Документ № 24 від 05.02.2020 р. Чинний

  Пов’язані документи

Пов’язані документи відсутні

  Історія документу

Історія відсутня

Публікація документу

11.02.2020


ДРУЖКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

05.02.2020 м. Дружківка №24
 
Про роботу мережі підприємств сфери торгівлі та побутових послуг на території м. Дружківка

Діяльність виконавчого комітету Дружківської міської ради в сфері торгівельного та побутового обслуговування населення міста з виконання як власних, так і делегованих повноважень спрямована на орієнтацію роботи об’єктів сфери послуг в правовому полі з питань обслуговування населення на ринку споживчих товарів

Працівниками відділу економіки, інвестиційно-інноваційного розвитку та енергоменеджменту виконавчого комітету Дружківської міської ради (далі – відділ) створено реєстр цих об’єктів, який постійно оновлюється. 

Станом на 01.01.2020 у сфері торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування в місті з чисельністю населення  65,2 тис. чоловік працює   569 об’єктів. Протягом 2019 року  12 об’єктів призупинили свою  діяльність, а  17 об’єктів   було відкрито. 

            Одним з головних відносних показників розвитку торгівлі є забезпеченість торговою площею на 1000 жителів міста. Станом на 01.01.2020 забезпеченість населення торговими площами становить 478 кв. м.

            Абсолютним показником роботи роздрібної мережі вважається товарообіг, який забезпечується шляхом реалізації товарів через різні канали продажів.  За даними відділу статистики в м. Дружківці ГУ статистики у Донецькій області роздрібний товарообіг за січень – червень 2019 року складав 280,8 млн. грн., порівняно з відповідним періодом минулого року збільшився на 8,3%.  Очікуваний обсяг роздрібного товарообігу (юридичних осіб) в торговельній мережі і підприємствах ресторанного господарства за 2019 рік -   540,0 млн.грн.,   роздрібний товарообіг торгових організацій і підприємств у діючих цінах на одну особу -  8329,6 грн.  Очікуваний обсяг роздрібного товарообігу на 2020 рік заплановано в сумі 550,0 млн. грн.,  роздрібний товарообіг торгових організацій і підприємств у діючих цінах на одну особу -        8618,8 грн. 

             Працівниками відділу здійснюється розрахунок потреби продовольчих ресурсів міста на рік. Шляхом порівняння наявного обсягу продовольчого  ресурсу з  потребою у продовольчому ресурсі регіонального ринку для забезпечення  споживчого попиту населення, що задовольняється шляхом придбання ресурсу через підприємства торгівлі та на продовольчих ринках  з’ясовується чи є дефіцит того чи іншого товару на підприємствах торгівлі міста. Інформація щодо продовольчих ресурсів надається до департаменту економіки облдержадміністрації.

              Працівниками відділу  проводиться моніторинг цін по  16 позиціям продовольчої групи товарів в мережі роздрібної торгівлі. Дані моніторингу щомісяця надаються департаменту економіки Донецької обласної державної адміністрації.

            Станом на 01.01.2020 мережа  об’єктів побутового обслуговування населення в місті становить 158 одиниць. Протягом поточного року було закрито один об’єкт побутового обслуговування.

           Показником роботи мережі об’єктів побутового обслуговування є обсяг реалізованих побутових послуг населенню. За даними відділу статистики в м. Дружківці ГУ статистики у Донецькій області обсяг реалізації платних послуг  населенню у I - III кварталі 2019 року складає  343,8 млн. грн.  Очікуваний обсяг реалізованих побутових послуг населенню у 2019 році  -       490,0 млн.грн., що становить 110,7%  від такого ж показника 2018 року.  Очікуваний обсяг реалізованих побутових послуг населенню у 2020 році становить   520,0 млн. грн.

           В рамках делегованих повноважень щодо дотримання законодавства про захист прав споживачів відділом надаються консультації щодо реалізації своїх прав, визначених Законом України від 12.05.1991 № 1023-XII «Про захист прав споживачів» (далі – Закон). Протягом 2019 року за роз’ясненнями та консультаціями звернулося 36 мешканців з різноманітними  проблемами і стільки ж  було надано консультацій по Закону. 

          Із суб’єктами господарської діяльності галузей: торгівля, ресторанне господарство та побутове обслуговування працівниками відділу проводиться роз’яснювальна робота  щодо неухильного дотримання «Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями», «Порядку ведення торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів»  та роз’яснювальна робота з питань дотримання вимог Закону.

           Працівниками Держпродспоживслужби в м. Дружківці Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області,  здійснюється державний нагляд (контроль) у сфері безпечності харчових продуктів, ветеринарії, а також нагляд (контроль) за дотриманням санітарного законодавства. Працівниками Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області за участю працівників відділу економіки, інвестиційно-інноваційного розвитку та енергоменеджменту було проведено семінар – нараду із обговорення проблемних питань у сфері захисту прав споживачів, реклами, антитютюнового законодавства, ринкового та метрологічного нагляду та шляхів їх вирішення.

         Управлінням проводиться державна реєстрація потужностей операторів ринку, які здійснюють обіг харчових продуктів (станом на 01.01.2020 зареєстровано 271 суб’єкт господарювання, з них 56 протягом 2019 року), видача експлуатаційних дозволів (на 01.01.2020 видано 8 експлуатаційних дозволів, в тому числі 1 протягом 2019 року). 

         На підставі вищевикладеного, керуючись статтею 40 Закону України від вiд 21.05.1997                         № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

  1. Інформацію начальника відділу економіки, інвестиційно-інноваційного розвитку та енергоменеджменту виконавчого комітету Дружківської міської ради Коротун М.С. про   роботу  мережі підприємств сфери торгівлі та побутових послуг на території м. Дружківка  прийняти до відома.
  2. Відділу економіки, інвестиційно-інноваційного розвитку та енергоменеджменту виконавчого комітету Дружківської міської ради (Коротун) проводити моніторинг цін продовольчої групи товарів в мережі роздрібної торгівлі, оприлюднювати інформацію на офіційному веб - сайті Дружківської міської ради щокварталу до 15 числа місяця наступного за звітним                                                                        
  3. Рекомендувати Управлінню Держпродспоживслужби в м. Дружківці (Беспалий):
    • Посилити контроль за дотриманням суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність в сфері торгівлі, ресторанного господарства та побутових послуг вимог чинного законодавства України щодо санітарного та епідеміологічного благополуччя населення;
    • Проводити роботу зі сповіщення суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють обіг харчових продуктів про необхідність реєстрації потужностей операторів ринку.
  4. Рекомендувати Костянтинівсько-Дружківському управлінню Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області (Гринцов)  та Дружківському відділенню поліції Краматорського відділу  поліції Головного управління Національної поліції  в Донецькій області (Сандросян) забезпечити постійний контроль за діяльністю суб’єктів господарювання з метою недопущення продажу фальсифікованих товарів.
  5. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на відділ економіки, інвестиційно-інноваційного розвитку та енергоменеджменту виконавчого комітету Дружківської міської ради (Коротун).
  6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Полякова О.О.

 

Секретар міської ради                                                                                     І.О. БУЧУК