Документ № 58 від 04.03.2020 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

10.03.2020


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

04.03.2020 м. Дружківка №58
 
Про стан розрахунків населення за спожиті комунальні послуги

Заслухавши інформацію начальника управління житлового та комунального господарства Гейченка В.О. про стан розрахунків населення за спожиті комунальні послуги виконком міської ради відмічає, що на сьогоднішній день, в умовах підвищення цін на споживчі товари,  значних змін в законодавстві щодо формування тарифів на комунальні послуги та соціального захисту населення, дане питання особливо актуальне.

Населення міста  розглядає  якість наданих комунальних послуг, як один з важливіших факторів якості життя. У той же час, зріст витрат  на житлово-комунальні послуги сприймається негативно та тягне за собою   виникнення  заборгованості.

Протягом 2019 року за спожиті комунальні послуги мешканці міста розрахувалися на 83%. Сума загальної заборгованості  населення станом на 01.01.2020 складає 120,6 млн.грн. У розрізі підприємств це виглядає наступним чином:

  • виробнича одиниця «Дружківкатепломережа» обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» (далі – ВО «Дружківкатепломережа») – 93,13 млн.грн;
  • Дружківське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства

комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» (далі - Дружківське ВУВКГ) –     12,3 млн.грн;

  • комунальне підприємство «Комсервіс» Дружківської міської ради – 13,2 млн.грн;
  • Дружківське комунальне автотранспортне підприємство -052805 Дружківської міської ради (далі-ДКАПТ) – 2 млн.грн.

        Загальна сума заборгованості вказана без  врахування  боргів населення за послуги з електропостачання та газопостачання.   Внутрішня політика  акціонерного товариства  «ДТЕК Донецькі електромережі» та публічного акціонерного товариства  «Донецькоблгаз» забороняє розголошення даної інформації.

Заборгованість населення за спожиті житлово-комунальні послуги за минулий рік  зросла на 29,06  млн.грн., а саме:

- теплопостачання – 19,5 млн.грн.;

- водопостачання – 4,7 млн.грн.;

- квартплата – 4,4 млн.грн.;

- вивіз побутових відходів – 0,46 млн.грн.

         З метою комплексного розв’язання проблеми боргів з урахуванням інтересів, як населення, так і підприємств житлово-комунального господарства, укладаються договори  реструктуризації заборгованості. Так, у  2019  році  було  укладено 1208   договорів  з  реструктуризації боргу  на суму 5,9 млн.грн. Заборгованість зі «злісних» неплатників стягується у примусовому порядку. До міського суду за минулий рік спрямовано 1178 заяв та  403 позови на суму 31,16 млн.грн.:

- Дружківське ВУВКГ – 156 заяв на суму 1,76 млн.грн.

 

 

- Дружківське відділення Краматорського УГГ – 82 позови на суму 2,9 млн.грн.

- ВО «Дружківкатепломережа» -  1022 заяви на суму 20,8 млн.грн., 319 позовів про стягнення заборгованості за отримані послуги на суму 5,7 млн.грн.;               

- ДКАПТ – 2 позови  на суму 4,4  тис.грн.

Результатом ведення претензійно-позовної роботи  є отримання підприємствами коштів у сумі 2,03 млн.грн., а саме:

- ВО «Дружківкатепломережа» - 1,2 млн.грн.;

- Дружківське ВУВКГ – 0,4 млн.грн;

- Дружківським відділенням Краматорського   управління   по   газопостачанню   та  газифікації  -  0,42 млн.грн;

- ДКАТП – 0,012 млн.грн.

За 2019 рік Дружківським ВУВКГ проведено відключення 144 абонентів, які мають  заборгованість на  загальну суму 0,4 млн.грн., Дружківським відділенням Краматорського   управління   по   газопостачанню   та  газифікації  -  228   абонентів, які мають  заборгованість на  загальну суму  на 7,1 млн.грн.

Такий стан справ не дозволяє підприємствам якісно надавати житлово-комунальні послуги споживачам на рівні, визначеному чинним законодавством. Саме тому, необхідне вжиття заходів, які б забезпечили відповідний рівень розрахунків за житлово-комунальні послуги та своєчасну підготовку об'єктів житлово-комунальної сфери до нового опалювального сезону.

На підставі вищевикладеного, з метою активізації роботи з погашення заборгованості за отримані житлово-комунальні послуги та спожиті енергоносії, забезпечення стабільної роботи підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг та підвищення якості їх надання,   керуючись  ст.30 Законом України  від 21.05.1997 № 280/97-ВР  «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

 

ВИРИШИВ:

 

  1. Інформацію начальника управління житлового та комунального господарства Гейченка В.О. про стан розрахунків населення за спожиті  комунальні послуги прийняти до відома.
  2. Комунальному підприємству «Комсервіс» Дружківської міської ради (Радіонов), Дружківському комунальному автотранспортному підприємству 052805 Дружківської міської ради (Руденко), рекомендувати виробничій одиниці «Дружківкатепломережа» обласного комунального підприємства «Донецьтеплокомуненерго» (Авчиєв), Дружківському управлінню водопровідно-каналізаційного господарства комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу»» (Долбещенков), Дружківському відділенню Краматорського управління по газопостачанню та газифікації публічного акціонерного товариства «Донецькоблгаз»  (Дудкевич), продовжити  роботу  щодо:

2.1.  стягнення заборгованості за спожиті комунальні послуги;

2.2. укладання договорів реструктуризації заборгованості за отримані  житлово-комунальні послуги;

2.3. співпраці з відділом державної виконавчої служби стосовно стягнення заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги;

         2.4. укладання зі своїми робітниками угод з утримання плати за отримані ними житлово-комунальні послуги із заробітної плати;

2.5. проведення постійної роз'яснювальної роботи через засоби масової інформації, розміщення соціальної реклами щодо необхідності своєчасної сплати за спожиті житлово-комунальні послуги та погашення існуючої заборгованості.

  1. Управлінню соціального захисту населення Дружківської міської ради (Небогатікова) продовжити роз’яснювальну роботу серед населення щодо можливості отримання субсидій з урахуванням нових державних стандартів.
  2. Рішення виконавчого комітету Дружківської міської ради від 20.01.2019 № 68 «Про стан розрахунків населення, підприємств, установ усіх форм власності за спожиті комунальні послуги» зняти з контролю.

5.Координацію робіт щодо виконання цього рішення покласти на управління житлового та комунального господарства Дружківської міської ради (Гейченко).

6.Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бузову Г.О.

 

 

 

 

 

Секретар міської ради                                                         О.І. БУЧУК