Документ № 81 від 18.03.2020 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

20.03.2020


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

18.03.2020 м. Дружківка №81
 
Про організацію роботи щодо економії енергоресурсів, впровадження енергозберігаючих технологій у житлово-комунальній та соціальній сферах міста

Заслухавши інформацію начальника управління житлового та комунального господарства Гейченка В.О. про організацію роботи щодо економії енергоресурсів, впровадження енергозберігаючих технологій у житлово-комунальній та соціальній сферах міста, виконавчий комітет міської ради відмічає, що серед найважливіших умов сталого розвитку підприємств житлово-комунального господарства та соціальної сфери міста є вирішення проблем  в сфері енергозберігаючих технологій. Стан справ з даного питання на підприємствах житлово-комунальної та соціальної сфери міста наступний.

У підприємства виробнича одиниця «Дружківкатепломережа» обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» на обслуговуванні знаходиться 14 котелень, в оперативному керуванні 2 котельні, а також теплові мережі, загальною протяжністю 36,284км. У 2019 році для зниження собівартості вироблення теплової енергії, моніторингу використаної теплової енергії та підвищення якості послуг з теплопостачання, були виконані роботи з влаштування систем дистанційної передачі даних спожитого природного газу котельнями міста, комплексної еколого теплотехнічної наладки котлів, гідравлічної наладки теплових мереж, відбулась заміна існуючих мережевих насосів котелень на енергозберігаючі, виконана реконструкція теплових мереж із застосуванням труб у пінополіуретановій ізоляції. Також до початку опалювального періоду 2019-2020 повністю були підготовлені усі котельні, які знаходяться на обслуговуванні та в оперативному керуванні. Виконано заплановану на 2019 рік заміну теплових мереж, відремонтовано понад 5,0 км тепломереж у техпідпіллях багатоповерхових будинків.

У цілому за 2019 рік за рахунок впровадження усього комплексу заходів з енергозбереження по підприємству ВО «Дружківкатепломережа»                                           ОКП «Донецьктеплокомуненерго» заощаджено 297 тис. м³. газу та 96 кВт. год. електроенергії. Розрахункова вартість заощаджених паливно-енергетичних ресурсів склала 2307,3 тис. грн.

Дружківським виробничим управлінням водопровідно-каналізаційного господарства комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу»                                  (далі – Дружківське ВУВКГ) з метою економії енергоносіїв та енергоефективності у                2019 році в адміністративній будівлі здійснена заміна вікон на пластикові у кількості                   7 одиниць, проведена заміна старих ламп на нові світлодіодні у кількості 120 одиниць. На об’єктах підприємства Дружківське ВУВКГ (очисні споруди, насосна станція, резервуар чистої води) проведена заміна прожекторів з лампами розжарювання потужністю 500 Вт на нові світлодіодні потужністю 50 Вт у кількості 45 од. На насосній станції за адресою: м. Дружківка, вул. Енгельса, 108 встановлена автоматизована система управління, в результаті роботи якої, економія електроенергії на місяць складає 30%. Стіни побутових приміщень для працівників Дружківського ВУВКГ утеплені пінопластом.

Підприємством електричних мереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» Дружківської міської ради введено в експлуатацію 3102 світлоточки. Довжина вулиць, що мають зовнішнє освітлення становить 110 км. У 2019 році було встановлено 286  світлоточок та 13 км. мереж. Нові мережі монтуються тільки ізольованим дротом та новими енергозберігаючими світильниками 30-50 Вт., підключення нового обладнання відбувається під автоматизовану систему управління. Економічний ефект від впровадження енергоефективних систем дистанційного управління та заміни ламп на енергозберігаючі протягом 2019 року склав 1841 тис. кВт. год. на суму 561,6 тис. грн.

Підприємством електричних мереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» Дружківської міської ради у 2019 році на 100% закінчені роботи з термосанації стін адміністративної будівлі, усі вікна замінено на пластикові, утеплено та замінено двері, зашиті фронтони на даху. Завдяки проведеним заходам середня температура повітря у приміщеннях будівлі зросла з 13 до 18 градусів, що значно зменшило витрати твердого палива на опалення.

Комунальним підприємством «Комсервіс» Дружківської міської ради при підготовці до опалювального періоду особлива увага приділяється тепловому режиму та збереженню тепла в приміщеннях, таким чином у 2019 році здійснена заміна старих вікон на пластикові у під’їздах багатоповерхових житлових будинків за наступними адресами:        вул. Машинобудівників, буд. 58 (під’їзд 6 – 5 одиниць ), вул. Соборна, буд. 33 (під’їзд 3 – 5 одиниць), вул. Соборна, буд. 11 (під’їзд 5 – 4 одиниці, під’їзд 6 – 4 одиниці). У будинках для тимчасового проживання здійснена заміна старих вікон на пластикові. В результаті чого встановлено 24 пластикових вікна у будинках для тимчасового проживання за наступними адресами: вул. Індустріальна, 2 – 8 одиниць, вул. Машинобудівників, 38 – 6 одиниць, вул. Новосадова, 6а – 7 одиниць, вул. Короленко, 1 – 3 одиниці. Реальну економію енергоресурсів від впровадження даного заходу можливо відчути лише при 100% заміні вікон.

Дружківським комунальним автотранспортним підприємством 052805 Дружківської міської ради (далі – ДКАТП 052805) у 2019 році з метою економії енергоносіїв та підвищення енергоефективності на підприємстві проведена заміна всіх освітлювальних приладів на світлодіодні, проведені роботи по заміні старих дерев’яних вікон на ефективні конструкції зі склопакетом. В результаті проведених заходів, споживання газу за 2019 рік в порівнянні з минулим роком зменшено на 641 м. куб., електроенергії на 5863 кВт. Також виконані роботи по заміні системи опалення побутових приміщень підприємства. Проведені ремонтні роботи покрівлі на боксах автогаража площею близько 20 м.кв.

Комунальним підприємством «ДРУЖКІВКА АВТОЕЛЕКТРОТРАНС» Дружківської міської ради продовжується заміна ламп зовнішнього та внутрішнього освітлення приміщень та господарського двору на лампи економ класу (20 одиниць). При підготовці до зимового періоду з метою енергозбереження виконані роботи з утеплення вікон і дверей адміністративної будівлі та виробничих приміщень, проведені роботи по зниженню стель, що дає можливість зменшити витрати на опалення.

Щодо рухомого складу комунального підприємства «ДРУЖКІВКА АВТОЕЛЕКТРОТРАНС» Дружківської міської ради, то проведено заміну приборів освітлення трамвайних вагонів на енергозберігаючі у кількості 40 одиниць. Випуск рухомого складу здійснюється за оптимізацією маршрутів, що призвело до зменшення витрат електроенергії на 5 % на місяць. Електромеханічні системи власного електрозабезпечення вагонів замінено на статичні перетворювачі, що дозволяє підприємству економити щорічно близько 90 тис. грн.

Комунальним підприємством «Спектр» Дружківської міської ради у 2019 році  з метою  економії енергоресурсів  та витрат на утримання адміністративної будівлі, розташованої за адресою: вул. Гаврилівська, 3, здійснено ремонт покрівлі, встановлено пластикові вікна та здійснено утеплення вхідних дверей. Для обігріву адміністративної будівлі встановлено твердопаливний котел, для роботи якого використовуються порубочні відходи.

Управлінням соціального захисту населення Дружківської міської ради у 2018-2019 році проведено термомодернізацію будівлі, утеплення горища, замінено труби радіаторів, на третьому поверсі встановлено металопластикові вікна, здійснена заміна приладів освітлення на енергозберігаючі. У Східному центрі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, Центрі обліку бездомних громадян та будинку нічного перебування, Територіальному центрі соціального обслуговування  проведено повну заміну ламп розжарювання на світлодіодні.

            На підставі вищезазначеного та керуючись ст. 40 Закону України від 21.05.1997               № 280/97ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

  1. Інформацію начальника управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради Гейченка В.О. про організацію роботи щодо економії енергоресурсів, впровадження енергозберігаючих технологій у житлово-комунальній та соціальній сферах міста прийняти до відома.
  2. Керівникам комунальних підприємств Дружківської міської ради: «Спектр» (Шехов), «Міськсвітло» (Горбаньова), «ДКАТП 0520805» (Руденко), «ДРУЖКІВКА АВТОЕЛЕКТРОТРАНС» (Нефьодов), «Комсервіс» (Радіонов) та начальнику управління соціального захисту населення Дружківської міської ради (Небогатікова):

2.1. вжити заходів щодо участі в грантових програмах з енергозбереження;

2.2. не допускати збільшення витрат енергоносіїв без збільшення об’єму робіт або надання послуг.

  1. Управлінню житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Гейченко) щорічно при формуванні бюджету на наступний фінансовий рік передбачити кошти на продовження реконструкції мереж зовнішнього освітлення міста.
  2. Координацію робіт щодо виконання даного рішення покласти на управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Гейченко) та управління соціального захисту населення Дружківської міської ради (Небогатікова) згідно з розподілом обов’язків.
  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бузову Г.О.

 

 

 

 

 

Секретар міської ради                                                                     І.О. БУЧУК