю була зарахована внутрішньо переміщена особа, якій надавались першочергові потреби у фізично-спортивній реабілітації.

Територіальним центром соціального обслуговування внутрішньо переміщеним особам також надаються соціальні послуги у всіх відділеннях. Всього за звітний період надано соціальної допомоги 34 внутрішньо переміщеним особам.

В закладах освіти м. Дружківки навчається 386 дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, в дошкільних навчальних закладах виховується 92 дитини. Таким дітям створені сприятливі умови для виховання, навчання, оздоровлення та вживаються заходи щодо забезпечення психологічної підтримки внутрішньо переміщених осіб.

 В місті ведеться робота щодо забезпечення реалізації та захисту прав, свобод і законних інтересів внутрішньо переміщених осіб, налагодження ефективної взаємодії між внутрішньо переміщеними особами та органами місцевого самоврядування, усунення будь-яких проявів дискримінації та досягнення соціальної єдності.

  Управлінням, за рахунок державного та обласного бюджетів на оздоровлення протягом 2019 року направлено 47 дітей внутрішньо переміщених осіб та 15 дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій АТО/ООС.

Установами, організаціями, органами виконавчої влади та структурними підрозділами Дружківської міської ради проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо соціального захисту учасників АТО/ООС та внутрішньо переміщених осіб.

На підставі вищезазначеного та керуючись ст.34 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про  місцеве  самоврядування в Україні», виконавчий комітет

 

 

ВИРІШИВ :

 

  1. Інформацію начальника управління соціального захисту населення Дружківської міської ради Небогатікової Г.Г. про соціальний захист учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та внутрішньо переміщених осіб в м.Дружківка прийняти до відома.
  2. Структурним підрозділам Дружківської міської ради продовжити роботу щодо покращення стану соціального захисту учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та внутрішньо переміщених осіб в м.Дружківка.
  3. Управлінню житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Гейченко), відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради (Пивовар), відділу освіти Дружківської міської ради (Лазебник), міському відділу охорони здоров’я Дружківської міської ради (Деснова), відділу земельних ресурсів виконавчого комітету Дружківської міської ради (Петрусенко), Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді м.Дружківка (Бикова), сектору з юридичних питань відділу з організаційної, юридичної роботи та контролю виконкому Дружківської міської ради (Троценко), територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Дружківки (Ченцова), Дружківському міському центру занятості (Кравченко), відділу з інформаційних та внутрішньополітичних питань Дружківської міської ради (Мамцева) до 10.04.2020 року надати інформацію, відповідно до виявлених потреб учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил в м.Дружківка до управління соціального захисту населення Дружківської міської ради (Небогатікова) для  розробки місцевої програми соціального захисту учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та постраждалих учасників Революції Гідності.
  4. Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради (Небогатікова) розробити місцеву програму соціального захисту учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та постраждалих учасників Революції Гідності та винести на розгляд на сесію Дружківської міської ради у травні 2020 року.
  5. Координаційне забезпечення виконання  рішення  покласти  на   управління    соціального захисту населення Дружківської міської ради  (Небогатікова).                                                                        6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Полякова О.О.

 

 

 

 

Заступник міського голови з питань

діяльності виконавчих органів ради                                                                     О.О. ПОЛЯКОВ